PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل 100% شدن فضای اشغالی سی پی یو

Mehran-King
05-10-2013, 17:35
درود :n01:

دوستان کسی میدونه مشکل 100% شدن sv.chost.exe تو برنامه Task Manager از کجاست؟

از طرفی ekrn.exe , egui.exe این دوتا هم گهگاهـی 100% میشن ، لطفا کمکم کنین چطوری میتونم جلوی چنین مشکلاتی رو بگیرم؟

سپاس.:n16:

king emperor
05-10-2013, 18:41
sv.chost.exe این پروسس مربوط به ویندوز و ارتباطات اینترنتی می باشه و زمانی که ویندوز درحال عملیاتی می باشد فضای بیشتری از سی پی یو را میگیره
ekrn.exe مربوط به آنتی ویروس NOD32 می باشد و کارش اسکن کردن ترافیکهای اینترنت و شبکه می باشد. اگر پروسس زیادی از سیستم شما میگیرد یا در هنگام اتصال به اینترنت خیلی سرعت پائین می آید میتوانید آنرا از NOD32 غیرفعال کنید که این کار جالبی نیست و یا آنتی ویروس دیگری را انتخاب کنید.
egui.exe مربوط به آنتی ویروس NOD32 می باشد و کارش اسکن کردن فایلهای سیستم می باشد

راه حل : عوض کردن آنتی ویروس و یا غیر فعال کردن آنتی ویروس که توصیه نمیشه

Mehran-King
05-10-2013, 18:59
sv.chost.exe این پروسس مربوط به ویندوز و ارتباطات اینترنتی می باشه و زمانی که ویندوز درحال عملیاتی می باشد فضای بیشتری از سی پی یو را میگیره
ekrn.exe مربوط به آنتی ویروس NOD32 می باشد و کارش اسکن کردن ترافیکهای اینترنت و شبکه می باشد. اگر پروسس زیادی از سیستم شما میگیرد یا در هنگام اتصال به اینترنت خیلی سرعت پائین می آید میتوانید آنرا از NOD32 غیرفعال کنید که این کار جالبی نیست و یا آنتی ویروس دیگری را انتخاب کنید.
egui.exe مربوط به آنتی ویروس NOD32 می باشد و کارش اسکن کردن فایلهای سیستم می باشد

راه حل : عوض کردن آنتی ویروس و یا غیر فعال کردن آنتی ویروس که توصیه نمیشه

دوست عزیز ممنون از جوابتون ولی این که نشد راه حل ؟! :( چرا بقیه این مشکل رو ندارن و فقط من دارم ؟!

