PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در وبگردی

fg55
23-09-2013, 09:07
سلام . . . من اینترنت 512 محدود مخابرات دارم و جایی هستم که فیبر نوری نداره و مخابرات در تامین پهنای باند مشکل داره و در حل مشکل تعلل میکند و از انچه که باید مشترک داشته باشه بیشتره واسه همین کیفیت اینترنت افت وحشتناکی داره . دانلود من در بدترین شرایط به 15 تا 20 و در شرایط کم بار به 80 تا 100 میرسه اما این مشکل من نیست و به این سرعت ایراد ندارم مشکل در هنگام وبگردی بوجود میاد که تا یک سایت بارگذاری بشه صدتا مو از سرم کم میشه دلیل هم تایم اوت و پینگ وحشتناک 1000 تا حدود4000 !!!!!! میخواستم بدانم چرا برای دانلود مشکلی ندارم ولی پینگم اینقدر بالاست و ایا راهی برای رفع این مشکل هست یا نه ؟؟؟

mohsen...
26-09-2013, 07:19
سلام منم همین مشکلو داشتم سرعتم خوب بود ولی پینگ بالا بود
تا جایی که من میدونم مخابرات سرعت و پشتیبانی خوبی نداره ولی پینگه پایینی میده به هر حال واسه پینگ فقط باید با شرکت سرویس دهنده تماس بگیری فقط خود شرکت میتونه کیفیت سرویسو بالا پایین کنه پینگ من همیشه 700تا 800 بود ولی از بس زنگ زدمو ایمیل فرستادم الان از 50 بالاتر نمیره

awx0ne
26-09-2013, 07:36
منم یه همچین مشکلی دارم
اکونتم 256 هست و سرعتم 32 کیلوبایت
اما حتی وقتی دانلود منیجر رو میبندم و با مرورگرها میخوام سایتی رو باز کنم
به زور بالا میات (ولی بلاخره بالا میات)
یه نفر بهم گفت که دی ان اس گوگل که
8.8.8.8
4.4.8.8
هست رو وارد کنم مشکلم حل میشه ولی
همچنان مشکل پابرجاست....:n28:

tosan622
07-10-2013, 05:08
پینگ بالا خیلی تاثیری روی دانلود نمیزاره چون بسته ها تایم اوت نمیشن. اما برای وب گردی بیشتر از 500 میلی ثانیه مشکل ایجاد میکنه. من خودم هم همین مشکلاتو دارم. کل ایران همین مشکل پینگ رو دارن. البته مشکل پینگ تا یه حدی مربوط به فاصله فیزیکی بین سرورها هستش و تا حدی هم مربوط به مرکز مخابراتیتون میشه که تا چه اندازه سرویس شما رو به اشتراک گذاشته. مسیریابهای مخابراتی هم میتونه نقش موثری رو بازی کنه توی پینگ. مثلا یه مسیر ترافیک زیادی داره و نیاز هستش مسیر خلوت تر رو به بسته ها اختصاص بده. متاسفانه توی ایران توی همه این عواملی که گفتم مشکلات جدی وجود داره.
یادم میاد یه زمانی پینگم حدود 150 بود با 4.2.2.1 اما الان دیگه کمتر از 380 رو مدتهاست که ندیدم.

راه رفع مشکل هم اینه که ضریب اشتراک اینترنت یک به یک بشه یعنی اصلا اشتراک بی اشتراک.
تجهیزات مخابراتی به روز بشن
ورود پهنای باند از انحصار خارج بشه (الان پهنای باند ایران 73 گیگ هست که اگه بخواد استاندارد بشه باید بیشتر از 10 برابر بشه. یعنی باید برسه به حدود 770 گیگا بیت در ثانیه)
مسیرهای کوتاهتر و خلوت تری برای انتقال داده ها در نظر گرفته بشه.

اما اون کاری که از دست شما بر میاد اینه که با سماجت هر چه تمامتر آی اس پی خودت رو قانع کنی که ضریب اشتراک سرویست رو پایینتر بیاره. یا اینکه بگردی دنبال یه سرویس با ضریب اشتراک کمتر.
در ضمن انتخاب یه dns خوب که دوست عزیزمون awx0ne فرمودند ممکنه کمی تاثیر بزاره. به نظر من بهتر از دی ان اسی استفاده بشه که خود آی اس پی پیشنهاد میکنه.