PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ های عجیب

Reza R"ch
15-09-2013, 16:27
سلام
چند روزی شده که سیستمم هنگ های عجیبی میکنه! یعنی یک باره موس گیر میکنه و صفحه هنگ میکنه(چراغ های کیبورد هم کار نمیکنه!)و بعدش هیچ اتفاقی نمیوفته و باید سیستم رو ریستارت کنم. بعضی وقتها وقتی سیستم رو بعد از هنگ ریستارت میکنم،تصویر نمیاد در صورتی که سیستم روشنه!بعدش با چند بار ریستارت یا خاموش و روشن کردن سیستم،تصویر هم میاد.
یکبار هم داشتم موزیک گوش میدادم و سیستمم هنگ کرد ولی موزیک هنوز پخش میشد ولی نمیشد کاری کرد:n04:
ممکنه مشکل از چی باشه؟؟یادم میاد چند وقت پیش سیستم موقع روشن شدن تصویر نمیداد بردم تعمیرات و گفت چیپست های مادربردم مشکل داشته و عوضشون کرد،بعدش هم گفت که یکی از رم هام هم کمی مشکل داره ولی فعلا کار میکنه!

hasanoooooooo
15-09-2013, 16:39
والا این چیزایی که میگی بیشتر به بالا بودن دما یا خرابی هارد مربوطه البته میتونه از رم هم باشه باید تک تک رمهاتو تست کنی. هر کدام رو باید جداگانه در بیاری و ببینی مشک پابر جا میمونه یا نه.

EXTREME
15-09-2013, 16:44
اگه مشکل از ویندوز و ویروس و درایورهای سیستم نباشه میتونه این مشکل از هر قطعه ای باشه میتونه از همون رم و مین هم باشه یا کثیف بودن اسلات ها یا خرابی گرافیک پاور سیستم دمای قطعات میتونه باشه

Reza R"ch
15-09-2013, 17:34
فکر نکنم از دما باشه
این دما در حالت عادی هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1376MAXIMUM
15-09-2013, 19:14
فکر نکنم از دما باشه
این دما در حالت عادی هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سیستم رو بزار تولود سنگین با occt یا prime 95 و gpu zرو هم دانلود کن یه خورده روی علامت های کنار مستطیل ها یکرد فکر کنم علامت سواله بزن روش تا برای گرافیک رو هم زیر فشار بزاره فقط هر کدوم رو جدا بزار که به سیستم خیلی فشار نیاد اگه occt رو دانلود کردی gpu z رو دانلود نکن خودش داره تو سربرگ هاش نگاه کنی میفهمی بزار یه 15-20 دقیقه زیر فشار باشه بعد همین عکس رو دوباره تو اخرای تست بزار

Reza R"ch
16-09-2013, 08:36
با نرم افزار occt سی پی یو تحت فشار گذاشتم( تست سربرگ اول که نوشته بود Cpu: occt رو اجرا کردم) بعد سیستم نزدیک های 8-9 دقیقه ریستارت شد! اخرین دمایی که من قبل از ریستارت شدن دیدم تقریبا هسته یک 50 درجه و هسته دو 49 درجه بود.
الان بقیه تست ها رو هم بگیرم؟؟

EXTREME
16-09-2013, 09:15
با نرم افزار occt سی پی یو تحت فشار گذاشتم( تست سربرگ اول که نوشته بود Cpu: occt رو اجرا کردم) بعد سیستم نزدیک های 8-9 دقیقه ریستارت شد! اخرین دمایی که من قبل از ریستارت شدن دیدم تقریبا هسته یک 50 درجه و هسته دو 49 درجه بود.
الان بقیه تست ها رو هم بگیرم؟؟

من به غیز از ذما موارد دیگه ای هم گفتم تو پستم است همه اون ها رو تست کردین ؟

virus2009
16-09-2013, 09:19
سلام مهرداد جان خسته نباشی
دمای بالای چیپ شمالی + هت سینکش هم ممکنه باعث هنگ کردن بشه ... ؟؟؟ ( واسه سیستم خودم )

Reza R"ch
16-09-2013, 10:03
من به غیز از ذما موارد دیگه ای هم گفتم تو پستم است همه اون ها رو تست کردین ؟

از اون مواردی که گفتید،سیستم رو یک اسکن کردم یه چندتا ویروس پیدا شد! بعدش هم رم هامو در اوردم و تمیز کردم و دوباره قشنگ جا زدمشون!
الان که هنگ نمیکنه انگار بهتر شده!(چون اون موقع در ساعت حداقل 1-2 بار هنگ میکرد!)
در مورد دما، من بازی های سنگین هم انجام دادم و تا به حال Cpu به این دما رسیده بود ولی نمیدونم چرا توی تست ریستارت شد!

EXTREME
16-09-2013, 10:35
سلام مهرداد جان خسته نباشی
دمای بالای چیپ شمالی + هت سینکش هم ممکنه باعث هنگ کردن بشه ... ؟؟؟ ( واسه سیستم خودم )

بله ولی دماهای خیلی بالا چون چیپ شمالی دمای بالاتری رو نسبت به چیپ جنوبی میتونه تحمل کنه

G-force
19-09-2013, 15:24
سلام
ویندوز 7 منم همین جوری شده
بعضی وقتا مثل الان که داشتم فیلم نگاه می کردم
کیبورد قطع می شه و هیچ کاری باهاش نمی شه کرد
فقط چراغ num lock که روشن بوده ،هی خاموش روشن می شه
بعد توی ویندوز هر 2 3 ثانیه یه صدای دینگ دینگ می یاد و هنگ می کنه
موس تکون نمی خوره فایل باز نمی شه فیلم مکث کوتاهی میکنه
انگار برا یه ثانیه CPU توسط یه برنامه اشغال می شه و دوباره باز می شه
بعد کیبورد رو که در میارم و دوباره وصل میکنم درست میشه
البته برای چند دیقه ،بعد همون کاش و همون کاسه