PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ قوی

artara74
14-09-2013, 15:51
سلام،

من از امسال قراره دانشجوی معماری بشم و همچنین می خوام یه لپ تاپ بخرم. هر چند توی سال های اول نیازی به رندر و اینا نیست اما می خوام یه چیزی بگیرم که جوابمو بده تا سال ها.

خودم یه دسکتاپ 4 هسته ای متوسط (i7 860) دارم که می تونم رندر هامو بیارم روی دسکتاپ. اما خوب لپ تاپ قوی هم چیز خوبیه.

از لحاظ قیمت خیلی محدودیتی ندارم اما بهتره بالای 4 تومن نره. و اگه هم قیمتش بین 3 تا 4 تومنه بیارزه!
ظاهر زیبا داشته باشه.
پرفورمنس خوب.
وزن زیر 2.5 کیلو.
باتری هم بسیار مهم هست.

نظر خودم روی لنوو Z500 i7 بود که ظاهر بسیار زیبایی داره و وزنش هم خوبه. 2.3 کیلو. البته از لحاظ باتری متوسط هست.
البته گزینه های دیگه ای هم هست توی Asus و HP و ... که من این مدل لنوو رو بیشتر پسندیدم. نظر دوستان چیه؟ گزینه بهتری هست؟

artara74
14-09-2013, 16:15
الان یکم مشاوره ها رو خوندم و دیدم مدل های N46jv و N550jv و K46CB رو هم می تونم اضافه کنم.

N46jv همه چیش عالیه غیر از اینکه زشته! (از نظر من) استیل جالبی نداره و اون نقطه های مشکی دور کیبورد خیلی زشتش کرده. اما از ظاهر می شه گذشت.
N550jv سنگینه. برای من که می خوام با کوله پشتی لپ تاپ رو حمل کنم خیلی اذیت کننده باید باشه. اما خوب به خاطر 2 گیگ گرافیک بیشتر و صفحه بزرگتر و می شه 200 گرم بیشتر رو تحمل کرد.

اما K46CB با اینکه پردازنده ش سری U هست اما وزن 2 کیلوییش خیلی آدمو وسوسه می کنه.

خوشحال می شم دوستان راهنمایی کنن :)

در ضمن این می تونم یک ماه دیگه از خارج کشور لپ تاپ بخرم. به نظرتون می ارزه و صبر کنم؟
در کل می تونم صبر کنم و دیر تر بگیرم.

Capital
14-09-2013, 18:12
الان یکم مشاوره ها رو خوندم و دیدم مدل های N46jv و N550jv و K46CB رو هم می تونم اضافه کنم.

N46jv همه چیش عالیه غیر از اینکه زشته! (از نظر من) استیل جالبی نداره و اون نقطه های مشکی دور کیبورد خیلی زشتش کرده. اما از ظاهر می شه گذشت.
N550jv سنگینه. برای من که می خوام با کوله پشتی لپ تاپ رو حمل کنم خیلی اذیت کننده باید باشه. اما خوب به خاطر 2 گیگ گرافیک بیشتر و صفحه بزرگتر و می شه 200 گرم بیشتر رو تحمل کرد.

اما K46CB با اینکه پردازنده ش سری U هست اما وزن 2 کیلوییش خیلی آدمو وسوسه می کنه.

خوشحال می شم دوستان راهنمایی کنن :)

در ضمن این می تونم یک ماه دیگه از خارج کشور لپ تاپ بخرم. به نظرتون می ارزه و صبر کنم؟
در کل می تونم صبر کنم و دیر تر بگیرم.

دوست عزیز خودتون خیلی خوب نتیجه گیری کردین و بزارین که منم خیالتون رو راحت کنم که به ترتیب کدوم ها بهترن که البته من از وزن صرف نظر کردم و دیگه حق انتخاب نسبت به قدرت, دست خود شماست ولی در کل بهترین تو این رنج قیمت n550jv و y510p میباشد و بعد از اینها n46jv و بعد از این n46vz و در مورد k46cb باید بگم که طرفش نرین چون بالاخره به قول خودتون چون میخواین رندرگیری کنید پس هر چی پردازندتون قویتر باشه خوب سرعت کار و همچنین رندگیری و هنگ کردن هم کمتر میشه و در مورد n550jv برین به این لینک تا تصاویر لپ تاپ رو ببینید که از نظر من زیباست: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] t=628781&page=6 و یه چیزی هم در اخر بگم که همیشه کیفیت ساخت خوب و کانفیگ خوب رو فدای زیبایی نکنید.

artara74
14-09-2013, 20:23
یه سوال. از کجا پیدا کنم n550 رو؟ موس و ساب ووفر باید باشه باهاش؟ همشون تاچ هستن؟
یه چیزی که خیلی منو جذب کرد بهش 4 بانده بودنش بود چون خیلی اهل موسیقی هستم و صدا برام مهمه. مخصوصا با این ساب ووفر کوچولوش.
تهران هستم.

artara74
15-09-2013, 18:17
امروز رفتم مجمتع پایتخت می گفتن نگرد نیست! :(

یعنی یه دونه هم نمونده؟

Capital
15-09-2013, 18:29
امروز رفتم مجمتع پایتخت می گفتن نگرد نیست! :(

یعنی یه دونه هم نمونده؟
دوست عزیز درست میگفتند چون این مدل نیست و اگر هم باشه شاید تک و توک باشه که اونم از قبل مونده و همچنین الان نگیرین بهتره چون قیمت ها بالا هست.

