PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن لپتاپ با این علائم (لپتاپ سنی )

rocketman2
19-09-2013, 15:14
با سلام

حدود سه هفته هست که با این مشکل مواجه هستم . و حدودا مجموعا 6-7 باری این اتفاق افتاده . و نگرانم باعث مشکل بزرگ تری بشه !

به صورت ناگهانی این اتفاق ها میفته :
1- مانیتور کاملا سیاه میشه ( اما هنوز روشنه پس مانیتور مشکل نداره)
2- اگر دستگاه در حال بخش موزیک باشه این موزیک گیر میکنه مثلا تبدیل میشه به صدای ززززززززززززززززززز تو بلند گو!
3- کیبور و موس را چک کردن اصلا اثر ندارند و کار نمیکنند . مثلا وقتی کلید های num lock , caps lock , scroll lock را میزنم اون سه چراغ خاموش و روشن نمیشه.

خلاصه تنها راه این هست که کلید روشن شدن لپ تاپ را نگه دارم تا خاموش بشه:n28:

البته بلافاصله بعد از خاموش شدن میتونم روشنش کنم . و همچنین اصلا گرمای بیش از حد هم نداره .

CPU و graphic را با ابزار vaio care چک کردم مشکل نداره

مدل : F11 GGX

این مشکل نرم ازفاری هست یا سخت افزاری ؟

khelane
19-09-2013, 15:48
اول از همه ویروس کشی
نصب ویندوز
بازم نشد تست رم و هارد
به ترتیب تست رم
برنامه memtest
برنامه تست هارد
hdd regenrator
hdat
موفق باشی

rocketman2
27-09-2013, 03:18
با سلام

متوجه شدم که این مشکل فقط در ظمان های خاصی اتفاق میفته

وقتی که کارت D-v-B از طیق USB متصل هست که در حال پخش هست
آیا ممکنه به علت این باشه که یک موس کیبورد و این دستگاه با هم به متصل هستند ؟
و به USB فشار بیاره ؟

یا مربوط میشه به گرافیگ (چون در حال پخض ویدیو هست)؟
در ضمن ویدیو را با برنامه های خود وایو تست کردم سالم سالم بود

جدا از همه این ها مشکلی که جدیدا پیدا کردم ناگهانی USB قطع وصل میشه یعنی موس کیبودم که به لپ تاپ وصل هستند یهو از کار میفتند ! و دوباره وصل میشند. آیا این قطع وصل شدن ممکنه منجر به هنگ به این شکل بشه ؟

khelane
27-09-2013, 11:50
اگه میتونید از کل قطعات تست بگیرید ببینید مشکلی ندارند
اگه یو اس بی ها هی قطع و وصل میشه میتونید تو دیوایس مینیجر حذفشون کنید و دوباره نصبشون کنید ببینید درست میشه این موارد بیشتر برمیگرده به ویروس و ویندوز خراب اگه این دوتا هم تست کردی بازم همینطوری بود
برای صدا های ویزززززز اول هیچ ماوس و کیبوردی رو نصب نکنین فقط خود لب تاب بعد یه کلیپ فول اچ دی پخش کنید و همزمان چندتا برنامه رو اجرا کنید ببیند سیستم خیلی تابلو هنگ میکنه این وززززز به گوش میرسه اگه اینطوری باشه احتمال داره رم باشه یا مشکل داره یا تحمل نداشته باشه که خو د دستگاه ریستارت میشه
ولی وقتی ماوس یا یو اس بی رو وصل میکنی اول از خود این وسیله ها که به دستگاه وصل میکین سلامتشون رو مطمئن شو میتونی از طریق اتصال به سیستم های دیگه این کار ر و بکنی اگه مشکلی نداشته باشند ویندوز سیستمتون رو عوض کن بازم مشکل بود شاید برگرده به سخت افزاری