PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی پردازنده برای اجرای بازی

taylorswift
13-09-2013, 14:54
سلام دوستان , خسته نباشید
یه سوال ایجاد شده بود واسم گفتم مطرح کنم از نظر کارشناسی عزیزان استفاده کنم . :n01:
جدیدا بازی gta V قراره منتشر بشه تا چند روز آینده و حداقل پردازنده برای این بازی طبق گفته ی سایت خود بازی : Processor: Intel Core 2 Duo 2.6GHz

پردازنده ی لپ تاپ بنده : Intel Core i5-3210M 2.5GH with Turbo Boost Up to 3.1GHz هستش
و از داخل خود ویندوز هم که نگاه میکنم زده 2.5GHz
حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه حتی حداقل Cpu این بازی 2.6GH هست و واسه من 2.5 !!! هستش میتونم این بازی رو اجرا کنم و اینکه اگه بشه باید با گرافیک بازی رو LOW تنظیم کنم ؟
و سواله دیگه اینه که معنیه این with Turbo Boost Up to 3.1GHz یعنی چی ؟

مرسی از همگی :n12:

EXTREME
13-09-2013, 15:11
سلام دوستان , خسته نباشید
یه سوال ایجاد شده بود واسم گفتم مطرح کنم از نظر کارشناسی عزیزان استفاده کنم . :n01:
جدیدا بازی gta V قراره منتشر بشه تا چند روز آینده و حداقل پردازنده برای این بازی طبق گفته ی سایت خود بازی : Processor: Intel Core 2 Duo 2.6GHz

پردازنده ی لپ تاپ بنده : Intel Core i5-3210M 2.5GH with Turbo Boost Up to 3.1GHz هستش
و از داخل خود ویندوز هم که نگاه میکنم زده 2.5GHz
حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه حتی حداقل Cpu این بازی 2.6GH هست و واسه من 2.5 !!! هستش میتونم این بازی رو اجرا کنم و اینکه اگه بشه باید با گرافیک بازی رو LOW تنظیم کنم ؟
و سواله دیگه اینه که معنیه این with Turbo Boost Up to 3.1GHz یعنی چی ؟

مرسی از همگی :n12:

بله این پردازنده جواب گو هست مشکلی نداره

اون برای توربو بوست است یعنی فرکانس هسته های فعال در صورتی که نیاز باشه افزایش پیدا میکنه تا زمانی که دمای سی پی یو مناسب باشه به اون دمای مورد نظر رسید دوباره فرکانس میاد پایین

taylorswift
13-09-2013, 15:22
یه دنیا سپاسگذارم دوست عزیزم :n12:
فقط میشه یه توضیح کوچولو درباره این فرکانس پردازنده بدید که به چه دردی میخوره ؟ ینی تو اجرای برنامه های سنگین گرافیکی مثله بازی چه نقشی داره و چرا با اینکه ماله من از حداقل سیستم گفته شده کمتره ولی تو اجرای بازی مشکلی نداره . ممنون :n12:

EXTREME
13-09-2013, 16:48
شما به فرکانس فقط نباید نگاه کنید به قدرت سی پی یو هم باید دقت کنید که این بیشتر به معماری سی پی یو و واحدهایی که در سی پی یو است مربوط میشه و همچنین بنچمارک هایی که داره البته تعداد هسته کش و فرکانس هم مهمه
فرکانس در همه زمینه ها کاربرد داره مفهوم فرکانس این است که در هر ثانیه چند بار کلاک میخوره که در هر کلاک میتونه چندین دستورالعمل رو اجرا کنه هرچه بیشتر باشه این میزان کلاک بیشتره