PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد وایرلس

a-soft
14-09-2013, 08:18
سلام
دو تا ساختمان اداری مجزا و بغل هم .یعنی یک راه پله فقط بین این دو ساختمان است . کامپیوتر های این دو تا ساختمان را از طریق وایرلس شبکه کرده ایم . از سویچ استفاده کرده ایم و با آنتن تقویت می شود .
کامپوتر هایی هم که وایرلس ندارند از tp link که به صورت usb هست استفاده می کنند .
منتها بعضی اوقات سرعت شبکه به شدت افت می کند و یا فقط یک قسمت از ساختمان قطع می شود .
البته دور و بر ساختمان آنتن های شبکه زیادی هست .
حالا سوالم این است که :
1- آیا مشکل می تواند از این آنتها باشد ؟
2- اگر بله چطوری تنظیمات را تغییر بدهم که حداقل تاثیرات را داشته باشد ؟
3- مثلا میشه فرکانس را تغییر داد و یا ...

amir200812
14-09-2013, 12:07
سلام
دو تا ساختمان اداری مجزا و بغل هم .یعنی یک راه پله فقط بین این دو ساختمان است . کامپیوتر های این دو تا ساختمان را از طریق وایرلس شبکه کرده ایم . از سویچ استفاده کرده ایم و با آنتن تقویت می شود .
کامپوتر هایی هم که وایرلس ندارند از tp link که به صورت usb هست استفاده می کنند .
منتها بعضی اوقات سرعت شبکه به شدت افت می کند و یا فقط یک قسمت از ساختمان قطع می شود .
البته دور و بر ساختمان آنتن های شبکه زیادی هست .
حالا سوالم این است که :
1- آیا مشکل می تواند از این آنتها باشد ؟
2- اگر بله چطوری تنظیمات را تغییر بدهم که حداقل تاثیرات را داشته باشد ؟
3- مثلا میشه فرکانس را تغییر داد و یا ...

اول به سوالات زیر جواب بدید:
1: وقتی سرعت شبکه پایین میاد، پهنای باند لینک چقدر هست؟(کارت شبکه با چه سرعتی به شبکه متصل هست؟)
اگه سیگنال ضعیف باشه این متغیر خواهد بود و باید در زمان مشکل بررسی بشه.
2:مدل و مشخصات لوازمی که استفاده شده رو بفرماید.(مدل دانگل USB/مدل سوئیچ/...)
3:فاصله چقدر هست و چند تا دیوار از چه نوعی بین این ها وجود داره؟) (دیوار ها روکاری شدن؟ نشدن؟ نازک هستند؟ ضخیم هستند؟)
4:تعداد کاربر ها و نوع کاربرد؟
و اینکه کیس کامپیوتر ها روی میز هستند یا روی زمین؟

a-soft
18-09-2013, 12:06
از سویچ dlink استفاده می کنم . از مودم ایرانسل هم برای اتصال به اینترنت که البته برای افزایش فرکانس به سویچ که دارای انت هست متصل است .
سیستم ها هم با tplink که usb هست به سویچ متصل هستند .
9 نفر
اتاق اتاق هست و دیوار ها هم حدودا 15 سانتی متر ضخامت دارند

a-soft
24-09-2013, 08:44
چه طوری میشه فرکانس ارسالی اکسس پوینت را قوی تر کرد . چون بعضی وقت ها سیگنال خیلی ضعیف میشه و بعضی وقت ها نه .
آیا تنظیمات خاصی داره .
در ضمن اون اکسس پوینت بود که من به اشتباه فکر کردم سوئیچ هست .