PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره شبکه شدن از طریق مودم وایرلس

KAMYK
30-09-2013, 01:00
من یک مودم وایرلس 2730 dlink دارم می خواستم بدونم وقتی یک لپ تاپ و یک گوشی و یک pc با استفاده از این مودم به اینترنت وصل میشند آیا این ها خود به خود و به صورت اتومات در یک شبکه قرار میگیرن و به اطلاعات هم دسترسی پیدا می کنند یا خیر؟

mtchabok
30-09-2013, 13:19
سلام
بله دقیقا به همین صورت هست. مگر اینکه رنج آی پی وای فای تون با شبکه سیمی تون فرق داشته باشه. ولی معمولا هر دو نوع اتصال از یه DHCP استفاده میکنن با یه رنج آی پی در نتیجه همه دستگاها همو میبینن و اطلاعاتشون میتونه به اشتراک گذاشته بشه .

شاهزاده خانوم
30-09-2013, 13:32
من متوجه منظور شما نشدم راستش !

خوب لپ تاب با استفاده از wi fi ب اینترنت وصل میشید
و pc هم از طریق lan ب اینترنت وصل میشه
و موبایل هم از طریق وایرلس گوشی ب اینترنت وصل میشه

هر کدوم از این ها از طریق نقطه مرکزی وایرلس ب اینترنت وصل میشند
ب اطلاعات هم دسترسی پیدا نمیکنند ک .مگه اینکه شبکه باشند

KAMYK
30-09-2013, 17:10
سلام
بله دقیقا به همین صورت هست. مگر اینکه رنج آی پی وای فای تون با شبکه سیمی تون فرق داشته باشه. ولی معمولا هر دو نوع اتصال از یه DHCP استفاده میکنن با یه رنج آی پی در نتیجه همه دستگاها همو میبینن و اطلاعاتشون میتونه به اشتراک گذاشته بشه .

متشکرم که جواب دادی. مشکل همینه و من نمی خوام به این صورت باشه. من این مودم رو برای یک دفتری خریدم و اونجا می خوان از اینترنت وایرلس استفاده کنن ولی دلشون نمی خواد اطلاعات داخل لپ تاپ یا گوشیشون در شبکه قرار بگیره و کسی بتونه وارد هارد یا حافظه گوشی دیگری بشه. آیا راهی داره که انتخاب کنیم اطلاعات هم شبکه بشه یا نه و یا محدودیتهایی اعمال کنیم؟

mtchabok
30-09-2013, 23:53
به صورت پیش فرض ویندوزتون حالت اشتراکش غیرفعال هست. در ضمن به این سادگی هم نیست . هرچند اگه رمز برای وای فای مودم رو ساده بگیرید امنیتون خب طبیعی هست که پایینتر میاد. سعی کنید رمز وای فای رو مطمئن انتخاب کنید. و البته رمز کاربری ویندوزتون رو هم همینطور . چون اگه کسی به شبکه تون دسترسی داشته باشه فقط کافیه که یوزر نیم و پسورد رو حدس بزنه و به سادگی میتونه به سیستمتون دسترسی داشته باشه.
البته زیاد هم وسواس نشید.
یه توضیح دیگه هم این که فقط پوشه هایی که خودتون به اشتراک میزارید در شبکه قابل دیدن هستن برای عموم .