PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : zoom in and out

shekoofeh14
03-10-2013, 20:54
سلام! چطور میتونم دوتا باتن بذارم که یکیش تصویرم رد zoom in کنم و با باتن دیگه zoom out کنم و با یک کلید بتونم تکونش بدم با موس hand بشه؟ ممنون

1w2w3w4w
04-10-2013, 12:42
برای zoom کردن کافیه که عکس رو توی یه موی کلیپ قرار بدید و width, height اونو تغییر بدید برای دراگ کردن هم این راه رو بهتون پیشنهاد میکنم پنل code snippets رو باز کنید و کد drag and drop رو روی موی کلیپتون قرار بدید

بهتره قبل از سوال پرسید توی نت یه سرچی بزنید خیلی از اینا آماده پیدا میشن

shekoofeh14
04-10-2013, 21:26
اتفاقا من همیشه سرچ میکنم وقتی دیگه هرکارمیکنم جواب نمیده اینجا میپرسم!!

1w2w3w4w
06-10-2013, 00:31
اتفاقی اینو دیدم ولی فکر کنم راست کار خودتون باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shekoofeh14
06-10-2013, 14:51
ممنون مفید بود! ولی امتحان کردم ولی انگار فقط عکس zoom میکنه من میخوام موی کلیپم zoom بشه!

moonch
06-10-2013, 16:44
سلام. لینکی که گذاشتین کار نمی کنه. روشی که شما گفتین (استفاده از snippets) باعث میشه مووی کلیپمون رو با موس توی کل صفحه حرکت بدیم. اما فرقی که پن کردن داره اینه که مکان اون عکس خاص توی صفحه ثابته و فقط به دلیل ابعاد بزرگی که عکس داره ما با حرکت موس قسمتهایی که در صفحه جا نمی شده رو حرکت میدیم تا قابل رویت باشه.برای ایجاد چنین حرکتی چیکار میشه کرد؟یعنی میشه محدوده تعریف کرد برای drag and drop؟

1w2w3w4w
06-10-2013, 17:45
ممنون مفید بود! ولی امتحان کردم ولی انگار فقط عکس zoom میکنه من میخوام موی کلیپم zoom بشه!
instance name موی کلیپ رو درست کردید؟ شک دارم باید نگاهی بهش بندازم انشاالله شب وقت کردم یه نیگا میندازم. داشتم در مورد چیزی سرچ میزدم بهش برخورد کردم و تست آنلاینش رو دیدم و اینجا بود که تازه منظور شما رو دقیق گرفتم!

سلام. لینکی که گذاشتین کار نمی کنه.
سلام با vpn بازش کن کار میده
QUOTE=moonch;7916126]یعنی میشه محدوده تعریف کرد برای drag and drop؟[/QUOTE]
برای حرکت موی کلیپ توی صفحه میشه محدوده قرار داد مثلا: اگر هنگام درگ کردن مقدار x موس منهای x موی کلیپ بیشتر از نصف عرض مویکلیپ شد؛ xموی کلیپ برابر است با x موی کلیپ+نصف عرض موی کلیپ ... !!!

shekoofeh14
06-10-2013, 20:45
باخوندن لینکی که گذاشتید و اطلاعات خودم تونستم کدا رو تغییر بدم.اون چیزی که مد نظرم بودو بدست بیارم! ممنون moonch شما میتونید مسک ایجاد کنید که فقط داخل اون محدوده عکس دیده بشه

moonch
07-10-2013, 22:13
ممنون. تونستم لينك رو ببينم. اما اونجا هم عكس وقتي درگ مي شد محدوده اي نداشت طوري كه بك گراند سفيد ديده مي شه. همونجوري كه گفتين من يه لايه ماسك گذاشتم كه اين لايه ماسك يه مستطيليه كوچكتر از عكسي كه قراره پن بشه. براي دستور startDrag هم محدوده گذاشتم. اما فقط براي يك جهت ميشه محدوده گذاشتو فرضا مي تونيم تعيين كنيم كه درگ عكس از يه نقطه تا يك نقطه ديگه انجام بشه. اما براي جهت مخالف ديگه نمي تونيم اين كار رو كنيم. به نظرم رسيد كه اگه كدي بنويسم كه xmouse down رو با xmouseup مقايسه كنه و اينجوري بشه جهت درگ كردن رو بدست آورد. ولي باز هم نشد!!:n13:

1w2w3w4w
07-10-2013, 23:44
ببین با چهار دستور if میتونی در چهار جهت محدوده تعیین کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته کدها رو کپی نکن همینطوری نوشتم احتمالا اشکال توشون هست
به همین صورت میتونی برای هر چهار سمت محدوده تعریف کنی
کد رو که نوشتی کار داد اینجا بزار تا shekoofeh14 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم استفاده بکنن

moonch
09-10-2013, 14:08
سلام. کاری که کردم این بود که یه مووی کلیپ دارم به اسم image . یک مووی کلیپ دارم به اسم mask1 که سایزش کوچکتر از سایز تصویرم (image ) هست. اول دو تا تابع تعریف می کنم که هر کدوم میان mousedownx و mousemovex رو می گیرن. بعد تابع copmare میاد مقایسه می کنه که اگه (movex>downx)یعنی اگه جهت درگ به سمت راست هست بیاد درگ رو تو مرز مشخص شده اتنجام بده. اما متاسفانه چه این شرط برقرار باشه چه نباشه درگ انجام میشه. یعنی جهت براش فرقی نی کنه. نمی دونم چرا..

moonch
21-12-2013, 16:21
سلام به همه
برای ایجاد مرز درگ این اکشن رو می شه استفاده کرد. موضوع خیلی ساده تر از اونی هست که فکر می کردم. البته خودم کشف نکردم از یک سایت برداشتم. امیدوارم حلال مشکل باشه.

دو عدد اول طول و عرض ابتدای محدوده و اعداد سوم و چهار مر بوط به محدوده طول و عرض هستن. اینجوری در واقع آبجکتمون داخل یک مرز مربعی درگ میشه