PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد فرمت کامل هارد (لطفا راهنمایی بفرمایید)

hamidrezaj
13-09-2013, 22:41
سلام دوستان عزیز
انشاءالله دارم یه هارد جدید میگیرم و هارد قبلی که الان روش ویندوز هم هست
اول میخواستم نگه دارم و نفروشمش ولی اونوقت دوتا هارد مختلف قدیمی و جدید کنار هم میشن که نمیدونم چیز جالبی میشه یا نه
و آیا میتونم از این هارد قدیمی به عنوان حافظه جانبی یا یک درایو جدا استفاده کنم یا خیر؟

ولی اگه بخوام طوری هارد رو پاک کنم که نشه دوباره بازیابی کرد چکار باید کنم؟ یعنی الان مثلا بعضی از فایلهایی که لازم دارم رو
میخوام بریزم توی دی وی دی و میمونه خود ویندوز و اطلاعاتی که نمیخوام , حالا نحوه کار به چه شکل میشه انجام داد؟ چون ویندوز هم پاک میشه و یه نرم افزار به نام East-Tec Eraser
توی سایت سافت گذر معرفی شده که گفته بهترین برنامه واسه اینکار هست
منتظرم انشاءالله سربلند باشید

EXTREME
14-09-2013, 09:13
شما از هر دو هارد میتونید استفاده کنید

یک روش نرم افزار eraser است فرمت سطح پایین هم است و ریختن اطلاعات الکی روی هارد و فرمت مجدد هارد با نرم افزار eraser اینطوری دیگه تقریبا از نظر نرم افزاری قابل ریکاوری نیست

hamidrezaj
14-09-2013, 09:37
خیلی ممنون نحوه استفاده از هر دو هارد رو هم لطف کنید بگید ممنون میشم
و توی نرم افزار East-Tec Eraser یا darik's boot and nuke بهترین گزینه برای اینکار کدوم هست چون تعریف نرم افزار دوم رو هم خیلی شنیدم

EXTREME
14-09-2013, 10:34
خیلی ممنون نحوه استفاده از هر دو هارد رو هم لطف کنید بگید ممنون میشم
و توی نرم افزار East-Tec Eraser یا darik's boot and nuke بهترین گزینه برای اینکار کدوم هست چون تعریف نرم افزار دوم رو هم خیلی شنیدم

با نرم افزار دوم کار نکردم
دو تا هارد رو میزارین و در تنظیمات بایوس اولویت هارد رو میدین به هاردی که ویندوز روش نصبه همین

ژاوی
14-09-2013, 14:40
هاردتون رو می تونید به عنوان یک حافظه جانبی استفاده کنید فقط نیاز به لوازم مورد نیازش داره که باید تهیه شه

hamidrezaj
14-09-2013, 15:29
ممنون

چطور میشه به عنوان حافظه جانبی استفاده کرد؟ یا طوری بشه که کل هارد به عنوان یک درایو جدا باشه و با درایوهای دیگه قاطی نشه

ژاوی
14-09-2013, 15:52
باید باکسش رو تهیه کنید واسه پی سی چن ماه پیش قیمت داشتم 40 تومن بود برید مغازه های کامپیوتری بگید دارن
بعد میشه عین هارد اکسترنال

hamidrezaj
14-09-2013, 17:34
خیلی ممنون از راهنمایی
بدون باکس اگه همینطوری به کامپیوتر وصل کنم در کنار هارد دیگه , به چه صورت شناخته میشه؟ و آیا از نظر کارایی روی سیستم تاثیر داره؟

EXTREME
14-09-2013, 17:38
خیلی ممنون از راهنمایی
بدون باکس اگه همینطوری به کامپیوتر وصل کنم در کنار هارد دیگه , به چه صورت شناخته میشه؟ و آیا از نظر کارایی روی سیستم تاثیر داره؟

ببنید شما دو تا هارد اینرنال دارین اگه هر دو وصل باشه و اولویت بندی درست بشه هر دو هارد درایوهاشو میبینید و میتونید کار کنید
منظورتون از حافظه جانبی نمی فهمم هارد کلا بهش میگن حافظه جانبی اگه منظورتون اکسترنال است باید از تبدیل های ساتا به یو اس بی یا ide به یو اس بی استفاده کنید برقش رو هم یا از پاور بگیرید یا آداپتور جداگانه اونم میتونید کنار درایوهاتون داشته باشین

میتونید برای هارد هم یک تک پارتیشن ایجاد کنید برای هارد قدیمیتون و مشکلی نداره

hamidrezaj
14-09-2013, 19:57
خیلی ممنون بله دقیقا منظورم همون اکسترنال هست که پس تبدیل ide به usb بگیرم میشه مثل فلش استفاده کرد؟
و باید بذارم توی کیس که با فن کیس خنک بشه یا بیرون کیس هم میتونم استفاده کنم؟

EXTREME
14-09-2013, 19:59
خیلی ممنون بله دقیقا منظورم همون اکسترنال هست که پس تبدیل ide به usb بگیرم میشه مثل فلش استفاده کرد؟
و باید بذارم توی کیس که با فن کیس خنک بشه یا بیرون کیس هم میتونم استفاده کنم؟

بیرون کیس هم میتونید بزارید مشکلی نداره

hamidrezaj
15-09-2013, 22:45
ممنون فقط سوال آخرم اینه که وقتی هارد جدید رو وصل کردم و ویندوز روش نصب کردم وچون چند درایو هم ایجاد شده
حالا که میخوام با usb هارد قدیمی که هنوز فرمت نکردم رو وصل کنم همون درایوهایی که قبلا روش بودند دیده میشه؟
چون به خاطر اطلاعاتش نمیتونم فرمتش کنم

EXTREME
16-09-2013, 09:18
ممنون فقط سوال آخرم اینه که وقتی هارد جدید رو وصل کردم و ویندوز روش نصب کردم وچون چند درایو هم ایجاد شده
حالا که میخوام با usb هارد قدیمی که هنوز فرمت نکردم رو وصل کنم همون درایوهایی که قبلا روش بودند دیده میشه؟
چون به خاطر اطلاعاتش نمیتونم فرمتش کنم

بله درایوهاش دیده میشه

hamidrezaj
16-09-2013, 16:44
ممنون فقط آخه مثلا الان توی هارد جدید چندتا درایو c,d,e,f,.... هستند وقتی هارد قدیمی رو وصل کردم اون هم قبلا به همین نام درایوها رو داره
با هم قاطی نمیشن؟ یا با اسامی دیگه ای دیده میشن؟
انشاءالله سربلند باشید