hasanoooooooo
15-09-2013, 18:33
بزارید نسل 4 هسول وارد بازار بشه... الان دیگه وقت صبر هست.. 2 3 ماه نهایت.

artara74
15-09-2013, 21:32
خوب این هم نسل 4 هسول هست دیگه.

lena13
16-09-2013, 07:10
lمنظور شون از واردبازار بشه اینه که در بازار مدلهای هاسول فراوان بشه تا قیمت ها بشکنه البته اگر شما خیلی عجله دارید alldigital الان هم با قیمت 4200 داره اما خودشون هم قبول دارند که این قیمت کاذبه و قیمت واقعی حدودا 400 تا 500 تومان زیر این قیمته بنابراین توصیه من اینه که برای خرید مدتی صبر کنید کاری که اکثر خریداران بالقوه n550 دارند می کنند گفتم بالقوه چون اگر وضع همین جور پیش بره و مدلای جدید پیش از n550 وارد بشن خیلی از دوستان ممکنه ترغیب بشن که اونها رو خریداری کنند.

ed2008
17-09-2013, 11:53
دوست عزیز خودتون خیلی خوب نتیجه گیری کردین و بزارین که منم خیالتون رو راحت کنم که به ترتیب کدوم ها بهترن که البته من از وزن صرف نظر کردم و دیگه حق انتخاب نسبت به قدرت, دست خود شماست ولی در کل بهترین تو این رنج قیمت n550jv و y510p میباشد و بعد از اینها n46jv و بعد از این n46vz و در مورد k46cb باید بگم که طرفش نرین چون بالاخره به قول خودتون چون میخواین رندرگیری کنید پس هر چی پردازندتون قویتر باشه خوب سرعت کار و همچنین رندگیری و هنگ کردن هم کمتر میشه و در مورد n550jv برین به این لینک تا تصاویر لپ تاپ رو ببینید که از نظر من زیباست: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] t=628781&page=6 و یه چیزی هم در اخر بگم که همیشه کیفیت ساخت خوب و کانفیگ خوب رو فدای زیبایی نکنید.

سلام alitaali ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ببخشید من از چه سایتی یا کجا میتونم لپ تاپ Lenovo ideapad y510p را قیمتش را بفهم و همچنین سفارش بدم

ممنون میشوم راهنمایی کنید

با تشکر

Capital
17-09-2013, 14:00
سلام alitaali ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ببخشید من از چه سایتی یا کجا میتونم لپ تاپ Lenovo ideapad y510p را قیمتش را بفهم و همچنین سفارش بدم

ممنون میشوم راهنمایی کنید

با تشکر
دوست عزیز براتون پ.خ کردم.

ed2008
17-09-2013, 14:46
alitaali ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان

ممنون از شما شرمنده کردید من ساکن تهران نیستم

خیلی خیلی ممنون

Capital
17-09-2013, 21:04
alitaali ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان

ممنون از شما شرمنده کردید من ساکن تهران نیستم

خیلی خیلی ممنون
خواهش میکنم همچنین این سایتی که بهتون معرفی کردم کاملا قابل اعتماد هست.امیدوارم خرید خوبی داشته باشید.

ed2008
18-09-2013, 16:59
خواهش میکنم همچنین این سایتی که بهتون معرفی کردم کاملا قابل اعتماد هست.امیدوارم خرید خوبی داشته باشید.

سلام با تشکر از شما

Alireza-Khan
18-09-2013, 20:53
من HP DV6 7214nr گرفتم یه هفته پیش ! همه جوره ازش راضیم ! کگیفیت ساخت فوق العاده بالا ! کانفیگش که قوی ! نظرم همین مدله ! :n12:

Capital
18-09-2013, 21:31
من HP DV6 7214nr گرفتم یه هفته پیش ! همه جوره ازش راضیم ! کگیفیت ساخت فوق العاده بالا ! کانفیگش که قوی ! نظرم همین مدله ! :n12:
دوست عزیز من یه سوالی دارم و میدونم که شما باز هم متقاعد نمیشین ولی میخوام بهتون بگم که الان این مدل hp حدود 4 میلیون قیمت داره و در صورتی که n550jv و y510p قیمتش حدود 3700 هست البته الان n550jv نیست و به احتمال زیاد مهر وارد میشه اما میشه بگین که به نظر خودتون y510p ارزش خرید داره یا همین مدل hp که شما گفتین؟؟؟و اگر باز هم میگین که hp 7214nr که بگین تا راهنماییتون کنم و قبلا هم شما گفته بودین که من فقط یه مدل های خاصی رو پیشنهاد میدم اما باید یه چیزی رو به عرضتون برسونم.شما در حال حاضر فرض کنید که ما 6 مدل لپ تاپ تو یه رنج قیمتی داریم و از بین این مدل ها کلا دو تاش خوب باشه حالا به نظر شما درسته که من بیام این دوتا رو ول کنم و برم سراغ اون 4 تایی که ضعیف ترند خوب اون موقع دیگه من کلا مشکل دارم که میخوام دوستانم رو گمراه کنم پس اینجاست که هر کی تو اون رنج قیمت لپ تاپ میخواد من اون دو مدل رو فقط پیشنهاد میکنم مگه اینکه چیز جدیدتر بیاد و بزنه رو دست این دو مدل.

