PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : AMD ATI Radeon پیغام خطای صفحه آبی - BSOD

niegrau
08-10-2013, 11:28
بچه ها من گرافیک لپتاپم AMD ATI Radeon HD 5650 هست که برای چند ماه کار گرافیکی سنگینی باهاش انجام دادم. بعد از مدتی، در ویندوز 7، با ارروز صفحه آبی BSOD روبرو شدم، با عنوان Attempt to reset the display driver and recover from timeout failed همراه با کد Technical Information به این شرح=>

***Stop: 0x0000016 و ***atikmpag.sys که جلوشون یک آرایه عددی طولانی هست. پیگیر که شدم، از این راه حل ها استفاده کردم:
1. نصب آخرین درایور مربوطه روی ویندوز تازه - نصب ویندوز و نصب آخرین درایور - بعد تستش کردم با برنامه ی گرافیکی دوباره BSOD مشابه رو داد.
2. استفاده از اولین درایور اوریجینال خود گرافیک لپتاپ - باز همون آش همون کاسه
3. تغییر windows 7 به windows 8 از اونجاکه در 8، BSOD کمتری نسبت به 7، رخ میده ! بعد از نصب درایور آخرین ورژن، دوباره همون طوری شد (البته شکل و شمایل BSOD در Win8 متفاوت هست).
4. در کلیه مراحل، یکبار Catalyst Accelerator رو فعال و یکبار غیرفعال کردم ، هر دو مود هیچ کمکی نکرد. چون در برخی مواقع Accelerator دلیل این اررو میشه. ----------- در ویندوز 8، پیش فرض Ati mobility radeon HD 5000 Series - WDDM v1.20 شناخته شده ! و خوب کار می کنه اگر چه گاها اررور میده که display driver failed and recovered یک همچین چیزی بود اگر اشتباه نکنم. ولی اگر بازی لود کنم، بعد از چند ثانیه، صفحه ی بازی هنگ می کنه و صفحه پر از نقاط نامنظم سبز میشه و بعد ریستارت میشه. جالبه، وقتی این حالتی خودش ریستارت می کنه، در صفحه ی بوت خطوط عمودی سبز زیادی دیده میشه . --- اگر درایور آخرین ورژن خود گرافیک رو بریزم، این حالت تشدید پیدا می کنه !

نکات مهمی پیش از احتمالات - در تست ایراد یابی خود Boot لپتاپ، بعد از بررسی فقط یک ایراد از هارددیسک میگیره. جالبه رم سالم و گرافیک سالم نشون داده میشه بدون اینکه یک اررور حتی بده. -- همچنین از آخرین BIOS استفاده می کنم پس امکان آپدیتی نیست دیگه
/////////// بنظر شما نرم افزاری هست یا سخت افزاری؟ راه حلی چیزی؟ کمک کنید لطفا

اینم چندتا عکس ازش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])View Screen Capture ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])View Screen Capture ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alli1600
11-10-2013, 15:12
سلام دوست عزیز من زیاد سر رشته ای از این موضوع ندارم ولی این مشکل برای خودمم پیش اومد
من وقتی بازی مکس پین رو نصب کردم این مشکل برام پیش اومد ولی بعد خود به خود رفع شد

mohammad ahmadi
11-10-2013, 15:45
سلام میتونم بپرسم کار های گرافیکی تون چی بوده؟ ( محض تجربه ) :n16:

niegrau
15-10-2013, 21:38
3d max کار کردم باهاش.
ولی درستش کردم.
مشکل اصلا گرافیک، gpu یا vram گرافیک هم نبود

اسلات های رم روی مادربرد رو با فشار هوا تمیز کردم و بعدش رم هارو محل اتصالشون رو تمیز کردم جا زدم بعد درست شد.