PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید Xperia M

Aristar
10-10-2013, 11:52
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
من میخاستم یک گوشی بخرم که قیمتش از 700 تا فوقش 900 تومن باشه و مشخصات زیر برام از همه چی مهمتره:
1- سی پی یو قوی دو هسته ای
2- حافظه رم حداقل یک گیگابایت
3- صفحه نمایش شفاف و خوب
4- باتری خوب

بقیه پارامتراش مثل دوربین، جنس بدنه و ... تو اولویتای بعدین.
من خودم xperia Mرو انتخاب کردم که البته Xperia L هم هست ولی خب کیفیت صفحه اش نسبت به m پایینتره و البته باتریش ضعیفتر!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا از دوستانی که این گوشی رو دارن میخام نظرشونو بگن و اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارین ممنون میشم راهنماییم کنین.

clau
10-10-2013, 12:57
اگه فقط برای خرید گوشی های شرکت سونی مد نظرته xperia t که اختلاف قیمتش با این گوشی بالایی طرفای 150 تومانه از هر نظر که بخوای حساب کنی از xperia m سرتره

Aristar
10-10-2013, 15:49
ممنون از راهنماییتون!ولی این مدلی که میفرمایین همونطور که خودتون گفتین 150 هزار بالاتره و البته باتریش ضعیفتره و تو این قیمت Xperia SP خیلی بهتر و قویتره!
درسته قیمت برام زیاد مهم نیست ولی دوست دارم به اندازه ای که پول میدم برام بهترین باشه.مثلا M با قیمت 700 تومن خوبه و برا SP 900 خوبه!
بازم ممنون از راهنماییتون

clau
10-10-2013, 20:58
xperia t در مقایسه با گوشی xperia m

پردازنده دو هسته ای 1.5 گیگاهارتزی
حافظه داخلی 16 گیگ در مقابل حافظه داخلی 4گیگ xperia m
صفحه نمایش 4/55 اینچی با رزولوشن 1280/720 در مقابل xperia m صفحه نمایش 4 اینچی با رزولوشن 854 × 480

دوربین 13 مگاپیکسلی xperia t در مقابل دوربین 5 مگا پیکسلی xperia m

و خیلی مزایای دیگه در ضمن باتری xperia t 1850 میلی آمپر هستش xperia m باتری 1750 میلی امپری

xperia sp نسبت به xperia t فقط از نظر پردازنده برتری جزیی داره کیفیت دوربین xperia t خیلی سرتره

امیدوارم خرید خوبی داشته باشین:n16:

Abdolreza2012
10-10-2013, 21:15
اگه قراره سونی از سری Xperia بگیری مدل های
SP _ T _ TX _ V _ L _ M _ P _ Ion _ Acro S گزینه های خوبیه
شما به این مدل ها نگاه کن ببین کدوماش مدنظرته بعد دوستان بهت مشاوره ی خرید بدن
شما وقتی میتونید تا 900 هم بودجه بذارید به نظرم فعلا سراغ L و M نرید و بیشتر به بقیه مدل ها توجه کنید

Aristar
10-10-2013, 21:50
ممنون از دوستان!:n16:
من برای SP و T تحقیق کردم و حتی اول قصدم روی SP بود ولی بعدا منصرف شدم.بر اساس گفته جی اس ام آرنا باتری مدل تی 36 ساعت پاسخ دهی داره و مدل اس پی 51 ساعت هست!
مدل ام با قیمت ارزونترش 54 ساعته!میدونین آدم تو ذهنش که اینارو کنار هم میذاره راستش میگه این با سخت افزار خوب ، باتری بهتر و قیمت ارزونتر قابل قبولتره!
یعنی نسبت به پولش میارزه ولی مدل مخصوصا تی به نسبت پولش نمیارزه!
البته از چندجا هم خوندم اس پی مشکل تاچ داره بیشتر دلمو زد!

clau
10-10-2013, 22:08
این مدل xperia t که الان قیمتش شده طرفای 850 10 ماه قبل که میخواستم گوشی بخرم بین انتخاب این وچند گوشی دیگه مردد بودم قیمتش 1400 بود:n02:

xperia m با سخت افزار پایینتری که نسبت به t داره شاید به قول شما شارژدهی بهتری داشته باشه و نیازتون با همین مبلغ 700 تومان برطرف کنه:n01:

Aristar
10-10-2013, 22:23
الان شما پس مدل تی رو دارین؟اگر آره چجور گوشیه؟هم باتریش هم صفحه نمایش!

clau
10-10-2013, 22:30
الان شما پس مدل تی رو دارین؟اگر آره چجور گوشیه؟هم باتریش هم صفحه نمایش!

