PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کاهش توانایی cpu

sohrab_1000i
18-09-2013, 12:04
با عرض سلام خدمت اساتید محترم.در ویندوز 7 در performance information and toolsبه قطعات لپ تاپ نمره میده.cpu من cori7هستش و قبلا نمره 7.4 رو میگرفت.من لپ تاپ رو پیش یک آدم مطمئن بردم برای اینکه فن لپ تاپ رو گرد گیری کنه.بعد از چند هفته دیدم که rate cpu به شدت پایین اومده .و به 4.6 رسیده .با یک سری از نرم افزار های ارزیابی قطعات تستش کردم.cpu هیچ مشکلی نداشت ولی یکی از نرم افزار ها نشون داد که سی پی یو داره با کمتریین تواناییش کار میکنه.در ضمن دمای سی پی یو اصلا بالا میره که بخوام بگم مشکل از فن است همیشه 50 تا 60 است.با نرم افزار dell support center هم که مخصوص لپ تاپ دل هستش هم چک کردم سی پی یو هیچ مشکلی نداشت.الان هم برای کارام به به سی پی یوم با قدرت اولش احتیاج دارم آیا کسی هست بتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟م منون میشم؟؟به نظر شما مشکل سخت افزاری پیش اومده؟؟در ضمن فن قبل از اینکه ببرمش پیش تعمیر کار باد خیلی داغ میزد ولی الان دیگه بادش داغ نیست.مطمئنم که cpu من عوض نشده چون سریال نامبرش رو چک کردم دقیقا همون مدله.در ضمن به تعمیر کار کاملا مطمئنم:n03::n28:

ess_1362
18-09-2013, 12:40
الان مشکلت چی هست؟
فقط rate ویندوز؟
rate ویندوز که اصلا ملاک نیست چون اصلا نرم افزار دقیق نیست و پر از باگ و ایراد هست
شما با cpuz تب پردازنده را بررسی کنید اگر مدلش همان هست با همون فرکانس که مشکلی نداره
البته لازم به یادآوری به صورت عادی برای کاهش مصرف انرژی در حالت عادی فرکانس کاهش پیدا می کنه که با تحت فشار قرار گرفتن پردازنده به فرکانس بیشینه میرسه
برای راهنمایی بیشتر به مشکلات لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید

sohrab_1000i
18-09-2013, 14:43
نه دوست عزیز مشکلم فقط در ریت ویندوز نیست.من با افتر افکت کار میکنم که مدتیه میبینم سرعت رنر گیری کاهش پیدا کرده.من با دو نرم افزار تستش کردم که هر دوی نرم افزار ها نشون میدن که مشکلی در سی پی یو به وجود اومده.عکسش رو میذارم ببین ایت آیا میتونه طبیعی باشه؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sohrab_1000i
18-09-2013, 14:55
اینم eror هایی که یه نرم افزار دیگه گرفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sohrab_1000i
18-09-2013, 14:58
aya be nazare shoma in tabieie ke expected:2 GHzvali reported:0.79GHz????????????

EXTREME
18-09-2013, 16:50
aya be nazare shoma in tabieie ke expected:2 GHzvali reported:0.79GHz????????????

شاید مشکل نرم افزاری باشه با تعویض ویندوز و اسکن ویروس و آپدیت درایورها دوباره تست کنید درست نشد باید برید سراغ سخت افزار

sohrab_1000i
18-09-2013, 17:26
شاید مشکل نرم افزاری باشه با تعویض ویندوز و اسکن ویروس و آپدیت درایورها دوباره تست کنید درست نشد باید برید سراغ سخت افزار
پس شما با دیدن عکس ها قبول دارید که سی پی یو مشکل داره ؟؟و پیشنهاد میکنید ویندوز عوض کنم؟؟؟اگه باز درست نشد احتمال میدید از چی باشه؟؟؟؟آخه یه مساله مهم اینه که خود dell یه نرم افزار داره به اسم dell support center""
که تمام قطعات رو چک میکنه و با اون که چک کردم هیچ مشکلی نداشت.یه سوال احتمال داره درایورش به خوبی نصب نشده باشه؟؟؟؟؟آخه device managerهم چک کردم مشکلی نداره

