PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نتونستن ری استارت کردن لپ تاپ وایو با ویندوز 8

vahidshah
23-09-2013, 20:41
یه لپ تاپ وایو سری جدبد 15.6 اینچی با ویندوز 8 64 بیتی رو آوردن که ویندوزش کارنمیکنه .خاستم 7بزنم از یه جاهایی که میگفت بریم ریپایر کنیم ریستارتش کردم و مشکل کلاحل شد و ویندوز بخوبی کارمیکرد

خساتم پارتیشن بندی کنم و با اون نرم افزار قبلا وایو f23 efx خودمو هم پارتیشن بندی کرده بودم تو ویندوز7
بااون برنامه پارتیشن بندی کردم و applay که کردمو طبق روالش ریستارت خواست که اعمال کنه اما تو مراحلی موند.و قبلاهم پیش اومده بود بمونه و دستی ریستارت بشه و درست بشه تو سیستم های دیگه
اما چون ویندوز8هست و فکر کنم تو8 ویندوز یه مرحله قبل تر از بایوس مادر بورد میره اون صفحه ای که بگی بره به setup یا boot menu رو نمیتونم دسترسی داشته باشم و ویندوز هی اونجا می مونه
وخلاصه نه راه پس هست نه راه پیش .حتی دیسک ریکاوریشو هم میذارم شروعش نمیکنه چون تو محیط استارت شدن ویندوز 8 هست و تو صفحه سیاه نوشته vaio و نشانگر لود شدن هی طی میشه اما اتفاقی نمی افته
چه باید کرد؟

Public Enemy
23-09-2013, 22:25
دوست عزیز می تونین برین تو محیط بایوس ؟

اگر روشنه چند ثانیه پاور رو نگه دارین خاموش شه .

دکمه بایوس هم بسته به مدل F1 یا F2 یا F3 یا esc هستش که دقیقا لحظه ای که لپ تاپ روشن می شه باید فشرده بشه

vahidshah
24-09-2013, 12:30
ممنئن از پاسختون دوست عزیز .بله اخر توسنتم برم تنظیمات بایوس و ریکاوری رو شروع کردم تو سونی باید دگمه assis بود فک کنم میزدم تا بره ریکاوری و اونو نمیدونستم .اما دیسک 3 ریکاوریش مشکل داشت اونم نشد!و دوباره 7 انداختم که اونم رو دریاو هاش نمیرفت که باید نوع gpt باشه که درایو ها یمحازی قبلی که واسه ریکاوری بود رو تو نصب 7 پاککردم و دوباره پارتیشن دادم نصب شروع شد و حل شد.ممنون