نه من بین گوشی ایکسپریا تی و گلکسی اس 3 - گلکسی اس 3 انتخاب کردم خریدم

ولی 2نفر از دوستای نزدیکم xperia t دارن ازش هم کاملن راضی هستن صفحه نمایشش که کیفیت خوبی داره

اگه زیاد اهل بازی کردن با گوشی باشین مطمئنن زودتر شارژ خالی میکنه حالا xperia t نه هر گوشی دیگه ای

اکثر گوشی های اندرویدی در صورت کار زیاد با گوشی روزی یک بار نیاز به شارژ پیدا میکنن- زیاد روی این قضیه حساس نباشین:n16:

supermax15
10-10-2013, 22:57
داری گوشی 900 تومنی میخری فقط sp بخر از ما گفتن بود

Aristar
31-10-2013, 00:22
ممنون از همه دوستان به پیشنهاد دوستان قصد خرید اس پی رو دارم

Abdolreza2012
31-10-2013, 01:11
ممنون از همه دوستان به پیشنهاد دوستان قصد خرید اس پی رو دارم

اگه قصد خرید sp رو دارید به نظرم tx بگیرید که بهتر از sp هست
البته تفاوت قیمتی هم دارن حدود 50 تومن ولی تو این چند روز خیلی تفاوت پیدا کرده حدود 150
شاید اومده پایین
ولی در کل ارزش خرید بیشتری داره

h!tman
31-10-2013, 01:15
اگه قصد خرید sp رو دارید به نظرم tx بگیرید که بهتر از sp هست
البته تفاوت قیمتی هم دارن حدود 50 تومن ولی تو این چند روز خیلی تفاوت پیدا کرده حدود 150
شاید اومده پایین
ولی در کل ارزش خرید بیشتری داره

چرا واقعا دوست عربر؟
Sp بسیار بهتره نسبت به تی یا تی ایکس

Abdolreza2012
31-10-2013, 01:22
چرا واقعا دوست عربر؟
Sp بسیار بهتره نسبت به تی یا تی ایکس

خب یه چیزایی tx بهتر هست
مثل دوربین و حافظه ی داخلی و ...
صفحه نمایش tx هم خیلی خوبه ( در مورد sp خبر ندارم چطوریاس )
البته cpu اس پی بهتر هست
هر دوشون گوشی خوبی هستن ولی به نظر من tx ارزش خرید بهتری داره

mosicr77
31-10-2013, 11:43
داداش sp مشکل تاچ داره
تویه گوگل ی سرچ بزن خودت راجع بهش بخون

Aristar
31-10-2013, 12:16
بله شما درست میفرمایین ولی مثل اینکه مشکل خیلی نادریه و از چند صد هزار فروشی که داشته در حد هزار تا هم نبوده!
مشکل تاچش هم عمومی نیست!یعنی فقط تو حالت افقی خودشو نشون میده!
البته من یه Review تصویری ازش دیدم طرف از اول تا آخر بصورت افقی گذاشت باهاش کار کرد کوچکترین لگی توش ندیدم!
از دوستام پرسیدم که کسی این مشکلو داشته یا نه، کی پاسخگو نبود
بهرحال ممنون

mosicr77
31-10-2013, 12:41
بله شما درست میفرمایین ولی مثل اینکه مشکل خیلی نادریه و از چند صد هزار فروشی که داشته در حد هزار تا هم نبوده!
البته من یه Review تصویری ازش دیدم طرف از اول تا آخر بصورت افقی گذاشت باهاش کار کرد کوچکترین لگی توش ندیدم!
بهرحال ممنون
داداش گوشی خوبیه و نویه این رنج قیمت بهترینه
من فقط خواستم اینو بدونید که موقع خرید بتستید یا مد نظر قرار بدید که خشبختانه خودتون اطلاع دارید

docomid
31-10-2013, 21:42
بهرحال ممنون
خیر دوست عزیز اکثرشون یا حتی همشون این مشکل تاچ رو دارن که البته تا حالا دو تا آپدیت اومده که گفتن مشکل تاچ رو حل می کنه ولی من خودم امتحان نکردم

Aristar
02-11-2013, 10:57
یعنی باز حل نشده دیگه نه؟
پس در اونصورت من بیخیال بشم نه؟
حیف 900 تومنه آدم بده بعد اینجور مشکل مسخره ای پیش بیاد

Abdolreza2012
02-11-2013, 18:28
یعنی باز حل نشده دیگه نه؟
پس در اونصورت من بیخیال بشم نه؟
حیف 900 تومنه آدم بده بعد اینجور مشکل مسخره ای پیش بیاد

منم مشکل تاچش رو هم شنیدم و هم خوندم ولی نمیدونم تا چه حد هست
شما به T و TX هم فکر کن
البته TX بهتره

Aristar
02-11-2013, 21:02
جالبش میدونین چیه؟الان از یکی پرسیدم میگفت نه گوشیه من این مشکلو نداره!
آدم گیج میشه:n13:

Mostafa NBA
03-11-2013, 00:52
اس پی بهترین گزینست ولی مشکل تاچ داره ظاهراً.

