PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن ناكهاني لپ تاپ كمكككككككككككككككككككك

ezez
13-10-2013, 14:03
سلام
من لپ تاپ inspiron dell 1564 دارم مدتي بود كه بيش از حد داغ مي شد اما الان ديكه كلا فقط جند دقيقه روشن ميمونه و زود خاموش ميشه حس ميكنم فن هم اصلا كار نميكنه:n03:
مشكل خيلي جديه؟ به نظرتون درست ميشه؟ جقدر خرج ميذاره رو دستم؟
ممنون ميشم جواب بدين

nikaien
14-10-2013, 01:11
با تعویض فن مشکلت حل میشه20 30 تومن هم بیشتر برات هزینه نداره.
اصلا خودت باز کن فن احتمالا کلی خاک گرفته، تمییزش کن و ببند

adelamani
11-04-2015, 07:20
سلام من یک لپتاپ فوجیتسو مدل ah530 دارم گاهی اوقات وقتی روشنش می کنم بعد از حدود یک دقیقه بدون اینکه چیزی روی صفحه بیاد به صورت خودکار خاموش می شه لازم به ذکره که در این حالت چراغ تجهیزاتش روشن میشه. خواستم ببینم کسی از دوستان هست که بتونه راهنماییم کنه؟

aidin.2014
11-04-2015, 12:17
فن cpu سوخته.دما سی پیوت میره بالا خاموش میشه.فنو عوض کن فوقش 100 تومن خرجشه

mehrdad8086
14-04-2015, 16:31
تعویض فن در تعمیرگاه در هیچ حالتی 20 تا 30 تومن نیست.چیزی حداقل 2 برابر این قیمته.

اگر دانش کافی نسبت به باز کردن دستگاه دارید دست بکار بشید:
دو حالت داره یا فن شما سوخته که احتمالش بسیار کمه و پس از درآوردن فیشهای مربوطه به بازار رفته و فن مشابه تهیه و جا بزنید.
حالت دوم فن کثیف و خاک گرفته و گردشی نداره و یا کند میچرخه.
پس از باز کردن و رفع گرد و خاک و تمیز کردن سینک پشت فن رو باز کنید.درپوش محور رو دربیارید و کمتر از یک قطره روغن هیدرولیک (از ماشین مبارک بردارید) تو محور بندازین.خیلی آروم با دست بچرخونین و جا بزنین.واستفاده کنین.
این روش در زمان اورژانسی بودن کار پیشنهاد میشه و در اسرع وقت اقدام به تعویض کنید.
خب حالا که دستگاه رو باز کردین سعی کنین خمیر سلیکون زیر رادیاتور و سینکهارو هم نگاهی بیندازین تا خشک نشده باشن.:n19: