PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كامپيوتر صدا نداره

Ronaldiniho
19-04-2005, 16:53
اينو براي يكي از دوستانم ميخوام
صداي كامپيوتر اون ديگه كار نميكنه به گفته خودش سي دي مادربرد را ميذاره نصب ميشه اما صدا نميده فوري راهنمايي كنيد ضاييع نشم

Monica
19-04-2005, 18:58
منم اين مشكل و داشتم . حتي چند بار ويندوزمو نصب كردم . اما فايده اي نداشت . هيچ راهي نداريد جز اينكه كارت صدا رو عوض كنيد .فكر مي كنم اين تنها راه حل اين مشكله .

M.R.M
19-04-2005, 19:58
سلام امين جان.
با توجه به سوال شما اين گونه به نظر ميرسد كه كارت صوتي دوستتان OnBoard است.
در اين صورت بعد از اينكه حتي درايورهاي آن نصب شدند شما بايد يك برنامه را كه به صورت يك فايل Setup درون سي دي مادر برد قرار دارد را نصب كنيد.
توجه كنيد بعد از نصب تمام جزئيات از روي Autorun سي دي مادر برد بايد اين كار انجام شود.
يعني اين طور فرض كنيد كه كارت صدا تعريف شده اما دستگاه صدايي ندارد.
بنابراين وارد سي دي مادر برد شده و در آن به دنبال پوشه اي كه با نام Audio يا چنين چيزي مشابهت دارد بگرديد.
وارد آن شده و فايل Setup موجود در آن را نصب كنيد.
تصور كنيد در حال نصب يك برنامه صوتي براي ويندوز هستيد.
بعد از نصب و يك بار ريستارت سيستم مشكل برطرف خواهد شد ( البته به شرطي كه برنامه را به درستي نصب كرده باشيد ).
موفق باشيد.

Mehdi_Best
20-04-2005, 09:32
سلام امين جان.
با توجه به سوال شما اين گونه به نظر ميرسد كه كارت صوتي دوستتان OnBoard است.
در اين صورت بعد از اينكه حتي درايورهاي آن نصب شدند شما بايد يك برنامه را كه به صورت يك فايل Setup درون سي دي مادر برد قرار دارد را نصب كنيد.
توجه كنيد بعد از نصب تمام جزئيات از روي Autorun سي دي مادر برد بايد اين كار انجام شود.
يعني اين طور فرض كنيد كه كارت صدا تعريف شده اما دستگاه صدايي ندارد.
بنابراين وارد سي دي مادر برد شده و در آن به دنبال پوشه اي كه با نام Audio يا چنين چيزي مشابهت دارد بگرديد.
وارد آن شده و فايل Setup موجود در آن را نصب كنيد.
تصور كنيد در حال نصب يك برنامه صوتي براي ويندوز هستيد.
بعد از نصب و يك بار ريستارت سيستم مشكل برطرف خواهد شد ( البته به شرطي كه برنامه را به درستي نصب كرده باشيد ).
موفق باشيد.

با عرض پوزش از محمدرضاي عزيز
همه اينها به شرطي نتيجه خواهد داد كه مطمئن باشي كارت صدا مشكل سخت افزاري نداشته باشه.

Rooz
20-04-2005, 10:52
برو تو ستاپ سیستم به پیش فرض برنامه دست بزن یعنی اون رو برگردون به حالت کارخانه ایش البته قبلش باید درایور اون رو کاملا از رو سیستم پاک کنی و سیستم رو دوباره راه اندازی کنی اگه ویندوزت ایکس پی که به احتمال زیاد اگه مشکل سخت افزاری نباشه اون رو میشناسه و میتونی درایورش رو هم نصب کنی اگه نشناخت برو به قسمت سخت افزار و درایورش رو نصب میکنی و اگه نشد به زن تو سرش حتما میشه add remove hardware

