PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرار گرفتن cpu روی مینیمم multiplier - چطوری میشه روی ضریب ماکزیمم قرارش داد؟

mey2
15-09-2013, 01:25
cpu لپ تاپ intel 1.73 هست با کش 2 مگ قدیمی هست. توی این لینک ریز مشخصات cpu موجوده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ظاهرا تنظیمات multiplier بهم ریخته.

ضریب multiplier برای cpu مینیممش 6 و ماکزیممش 13 هست

cpu multiplie این لپ تاپ ظاهرا روی مینیمم یعنی 6 کار میکنه و cpu خیلی کند شده چطوری میشه اون رو روی ماکزیممش که 13 هست قرار بدم؟راهی وجود داره؟ لطفا راهنمایی کنید.

اینم عکس و ریپرت که با نرم افزار از cpu سیستم گرفتم هستش

TREASURES
15-09-2013, 08:54
سلام
سیستم رو تو حالت HIGH PERFORMANCE بذارید....

mey2
15-09-2013, 18:50
سلام
سیستم رو تو حالت HIGH PERFORMANCE بذارید....

سیستم روی high performance هستش. یعنی ویندوز اکس پی بود و این گزینه رو نداشت چند وقت پیش عوضش کردم سون نصب کردم و گذاشتم روی high performance ولی مشکل رفع نشد. لطفا اگه میشه راهنمایی کنید. حالتهای مختلفی که ممکنه رو بگین من بهش ور میرم بالاخره یکیش درست از اب در میاد دیگه. ممنون از کمک دوستان

اصلا این که cpu من اینجوری شده مشکلی داره یا مشکلی نداره و من اشتباه میکنم که فکر میکنم ایراد داره؟

hasanoooooooo
15-09-2013, 19:09
اشتباه میکنی که فکر میکنی مشکل داره.. وقتی وارد بازی یا برنامه بشی خود بخود بالا میاد.میتونی وارد تنظیمات پلن بشی و minimum proccesor stare رو بزاری رو 90 و ماکسیمم روی 100.. البته این کار کلا اشتباه هست باعث میشه مصرف برق بالا بره همچنین گرما... پردازش بی مورد.

mey2
15-09-2013, 20:22
اشتباه میکنی که فکر میکنی مشکل داره.. وقتی وارد بازی یا برنامه بشی خود بخود بالا میاد.میتونی وارد تنظیمات پلن بشی و minimum proccesor stare رو بزاری رو 90 و ماکسیمم روی 100.. البته این کار کلا اشتباه هست باعث میشه مصرف برق بالا بره همچنین گرما... پردازش بی مورد.

میشه بگین چطور ی میتونم وارد تنظیمات پلن بشم و مقدار مینیمم رو افزایش بدم؟ برای من مصرف برقش مهم نیست چون قدیمی هست وزنش زیاده حملش نمیکنم شده یه جور پی سی برای کارای دم دستی.
اما یه سوال دیگه اگه cpu رو بزارم زیر تست طبق چیزی که شما میگی باید اتوماتیک multiplier بره بالا درسته؟ میزارمش زیر تست و با نرم افزار دیگه ای فعالیت cpu رو بررسی میکنم ولی ضریبش بالانمیره همون 6 میمونه

hasanoooooooo
15-09-2013, 20:41
الان دقیقا روی چه فرکانسی کار میکنه؟

وارد power option که میشی وارد ستینگ پلن اکتیو شده میشی و change advance setting رو میزنی بقیش طبق شکل

mey2
15-09-2013, 21:12
الان دقیقا روی چه فرکانسی کار میکنه؟

وارد power option که میشی وارد ستینگ پلن اکتیو شده میشی و change advance setting رو میزنی بقیش طبق شکل

دقیقا مثل این عکس کار میکنه هیچ تغییری نمیکنه روی 798 ثابته

اون قسمتی هم که شما گفتی توی powe option رفتم اینم عکسش

یه نکته من وقتی میرم توی تنظیمات بایوس سیستم توی processor info سه تا خط نوشته خط اول نوشته
current clock speed 800mhz
minimum clock speed 800 mhz
maximum clock speed 1.73ghz

چرا current clock speed 800mhz هست؟
توی همین قسمت این رو هم نوشته
hyperthreading capable=no
ممکنه به این مربوطط باشه؟

hasanoooooooo
15-09-2013, 21:29
اره اونو on کن

یک بار هم بایاس رو به حالت دیفالت برگردان.

mey2
15-09-2013, 21:35
اره اونو on کن

یک بار هم بایاس رو به حالت دیفالت برگردان.

