PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر رشته از کارشناسی مهندسی برق به داروسازی

mohmrg
05-10-2013, 16:48
سلام

من الان ترم 5 مهندسی برق (کارشناسی) هستم ، اما از قدیم به رشته های پزشکی علاقه مند بودم اما به اصرار مدیر مدرسه که ریاضی - فیزیکم خوبه رفتم رشته ریاضی-فیزیک و بعدش هم رشته برق

اما الان بعد دو سال و نیم میخوام ببینم میتونم تغییر بدم ؟ به برق هم علاقه مند هستم و تقریبا نمیخوام انصراف بدم اما اگه بشه که پزشکی برم انصراف میدم

از دانشگاه ازاد تهران به دانشگاه ازاد پزشکی تهران میشه رفت ؟

paranoid_android
05-10-2013, 18:23
به نظر خودتون امکانپذیره؟! گمان نکنم دوست عزیز..
داروسازی و مهندسی برق کلا دو رشته از دو گروه کاملا مجزا هستن.. هیچ اشتراکی با هم ندارن.. تغییر رشته معمولا بین دو رشته دانشگاهی که با هم اشتراکات عمده دارن ممکنه و یا 2 گرایش مختلف از یک رشته دانشگاهی. تنها راهش اینه که از رشته خودتون انصراف بدید و دوباره توی کنکور شرکت کنید، البته اگر از نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشه..

mohmrg
05-10-2013, 19:08
به نظر خودتون امکانپذیره؟! گمان نکنم دوست عزیز..
داروسازی و مهندسی برق کلا دو رشته از دو گروه کاملا مجزا هستن.. هیچ اشتراکی با هم ندارن.. تغییر رشته معمولا بین دو رشته دانشگاهی که با هم اشتراکات عمده دارن ممکنه و یا 2 گرایش مختلف از یک رشته دانشگاهی. تنها راهش اینه که از رشته خودتون انصراف بدید و دوباره توی کنکور شرکت کنید، البته اگر از نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشه..

خب مسلما امکانپذیر نیست ، حرف شما رو قبول دارم
ولی برای دوباره کنکور دادن باید چیکار کنم ؟ نیازی به خوندن پیش دانشگاهی تحربی هست ؟

paranoid_android
05-10-2013, 19:32
ولی برای دوباره کنکور دادن باید چیکار کنم ؟ نیازی به خوندن پیش دانشگاهی تحربی هست ؟

نیازی نیست، شما تو هر گروهی که بخواهید ائم از ریاضی یا تجربی یا پزشکی و... میتونید به دلخواه شرکت کنید.

arash59b
05-10-2013, 19:33

بهترین کار اینه که همین رشته رو تموم کنید بعد اگه خواستید دوباره کنکور بدید

برای دانشگاه ازاد نمی خواد تجربی رو خونده باشید ولی دولتی رو دقیقا نمی دونم زمان ما باید اول دیپلمش رو می گرفتید بعد کنکورش رو شرکت می کردید

mohmrg
05-10-2013, 22:14
اخه دوستان ، الان کنکور سراسری و ازاد یکی شده ، دیگه جدا نیست که سطح سوالات ازاد پایین بشه بتونم رتبه خیلی خوب بیارم

بعد سوابق تحصیلی چی میشه ؟

nafas.ip
09-11-2013, 15:16
امسال کنکور ازاد و سراسری دوباره از هم جدا شد اگه کارشناسی رو در دانشگاه سراسری خوندین نمیتونین دوباره پزشکی سراسری بخونین اما ازاد میتونین....ولی اگه کارشناسی رو ازاد خوندین میتونین پزشکی سراسری بخونین...
موفق باشین.

M0hammacl
23-07-2014, 13:58
hi
?soal ine ke emkane taghyir reshte az mohandesi bargh be ye reshte mesle zaban englisi hast

javadb40
03-08-2014, 12:42
hi
?soal ine ke emkane taghyir reshte az mohandesi bargh be ye reshte mesle zaban englisi hast

100% هست الان خیلی از دانشگاه ها بدون کنکور برای زبان دانشجو میگیرن

M0hammacl
05-08-2014, 09:22
آهان ممنون
ولی فکر کنم واسه دانشگاه سراسری باید همون با کنکور قبول شد