Alireza-Khan
18-09-2013, 22:20
دوست گل من فدای شکل ماهت لنوو کجا اچ پی کجا ! این یک ! :n01: با هر کانفیگی من این دو رو با هم مقایسه نمیکنم از نظر کیفیت ساخت ! برید مطالعه کنید لطفا ! سطحی نگر نباشید !

در مورد n550jv هم کانفیگ بالایی داره و منکرش نیستم ! ولی یه سوال ؟! چرا با 7214 قیمتش یکی هست ؟ برای باره چندم میگم نه بلو ری داره ! هارد 5400 دور داره ! فینگر پرینت نداره ! ویندوز اورجینال با کلی برنامه ی مفید و اورجینال نداره ! اسپیکر منحصر به فردی به اسم beats نداره ! صفحه ی نمایش بسیار زننده و براقی داره که کاملا مفهوم فول آچ دی بودن رو به صفر رسونده ! لولا های ضعیف که با تاچ کردن صفحه هر روز و هر روز شل تر میخوان بشن ! و در کل میگم که من این 550 رو که شما کلی به همه سفارش کردید رو باهاش کار کردم و صفحه لمسیش به هیچ عنوان جذابیتی نداشت و با خریدش به حتم بعد از مدت کوتاهی پشیمون میشه هر کی بخره ! خواستی بیارم 7214 رو یه نگاه بنداز ببین چجوریاست ! :n12:

Alireza-Khan
18-09-2013, 22:21
در ضمن این مدل لنوو که شما عرض کردید 1100 یورو پولشه در حالیکه من لپ تاپمو 1000 دلار خریدم ! :n16:

Capital
18-09-2013, 23:51
در ضمن این مدل لنوو که شما عرض کردید 1100 یورو پولشه در حالیکه من لپ تاپمو 1000 دلار خریدم ! :n16:

دوست عزیز پس قبول کردین که این مدل اصلا قابل مقایسه با y510p و n550jv نیست.راستی این مدل y510p در ایران 3710 میباشد در صورتی که این مدل hp الان قیمتش از 3750 تا 3900 میباشد حتی سایت flanic با قیمت 4 تومان هم گذاشته البته لپ تاپی که خریدین مبارکتون باشه و لپ تاپ خوبی هست اما من حرفم اینه که با وجود لپ تاپ های n550jv و y510p این مدل رو پیشنهاد ندین البته برندهای HP و Lenovo و ASUS خیلی عالین و حتی اگر الان HP مدلی بهتر از اینها بزنه و وارد بشه من یقینا اون رو پیشنهاد میدم.

Alireza-Khan
19-09-2013, 01:04
انگار نخوندین پست بالایی منو ! دلیل اینکه ترجیح دادم 7214 رو به 550 !!!! :n01:

Alireza-Khan
19-09-2013, 01:23
همچین میگی اصلا قابل مقایسه نیست انگار چیو با چی مقایسه کردیم ! GT650 vs GT750 ! بنچ مارکاشونو نگا کردید دیگه ؟ الان چی کم داره میخوام تو بگی ! جز CPU 4700 و گرافیک 750 برتریای دیگشو لطف کن بگو ! :n12:

Capital
19-09-2013, 01:27
داداش گلم لنوو که از hp از لحاظ کیفیت ساخت بهتر شده حتی تو رنکینگ جهانی سال قبل هم معلوم شد و دیگه نه من گفتم و نه شما و کارشناسان متخصص این امتیازها رو دادند.میخواین یه نظر سنجی بزاریم که y510p و n550jv و hp 7214 کدوم بهتره؟؟؟؟ اخه دوست عزیز شما اصلا همین y510p رو هم زیر نظر بگیر.بعد شما قبلا هم از فینگر پرینت میگفتین.ببینم شما احیانا خیلی اطلاعات امنیتی دارین؟قبلا هم دوستان دیگه گفتن که n550 بهتره.اخه خودتون هم میدونید که این مدل جلوی n550jv و y510p حرفی برای گفتن نداره ولی کلا یه چیزی میگم اونم شما کیفیت صفحه n550jv و y510p رو برو ببین.راستی دوستانی که n550jv دارن ایا صفحه نمایش این مدل زنندست؟؟؟ بعدا بگو همچنین y510 که دارای هارد ssd هم که میباشد و راستی اینی که میگین اولاها ضعیفن مثلا که چی؟؟؟ خوب اصلا شما فرض کن که این لپ تاپ لمسی نبوده باز هم از hp سرتره.راستی قبلا بهم گفته بودین که هر کی بخره پشیمون میشه اما از اون موقع خیلی ها این مدل رو گرفتن اما نمیدونم چرا کسی هنوز پشیمون نشده.

Capital
19-09-2013, 01:34
همچین میگی اصلا قابل مقایسه نیست انگار چیو با چی مقایسه کردیم ! GT650 vs GT750 ! بنچ مارکاشونو نگا کردید دیگه ؟ الان چی کم داره میخوام تو بگی ! جز CPU 4700 و گرافیک 750 برتریای دیگشو لطف کن بگو ! :n12:

قبلا پیش خودم میگفتم که شما کلا رو بنچ مارک نظر میدین اما انگار علمشو ندارین و فقط از این بنچ مارک ها حرف میزنین ولی در کل بنچ مارک هاشونو هم ببین تفاوت رو احساس میکنی.من فردا تمام برتری های این دو مدل رو میگم راستی شما چقدر با حال هستین چون کانفیگ لپ تاپ روی پردازنده و گرافیک بیشتر میچرخه بعد شما میگین که به جز کارت گرافیک و پردازندش چیش بهتره؟؟؟خیلی باحالین.در اخر باز هم اگر دوستان دیگه هم مثل تاپیک قبلی بگن که این دو مدل بهترن باز هم شما میگین که 7214 hp بهتره درسته که میگن که میخ اهنی نرود در سنگ.