باشه اما دوتا نکته اول اینکه اونو چطوری ان کنم وقتی روی اون قسمت کلیک میکنم میگه نمیتونی هیچ تغییری درش ایجاد کنی
بایوس رو به حالت دیفالت بردم ولی تغییر خاصی ایجاد نشد فققط وقتی ریست کردم یه پیام داد که باطری وصل نیست که قبلا نمیداد تغییر دیگه ای متوجه نشدم

hasanoooooooo
16-09-2013, 00:28
چیپست cpu وصل هست؟

mey2
16-09-2013, 02:34
چیپست cpu وصل هست؟

متوجه منظورتون نشدم میشه وصل نباشه ؟ لپ تاپ روشنه کار میکنه مشکلی هم نداره غیر کندی این ضریب پردازشش نمیدونم چرا اینطوریه

باز اگه لازمه بگین من کجا رو تست کنم برم بررسیش کنم ببینم شاید اشکال از اون قسمت باشه

3274
16-09-2013, 09:50
دوست عزیز اینکارایی که میگم بکنید
Task Manager سربرگ Performance رو باز کنید
برنامه ی cpu-z رو اجرا کنید
بعد برنامه ی Super PI Mod ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو اجرا کنید و وقتی نمودار Task Manager به حداکثر خودش رسید به cpu-z نگاه کنید چه فرکانسی رو نشون میده و اینجا اطلاع بدید

اما برای تغییر دستی ضریب Multiplier ابتدا برنامه ی CrystalCPUID رو دانلود و اجرا کنید و برید به منوی Function
Function>Intel Enhanced SpeedStep Control
از منوی New Multiplier و از بین مقادیر مجاز که جلوشون حرف x هست هر مقدار دلخواهی رو انتخاب کنید و چند ثانیه صبر کنید تا بطور خودکار اجرا بشه
و از داخل CPU-Z هم اعمال شدنش رو نگاه کنید
ضمناً در همون پنجره توانایی تغییر دستی ولتاژ هم وجود داره که فکر نکنم نیازی بهش پیدا کنید
برای اینکه دفعه ی بعد برای تغییر این ضریب مجبور نباشید همین مسیر رو طی کنید روی دکمه ی Create Shortcut on Desktop کلیک کنید

چیپست cpu وصل هست؟
مگه قرار بوده چیپست جدا باشه؟ چه جالب!

TREASURES
16-09-2013, 13:43
منظور ایشون از وصل بودن چیپست احتمالا نصب درایورش بوده

mey2
16-09-2013, 14:36
دوست عزیز اینکارایی که میگم بکنید
Task Manager سربرگ Performance رو باز کنید
برنامه ی cpu-z رو اجرا کنید
بعد برنامه ی Super PI Mod ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو اجرا کنید و وقتی نمودار Task Manager به حداکثر خودش رسید به cpu-z نگاه کنید چه فرکانسی رو نشون میده و اینجا اطلاع بدید

اما برای تغییر دستی ضریب Multiplier ابتدا برنامه ی CrystalCPUID رو دانلود و اجرا کنید و برید به منوی Function
Function>Intel Enhanced SpeedStep Control
از منوی New Multiplier و از بین مقادیر مجاز که جلوشون حرف x هست هر مقدار دلخواهی رو انتخاب کنید و چند ثانیه صبر کنید تا بطور خودکار اجرا بشه
و از داخل CPU-Z هم اعمال شدنش رو نگاه کنید
ضمناً در همون پنجره توانایی تغییر دستی ولتاژ هم وجود داره که فکر نکنم نیازی بهش پیدا کنید
برای اینکه دفعه ی بعد برای تغییر این ضریب مجبور نباشید همین مسیر رو طی کنید روی دکمه ی Create Shortcut on Desktop کلیک کنید

مگه قرار بوده چیپست جدا باشه؟ چه جالب!

اقا دستت درد نکنه برنامه کار کرد و multiplier رو عوض کرد. اما وقتی میذارم روی 13 سیستم کامل هنگ میکنه مجبور میشم force reset کنم ولی روی 12 براحتی کار میکنه. ولی مگه نباید سیستم بصورت اتوماتیک خودش مقدار multiplier سیستم رو تنظیم کنه و هر مقدار که لازم داره استفاده بکنه؟چکار باید بکنم که سیستم به این شکل عمل کنه و هوشمند ضریب مورد نیاز رو تنظیم کنه؟ توی بایوس این گزینه رو داره و فعال هم هست ولی نمیدونم چرا عمل نمیکنه
با افزایش ضریب احتیاج نیست که ولتاژ بالا بره؟ برای من مصرف برق لپ تاپ مهم نیست چون اصلا جابجا نمیشه
راستی وقتی سیستم رو ریست میکنم دوباره میشه مثل قبل انگار هیچ تغییری ندادم چکار کنم که تغییرات دائمی بششه؟

hasanoooooooo
16-09-2013, 14:48
به این لینک برو.. قبلش باید جاوا روی سیتمت باشه... خودش درایور رو پیدا میکنه و بهت میگه که دانلودش کنی... بعد از نصب درایور مشکلت ایشالا که حل میشه... اون روشی که دوستمون گفت شما باید هر سری که سیتسم رو روشن میکنی از اول انجام بدی دوباره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این درایور رو هم امتحان کن

