PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید مادربورد

qazy
09-10-2013, 11:50
با سلام.میخوام یه مادربورد برای این قطعات بگیرم قبلش چنتا سوال داشتم:

1.چه تفاوتی بین هاسول و ایوی بریج هست؟اونقدر بینشون فرق هست که از ایوی بریج به هاسول برم؟یا نه همین ایوی بریج رو ارتقا بدم؟
2.تفاوت بین مادربرد با چیپ 75 با 77 چیه؟چقدر اختلاف فاحش هست؟
3.بین مادربورد ها کدوم برند بهتر هست؟علت پرطرفداری ایسوس،برندش هست یا کیفیتش؟
4.من خودم چند مدل مادربورد تو رنج قیمتی 300 تا 400 تومن انتخاب کردم.حالا اساتید به نظرتون کدوم بهتره،لطفا با دلیل بفرمائید.ممنون.اگر گزینه مناسب تری سراغ دارین بیزمت معرفی کنید.
GIGABYTE GA-H77-DS3HASUS P8H77-V LEGIGABYTE GA-P75-D35.کیس هم x6 green هست.به نظرتون این مدل های بالا به این کیس میخوره؟احیانا مدلی که پیشنهاد میدین به این کیس بخوره.ممنون
قطعاتی هم که دارم اینها هستن
6.اهل اور هم نیستم.
cpu:i3 3220
ram:4gig 1600
vga:gt 610
power:gp330a-sp
hdd:1tera segate
case:x6 green
از همه عزیزان ممنون

Ali*Reza
09-10-2013, 15:14
سلام.
قطعات سیستم باید متناسب باهم انتخاب بشن. با توجه به سیستم فعلی شما و پردازندتون که در حد متوسط هست بهتره مادربوردی هم که انتخاب میکنین متناسب با اونها باشه و نیاز به هزینه اضافی نیست.
اختلاف پردازنده های هاسول و آیوی در مدلهای مشابه در بالاترین حالت کمتر از 10 درصد هست و این اختلاف انقدر زیاد نیست که بشه برای انتخاب بصورت قطعی نظر داد. ولی پردازنده های هاسول در کل ارزش خرید بیشتری داره ، ممکنه در آینده برای ارتقای آیوی و موجودیت قطعات در بازار به مشکل بخورین.
اختلاف چیپهای B75 و H77 معمولا در تعداد پورت ساتا ، USB3 ، تعداد شکاف PCIe ، ساپورت فرکانس رم بالاتر و مدار تغذیه بهتر و تعداد فاز بیشتر و . . . هست که باید با توجه به کاربرد و نیاز و بودجتون انتخاب کنین.
اختلاف زیادی هم بین برندهای موجود و معتبر برای مادربورد وجود نداره. برندهایی مثل ایسوس و یا . . . معمولا قیمتهای بالاتری دارن.
با توجه به نیازتون و نوع کاربریتون باید مادربورد رو انتخاب کنین.

ASUS P8B75-V هم گزینه مناسبیه.