Alireza-Khan
19-09-2013, 02:27
ای بابا :n02: آقا هرچی شما میگید ! یه نفرم ور دار بیار اون نظر بده راجب به حرفای ما !

Capital
19-09-2013, 13:48
ای بابا :n02: آقا هرچی شما میگید ! یه نفرم ور دار بیار اون نظر بده راجب به حرفای ما !
خب اون که معلومه من درست میگم.:n02:دوستان یکی بیاد و بگه از بین مدل y510p و hp 7214nr کدوم رو انتخاب میکنید اخه قبلا تو یه تاپیک دیگه در مورد یه مدل دیگه دوستان دیگه گفتن که....

Alireza-Khan
19-09-2013, 14:21
داداش گل اولا پای لنوو رو وسط نکش بحث من سر 550 ایسوس بود ! در مورد این مدل لنوو چون از نزدیک ندیدم نظری نمیدم ! در مورد هارد SSD حرف زده بودید و گفته بودید مزیت داره و فلان هاردSSD رو هر وقت بخوای میشه تهیه کرد این رو نباید به رخ کشید ! کیفیت ساخت لنوو رو با برندی مثل اچ پی نباید مقایسه کرد ! بحث من سر ایسوس 550 هست ! لطف کن از مزیتاش نسبت به 7214 بگو ! گرافیم 750 داره قبول ! سی پی یو 4700 داره اونم قبول ! خوب مطالعه کن بنچ مارک هاشونو ! تا جایی که من خوندم 650 در مواقعی تو بازی ها بهتر از 759 عمل میکنه ! در حالت کلی اون موقع هم گفتم سی پی یو 4700 بزرگترین مزیتش نسبت به 3630QM این هست که فریمش بزرگ شده و در نتیجه دما درجه پایین تره ! فکر نکنم زیادی تفاوت داشته باشه واسه کاربرا ! درسته ؟؟؟؟؟ از مزیتای دیگش بم بگو تا بدونم !

Capital
19-09-2013, 14:50
داداش گل اولا پای لنوو رو وسط نکش بحث من سر 550 ایسوس بود ! در مورد این مدل لنوو چون از نزدیک ندیدم نظری نمیدم ! در مورد هارد SSD حرف زده بودید و گفته بودید مزیت داره و فلان هاردSSD رو هر وقت بخوای میشه تهیه کرد این رو نباید به رخ کشید ! کیفیت ساخت لنوو رو با برندی مثل اچ پی نباید مقایسه کرد ! بحث من سر ایسوس 550 هست ! لطف کن از مزیتاش نسبت به 7214 بگو ! گرافیم 750 داره قبول ! سی پی یو 4700 داره اونم قبول ! خوب مطالعه کن بنچ مارک هاشونو ! تا جایی که من خوندم 650 در مواقعی تو بازی ها بهتر از 759 عمل میکنه ! در حالت کلی اون موقع هم گفتم سی پی یو 4700 بزرگترین مزیتش نسبت به 3630QM این هست که فریمش بزرگ شده و در نتیجه دما درجه پایین تره ! فکر نکنم زیادی تفاوت داشته باشه واسه کاربرا ! درسته ؟؟؟؟؟ از مزیتای دیگش بم بگو تا بدونم !

نخیر من از اون اول اگر پستمو بخونید هم لنوو و هم N550JV رو گفتم.قبول کنید که به اشتباه حرف زدید دیگه.:n02:الان هم برید ببینید دوستانی که به بقیه مشاوره میدن اصلا این مدل رو پیشنهاد میدادن یا Y510P یا N550JV.و در کل باید بگم که اول Y510P بعد N550JV.

Alireza-Khan
20-09-2013, 02:53
منطقی باشید ! :n12:

Capital
20-09-2013, 21:14
منطقی باشید ! :n12:
من منطقی هستم اما شما نمیخواین قبول کنید که n550 و y510p از hp 7214nr قویترن.

Alireza-Khan
21-09-2013, 16:01
من منکر این نشدم که قوی تر نیستن ! گفتم 7214 مزیت هایی داره که 550 نداره ! موفق باشید !

Capital
21-09-2013, 16:54
من منکر این نشدم که قوی تر نیستن ! گفتم 7214 مزیت هایی داره که 550 نداره ! موفق باشید !

ای بابا من y510p رو هم میگم.ولش کنید بالاخره هر کسی خودش عقل سلیم و حق انتخاب داره و از فروش این دو مدل میشه فهمید که چه کسی چه مدلی رو پیشنهاد میده و فروش بهتری داره.