به نظر من Sony Ion هم گزینه خوبیه، اولین گوشی تولید سونی هستش ولی خب خیلی سخت افزار خوبی داره و باگ هم نداره و دوربینش هم مثل اس پی نا امید کننده نیست.

من اگر بین SP و TX مونده بودم، TX میگرفتم چون دوربین اس پی خیلی رو اعصابه.

Aristar
03-11-2013, 08:39
آخه دلیل انتخاب من چندتا پارامتر بودن که جملگیش تو اس پی هست!
1- صفحه نمایش خوب 2- باتری مناسب 3- پردازنده قوی 4- ظاهر خوب
و راستش TX با توجه به قیمت بالاترش جز دوربین که اصلا برای من مهم نبود چیز سرتری از اس پی نداره!
نمیدونم!میخام صبر کنم دیگه تا آخر ماه!مثله اینکه قراره آندروید 4.3 براش بیاد!بذار اونایی که خریدن نظر بدن اگر درست شد که منم میخرم ولی نه یا پول کمتر میذارم میرم سراغ همون Xperia M یا یه کوچلو خودمو بدبخت میکنم و نکسوس 4 میگیرم که با توجه به عرضه نکسوس 5 قیمتش افت خواهد کرد!

Aristar
06-11-2013, 19:18
دوستان تو یک فرومی علت این مشکل رو بیان کرده بود و منم خیلی خوشم اومد از جوابش!چون خودم مهندسی الکترونیک خوندم و برام جالب بود علتش!اون فرد جواب ساده داده بود و من تو ذهنم موضوع رو تحلیل کردم و بهتون میگم تا شمام خوب متوجه بشین!
این مورد مربوط میشه به سخت افزار خود گوشی و البته مشکلات فیزیکی صاحب گوشی!
تو تمامی ویدئوهای موجود یک مشکل اساسی همیشه ذکر میشد روی سطح صاف جواب نمیده!روی سطح صاف پلاستیکی یا همون تختخواب بدتر جواب نمیده!موقع اتصال به کامپیوتر هم جواب نمیده!
جواب مشکل چیزی هست به نام الکترواستاتیک!!!
یعنی ساختار صفحه نمایش جوریه که باید حتما مسیرش به زمین برقرار بشه تا صفحه لمسی عمل کنه!و وقتی به کامپیوتر وصل میشده تو بعضی از سیستم ها یا شارژرها که مشکلات الکترواستاتیکی داشتن تاچ عمل نمی کرد و حتما باید ارتباط قطع میشد که البته راه حلش یک شارژر سالم بود!
الان شاید یک سوال ایجاد بشه پس چرا برا بعضیا جواب میده برا بعضیا جواب نمیده؟؟؟سوال خوبیه!به علت مقاومت طبیعی بدن انسان!
بعضیا بدنشون مقاومت الکتریکی بالاتری داره و مشخصا ارتباط فیزیکی ضعیفتری با زمین برقرار میشه و مشخصا وقتی روی یک سطح صاف قرار می گیره تنها راه تماسشون که همون انگشتشون روی صفحه ی لمسیه به قدری مقاومت داره که جواب نده!
من پیشنهادم به این دوستان اینه که :1- گوشی رو بدن به یکی دیگه ببینن درست میشه؟اگر درست شد که بیخیالش بشن و به همون بنده خدا هدیش بدن:n02: اگرم درست نشد که ببرن بفروشن چون عملا بدبخت شدن!
و روش دوم اینه که موقع کار کردن روی یک سطح صاف دست دومشون به قسمت فلزی دستگاه تماس داشته باشه!نترسین چیزی نمیشه!از بیکار بودن خیلی بهتره!
امیدوارم سونی هم با آپدیتهای بعدیش این مشکل رو برطرف بکنه چون برای این گوشی با این قیمت واقعا حیفه!

نکته: شاید این جواب در حد تئوری باشه و درست نباشه!پس قبل از اینکه اقدام به خریدکنید تست بکنید!:n18:

موفق باشید:n06: