ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در بالا اومدن ویندوز و رد بوت

PouriaTech
26-09-2013, 13:16
سلام بچه ها...من پی سیم رو از دیروز وقتی روشن میکنم،تو همون صفحه ی مشکی بوت،بعد از شناختن هارد و .... تو یه خط مینویسه CMOS Checksum error و تا زمانی که خودم F1 رو نزنم رد نمیکنه و وارد ویندوز نمیشه...میخوام ببینم مشکلش چیه؟کسی میدونه؟ممنون میشم کمکم کنید....

EXTREME
26-09-2013, 13:47
سلام بچه ها...من پی سیم رو از دیروز وقتی روشن میکنم،تو همون صفحه ی مشکی بوت،بعد از شناختن هارد و .... تو یه خط مینویسه CMOS Checksum error و تا زمانی که خودم F1 رو نزنم رد نمیکنه و وارد ویندوز نمیشه...میخوام ببینم مشکلش چیه؟کسی میدونه؟ممنون میشم کمکم کنید....

سیستم رو خاموش کنید از برق بکشین و با برداشتن باتری مین برای چند ثانیه و اتصال پایه های جای باتری بایوس مین رو دیفالت کنید درست نشد باید باتری مین رو بررسی کنید باتری هم سالم بود بایوس مین رو آپدیت کنید

بوت سیستم هم روی هارد باشه
علت بعدی هم میتونه به خاطر عقب موندن تاریخ و ساعت سیستم باشه که این یکی از علت های خالی شدن بایوس است

PouriaTech
26-09-2013, 15:48
سیستم رو خاموش کنید از برق بکشین و با برداشتن باتری مین برای چند ثانیه و اتصال پایه های جای باتری بایوس مین رو دیفالت کنید درست نشد باید باتری مین رو بررسی کنید باتری هم سالم بود بایوس مین رو آپدیت کنید بوت سیستم هم روی هارد باشه علت بعدی هم میتونه به خاطر عقب موندن تاریخ و ساعت سیستم باشه که این یکی از علت های خالی شدن بایوس استممنونم ازت....باتری رو خیلی وقت پیش برداشته بودم،چون تموم شده بود...خلاصه یه باتری دیگه انداختم روش،بوتم گذاشتم رو هارد،تاریخ و زمانم از تو بایوس تنظیم کردم...درست شد...دمتون گرم...بی زحمت تاپیکم ببندید...