EXTREME
18-09-2013, 17:51
پس شما با دیدن عکس ها قبول دارید که سی پی یو مشکل داره ؟؟و پیشنهاد میکنید ویندوز عوض کنم؟؟؟اگه باز درست نشد احتمال میدید از چی باشه؟؟؟؟آخه یه مساله مهم اینه که خود dell یه نرم افزار داره به اسم dell support center""
که تمام قطعات رو چک میکنه و با اون که چک کردم هیچ مشکلی نداشت.یه سوال احتمال داره درایورش به خوبی نصب نشده باشه؟؟؟؟؟آخه device managerهم چک کردم مشکلی نداره

ببینید اصل این است که شما در کار با نرم افزارها و کارهای ویندوزی افت کارایی نداشته باشین یا بازی اگه تو. اینها مشکلی ندارین سی پی یو سالمه و سیستم سالمه مشکلی نداره
حالا شما اونکارها رو انجام بدین ببینید چی میشه

sohrab_1000i
18-09-2013, 19:56
ببینید اصل این است که شما در کار با نرم افزارها و کارهای ویندوزی افت کارایی نداشته باشین یا بازی اگه تو. اینها مشکلی ندارین سی پی یو سالمه و سیستم سالمه مشکلی نداره
حالا شما اونکارها رو انجام بدین ببینید چی میشه

اینم لپ تاپ دوستم که Reported & Expected کاملا مساویه.در ضمن دوست عزیز من عرض کردم داشتم با افتر افکت کار میکردم که متوجه طولانی تر شدن زمان در رندر گیری شدم.که به این فکر افتادم سیستم رو چک کنم.اشتباهم این بود که برای یه گردگیری فن لپ تاپم رو دادم به آدم نا وارد.البته نمایندگیه ولی نمیدونم چرا اینجوریش کرد.حالا شما تعمیر کار خوب سراغ داری؟ به نظرتون برم پاییتخت یا ایرانیان .اگر راهنماییم کنید ممنون میشم؟امیدوارم سی پی یو خراب نشده باشه که باید لپ تاپ رو بندازمش دور.فک نمیکنم از ویندوز باشه چون همه ی درایورا اپدیتن.و ویندوزم یک ماه نیست عوضش کردم.انتی ویروس خوبم دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ess_1362
18-09-2013, 20:13
پردازنده مشکلی معمولا براش بوجود نمیاد
شما تنظیمات مربوط به توان و مصرف یا همون power management را چک و بررسی کنی احتمال روی حالت power saver قرار گرفته
شما لطفا از cpuz شات بذارید یکی در حالت عادی و دیگری زیر فشار با prime95
ضمنا توصیه می کنم وضعیت دمایی پردازنده را هم با hw monitor چه در حالت عادی چه زیر فشار بررسی کنید

EXTREME
18-09-2013, 20:57
اینم لپ تاپ دوستم که Reported & Expected کاملا مساویه.در ضمن دوست عزیز من عرض کردم داشتم با افتر افکت کار میکردم که متوجه طولانی تر شدن زمان در رندر گیری شدم.که به این فکر افتادم سیستم رو چک کنم.اشتباهم این بود که برای یه گردگیری فن لپ تاپم رو دادم به آدم نا وارد.البته نمایندگیه ولی نمیدونم چرا اینجوریش کرد.حالا شما تعمیر کار خوب سراغ داری؟ به نظرتون برم پاییتخت یا ایرانیان .اگر راهنماییم کنید ممنون میشم؟امیدوارم سی پی یو خراب نشده باشه که باید لپ تاپ رو بندازمش دور.فک نمیکنم از ویندوز باشه چون همه ی درایورا اپدیتن.و ویندوزم یک ماه نیست عوضش کردم.انتی ویروس خوبم دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دما که مناسب است

