PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم قابل قبول برای انجام پروژه های معماری (3D Visualization) تا سقف 1.500م

k_han
13-10-2013, 00:13
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید گرامی؛
حقیقتش من همین امروز با این انجمن آشنا شدم و اکثر تاپیکهایی که توی این رنج قیمت وجود داشت رو مطالعه کردم اما متاسفانه به پاسخ مورد نظر خودم نرسیدم..
عرضم به حضورتون که همونطور که در عنوان تاپیک اشاره کردم عمده ی استفاده من از این سیستم برای انجام پروژه های معماری با استفاده از نرم افزارهای 3ds max 2013, Autocad 2010, Adobe Photoshop CS6 و ACDSee Pro 6 هست.. از طرف دیگه بنا به دلایلی در حال حاضر این امکان برام وجود نداره که بیشتر از مبلغ یاد شده (max=1.5) برای این قضیه هزینه کنم بنابراین از دوستان عزیز تقاضا دارم که بهترین قطعات ممکن (بخصوص CPU و GPU) رو معرفی کنند که حداقل فعلا (تا زمانی که بتونم سیستم رو ارتقا بدم) کار من رو در حد گرفتن رندر V-Ray راه بندازه :n14:

با سپاس؛

k_han
13-10-2013, 00:17
راستی موس و کیبرد و مانیتور دارم ..

Hessam 2
13-10-2013, 09:24
برای کاربرد شما ما سیستم های فول ورک استیشن از سوکت 2011 با رنج قیمت بالای 7 میلیون تومن می بندیم!!!
یعنی رنج قیمتش از همین 7 تومن شروع میشه به بالا! چون اساس کار خیلی حرفه ای هست و حتماً باید پردازنده کور آی 7 باشه برای رندرینگ!
حالا شما بگو با 1 و نیم که 7 برابر از اون بودجه ی معمولی که باید باشه، کمتره، ما چکار کنیم؟! :|
1 و نیم که میشه فقط پول کارت گرافیک شما برادر! :|

با یک و نیم میشه سیستم پیشنهاد داد! اما تمام عواقب و مسئولیتش پای خودتون باشه! اگر سیستمتون کم آورد، سرعتش لاک پشت بود :D، قطعاً مسئولش فقط خودتون هستید.

k_han
13-10-2013, 09:41
برای کاربرد شما ما سیستم های فول ورک استیشن از سوکت 2011 با رنج قیمت بالای 7 میلیون تومن می بندیم!!!
یعنی رنج قیمتش از همین 7 تومن شروع میشه به بالا! چون اساس کار خیلی حرفه ای هست و حتماً باید پردازنده کور آی 7 باشه برای رندرینگ!
حالا شما بگو با 1 و نیم که 7 برابر از اون بودجه ی معمولی که باید باشه، کمتره، ما چکار کنیم؟! :|
1 و نیم که میشه فقط پول کارت گرافیک شما برادر! :|

با یک و نیم میشه سیستم پیشنهاد داد! اما تمام عواقب و مسئولیتش پای خودتون باشه! اگر سیستمتون کم آورد، سرعتش لاک پشت بود :D، قطعاً مسئولش فقط خودتون هستید.

درسته عزیز جان؛
فرمایش شما متین هست..
عرضم به حضورت که من در حال حاضر از یه لپ تاپ با config زیر برای کارم استفاده میکنم:
1) cpu: intel core i5
gpu : radeon 1gb
ram : 4gb ddr3
و...
با عنایت به اینکه توی کار تصویرسازی معماری برخلاف پروژه های انیمیشن که از detail بالایی برخوردار هست، نیازی به استفاده از تنظیمات سطح بالا (high و very high) در im نیست، این config در حال حاضر براحتی جواب کار من رو میده!
اما هدف من این بود که یه pc هم در کنار این داشته باشم که خیلی به لپ تاپ فشار نیارم، چون (همون طور که مطلع هستید) معمولا از لپ تاپ صرفا برای present کردن کار استفاده میکنند! حالا اگر فکر میکنید که من این هزینه رو برای ارتقاء همین لپ تاپ (یا تعویضش) انجام بدم نتیجه بهتری میتونم بگیرم (آخه شنیدم لپ تاپ اگر باز نشه بهتر هست!)، راهنمایی لازم رو بفرمایید.. (با این تاکید که متاسفانه در حال حاضر بیشتر از این نمیتونم برای این قضیه هزینه کنم!)
مرسی.

Hessam 2
13-10-2013, 09:44
سیستمی که میشه با 1 و نیم پیشنهاد داد، از لب تاپ شما قوی تر نخواهد شد!
بنابراین به فکر ارتقای لب تاپ باشید. در اینصورت بیشتر به نفع شماست و می تونید حداکثر بهره وری رو از بودجه تون داشته باشید.
لب تاپتون رو بفروشیدش و پولش رو بذارید رو بودجه تون و یک لب تاپ نو بخرید!

هر چند برای کاربر شما اصلاً لب تاپ منطقی نیست! در تمام کتاب ها و مجلات هم نوشته که رندرینگ از نوت بوک های خانگی، نگیرید!

اما در هر صورت شرایط بعضی ها مثل شما به دلیل محدودیت اقتصادی یک استثنا هست.

k_han
13-10-2013, 10:06
یعنی در همین سطح هم نمیشه چیزی جمع کرد مهندس جان!؟
شما یه محبتی کن مینیمم سخت افزار پیشنهادیت + حدود هزینش رو برای من بنویس.. در کل خیلی ایده آل گرایانه به قضیه نگاه نکن! ;)
با تشکر.

Hessam 2
13-10-2013, 10:12
نه متاسفانه. چیزی بهتر از لب تاپ فعلی شما نمیشه خریداری کرد.
ضعیف تر میشه...! مورد ضعیف تر پیشنهاد بدم؟

k_han
13-10-2013, 10:17
چراکه نه عزیز جان، منتها یه چیزی که دست کم بشه max13+vray رو روش نصب کرد و بخش modeling کار رو انجام داد تا انشالله سر فرصت به فکر ارتقائش باشیم :n01:

Hessam 2
13-10-2013, 10:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

k_han
13-10-2013, 10:39
حالا خودتون کدوم رو در ارجحیت قرار میدید!؟ intel یا amd !؟

Hessam 2
13-10-2013, 10:46
اینتل...................