PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میشه TurboBoost رو تو CPU intel 4770k غیر فعال کرد؟

lord Asghar
13-09-2013, 11:23
سلام
میشه TurboBoost رو تو CPU intel 4770k غیر فعال کرد؟ توی سایت intel متاسفانه حداکثر دما رو برای Cpu 72.72 درجه زده و توی همه ی بازی ها این cpu به 72-73 میرسه!! البته توی تنظیمات من physic رو روی auto detect گزاشتم که میان GPU و CPU هست در ضمن کارت گرافیک هم GTX gigabyte 770 oc هست بنظرتون اگه اونو به Gpu تغیر بدم فرقی توی دمای کلی CPU داره؟

EXTREME
13-09-2013, 12:44
سلام
میشه TurboBoost رو تو CPU intel 4770k غیر فعال کرد؟ توی سایت intel متاسفانه حداکثر دما رو برای Cpu 72.72 درجه زده و توی همه ی بازی ها این cpu به 72-73 میرسه!! البته توی تنظیمات من physic رو روی auto detect گزاشتم که میان GPU و CPU هست در ضمن کارت گرافیک هم GTX gigabyte 770 oc هست بنظرتون اگه اونو به Gpu تغیر بدم فرقی توی دمای کلی CPU داره؟

از بایوس میشه اینکارو کرد

این پردازنده کلا دماش بالا است و برای رفعش یک کارهایی باید انجام بشه که شما انجام ندین بهتره شما یک خمیر بهتر به سی پی یو بزنید و دور فن رو بیشتر کنید تا دما بیاد پایین تر

حداکثر دما هم تا65 الی 70 باشه باشه مشکلی نیست

mehdy.z
14-09-2013, 02:24
سلام

4770kپردازنده بسیار قوی هست ویه 770oc واقعا بعید میدونم بتونه توی بازیها(مخصوصا در درجه بالای گرافیک) این پردازنده رو حتی تا نزدیک گلوگاه هم برسونه!!
من حدس میزنم توی هیچ بازی گرافیک شما بیشتر از 70 درصدش هم استفاده نشه!!
این دما به نظر من توی بازیها یه کم غیرعادی هست با نرم افزار prime 95 یه تستی بزن اگه دماش توی اون نا متعارف بالا رفت که یه جای کار میلنگه ولی اگه بالا نرفت و در همون محدوده خطر موند به احتمال زیاد مشکل از سیستم تهویه کیست هست که نمی تونه حرارت ناشی از cpu و گرافیک رو با هم دفع کنه!!
البته من این حرف رو بر اساس تجربه شخصی که قبلا داشتم گفتم:n01:

sima_6600
19-09-2013, 08:43
4770kپردازنده بسیار قوی هست ویه 770oc واقعا بعید میدونم بتونه توی بازیها(مخصوصا در درجه بالای گرافیک) این پردازنده رو حتی تا نزدیک گلوگاه هم برسونه!!
من حدس میزنم توی هیچ بازی گرافیک شما بیشتر از 70 درصدش هم استفاده نشه!!
این دما به نظر من توی بازیها یه کم غیرعادی هست با نرم افزار prime 95 یه تستی بزن اگه دماش توی اون نا متعارف بالا رفت که یه جای کار میلنگه ولی اگه بالا نرفت و در همون محدوده خطر موند به احتمال زیاد مشکل از سیستم تهویه کیست هست که نمی تونه حرارت ناشی از cpu و گرافیک رو با هم دفع کنه!!
البته من این حرف رو بر اساس تجربه شخصی که قبلا داشتم گفتم:n01:
گلوگاه:n04:دوست عزیز این سی پی یو با دوتا 7990 یا با دوتا 690 هم براش مشکلی پیش نمیاد چه برسه به 770 در ضمن این سی پی یو کلا داغ هست و مشکلی نداره شما میتونید یه کولر 150 هزار تومنی با خمیر TX4 بخری و دماش رو کنترل کنید تحویه کیس و دمای اتاق هم مهمه ولی با این حال دمای این سی پی یو در بهترین شرایط هم به 60 65 درجه میرسه.یک کاری که ایشون میتونه انجتم بده IHS مد هست:n02: ولی خطر داره حسن.:n09:

EXTREME
19-09-2013, 09:55
بله بالا بودن دمای این سی پی یو به خاطر اینه که در ihs از چسب سیلیکون استفاده شده که باید قاب روی سی پی یو باز بشه و اون ihs با الکل تمیز بشه و یک خمیر خوب زده بشه با اینکار تا 11-12 درجه دما میاد پایین تر ولی برای اینکار دقت زیادی باید انجام بشه

sima_6600
19-09-2013, 14:05
بله بالا بودن دمای این سی پی یو به خاطر اینه که در ihs از چسب سیلیکون استفاده شده که باید قاب روی سی پی یو باز بشه و اون ihs با الکل تمیز بشه و یک خمیر خوب زده بشه با اینکار تا 11-12 درجه دما میاد پایین تر ولی برای اینکار دقت زیادی باید انجام بشه
درسته ولی ممکنه با یک اشتباه کوچیک یک مقدار الکتریسیته یا یک خراش کوچیک روی مدار سی پی یو رو از دست بدن.در کل من این کار رو لازم نمیدونم یک کولر خوب بای یک خمیر خوب بگیر سیستم تهویه کسی رو هم اوکی کن دمای اتاق رو هم کنترل من همه چیز ردیف میشه حداقل از IHS مود بهتره و هزینه رو دست شما نمزاره:n02:

3274
19-09-2013, 14:43
باز کردن ihs کار سختی نیست و نمیخواد که آپولو هوا کنه.هر کی تجربشو نداره اول این ویدئوی آموزشی رو ببینه بعد دست بکار بشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
19-09-2013, 15:21
بله اگه دقت تو کار باشه مشکلی پیش نمیاد و این روش تاثیر خیلی بیشتری داره

amir200812
19-09-2013, 17:37
من این مشکل رو روی i7-3770 داشتم!
درمای پردازنده نرمال بود، ولی زمانی که TurboBoost فعال میشد دمای پردازنده تا 8 9 درجه جهش داشت و تا 74 75 بالا میرفت!
با غیر فعال کردن TurboBoost مشکل بکلی حل شد و حالا در حداکثر لود به 64 65 میرسه!
تازه از فن استوک استفاده نمیکنم...

*از اونجایی که 3770 و 4770 بقدر کافی قوی هستند، غیر فعال کردن TurboBoost مشکل ساز نمیشه!

mehdy.z
20-09-2013, 00:23
گلوگاه:n04:دوست عزیز این سی پی یو با دوتا 7990 یا با دوتا 690 هم براش مشکلی پیش نمیاد چه برسه به 770 در ضمن این سی پی یو کلا داغ هست و مشکلی نداره شما میتونید یه کولر 150 هزار تومنی با خمیر TX4 بخری و دماش رو کنترل کنید تحویه کیس و دمای اتاق هم مهمه ولی با این حال دمای این سی پی یو در بهترین شرایط هم به 60 65 درجه میرسه.یک کاری که ایشون میتونه انجتم بده IHS مد هست:n02: ولی خطر داره حسن.:n09:
عزیز منم نگفتم گلوگاه هست!!
گفتم مطمئنا با اینکه به احتمال زیاد ایم پردازنده حتی در بدترین شرایط بازی با این گرافیک کمتر از 70 درصدش در حال استفاده هست این دما برای بازی یه کم غیر عادی میاد!!
به خاطر همین بهشون پیشنهاد کردم دما رو به کمک نرم افزار prime یه چک بکنند!!