Alireza-Khan
21-09-2013, 21:26
شما کلا خیلی به ایسوس و لنوو علاقه دارید ! تو تمامی تاپیک ها میخونم پستاتونو ، رو چند مدل خاص مانور میدید ! امیدوارم با توصیه هاتون کسی رو گمراه نکنید ! با اجازه دیگه ترک کنم من فروم رو ! :n12:

Capital
21-09-2013, 22:05
شما کلا خیلی به ایسوس و لنوو علاقه دارید ! تو تمامی تاپیک ها میخونم پستاتونو ، رو چند مدل خاص مانور میدید ! امیدوارم با توصیه هاتون کسی رو گمراه نکنید ! با اجازه دیگه ترک کنم من فروم رو ! :n12:شما فرض کنید که در حال حاضر یه راهنمایی از شما میخوام میشه یه لپ تاپ قوی با کیفیت خوب و دارای کانفیگ خوب تو رنج قیمت 4 تومان به من معرفی کنید؟

Alireza-Khan
22-09-2013, 00:52
در وهله ی اول علاوه بر کانفیگ خوب یه سری مسائل هست که باید مطرح شه ! مثلا درایو نوری لپ تاپ ! هارد لپ تاپ ! امکاناتی مثل اسپیکر و فینگر پرینت ! صفحه ی نمایش اچ دی ، فول اچ دی ، براق و یا مات ! تعداد درگاه های USB و... ! ویندوز اورجینال یا داس ! وزن لپ تاپ ! باتری لپ تاپ ! کیفیت ساخت لپ تاپ ! بدنه لپ تاپ !

تا به شما میگن لپ تاپ خوب دو تا مدل ایسوس و یه لنوو میندازی وسط و فقط به سی پی یو 4700 و گرافیک 750 مینازید ! واقع بین باشید که اگه این امکاناتو گذاشته و قیمتش مناسبه چیارو نداره !!! به خاطر فریب و فروش بالاش با این کانفیگ خوب کلی امکانات رو از این لپ تاپ ها گرفته ! به چه حقی شما این اجازه رو به خودتون میدید که یه لپ تاپی که 5 ماه هست تولید شده و نسل 3 اینتل روش هست رو از رده خارج بدونید ! نه من و نه شما نمیتونیم تفاوت سی پی یو 4700 و یا 3630 رو بیان کنیم ! شما تا چه اندازه در مورد تفاوت کارت گرافیک 750 و 650 اطلاعات دارید که اینجوری قاطعانه رد میکنید 650 رو ؟؟؟ رتبه بنچ مارک رو دیدید و با قیافه ی حق به جانب اظهار نظر تخصصی میکنید ! نه ! این درست نیست ! کیفیت ساخت لنوو کجاااااااااااااااااااا اچ پی کجااااا ، سونی کجاااااااااا ! در راهنمایی هاتون دقت کنید ! خیلی ها ممکنه با حرف شما تصمیم بگیرن ! موفق باشید !

Capital
22-09-2013, 01:15
در وهله ی اول علاوه بر کانفیگ خوب یه سری مسائل هست که باید مطرح شه ! مثلا درایو نوری لپ تاپ ! هارد لپ تاپ ! امکاناتی مثل اسپیکر و فینگر پرینت ! صفحه ی نمایش اچ دی ، فول اچ دی ، براق و یا مات ! تعداد درگاه های USB و... ! ویندوز اورجینال یا داس ! وزن لپ تاپ ! باتری لپ تاپ ! کیفیت ساخت لپ تاپ ! بدنه لپ تاپ !

تا به شما میگن لپ تاپ خوب دو تا مدل ایسوس و یه لنوو میندازی وسط و فقط به سی پی یو 4700 و گرافیک 750 مینازید ! واقع بین باشید که اگه این امکاناتو گذاشته و قیمتش مناسبه چیارو نداره !!! به خاطر فریب و فروش بالاش با این کانفیگ خوب کلی امکانات رو از این لپ تاپ ها گرفته ! به چه حقی شما این اجازه رو به خودتون میدید که یه لپ تاپی که 5 ماه هست تولید شده و نسل 3 اینتل روش هست رو از رده خارج بدونید ! نه من و نه شما نمیتونیم تفاوت سی پی یو 4700 و یا 3630 رو بیان کنیم ! شما تا چه اندازه در مورد تفاوت کارت گرافیک 750 و 650 اطلاعات دارید که اینجوری قاطعانه رد میکنید 650 رو ؟؟؟ رتبه بنچ مارک رو دیدید و با قیافه ی حق به جانب اظهار نظر تخصصی میکنید ! نه ! این درست نیست ! کیفیت ساخت لنوو کجاااااااااااااااااااا اچ پی کجااااا ، سونی کجاااااااااا ! در راهنمایی هاتون دقت کنید ! خیلی ها ممکنه با حرف شما تصمیم بگیرن ! موفق باشید !شما احیانا با شرکت hp کاری میکنید؟؟؟؟؟!!!!اقا جون خودتم قبول کن که y510 از لپ تاپ شما بالاتره و اصلا حرفی توش نیست.پسر جون زمانی که من داشتم لپ تاپ میفروختم شما فرق نسل اینتل رو هم نمیدونستید.راستی بازم بگم خداییش برین مطالبتونو بخونین تا ببینید که چرا انقدر عاشق فینگر پرینت هستید.به نظر من شما برین تو یه دونه از این فیلمایی که دراشون با اثر انگشت باز میشه بازی کنید هر کی ندونه فکر میکنه که شما تو اطلاعات کار میکنید که انقدر فینگر پرینت میکنید.بعدش هم شما برو امکانات y510p رو ببین.همه هم میدونن که 7214nr اصلا جلو لنوو y510 حرفی واسه گفتن نداره.اقا من چطور به شما بگم که هیچ کس نمیاد y510p یا n550jv رو ول کنه و بره سراغ hp 7214nr.بسه دیگه.انقدر دوستان دیگه رو تو خرید به شک نندازین.راستی مردم خودشون عقل دارن و به جز من دوستان دیگه هم دارن راهنماییشون میکنن.راستی در اخر یه چیزی هم بگم که شما الان برین تاپیک ها رو ببینید که به جز من اساتید دیگه که به دوستان دیگه مشاوره میدن تا حالا اسم 7214nr رو اوردن.یادتون نره تو فیلم بازی کنید.:n02:

Alireza-Khan
22-09-2013, 01:44
کمبود داری شما ! من فروشنده نیستم ! من نخواستم این اصطلاح رو در مورد شما بکار ببرم ولی شما خیلی بیشتر فعالیتتون یه جورایی مشکوکه ! خودتم که گفتی لپ تاپ میفروختم ! الانم فروشندشی و نشستی اینجا چرت و پرت بار مردم میکنی ! من نه 7214 رو به کسی پیسنهاد میدم نه چیزی ! تو خودتو ... که ایسوس و لنوو رو بندازی به ملت ! من بمیرم اون 550 ای که شما میفروشی رو نمیخرم ! بنا به دلایل بسیار زیاد ! به شما هم ارتباطی نداره مدل لپ تاپ من چیه ! پس جون تو مردی بیا فرق سی پی یو جفتشونو بگو ! نری گوگل سرچ کنیا ! مثه مرد بگو همینجا تا همه بخونن ! :n09:

NOR-1
22-09-2013, 02:58
یه جوری مقایسه میکنین انگار لابراتور دارین alireza گفتش با توجه به سلیقه و نیازی که داشت 7214 انتخاب کرد alitaali هم میگه مدل های جدیدتر cpu و گرافیک قویتری دارن مثل این که پژو پارس و پژو 405 مقایسه کنیم که 405 دنده اتوماتیک داره بعد بعد یکی میگه ظاهر پارس بهتره و جدیدتره و یکی میگه امکانات 405 بیشتره

هر کس بنا بر نیازش لپ تاپ میخره مثلاً من لپ تاپی میخوام که پورت iLink یا IEEE 1394 داشته خب تنها لپ تاپ بازار vaio f23b9e و f23cgx هست که 2.600 و 3.200 قیمتشه حالا همه میگن نمیصرفه سی پی یو قدیمی داره و گرافیک ضعیف میگن مثلاً z500 i7 بگیر یا n46 jv خب وقتی اون لامصب پورتو نداره بخرم چه کار کنم ها ؟ من از شما میپرسم

Public Enemy
22-09-2013, 10:58
یه جوری مقایسه میکنین انگار لابراتور دارین alireza گفتش با توجه به سلیقه و نیازی که داشت 7214 انتخاب کرد alitaali هم میگه مدل های جدیدتر cpu و گرافیک قویتری دارن مثل این که پژو پارس و پژو 405 مقایسه کنیم که 405 دنده اتوماتیک داره بعد بعد یکی میگه ظاهر پارس بهتره و جدیدتره و یکی میگه امکانات 405 بیشتره

هر کس بنا بر نیازش لپ تاپ میخره مثلاً من لپ تاپی میخوام که پورت iLink یا IEEE 1394 داشته خب تنها لپ تاپ بازار vaio f23b9e و f23cgx هست که 2.600 و 3.200 قیمتشه حالا همه میگن نمیصرفه سی پی یو قدیمی داره و گرافیک ضعیف میگن مثلاً z500 i7 بگیر یا n46 jv خب وقتی اون لامصب پورتو نداره بخرم چه کار کنم ها ؟ من از شما میپرسم

محمد جان راست می گه . مشاوران عزیز دقت کنین لطفا فقط پیشنهادات خودتون رو در در قالب معرفی بدین و از هر گونه مقایسه های های بی مورد خود داری کنین . با این کار ها فقط خریدار گمراه می شه . به خدا تفاوت اینقدر زیاد نیست .

ملاک لپ تاپ بهتر فقط CPU و کارت گرافیک نیست . عوامل بسیار زیادی وجود داره . هر لپ تاپ باید مدت زمانی توسط کاربران تست بشه تا خوبی ها و بدی هاش پی برده بشه . حواستون باشه ما داریم در مورد لپ تاپ صحبت می کنیم نه سیستم خانگی . لذا به جای اینکه تو اینترنت سرچ کنین و فقط به 2 مدل بسنده کنین ، کمی از موجودی های بازار بگین .

دوستان هم بد نیست کمی از لاک Selfish بودن بیرون بیان :n06:این چندمین باره که به خاطر رفتار های عجیب باعث متشنج شدن بحث شدن .
امید وارم دیگه شاهد چنین بحث هایی نباشیم :n16:خواهشا فقط پیشنهاد بدین . با جملات مورد دار ! نه خریدار رو گمراه کنین نه فعالیت دیگر کاربران و خودتون رو زیر سوال ببرین .

