PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باز هم بلو اسکرین :(

tarfanding
19-09-2013, 19:03
سلام بچه ها دیروز که سیستمم رو روشن کردم بعد از 20 دقیقه کار با سیستم یه دفعه صفحه ی blue screen اومد بعدش ریستارت شد و هر بار یه نوشته ی جدید میومد اینم از عکساش

مشخصات سیستمم :corei7 3770k
MB: p8z77 vlk
ram:2*4 corsair vengence
HDD: 1TB western green 64mg buffer
power:Green GP650 B OC تست شده سالم
VGA : gtx550Ti تست نکردم ولی از اونجایی که مینم گرافیک آنبرد داره فک نمی کنم از گرافیک باشه

خواهشا کمک کنید واقعا کارم لنگشه :42:
چون عکسا بزرگن فقط لینک میذارم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
19-09-2013, 19:20
سلام بچه ها دیروز که سیستمم رو روشن کردم بعد از 20 دقیقه کار با سیستم یه دفعه صفحه ی blue screen اومد بعدش ریستارت شد و هر بار یه نوشته ی جدید میومد اینم از عکساش

مشخصات سیستمم :corei7 3770k
MB: p8z77 vlk
ram:2*4 corsair vengence
HDD: 1TB western green 64mg buffer
power:Green GP650 B OC تست شده سالم
VGA : gtx550Ti تست نکردم ولی از اونجایی که مینم گرافیک آنبرد داره فک نمی کنم از گرافیک باشه

خواهشا کمک کنید واقعا کارم لنگشه :42:
چون عکسا بزرگن فقط لینک میذارم

یعی با گرافیک مجتمع خالی تست میکنید بلو اسکرین نمیاد ؟ این حالت رو تست کردین ؟ بدون کارت اصلی فقط با گرافیک مجتمع

tarfanding
19-09-2013, 19:25
فرقی نمیکنه در هر دوصورت بلو اسکرین میاد .
یه سوال گرافیک مجتمع خودش اتومات سوییچ میکنه اگه کارت رو اسلات نباشه ؟اخه من کارت گرافیک رو جدا کردم و به پورت VGA خود مین وصل کردم

EXTREME
19-09-2013, 20:49
فرقی نمیکنه در هر دوصورت بلو اسکرین میاد .
یه سوال گرافیک مجتمع خودش اتومات سوییچ میکنه اگه کارت رو اسلات نباشه ؟اخه من کارت گرافیک رو جدا کردم و به پورت VGA خود مین وصل کردم

نه وقتی اون باشه فقط دیگه سوئیچ نمیکنه
پس باید همه چیزو چک کنید چون بلو اسکرین هر علتی میتونه داشته باشه
از ویندوز شروع کنید ویندوز رو دوباره نصب کنید اسکن ویروس بکنید و درایورهای سیستم رو آپدیت کنید یک نرم افزار خاص هم میتونه باعث این مشکل بشه

اگه درست نشد مشکل سخت افزاری است دمای قطعات پاور رم هارد سیستم همه این موارد باید بررسی بشه

tarfanding
19-09-2013, 21:30
EXTREME جان یه مشکل اساسی که من دارم اینه که اصلا اجازه نصب ویندوز رو بهم نمیده وقتی که داره اطلاعات رو از روی سی دی میخونه یک دفعه بلو اسکرین میاد دمای قطعات هم تو بایوس چک کردم نرماله سی پی یو روی 40 هست مین روی 31 ویندوزی هم که روش نصبه 8 ه خواستم 7 نصب کنم که باز هم همون بلو لعنتی میاد راستی نمیتونه از ورژن بایوس باشه چون یه جایی دیگه خوندم نوشته بود بایوس رو آپدیت کن و از این چیزا بازم ممنونم که وقت گذاشتی

EXTREME
19-09-2013, 22:32
EXTREME جان یه مشکل اساسی که من دارم اینه که اصلا اجازه نصب ویندوز رو بهم نمیده وقتی که داره اطلاعات رو از روی سی دی میخونه یک دفعه بلو اسکرین میاد دمای قطعات هم تو بایوس چک کردم نرماله سی پی یو روی 40 هست مین روی 31 ویندوزی هم که روش نصبه 8 ه خواستم 7 نصب کنم که باز هم همون بلو لعنتی میاد راستی نمیتونه از ورژن بایوس باشه چون یه جایی دیگه خوندم نوشته بود بایوس رو آپدیت کن و از این چیزا بازم ممنونم که وقت گذاشتی

پس روی تصب ویندوز هم نمیتونید برید اگه دی وی دی ویندوز و درایو سالم باشه بله همونطور که گفتم با یک قطعه دیگه سیستم رو چک کنید

چرا از یک جنبه هایی میتونه این مشکل از بایوس هم باشه ولی من زیاد ندیدم بلو اسکرین از بایوس باشه و علت های دیگری داشته

tarfanding
20-09-2013, 19:42
اگه دی وی دی ویندوز و درایو سالم باشه

هر دوتا سالم هستن چون با چنتا سی دی ویندوز مختلف چک کردم من دیشب یه دیسک بوت ساختم با hiren boot سیستم رو از روی windows 7 portable بالا آوردم اگه مشکل سخت افزاریه پس چرا سیستم بالا میاد با این ؟؟!!! الان هم با نرم افزار memtest دارم رم ها رو چک میکنم یه سری ارور داده که نمیدونم واسه چیه ازش عکس گرفتم

tarfanding
20-09-2013, 19:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
20-09-2013, 20:14

فکر کنم مشکل از طرف رم ها باشه

رم ها رو تکی رو همه اسلات ها تست کنید و اگه مشکل معلوم نشد چینش رم ها رو عوض کنید و دوباره تست کنید اگه با اینکار درست نشد ممکن است یکی از رم ها مشکل ایجاد میکنه در تست نباید اروری بیاد این تست تمام سلول های چیپ های حافظه رم رو بررسی میکنه

به صورت تکی هم رم ها رو همه اسلات ها بزارید و تست بزنید و با تغییر چینش هم تست کنید بهتره با یک رم دیگه هم سیستم رو بررسی کنید

tarfanding
26-09-2013, 15:43
فکر کنم مشکل از طرف رم ها باشه

رم ها رو تکی رو همه اسلات ها تست کنید و اگه مشکل معلوم نشد چینش رم ها رو عوض کنید و دوباره تست کنید اگه با اینکار درست نشد ممکن است یکی از رم ها مشکل ایجاد میکنه در تست نباید اروری بیاد این تست تمام سلول های چیپ های حافظه رم رو بررسی میکنه

به صورت تکی هم رم ها رو همه اسلات ها بزارید و تست بزنید و با تغییر چینش هم تست کنید بهتره با یک رم دیگه هم سیستم رو بررسی کنید سلام امروز بعد از مدت ها دوباره یه کم ور رفتم با سیستم اومدم از فرمایش شما استفاده کردم یکی از رم ها رو در آوردم،دیگه خبری از بلو اسکرین نبود اومدم دوباره ویندوز ریختم سیستم بالا اومد فقط خواستم ازتون تشکر کنم بابت زحمتی که کشیدید و منو راهنمایی کردید، دقیقا تست نکردم ببینم مشکل از رمه یا اسلات مادربورد ولی اینو حتما چک میکنم و نتیجه رو میذارم تا دوستانی که با یه چنین مشکلی برخورد کردن عین من سردرگم نشن :n26: