PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي (فوري) 2

Ronaldiniho
19-04-2005, 16:11
اول از كساني كه در مورد موي ميكر كمكم كردند تشكر ميكنم
من فايلم رو با پسوند wam ذخيره كردم اما وقتي رو سي دي رايت ميزنم با وي سي دي نميخونه چي كار كنم

M.R.M
19-04-2005, 19:52
سلام امين عزيز.
اول از همه اينكه شما چرا يك تاپيك ديگر درست كرديد؟ :?:
در همان تاپيك ميتوانستيد موضوع خود را دنبال كنيد :!:
در هر حال در پاسخ به شما بايد بگم كه هيچ VCD نميتواند فايلهاي با فرمت WMA را پخش كنه. البته شايد در آينده بتونن و شايد همين حالا هم باشه اما من كه نديدم :wink:
در كل شما بايد پسوند WMA را ( كه فقط حاوي صوت است ) به MP3 تبديل كنيد ( با نرم افزارهاي موجود ) و سپس آن را روي سي دي رايت كرده و در VCD خود اجرا نماييد.
البته اگر شما منظورتان از VCD دستگاههاي سي دي من است كه هم قابليت پخش MP3 و WMA و VCD و ... را دارند و در اين حالت نميتوانيد به فايل خود گوش دهيد ، در اين صورت موضوع شما سخت افزاري است و بايد به انجمن مربوطه مراجعه كنيد.
موفق باشيد.

Mehdi_Best
20-04-2005, 07:33
محمدرضا جان سلام
الان اكثر دستگاههاي dvd player موجود در بازار فرمت wma رو پشتيباني مي كنند. اگه ايشون از اين مدل دستگاه ها داشته باشند كه نبايد مشكلي باشه و احتمالا مشكل از جاي ديگه است
حتي در حال حاضر بعضي از دستگاه هاي مذكور فرمت هاي mpg4 و Divx رو هم پشتيباني مي كنند.

M.R.M
20-04-2005, 08:12
سلام مهدي جان.
من با توجه به اين كه امين عزيز واژه VCD رو به كار بردن اين مطالب رو عرض كردم.
ايشون حرفي از DVD Player نزدند :?:
در هر حال از اطلاعاتي كه داديد ممنونم. حقيقتش خودم هم نميدونستم DVD Player ها چنين قابليت هايي رو دارند.
در نهايت اگر هم مد نظر ايشون DVD Player بوده باشه ، مشكلشان سخت افزاري است و بايد از آن قسمت كمك بگيرند.
موفق باشيد.

Mehdi_Best
20-04-2005, 09:31
محمدرضا جان سلام
چون الان در حال حاضر در جمهوري و ديگر مراكزي كه بورس وسايل صوتي و تصويري هستند VCD تقريبا از رده خارج شده و فقط DVD موجود است احتمال دادم ايشون هم منظورش DVD است. اگه دستگاه ايشون wma رو ساپورت كنه ولي فايل هاي مورد نظر ايشون رو نتونه پخش كنه به نظر من مشكل از خود فايلهاي مذكور است و شايد اگه با برنامه اي مثل jetaudio اون فايلها رو تبديل كنه (نه به فرمت ديگه اي بلكه به همون wma) احتمالا مشكلش حل بشه. اما اگه دستگاه ايشون vcd باشه كه كلا بحث مذكور منتفيه. چون wma رو ساپورت نمي كنه.
در مورد تبديل wma به wma شايد كمي مضحك به نظر بياد. اما من خودم يه آلبوم mp3 داشتم كه 8 تا آهنگ بود اما در dvd من مشكل داشت و درست پخش نمي شد. جالب اينجا بود كه 128 هم بود و قاعدتا نبايد مشكلي مي داشت اما وقتي با jetaudio اونها رو انتخاب كردم و گفتم كه به mp3 تبديل كنه (باز هم با همون كيفيت 128) فايلهاي به دست آمده به راحتي و باكيفيت در DVD Player من پخش شد.

M.R.M
20-04-2005, 11:09
سلام مهدي جان.
حرف شما به هيچ عنوان مضحك نيست ! :arrow:
كاملا حق با شماست. در مورد پسوندهاي صوتي با وجود يكسان بودن ظاهري ، تفاوتهايي وجود دارد كه نميتوان از آنها چشم پوشي كرد.
براي مثال در مورد همين پسوند WMA كه شامل سه زير شاخه WMA7 و WMA8 و WMA9 ميباشد.
در ظاهر نام پسوند WMA است ، اما در نوع فشرده سازي هر كدام از Codec هاي مخصوصي استفاده كرده اند كه بدون نصب اين Codec ها پخش فايل انجام نميشود. براي اگر شما يك فايل WMA9 را بخواهيد در برنامه ويندوز مديا پلير 8 اجرا كنيد ، حتما بايد پچ WMA9 Codec را از سايت مايكرويافت دانلود و نصب كنيد تا مديا پلير 8 يتواند آن را پخش نمايد.
در مورد پسوند MP3 نيز دقيقا به همين شكل است و اينها همه از Codec هاي مختلفي كه در نرم افزارها استفاده ميشود ناشي ميشود.
يك مثال ساده : شما با نرم افزار VCD Cutter اگر يك فايل MP3 تهيه كنيد ( براي مثال برداشتن صوت از روي يك فيلم و ذخيره آن با پسوند MP3 ) و سپس آن را رايت كرده و بخواهيد با VCD يا ... به آن گوش دهيد ، فايل مذكور پخش نخواهد شد ! در صورتي كه توسط كامپيوتر به راحتي اجرا ميشود ( با هر برنامه اي ).
براي رفع چنين مشكلي تنها چاره كار بازگرداندن آن فايل به پسوند Wave و تبديل مجدد آن به MP3 است ( كه به صورت استاندارد انجام ميشود ) . براي مثال همين برنامه JetAudio براي تبديل MP3 به MP3 كه شما آن را مضحك ميخوانيد ، ابتدا بدون اينكه شما متوجه شويد آن را به Wave و سپس به MP3 تبديل ميكند.
در مورد فايل WMA نيز دقيقا همين قوانين طبعيت ميكند اما با روش فشرده سازي مخصوص به خودش.
بنابراين حرف شما كاملا متين است و هيچ نكته مضحكي در آن وجود ندارد.
باز هم از توجه شما كمال تشكر را دارم.
موفق باشيد.

Mehdi_Best
20-04-2005, 13:09
سلام مهدي جان.
حرف شما به هيچ عنوان مضحك نيست ! :arrow:
كاملا حق با شماست. در مورد پسوندهاي صوتي با وجود يكسان بودن ظاهري ، تفاوتهايي وجود دارد كه نميتوان از آنها چشم پوشي كرد.
...
. براي مثال همين برنامه JetAudio براي تبديل MP3 به MP3 كه شما آن را مضحك ميخوانيد ،
...
بنابراين حرف شما كاملا متين است و هيچ نكته مضحكي در آن وجود ندارد.
باز هم از توجه شما كمال تشكر را دارم.
موفق باشيد.

سلام محمدرضا جان
دقيقا مثل هميشه كامل و جامع صحبت كردي. اما من كه خودم نگفتم اين كار مضحكه! من گفتم ممكنه بعضي از دوستان اينطور فكر كنند.

Ronaldiniho
20-04-2005, 15:44
بابا من اين سوال رو براي يكي از دوستام پرسيدم اونم گفت روي وي سي دي ديگه اين انقدر بحث نداره در ضمن از اقاي ام ار ام هم كمال تشكر را دارم

Mehdi_Best
20-04-2005, 20:38
بابا من اين سوال رو براي يكي از دوستام پرسيدم اونم گفت روي وي سي دي ديگه اين انقدر بحث نداره در ضمن از اقاي ام ار ام هم كمال تشكر را دارم

امين جان سلام. انجمن كلا محل بحث هست (البته جدل نه) و با اين بحث ها كه انجام مي شه هم من و هم بقيه بچه ها اطلاعاتشون افزايش پيدا مي كنه.
در مورد vcd و اينكه wma پخش نكرده طبيعيه كه شما بايد اول فرمت هايي كه اون دستگاه ساپورت مي كنه رو نگاه مي كردين. معمولا فرمت هايي كه ساپورت مي شه توسط هر دستگاه يا روي خود دستگاه يا حداقل روي جعبه آن ذكر مي شه. در ضمن من تا حالا vcd نديدم كه wma پخش كنه.

Ronaldiniho
20-04-2005, 20:49
اقا مهدي شما كاملا درست ميگوييد
از تذكرتون ممنون

Ronaldiniho
20-04-2005, 21:31
ببخشيد دوستان يه سوال ديگه برام پيش اومد ببينيد من بعد از اينكه با موي ميكر يك فايل را درست كردم بعد با سيدي رايت زدم در حال نشان دادن فيلم اسم نرم افزاري كه با اون به تصوير ويديويي تبديل كردم مي ايد

M.R.M
20-04-2005, 22:00
سلام امين جان.
دوست عزيزم آقا مهدي كاملا درست ميگن. انجمن محل بحث و تبادل نظره و محل كسب اطلاعات از همين بحث ها :arrow:
در مورد مشكل شما :
اين مشكل در بسياري مواقع به علت رجيستر نبودن برنامه به وجود مي آيد. بنابراين رجيستر بودن برنامه را چك كنيد.
اگر مشكل حل نشد جزئيات بيشتري را در اين مورد بگوييد مانند نام برنامه و ... تا بتوانيم بيشتر كمكتان كنيم.
موفق باشيد.

Mehdi_Best
20-04-2005, 23:09
اقا مهدي شما كاملا درست ميگوييد
از تذكرتون ممنون

امين جان خواهش مي كنم. من خودم از موقعي كه تو اين انجمن عضو شدم (البته مدتها به عنوان مهمان مي خوندم تاپيك ها رو) خيلي اطلاعاتم بيشتر شده. واقعا از مديران سايت بايد تشكر كرد كه چنين سايت جالب و مفيدي رو راه اندازي و اداره مي كنند. از محمدرضاي عزيز هم تشكر مي كنم كه واقعا كارش حرف نداره.

Ronaldiniho
21-04-2005, 12:11
ببخشيد محمد رضا جان ميشه در مورد رجيستر بودن يك برنامه بيشتر توضيح بدي
ممنون

M.R.M
21-04-2005, 15:03
سلام امين جان.
برنامه هايي كه به صورت Demo يا Trial اجرا ميشوند معمولا نيازمند يك كد براي از بين بردن اين حالات هستند.
برخي از اين برنامه ها در حين اينكه چنين محدوديتهايي را براي كاربر ايجاد ميكنند ممكن است يك سري محدوديتهاي ديگري را نيز در بر داشته باشند كه تا كاربر برنامه را رجيستر نكند اين محدوديت ها باقي خواهند ماند.
يك مثال ساده ميزنم كه موضوع را متوجه شويد :
برنامه اي وجود دارد به اسم PDF Factory ، كار اين برنامه تبديل فايلهاي DOC به PDF است.
اين برنامه بعد از نصب فقط 30 روز مجال استفاده را به كاربر ميدهد تا زماني كه رجيستر شود.
علاوه بر اين 30 روز فرصت ، در تمام صفحاتي كه تبديل به PDF ميكند نام آدرس اينترنتي و سايت خود را قرار ميدهد كه نميتوانيد آن را حذف كنيد.
اين مشكل زماني برطرف ميشود كه شما سريال برنامه را وارد كنيد.
بنابراين حتما رجيستر بودن برنامه را كنترل كنيد.
موفق باشيد.

Ronaldiniho
21-04-2005, 15:32
ببخشيد اقا محمد رضا
منظور شما اينكه بايد سريال اين برنامه رو از يك شركت بگيرم
يعني برنامه ازمايشي هست نه كامل

M.R.M
21-04-2005, 22:38
سلام امين جان.
نه نيازي به گرفتن سريال از يك شركت نيست !
مگر شما تا به حال يك برنامه را رجيستر نكرده ايد ؟ :wink:
در اين صورت به قسمت كرك و سريال انجمن مراجعه كرده و نام برنامه خود را بگوييد تا دوستانم در آن قسمت شما را راهنمايي كنند.
در صورتي كه با نحوه كرك كردن نيز آشنايي نداريد در همان قسمت از دوستان كمك بخواهيد.
مطمئن باشيد به نتيجه خواهيد رسيد.
البته باز هم تاكيد ميكنم نام برنامه را بگوييد ، شايد اصلا مشكل از رجيسترش نباشد ( اما به احتمال بسيار قوي مشكل از همين امر ناشي شده است ).
موفق باشيد.

Ronaldiniho
22-04-2005, 13:12
اهان اقاي محمد رضا منظور شما از ريجستر همان كرك برنامه هست :?: