PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید سیستم تا 7 میلیون تومان

NOjAN.A
30-09-2013, 14:14
سلام خدمت دوستان گرامی.

من قصد دارم تا حداکثر 20 روز دیگه یه سیستم نو بخرم. حداکثر بودجم هم 6 الی 7 میلیون تومن هستش.

استفاده هایی که بنده دارم:

1- طراحی و برنامه نویسی وب.
2- تماشای فیلم و سریال.
3- مجازی سازی (virtualBox و ..)
4- سالی یکی دوبار هم شاید Game.. اگر نشد هم مهم نیست.

چیزهایی که نیاز دارم:

- کیس کامل + مانیتور 24 اینچ

حالا می خواستم ازتون مشورت بگیرم. الان با این بودجه ای که دارم می تونم هم یه سیستم اینتل Corei7 سری 1150 با مانیتور 24 جمع کنم و هم اینکه یه Mac Airbook با مانیتور 24 بگیرم. حالت دوم به خاطر علاقه ای که به مکینتاش دارم خیلی وسوسه ام می کنه و نمی دونم تصمیم درستی هست یا نه.. به طور مثال این مورد رو می دونم که game روی مک تعطیله.

خواستم بپرسم ازتون این مک بوک های Air از نظر قدرت پردازش برای کار من چطورن؟ چون توی یه ویدئو دیدم که فتوشاپ روی همین لپ تاپ در عرض 4 ثانیه لود می شه. من هم استفادم برای طراحی وب فتوشاپ و ویرایشگر متن و نهایتا چندتا نرم افزار سبک دیگه است. به نظرتون انتخاب خوبیه؟ آیا یه مانیتور 24 اینچ رو جواب می ده؟ چون می دونم Macbook Pro دوتا مانیتور 27 رو هم ساپورت می کنه!!

یا به نظرتون یه سیستم اینتل جمع کنم بهتره؟

سوال دیگم در مورد مانیتورهای IPS هستش. شنیدم این مانیتورها کیفیتشون از LED بالاتره و برای کار حرفه ای استفاده می شن. خواستم بپرسم که آیا تفاوت کیفیتشون محسوسه؟ کسی تابحال استفاده کرده؟ ارزش داره ششصد هفتصد هزارتومن بیشتر روی مانیتور هزینه کنم؟ این مورد رو راستش بیشتر برای یه تجربه ی عالی توی تماشای فیلم و سریال می خوام.

زیاد نوشتم. اگر تا اینجا مطالعه کردین که ممنونم ازتون و منتظر شنیدن نظراتتون هستم.