nima-sfa
06-10-2013, 13:26
سلام
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم اما با استفاده از روش هایی این کند شدن سیستم رو به حداقل رسوندم امیدوارم برای شما هم کارساز باشه
این طور که مشخصه شما باید سیستمی با توانایی پایین داشته باشین
بنده هم سیستمم هنوز ddr1 هست و پردازنده(cpu) ضعیفی داره. پردازنده 2 گیگا هرتز با باس 100 مگاهرتز که یعنی حداقل چیزی که از یک سیستم میشه انتظار داشت و رم نه چندان زیاد 700 مگابایت(یک 512 و یک 256)
سیستم های اینچنینی توانایی انجام پردازش های نسبتا سنگین رو هم ندارن و انجام چند برنامه در کنار هم باعث کاهش سرعت محسوس کامپیوتر میشه
این کاهش سرعت وقتی محسوس تر و ازار دهنده تر میشه که در کامپیوتر نرم افزار های امنیتی نصب باشن
در دنیای امروز امنیت اطلاعات و کامپیوتر غیر قابل انکاره و باید هر سیستمی از اطلاعات درونش باید محافظت کنه.طبق گفته کارشناسان امنیتی رایانه اگر رایانه ای کاملا بدون محافظت باشه یعنی بدون انتی ویروس و فایروال باشه ،تنها با یک ساعت گشت و گذار در اینترنت مورد هجوم حجمه عظیمی از بد افزار ها قرار میگیره و از پا در میاد!
خوب مطمئنا حتی اگر سیستم ضعیف هم که باشه باز هم به وجود یک انتی ویروس قوی برای حفاظت اطلاعات درون رایانه نیازه.حتی ضعیف ترین سیستم ها!
پس داشتن انتی ویروس غیر قابل انکاره.از پروسس هایی که در بالا نوشتید مشخصه که این سنگینی و پر شدن cpu بدلیل همون انتی ویروسه.این انتی ویروس کمی برای رایانه تان سنگینه و همینه که باعث پر شدن cpu تون شده.درست مثل من!
انتی ویروس هایی که در زمینه امنیت اینترنتی فعالیت دارند(همان اینترنت سکوریتی ها که در نود32 نامش smart security است) این دسته از نرم افزار های امنیتی پردازش های مرورگر هارو هم بررسی میکنند که این خودش باعث کندی عملکرد سیستم و مرورگر میشه و سرعت سیستم و اینترنت رو پایین میاره
شما باید برای حل مشکلتون همون پروسس sv.chost.exe رو در قسمت process موجود در task manager ببندید تا بصورت موقت سرعتتون به حالت قبل برگرده
اما راه حل اصلی و دائمی شما اینه که انتی ویروستون رو عوض کنین و انتی ویروسی تهیه کنین که هم منابع سیستمی کمی مصرف کنه و هم قدرتمند و هوشمند باشه.
خوشبختانه از نود 32 سبکتر و در عین حال بسیار قویتر هم وجود داره.پیشنهاد من به شما norton internet security هست
یا اگر سنگین بود،norton anti virus 2014 هست چون کمی سبکتره.
ولی از نود 32 سبکتر 3 انتی ویروس وجود داره که هر 3 انتی ویروس به مقدار قابل توجهی از نود32 قویتر هم هستند و قدرت نود32 در برابر انها اصلا قابل مقایسه نیست!
این حرفها کاملا بر اساس ازمایش های معتبر هست و اصلا نظر شخصی نیست.
avast،norton،webroot
این 3 انتی ویروس هم سبکتر هستند و هم قویتر
اما منبع این حرف که هم سبکتر هستند و هم قویتر رو در لینکهایی زیر که نتیجه ازمایش های معتبری هست میتونید ببینید:
نتایج این ازمایش ها کاملا بروز و مربوط به ماه های اخیره
لطفا به امتیازات انتی ویروس ها و ریز جزئیات پوشش موارد امنیتی نیز توجه کنید تا بهتر بتوانید انتی ویروس مورد نظر خود را انتخاب کنید:

رتبه بندی بر اساس عملکرد در ویندوز xp:(لطفا به منابع سیستمی مورد نیاز برای هر انتی ویروس که در انتهای جدول در پایین صفحه امده دقت کنید تا سبکترین انتی ویروس را انتخاب کنید)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رتبه بندی بر اساس عملکرد در ویندوز vista:
رتبه بندی بر اساس عملکرد در ویندوز 7:
رتبه بندی بر اساس عملکرد در ویندوز 8:
و رتبه بندی کلی با در نظر گرفتن همه ویندوز ها:

امیدوارم برایتان موثر واقع شده باشه.برای من که جواب داد!
البته ناگفته نمونه که این روش شاید راه حل ریشه ای حل مشکل نباشه.یعنی علت اصلی شاید این نباشه و من درست تشخصی نداده باشم اما در هر صورت من که با انجام کارهای بالا مشکل خودم رو به مقدار قانع کننده ای حل کردم(هر چند استفاده مکرر از نرم فزارهای بهینه سازی ویندوز هم در این زمینه کم تاثیر نیستن ولی با وجود مفید بودنشون در سرعت سیستم ،در حال حاضر در این بحث باهاشون کاری نداریم)و گفتم با انتقال اون به شما شاید تونسته باشم کمکی کرده باشم
موفق باشین

nima-sfa
10-10-2013, 18:13
دوست عزیز یک راه دیگه هم هست
اگر انتی ویروستون رو دوست دارین یا تهیه انتی ویروس سبکتر و جدید براتون مشکله میتونین قست حفاظت از مرورگر انتی ویروستون رو غیر فعال کنید
اگر از firefox استفاده میکنید از قسمت زیر به بخش افزونه های مرورگرتون برین و افزونه انتی ویروستون رو غیر فعال کنید
tools>add-ons
و در لیست باز شده افزونه انتی ویروستون و پیدا کنید و غیر فعالش کنید
با این کار دیگه از مرورگر و وبگردیتون محافظت نمیشه ولی در عوض بسیار تو سرعت وبگردی تاثیر داره و حجم زیادی از سی پی یو رو ازاد میکنه