شما یک تست با pprime 95 انجام بدین و از cpu-z ببینید که فرکانس سی پی یو چند است ؟ باید ماکسیمم فرکانس رو داشته باشین
همچنین موقع تست cpu usage رو هم چک کنید ببینید 100% است یا نه تست به مدت 5 دقیقه انجام بشه

اگه همه چی درست بود و دما هم مناسب بود ایراد نمیتونه سخت افزاری باشه میتونه بیشتر نرم افزاری باشه

amir200812
19-09-2013, 17:45
چک کنید که روی Power saver نباشه! و اگه روی Power saver یا Balanced بود، تغیرش بدید به High Performance !
برای این کار روی لوگوی باطری کنار ساعت کلید کنید و گزینه more power option رو بزنید.

sohrab_1000i
20-09-2013, 02:54
سلام تشکر از شما دوستان عزیز
power management روی حالت های مختلف گذاشتم نشد. در ضمن لپ تاپ من هیچ وقت به عمرش روی powe saver نبوده.همونطور که گفتم بعد از سرویس فن ،صدای فن عجیب شده بود وبا شدت خیلی زیادی کار میکرد.و باد خنک تری میزد نسبت قبل.قبلا بادش کاملا داغ بود.ویندوز و انتی ویروس رو تعویض کردم و درایور ها رو اپدیت تاثیری نداشت .تا این که بردم پیش یکی امروز بازش کرد گفت هیچی نیست حساس شدی.عکس نرم افزار های benchmark رو بهش نشون دادم که که توش پیغام میده سی پی یو با پایین ترین توانایی داره کار میکنه.خلاصه بستش داد گفت مشکلی نداره.اومدم خونه دیدم فن به حالت اولش برگشته و باد داغ میده.ریت گرفتم از چند نرم افزار درست شده بود .واقعا نمیدونم چی شد که درست شد دارم شاخ در میارم.توی رندر گیری با نرم افزار هم به حالت اولش برگشت یعنی سرعتش دوباره خوب شد اینم عکس ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sohrab_1000i
20-09-2013, 03:02
دما که مناسب است

شما یک تست با pprime 95 انجام بدین و از cpu-z ببینید که فرکانس سی پی یو چند است ؟ باید ماکسیمم فرکانس رو داشته باشین
همچنین موقع تست cpu usage رو هم چک کنید ببینید 100% است یا نه تست به مدت 5 دقیقه انجام بشه

اگه همه چی درست بود و دما هم مناسب بود ایراد نمیتونه سخت افزاری باشه میتونه بیشتر نرم افزاری باشه

ببخشید استاد درست شد ممنونم .بالا مفصل توضیح دادم فقط یه سوال prime 95 چیه یه توضیح میدین؟؟؟

amir200812
20-09-2013, 07:20
ببخشید استاد درست شد ممنونم .بالا مفصل توضیح دادم فقط یه سوال prime 95 چیه یه توضیح میدین؟؟؟

prime 95 تا جایی که یادم هست یک نرم افزار برای وارد کردن استرس به CPU هست!(CPU رو رو لود 100% نگه میداره)

احتمالا مثل بچه ای که مریض هست ولی وقتی میره پیش دکتر از ترس آمپول فوری خوب میشه، لپ تاپ شما هم از ترس دکتر خوب شده:n02:

EXTREME
20-09-2013, 10:24

نرم افزاری برای تست پایداری سی پی یو با استرس قرار دادن آن است

sohrab_1000i
20-09-2013, 14:48
prime 95 تا جایی که یادم هست یک نرم افزار برای وارد کردن استرس به CPU هست!(CPU رو رو لود 100% نگه میداره)

احتمالا مثل بچه ای که مریض هست ولی وقتی میره پیش دکتر از ترس آمپول فوری خوب میشه، لپ تاپ شما هم از ترس دکتر خوب شده:n02:

مرسی دوست عزیز اره مثل همون بچه هست:n02:
الان که خوشحالم درست شده:n19: