PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای راه اندازی یک شبکه به نسبت پیچیده

mmahdi302
14-10-2013, 14:47
سلام دوستان من قراره یه شبکه پیچیده درست کنم لطفا لوازم مورد نیاز و ویندوز یا نرم افزار های مورد نیاز رو هم بفرمایید
شرایط اینجوریه:
فرض کنید یه ساختمان سه طبقه داریم و در هر طبقه 10 کامپیوتر هست که افراد عادی ازش استفاده میکنند و یه مدیر طبقه داریم که به کامپیوتر های دیگه در همان طبقه نظارت میکنه و در هر سه طبقه یک شبکه مجزا داریم و در آخر هم یک مدیر ساختمان داریم که به کار تک تک شبکه ها و 30 تا کامپیوتر نظارت داره
اگر منظورمو خوب گرفته باشید دوتا شبکه تو در تو هست
قراره روی همه کامپیوتر ها یه برنامه کافی سویت نسب بشه برای مانیتورینگ و روشن و یا خاموش کردن کامپیوتر ها
لطفا راهنمایی بفرمایید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوستان اگه سرور اصلی اینترنت داشته باشه و بخایم فقط به یک کلاینت خاصی اینترنت شیر کنیم امکانش هست؟

mmahdi302
15-10-2013, 13:34
دوستان اهل فن کجایید پس؟..........
این 29 بازدید بدون حتی یه جواب؟:n27:

mmahdi302
16-10-2013, 14:32
واقعا هیچ کس بلد نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mmahdi302
17-10-2013, 13:01
دوستان فعال در انجمن یکی یه چیزی بگه
سکوت خیلی بده
هرکی هر چقدر بلده یه توضیح بده

t-jays
17-10-2013, 14:20
دوست عزیز نمیدونم تجربتون چقدره در ضمینه ی شبکه
ولی خوب راه حلهای زیادی میشه داد که بستگی به محیطتون و امنیتش و چیزایی که میخواین میتونه متفاوت باشه
الان کاربرا قراره با کامپیوترهاشون چیکار کنند دقیقا؟؟
یعنی الان میخوای طبقه ها با هم ارتباط نداشته باشند؟؟؟
منظورت از مدیریت سرور روی کلاینت ها یعنی می خوای چیکار کنی دقیقا؟
دقیقا چه امکاناتی میخوای؟؟
متاسفانه تجربه ی کار با نرم افزارهایی که میگی نداشتم.
در مورد سوال اخرتون هم بله
راه کارهای زیادی دارید
ولی خوب بهترینش استفاده از tmg یا همون firewall ماکروسافت هست
که باید توش یه role ایجاد کنید تا فقط به همون ip که میخواین سرویس بده
یه راهکار دیگه اینه که همه ی کامپیوتر ها رو join دامین کنید
حالا فقط کافیه که برای اونها gateway قرار ندید(خود کاربر اگر روی کامپیوترش ادمین نباشه نمیتونه gateway بده)
راه حل غیر اصولیش هم اینه که براش Gateway نزارین ولی اگر بتونه ip رو بدست بیاره و یه کم کامپیوتر بلد باشه میتونه به خودش اینترنت بده
در هر صورت بهترین راه کار استفاده از tmg هست که قابلیت های بسیار زیادی داره و monitoring خیلی خوبی هم داره که جون میده برای ارائه به مدیر
خود اموزش tmg فکر میکنم یه دوره ی 40 ساعته باشه
به نظر من اگر بخواین شبکه ی بالا رو به صورت اصولی پروژه رو اجرا کنید باید دوره های زیر رو گذرونده باشید:
تجربه ی کافی در زمینه ی کارهای passive
network+
ccna
mcitp2008
tmg
البته بستگی به سطح توقعی که خودتون دارید و میزان بودجه ای هم که براتون در نظر گرفتند زیاد داره
اگر مدیریت متمرکز برتون مهم نباشه و یا خدمات زیادی هم نخواین
سختترین کاری که باید انجام بدین همون کابل کشی بین طبقات خواهد بود.
موفق باشید.

mmahdi302
17-10-2013, 14:40
دوست عزیز نمیدونم تجربتون چقدره در ضمینه ی شبکه
ولی خوب راه حلهای زیادی میشه داد که بستگی به محیطتون و امنیتش و چیزایی که میخواین میتونه متفاوت باشه
الان کاربرا قراره با کامپیوترهاشون چیکار کنند دقیقا؟؟
یعنی الان میخوای طبقه ها با هم ارتباط نداشته باشند؟؟؟
منظورت از مدیریت سرور روی کلاینت ها یعنی می خوای چیکار کنی دقیقا؟
دقیقا چه امکاناتی میخوای؟؟
متاسفانه تجربه ی کار با نرم افزارهایی که میگی نداشتم.
در مورد سوال اخرتون هم بله
راه کارهای زیادی دارید
ولی خوب بهترینش استفاده از tmg یا همون firewall ماکروسافت هست
که باید توش یه role ایجاد کنید تا فقط به همون ip که میخواین سرویس بده
یه راهکار دیگه اینه که همه ی کامپیوتر ها رو join دامین کنید
حالا فقط کافیه که برای اونها gateway قرار ندید(خود کاربر اگر روی کامپیوترش ادمین نباشه نمیتونه gateway بده)
راه حل غیر اصولیش هم اینه که براش Gateway نزارین ولی اگر بتونه ip رو بدست بیاره و یه کم کامپیوتر بلد باشه میتونه به خودش اینترنت بده
در هر صورت بهترین راه کار استفاده از tmg هست که قابلیت های بسیار زیادی داره و monitoring خیلی خوبی هم داره که جون میده برای ارائه به مدیر
خود اموزش tmg فکر میکنم یه دوره ی 40 ساعته باشه
به نظر من اگر بخواین شبکه ی بالا رو به صورت اصولی پروژه رو اجرا کنید باید دوره های زیر رو گذرونده باشید:
تجربه ی کافی در زمینه ی کارهای passive
network+
ccna
mcitp2008
tmg
البته بستگی به سطح توقعی که خودتون دارید و میزان بودجه ای هم که براتون در نظر گرفتند زیاد داره
اگر مدیریت متمرکز برتون مهم نباشه و یا خدمات زیادی هم نخواین
سختترین کاری که باید انجام بدین همون کابل کشی بین طبقات خواهد بود.
موفق باشید.

ممنون از شما دوست عزیز
من شبکه های معمولی راه اندازی کردم ولی شبکه هایی مثل این که مختلط هستند رو تجربه نداشتم
تمام مدیر ها (مدیر های هر طبقه و مدیر کل ساختمان) دانش تخصصی در زمینه کنترل شبکه ندارند ولی باید بر روی کار تک تک یوزر ها نظارت داشته باشند مثلا کنترل سرعت ، هر یوزر چه سایت هایی رو بازدید کرده ، میزان مصرف هر یوزر و اطلاعاتی از این قبیل
طبقه ها با هم ارتباط ندارند ولی مدیر ها با هم ارتباط دارند
ممنونم از توجه تون