Capital
22-09-2013, 16:41
دوستان من واقعا نمیگم که 7214nr یاn550jv یا y510p.فقط یه نظری بدین که به نظر شما اگر شما بودین بین y510p و n550jv و 7214nr کدوم رو پیشنهاد میکنید.فثط خواهشا رک باشید.نه اینکه بخواین جواب های خارج بدین.کلی هم دارم میگم که انتخابتون کدوم هست؟؟؟؟؟؟؟؟

tekno2006
23-09-2013, 00:18
چرا هرجا میریم دعواست؟ هر کاربری می بینه کدوم خصوصیات لپ تاپ براش ارجحتر و مهم تره بعد انتخابشو می کنه مثلا بنده بدون هیچگونه تعصب شلی لولای لپ تاپ برام مهم نیست صفحه نمایش هم از نزدیک کار کردم بسیار عالی از نظر خودم و اینکه کنتراست پایینه اصلا برام مهم نیست هارد ssd هم خیلی تو اولویتم نیست هرچند که می تونم جایگزین کنم الان هم هزاران صفحات فروم انجمن های مختلف هم مطالعه کردم به قیافه ظاهری هم زیاد اهمیت نمیدم انتخاب اول و آخر من n550 بعدش لنوو510p ,بعدش n46jv و بعدش همین مدل اچ پی هست در بالا بودن کانفیگ و آیتم های اچ پی هیچ شکی درش نیست و از مدل هایی که گفتم تقریبا عقب هم نیست همش 10 یا 15 درصده ولی با توجه به نیاز خودم و اهمتی که به همون 15 درصد اختلاف کارت گرافیک و 20 درصد سی پی یو می دم انتخاب هام رو گفتم ولی یه کاربر دیگه بلوری داشتنش یا هارد ssd در کنار هارد معمولی براش خیلی مهمه قضیه فرق داره . البته اینها نظرات خودم بود و اصلا هم پیشنهاد نمی کنم دوستان به صرف حرف من نظرشون رو تغییر بدن چون ممکنه بکسی رو به اشتباه بندازم همه استادند و خیلی بهتر از من هم می توانند بهترین انتخاب رو داشته باشند بهترین راه اولویت دادن خواسته هاتون از یک لپ تاپه

Public Enemy
23-09-2013, 00:56
چرا هرجا میریم دعواست؟ هر کاربری می بینه کدوم خصوصیات لپ تاپ براش ارجحتر و مهم تره بعد انتخابشو می کنه مثلا بنده بدون هیچگونه تعصب شلی لولای لپ تاپ برام مهم نیست صفحه نمایش هم از نزدیک کار کردم بسیار عالی از نظر خودم و اینکه کنتراست پایینه اصلا برام مهم نیست هارد ssd هم خیلی تو اولویتم نیست هرچند که می تونم جایگزین کنم الان هم هزاران صفحات فروم انجمن های مختلف هم مطالعه کردم به قیافه ظاهری هم زیاد اهمیت نمیدم انتخاب اول و آخر من n550 بعدش لنوو510p ,بعدش n46jv و بعدش همین مدل اچ پی هست در بالا بودن کانفیگ و آیتم های اچ پی هیچ شکی درش نیست و از مدل هایی که گفتم تقریبا عقب هم نیست همش 10 یا 15 درصده ولی با توجه به نیاز خودم و اهمتی که به همون 15 درصد اختلاف کارت گرافیک و 20 درصد سی پی یو می دم انتخاب هام رو گفتم ولی یه کاربر دیگه بلوری داشتنش یا هارد ssd در کنار هارد معمولی براش خیلی مهمه قضیه فرق داره . البته اینها نظرات خودم بود و اصلا هم پیشنهاد نمی کنم دوستان به صرف حرف من نظرشون رو تغییر بدن چون ممکنه بکسی رو به اشتباه بندازم همه استادند و خیلی بهتر از من هم می توانند بهترین انتخاب رو داشته باشند بهترین راه اولویت دادن خواسته هاتون از یک لپ تاپه

ممنون دوست عزیز کاش همه مثل شما فکر می کردند :n16: ( نترس گله :n10::4:)

به طرفین به صورت دوستانه تذکر دادم . امیدوارم کمتر اینگونه رفتار هارو ببینیم .

باز هم تاکید می کنم مشاوران عزیز پیشنهاد های خودشون رو در همون قالب پیشنهاد بدن و اچازه بدن کاربر انتخابشو بکنه. استفاده از کلماتی که هم خریداران رو گمراه می کنه و هم حالت توهین آمیز به دیگر مشاوران داره جالب نیست . چون مدل های داخل بازار محدود به یکی دو مدل خاص نیست و احتمال موجود نبودن مدل مورد نظر در بازار زیاده

امیدوارم نکاتی رو که گفتم دوستان رعایت کنند و امید وارم کار به وساطت مدیران و ناظمان نکشه .

Capital
23-09-2013, 01:26
ممنون دوست عزیز کاش همه مثل شما فکر می کردند :n16: ( نترس گله :n10::4:)

به طرفین به صورت دوستانه تذکر دادم . امیدوارم کمتر اینگونه رفتار هارو ببینیم .

باز هم تاکید می کنم مشاوران عزیز پیشنهاد های خودشون رو در همون قالب پیشنهاد بدن و اچازه بدن کاربر انتخابشو بکنه. استفاده از کلماتی که هم خریداران رو گمراه می کنه و هم حالت توهین آمیز به دیگر مشاوران داره جالب نیست . چون مدل های داخل بازار محدود به یکی دو مدل خاص نیست و احتمال موجود نبودن مدل مورد نظر در بازار زیاده

