PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جراحی مینیسک هر دو زانو

jamshidjap
24-09-2013, 14:38
سلام
من به زودی بایستی بعلت پارگی شاخ خلفی مینیسک داخلی هر دو زانو ، عمل جراحی انجام بدم ....

پیش ارتوپد ( دکتر علیمرادی) رفتم گفت بیا هر دو تاشو با هم عمل می کنم ... حالا من موندم چکار کنم ...

اینکار هم یه مزیت داره و هم یک عیب ...

مزیتش اینه که با یکبار بیهوشی هر دو تا زانو عمل میشه و خیلی از دوندگی ها و مقدمات انجام یک جراحی نصف میشه ... من شنیدم هر انسان در طول عمرش 3 بار بیشتر نباید بیهوش بشه...

عیبش هم اینه که خب بعد از عمل هر دو زانو ، حرکت کردن و جابجایی خیلی سخت میشه هر چند دکتره گفت زمان زیادی نمیکشه ...

حالا به نظرتون چکار کنیم ؟ بزاریم یکی یکی عمل کنیم یا هر دو رو هم زمان ؟

راستی کسی این دکتر مارو میشناسه ؟ این دکتر رباط و مینیسک یکی از همکارای مارو عمل کرده الان داره میاد فوتبال چه شوتایی هم میزنه .... یکی دیگه هم پیشش رفته تعویض مفصل کرده اونم راضیه ...

raana
25-09-2013, 22:41
سلام دوست عزیز.....

ای بابا در نهایت کار به جراحی کشیده شد.....
برای این جراحی فکر نمیکنم بیهوشی کامل بدن...به احتمال زیاد...بی حسی از نخاع رو انجام میدن.....و با روش آرتروسکوپی جراحی انجام میشه.......یه عمل ساده و سر پای حساب میشه.....و بعد از چند روز بهبودی مشاهده میشه و می تونید به کارای روزمره برسید

ولی خوب همون طور که خودتونم میگید......انجام جراحی هر دو زانو با هم سخته......حرکت کردن و اینا مشکل میشه.......حالا هر چقدر هم زمان بهبودی سریع باشه....بازم به نظر من سخته....تک تک انجام بشه بهتره......

این دکتر رو نمی شناسم....ولی خوب اگر بخواید در صورت تمایل..متخصص و جراح زانو سراغ دارم که بهتون معرفی کنم...
البته نتیجه کار این دکتر رو که روی چند نفر دیدید و خوب بوده......ایشالله که برای شما هم خوب جواب میده....

deadboy
27-09-2013, 12:31
سلام دوست عزیز.....

ای بابا در نهایت کار به جراحی کشیده شد.....
برای این جراحی فکر نمیکنم بیهوشی کامل بدن...به احتمال زیاد...بی حسی از نخاع رو انجام میدن.....و با روش آرتروسکوپی جراحی انجام میشه.......یه عمل ساده و سر پای حساب میشه.
بله دقیقا درسته.تو این عمل از بیهوشی نخاعی استفاده میشه.هیچ حسی تو پایین ته وجود نداره.من خودم تجربشو دارم.مینیسک زانو راستم تو فوتبال ....
دو سه روزه اول ولی خیلی اذیت شدم.

jamshidjap
27-09-2013, 15:19
بله دقیقا درسته.تو این عمل از بیهوشی نخاعی استفاده میشه.هیچ حسی تو پایین ته وجود نداره.من خودم تجربشو دارم.مینیسک زانو راستم تو فوتبال ....
دو سه روزه اول ولی خیلی اذیت شدم.

پیش کدوم دکتر عمل کردی ؟
الان از نتیجه عمل راضی هستی ؟

میگی دو سه روزه اول اذیت شدی ... چیش اذیتت می کرد ؟ چقدر طول کشید خوب بشی ؟

کلاً از تجربیاتت بگو ... فیزیوتراپی بعد از عمل ... ؟

jamshidjap
07-10-2013, 12:20
سلام
دوستان . ما رفتیم پیش دکتر برای اینکه وقت عمل ازش بکیریم ... نگاه کرد به ام ار آی قدیمیم که مال 4 ماه پیش بود و گفت این عکسا قدیمیه و برام دستور ام آر آی جدید داد ... ما رفتیم عکسو گرفتیم و در کمال ناباوری نوشته بود که هر دو مینیسک در هر دو زانو نرمال هستش ....:n06: و فقط کمی مایع مفصلی اضافی وجود دار ه =mild Effusion in supra patellar recess is seen.

رفتیم پیش دکتر و گفت رباط و مینیسک سالمه و لی زانوت آب آورده ... به عکس tree angle هم نگاه کرد و گفت زانوت ضربدری هستش و آب آوردن زانوت بخاطر اینه ... گفت باید استخوان ساق رو ببریم و با پین زاویه رو تغییر بدیم ...:n04:

زاویه انحراف 2 درجه هستش ... من گفتم بابا بیخیال این عمل خیلی خفنه ... گفت تصمیم با خودته ... تمرینات عضلات چار سر داد و بتامتازون و سلکسیب و پیاسکلیدین تجویز کرد .. .

من میخام پیش یه دکتر دیگه برم ببینم نظرش چیه ...

آیا با کشیدن آب زانو مشکل حل میشه ؟ با فیزیتراپی و آب درمانی میشه مشکل رو حل کرد؟

raana
07-10-2013, 15:56
سلام دوست عزیز.....

خیلی خوشحال شدم که دیگه نیاز به عمل نیست......

بابا من که از اول گفتم مشکل زانو ضربدری داری:n02:....ولی خودتم اصرار داشتی که به احتمال زیاد مینیسک آسیب دیده......بگذریم بریم سراغ مشکلتون.....

برای زانو ضربدری...در مراحل اولیه......ورزش میدم برای تقویت عضلات چهار سر.......با همین داروهایی که بهتون دادن.....

و بعد از این مراحل اگر رو به بهبود نرفتید و روند بیماری متوقف نشد...نیاز به عمل تعویض مفصل هست....اون دکتر یه عمل تخیلی براتون تجویز کرده.......همون طور که گفتم نهایی ترین مرحله عمل تعویض مفصل هست.....که اونم برای انحراف 3 درجه هست......

الان 3 سال پیش به خواهرم گفتن باید تعویض مفصل انجام بدی.....ولی با تقویت عضله چهار سر...فعلا نیاز به عمل پیدا نکرده.....

و راجع به آب آوردن زانو...........کشیدن آب زانو هیچ مشکلی رو حل نمیکنه تا وقتی منشا مشکل پیدا نشه....شما هر بار آب زانو رو بکشید.....باز بعد از یه مدت زانو آب میاره.......

آب درمانی موثره خیلی......فیزیوتراپی در این مورد تاثیر زیادی نداره..........و اینکه آب زانو به مرور جذب میشه...اصلا اقدامی برای کشیدن آبش انجام ندید......

و همین طور باید بهتون بگم که استفاده از پله ممنوعه.....کوه رفتن ممنوع.....پیاده روی در سر بالایی و پایی و دوچرخه سواری ممنوع....

این موارد رو رعایت کنید......داروهاتون رو استفاده کنید......
آب زانو هم به مرور جذب میشه...ولی باید همچنان تحت نظر پزشک باشید.....من پزشک متخصص زانو سراغ دارم...اگر خواستید بهم پ خ بدید....مادر من هم زانوش آب آورده بود..الان حدود 1 سال هست تحت نظر همین پزشک هست...و و ضعیتش خیلی بهتره....و همین طور خواهرم....