PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یخ زدن دست و پا در زمستان

amir_h58
10-10-2013, 09:45
با سلام
من یک مشکل دارم تا هوا یکم خنک میشه دست و پام مثل یخ میشه با هرکی دست میدم میگن چقدر سرده دستات
میشه راهنماییم کنید علتش چیه
با تشکر

HOOSEIN 105
10-10-2013, 16:55
من چند وقت پیش به خاطر زخم معده به کم خونی شدید مبتلا شده بودم
که دقیقا همین علائم رو داشتم . همراه با بی حوصلگی و خستگی مفرط
ولی بعد از درمان رفع شد
واسه شما هم شاید از کم خونی باشه!

Alinho
10-10-2013, 22:15
منم این مشکلو دارم و میدونم که از کم خونی هست ولی کاری از دستم بر نمیاد!! باید چیکار کنم؟؟!:n21: :n27:

raana
11-10-2013, 00:16
سلام دوستان.....

علائم کم خونی

خستگی زودرس
ضعف
تپش قلب
کوتاهی تنفس
کاهش اشتها
سرگیجه
رنگ پریدگی
بی حسی و سردی انگشتان دست ها و پاها
قاشقی شدن شکل ناخن‌ها
کاهش تمرکز ذهنی
ریزش مو....

اگر مشکل کم خونی نداشته باشید سرد بودن دست و پا میتونه به علت پایین بودن فشارخون و یا قند خون باشه...در فصول سرد خوردن مایعات گرم و شیرین که باعث جلوگیری از پایین رفتن فشار خون و همچنین باعث گرم شدن بدن می شه رو فراموش نکنین.

و همین طور یکی دیگه از عللش منقبض بودن عروق خونی میتونه باشه(به خاطر استرس و اضطراب)....
که در این صورت خون به خوبی تو انگشت ها جریان پیدا نمیکنه...
به همین دلیل هست که هم احساس سرد بودن دست و پا میکنید هم وقتی ناخن رو فشار میدید رنگش دیر به حالت اولیه بر میگرده.

در نهایت هم یه چک آپ کامل انجام بدید...تا از نظر کم خونی بررسی بشید....و اگر نیاز به درمان هست...هر چه زودتر انجام بشه....

amir_h58
11-10-2013, 10:03
سلام دوستان.....

علائم کم خونی

خستگی زودرس
ضعف
تپش قلب
کوتاهی تنفس
کاهش اشتها
سرگیجه
رنگ پریدگی
بی حسی و سردی انگشتان دست ها و پاها
قاشقی شدن شکل ناخن‌ها
کاهش تمرکز ذهنی
ریزش مو....

اگر مشکل کم خونی نداشته باشید سرد بودن دست و پا میتونه به علت پایین بودن فشارخون و یا قند خون باشه...در فصول سرد خوردن مایعات گرم و شیرین که باعث جلوگیری از پایین رفتن فشار خون و همچنین باعث گرم شدن بدن می شه رو فراموش نکنین.

و همین طور یکی دیگه از عللش منقبض بودن عروق خونی میتونه باشه(به خاطر استرس و اضطراب)....
که در این صورت خون به خوبی تو انگشت ها جریان پیدا نمیکنه...
به همین دلیل هست که هم احساس سرد بودن دست و پا میکنید هم وقتی ناخن رو فشار میدید رنگش دیر به حالت اولیه بر میگرده.

در نهایت هم یه چک آپ کامل انجام بدید...تا از نظر کم خونی بررسی بشید....و اگر نیاز به درمان هست...هر چه زودتر انجام بشه....

با تشکر از تمامی دوستان
راستش اون علایم که اشاره کردید رو ندارم شاید فشار خونم کمی پایین باشه
ممنون از جواب کاملتون