امیدوارم نکاتی رو که گفتم دوستان رعایت کنند و امید وارم کار به وساطت مدیران و ناظمان نکشه .ببین دوست گلم من, حرف من با اقای علیرضا در این بود که ایا بین y510p و n550jv و 7214nr کدوم قویتره و هم دارای امکانات دیگه ای هستند و ایشون اصلا یکسری چیزها رو قبول نمیکردند و میگفتن مگه این چند درصد قدرت چیه؟؟؟ حالا من از خود شما میپرسم اگر جلوی شما یه لپ تاپ با کانفیگ قویتر بزارن حتی حدود 10 درصد هم که قویتر باشد حالا شما میرین سمت ضعیفه و با یک مقدار قیمت بالاتر یا میرین سراغ لپ تاپی با کانفیگ بهتر و با حدود قیمت کمتر؟؟؟؟خوب حالا میریم سراغ امکانات..به نظر شما y510p دارای امکانات بیشتری هست یا 7214nr???? در ضمن من در ابتدای صحبت ها هم عرض کردم که سه برند asus و Lenovo و hp دارای کیفیت ساخت خیلی خوبی هستند اما ایشون در جواب میگن که اصلا برند لنوو رو که رو با HP نمیشه مقایسه کرد.حالا به نظر شما من گمراه کردم یا ایشون؟؟؟؟؟ خودتون هم اگر بدونید در رنکینگ جهانی لنوو دارای رتبه خوبی هست و حتی بالاتر از HP.در ضمن من چون ادم رکی هستم همه فکر میکنن که شاید در بعضی اوقات با یکسری از حرفا اشتباه کنم اما اینو بدونید که رک بودن خیلی خوبه البته بعضی جاها نه..ولی در کل اینجا خوبه که ادم خیلی خوب جواب بده و همچنین باید بگم که اگر شما با مردم کشورهای خارجی ارتباط داشته باشین میبینید که خیلی راحت جواب میدن و اصلا اهل تعارف و دو رو بودن و اینجور چیزها نیستن البته نمیخوام بگم که خارجی ها خوبن.وااااای که الان یکسری ها گیر میدن...ولی در کل من میگم که ادم باید همیشه حرف دلشو بزنه که بتونه رشد کنه چون با محافظه کاری همیشه در جا میزنیم البته تو کشور ما محافظه کاری هم خوبه بنا یه دلایلی.ببخشید که بحث کشیده شد به یه جای دیگه.در کل خواستم بگم که من برای پیدا کردن جواب درست همیشه میجنگم و از ادم های محافظه کار اصلا هم خوشم نمیاد.در کل من از دوستان دیگه هم معذرت میخوام.همچنین از شما Hayyan71 عزیز.

m0fidi
23-09-2013, 12:01
این بحث مثل این میمونه که بگن بین لپ تاپهای 2012 apple و2013کدوم بهتره?
خب در عالی بودن مدلهای2012شکی نیست ولی اگه قیمتشون تو یک محدوده باشه انتخاب مدل جدیدتر قابل پیش بینی هست.

soheilnouri
23-09-2013, 17:15
سلام واسه كارهاي گرافيگي z500 lenovo با كارت گرافيك ٧٤٠ خوبه؟

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Public Enemy
23-09-2013, 17:19

بستگی داره چقدر قدرت بخواین . می شه گفت خوب البته باید توجه کنیم لپ تاپه نه سیستم خانگی !

ممنون می شم سوالات بیشتر در مورد این لپ تاپ رو در کلوب تخصصیش بپرسین .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Capital
23-09-2013, 20:10

دوست عزیز اگه بخوام قدرت این کارت گرافیک رو به زبان ساده به شما بگم اینه که این مدل بازی metro last light رو روی حالت normal با فریم خوبی اجرا میکنه و همچنین در حالت hight هم با فریم 30 تا 40 اجرا میکنه و در مورد 740M باید بگم که دارای مصرف خوبی میباشد.

tekno2006
24-09-2013, 06:27
این بحث مثل این میمونه که بگن بین لپ تاپهای 2012 apple و2013کدوم بهتره?
خب در عالی بودن مدلهای2012شکی نیست ولی اگه قیمتشون تو یک محدوده باشه انتخاب مدل جدیدتر قابل پیش بینی هست.
کاملا حرفتون تایید میشه وقتی ما می بینیم اختلاف قیمت خرید هردو به نسبت کل قیمت لپ تاپ ناچیزه مثلا به شخصه رفتم قیمت n46vz و n46jv رو از ایران و رضا گرفتم دیدم همش صد تومنه پس خیلی ترغیبم نمی کرد یه پله پایین تر انتخابم رو انجام بدم

amir3852
10-10-2013, 18:53
با سلام به همه
راستش من هم يك كمكي ميخوام يك نوت بوك ايسر 5738 دارم ميخوام بفروشمش شايدم نفروشمش
ولي دنبال يك نوت بوك با مشخصات زير هستم بعضي شركتها بهم يك سري پيشنهاد دادند كه توشون باز هم ايسر از همه برندها بهتره و با كيفيت تره
1- حتما 17 اينچ باشه
2- CPU حتما I7 با حداقل 8 مگ كش باشه
3- گرافيك اصلا مهم نيست چون نه باهاش بازي ميشه و نه كار سنگين گرافيكي انجام ميشه در هر صورت سيستم با اين مشخصات گرافيك توپ هم روشه
4- حداقل 8 گيگ رم داشته باشه سرعت بالا و با قابليت ارتقا تا 16 گيگ
5- هارد 1 ترابايت داشته باشه سرعت بالا
6- خنك كنندگيش عالي باشه چون حداقل 5 سال بايد روشن باشه بدون وقفه (اين نوت بوكم الان 5 سال داره كار ميكنه فكر كنم بعد از خريد جديده اجازه بدم يك ساعتي بخوابه)
7- بلوري رايتر داشته باشه
8- بقيش مهم نيست چون حتما داره

هم مدل پيشنهاد بدين و هم قيمت تا 4 تومن مشكلي نيست
مرسي ممنون