king emperor
10-10-2013, 21:44
اول امنیت بعد کار

m.omrani
09-06-2014, 14:01
من از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنم و نمیدونم چرا هر رم و نرم افزارو و .... دیگه که برای کامپیوترم جدید باشه رو باز یا وصل میکنم یهو egui.exe سبز میشه و cpu usage م رو میبره رو 100% ؟
برای حلش چیکار کنم؟
سیستمم:
ram:2 gig
cpu :3ghz
graphic:256
ddr2

m.omrani
09-06-2014, 14:07
یه سوال دیگه :
راسته که [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نرم افزار های سایتش ویروسیه؟
آخه با هر ویروس کشی میرم ارور میده تو سایتش

m.omrani
09-06-2014, 14:08
------------ ...

m.omrani
09-06-2014, 14:09
سایت اسان دانلود

prpgramerandcoder
09-06-2014, 14:22
فکر نکنم چون من نود32 با آپدیت روزانه دارم ، چیزی نمیگه .

prpgramerandcoder
09-06-2014, 14:25
من از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنم و نمیدونم چرا هر رم و نرم افزارو و .... دیگه که برای کامپیوترم جدید باشه رو باز یا وصل میکنم یهو egui.exe سبز میشه و cpu usage م رو میبره رو 100% ؟
برای حلش چیکار کنم؟
سیستمم:
ram:2 gig
cpu :3ghz
graphic:256
ddr2

فکر میکنم علتش کنترل File Transfering ها و registering ها توسط آنتی ویروس برای جلوگیری از بد افزار باشه .
تنها راه حلی که الان به ذهنم میرسه اینه که سخت گیری های نود32 رو کم کنید .

ارسال شده از GT-S5300 با استفاده از تپاتالک 2

noblem
10-06-2014, 16:29
درود :n01:

دوستان کسی میدونه مشکل 100% شدن sv.chost.exe تو برنامه Task Manager از کجاست؟

از طرفی ekrn.exe , egui.exe این دوتا هم گهگاهـی 100% میشن ، لطفا کمکم کنین چطوری میتونم جلوی چنین مشکلاتی رو بگیرم؟

سپاس.:n16:

یا آ«تی ویروس 64 بیتی نصب کردی یا ویندوز 64 بیتی نصب کردی شما سی پی یوتون 32 بیتی هستش

sistani14
08-07-2014, 21:38
نه!آنتی ویروس شید که ارور نمیده!!!مطمعنید نرم افزاراش ویروسیه؟:n30:

roya.rashidi
13-07-2014, 00:31
کاملا طبیعیه . چون سی پی یوت ضعیفه تا صددر صد میره . اگه سی پی یوت قوی باشه انتی ویروس بخاد یه کار کنه 20درصد ایناشو فعال میکنه .

javan01
13-07-2014, 02:09
سلام
اگر این فایلی هست که نوشتید sv.chost.exe
این ویروسه اگر هم بدون اون نقطه هست که ویروس نیست
شاید مشکل از فایل hosts ویندوز باشه
این فایل را تغییر ندادید؟ احیانا با برنامه HostsMan
قبلا خودم یه چنین تجربه ای داشتم همش هم مربوط به همین فایل هست
همین برنامه را که نوشتم دانلود کن
و فایل hosts را ریست یا disable کن احتمالا درست میشه

Mehran-King
13-07-2014, 05:43
دوستان ممنونم رفتم از سایت مایکروسافت برنامه svchost.exe رو دانلود کردم بعد از چند مدت صفحه سیاه میاره UHARC فکر کنم ... بعدش درست میشه :)
اما نود 32 رو حذف کردم آواست رو نصب کردم ........

قارشو
03-11-2015, 06:51
با سلام.من مشکل رو داشتم.ربطی به این چیزا نداره.سیستم ویروسی باشه این طور میشه.باید ویندوز جدید نصب کنید