M.R.M
20-04-2005, 11:08
سلام مهدي جان.
در سيستم هايي كه از تجهيزات OnBoard استفاده ميكنند ، احتمال اينكه مشكل سخت افزاري باشد بسيار ضعيف است ( اما طبق گفته شما غير ممكن هم نيست ).
من سيستم هاي زيادي را ديده ام كه با چنين مشكلي مواجه بوده اند يعني با وجود تعريف شدن كارت صدا ، هيچ صدايي از دستگاه پخش نميشد ، اما بعد از نصب آن برنامه كه درون سي دي مادربرد دستگاه بود ، تمام مشكلات حل شده و صدا پخش ميشد.
البته من فقط اين اشكال را در مورد كارتهاي صوتي OnBoard مشاهده كردم.
اطلاعات سخت افزاري من زياد نيست ، اما اگر بعد از نصب آن برنامه ( اگر درست نصب شود ) مشكل حل نشود ، بايد پس از بررسي هاي لازم در درايورها و تنظيمات صدا در سيستم به فكر مشكل سخت افزاري افتاد.
موفق باشيد.

Ronaldiniho
20-04-2005, 15:46
از اقاي محمد رضا تشكر ميكنم كه اينقدر دقيق راهنمايي ميكنند

mohammad hamed
20-04-2005, 16:24
من هم اين مشكل را داشتم وخيلي هم سرو كله زدم نشد
اما......
از يكي سوال كردم (پسر عمه ام) كه اول بايد بري توي ديسايو منجر تمام كارت صدا را ان ايستال كني و ويندوز را ري استارت در هنگام امدن توي ويندوز ازت مي پرسه و دوباره نصب كني
منم نفهميدم ايراد كجا و هنوز هم نفهميدم ولي مشكل شما رو داشتم با 5 با ويندوز عوض كردن و 666 دفعه تمام نرم افزار هاي مادربورد رو نصب كرده بودم اما نتيجه اي نگرفته بودم اما با اين كار درست شد چرا نمي دونم :?: :?: :?:

M.R.M
20-04-2005, 22:19
سلام امين جان.
خواهش ميكنم دوست عزيز.
وظيفه است. تنها آرزوي من و تمام مديران سايت رضايت شما دوستان عزيزه.
اميدوارم بتونيم اين مسئوليت رو به خوبي انجام بديم و هميشه رضايت شما رو ببينيم.
موفق باشيد.

mpsjavad
21-04-2005, 00:28
با سلام ..

امین مختاری, عزيز و دوستان گرامي شايد اين رو بايد تو قسمت خاطرات باينري بنويسم اما ...

من يه روز براي دختر عموم ويندوزش رو نصب كردم با تمام تجهيزات و متعلقات ( درايور ها ) بعد موقع بالا امدن ويندوز متوجه شدم كه هيچ صدايي شنيده نميشه چند بار كارت صدا رو پاك و دوباره نصب كردم ولي تاثيري نداشت ديگه ميخواستم ويندوز رو دوباره بريزم با نااميدي روي ايكون ولوم ( همون بلند گو تو تسكبار كنار ساعت ) دابل كليك كردم بعد در كمال ناباوري ديدم كه كنار قسمت WAV يه تيك اومده كنار Mute داشتم شاخ در مياوردم چون همش خودم پشت سيستم بودم و من هم اين كار رو نكرده بودم :shock: ولي در عين حال يه نفس راحت كشيدم :?:

تعجبم در اين بود كه با اينكه كارت صدا رو دوباره نصب كرده بودم باز اين مشكل باقي بود :!:

شما يه امتحاني بكنيد ....... --- ........ بي ضرره :idea:

mohammad2006
21-04-2005, 00:38
ويندوزش 98 نيست اگه 98 ازش زياد بعيد نيست .
من قبلا يه كامپوتري داشتم كه بعد از مدتي كارت صداش از راه setup نصب نمي شد يا نصب ميشد صدا نداشت به هر حال زياد فرقي نمي كنه .
شما يه سري توي Control Panel و system بزنيد و از قسمت device manager اون رو نصب كنيد چون اون كاميوتري هم گفتم صداش اين جوري نصب مي شد .اميدوارم مشكل صدا حل بشه .