3274
16-09-2013, 15:41
اقا دستت درد نکنه برنامه کار کرد و multiplier رو عوض کرد.
bah
مگه قرار بود کار نکنه

اما وقتی میذارم روی 13 سیستم کامل هنگ میکنه مجبور میشم force reset کنم
برای اینکه مالتی پلیر در محدوده ی غیرمجاز را انتخاب کردید. برای پردازنده ی شما حداکثر همان 12

مگه نباید سیستم بصورت اتوماتیک خودش مقدار multiplier سیستم رو تنظیم کنه و هر مقدار که لازم داره استفاده بکنه؟چکار باید بکنم که سیستم به این شکل عمل کنه و هوشمند ضریب مورد نیاز رو تنظیم کنه؟ توی بایوس این گزینه رو داره و فعال هم هست ولی نمیدونم چرا عمل نمیکنه
اول بگید تستی که گفتم رو انجام دادید؟ نتیجه اش چی شد

با افزایش ضریب احتیاج نیست که ولتاژ بالا بره؟ برای من مصرف برق لپ تاپ مهم نیست چون اصلا جابجا نمیشه
اصولاً پردازنده هایی که مالتی پلیر باز دارند از این قابلیت برخوردارند که مالتی اونها رو بالاتر از میزان مجاز تعیین کنید و در اونن حالت گاهی برای پایدار کردن لازم می شود قدری میزان ولتاژ را دست برد
ولی پردازنده ی شما هیچ نیازی به تغییر ولتاژ ندارد

راستی وقتی سیستم رو ریست میکنم دوباره میشه مثل قبل انگار هیچ تغییری ندادم چکار کنم که تغییرات دائمی بششه؟
اول این رو بگم که پردازنده ی شما کم مصرف هست و نهایتاً حدود 25 وات مصرف انرژی داره که برای یک پردازنده ی مربوط به 8 سال قبل بسیار عالیه و رقمی محسوب نمیشه
اما بمحض اینکه برنامه رو از system tray کنار ساعت نوار وظیفه ببندید برنامه و تنظیمات هم برمیگرده به حال عادی
اگر میخواید پردازنده بطور خودکار در یک مالتی خاص کار کنه اول شورتکاتی که در پست قبل گفتم رو برای همون مالتی خاص بسازید
بعد اون شورتکات رو در پوشه ی Startup که در All Program و یا در مسیر پایین میتونید ببینید قرار بدید . به همین راحتی. هر بار ویندوز رو بوت کنید بطور خودکار میره روی اون مالتی
C:\Users\Username\AppData\Roaming\Microsoft\Window s\Start Menu\Programs

mey2
16-09-2013, 19:08
به این لینک برو.. قبلش باید جاوا روی سیتمت باشه... خودش درایور رو پیدا میکنه و بهت میگه که دانلودش کنی... بعد از نصب درایور مشکلت ایشالا که حل میشه... اون روشی که دوستمون گفت شما باید هر سری که سیتسم رو روشن میکنی از اول انجام بدی دوباره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این درایور رو هم امتحان کن

اقا دم شما گرم که پیگیر هستی مشکل من حل بشه ممنونم

عرض کنم جاوا نصب کردم به این ادرس رفتم و یه برنامه برام اورد که نصبش کردم و اجراش کردم یه بارم سیستم رو ریست دادم ولی اتفاقی نیافتاد وقتی نصب و اجراش کردم فقط یه صفحه ای اومد و مشخصات cpu سیستم رو نشون داد اریجینالش و چیزی که الان فعال هست رو نشون داد ولیاتفاق خاص دیگه ای نیافتاد

3274
17-09-2013, 17:54
اقا دم شما گرم که پیگیر هستی مشکل من حل بشه ممنونم

عرض کنم جاوا نصب کردم به این ادرس رفتم و یه برنامه برام اورد که نصبش کردم و اجراش کردم یه بارم سیستم رو ریست دادم ولی اتفاقی نیافتاد وقتی نصب و اجراش کردم فقط یه صفحه ای اومد و مشخصات cpu سیستم رو نشون داد اریجینالش و چیزی که الان فعال هست رو نشون داد ولیاتفاق خاص دیگه ای نیافتاد
دوست عزیز هیچ پردازنده ای نیاز به تلاش شما برای نصب درایورش نداره!!!! سیستم عامل ویندوز همیشه بطور خودکار شناساییش میکنه حتی ویندوز 98 !
اون چیزی که شما دانلود کردید اسمش روشه و توی وبسایت مایکروسافت هم دربارش توضیح لازم داده شده : CPU Identifier . یعنی برنامه ایکه صرفاً مشخصات CPU رو بشما نشون میده نه بیشتر!
همون AIDA که قبلاً استفاده کردید و cpu-z خیلی اطلاعات بیشتری درباره ی معماری و استپینگ و... بشما ارائه میدن تا این برنامه