PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل دمای گرافیک لپ تاپ Acer 5635g

mnd62m
12-09-2013, 16:57
سلام یه لپ تاپ Acer extensa 5635g هست که در کارهای عادی و مثلا وبگردی دما گرافیک بین 50 تا 60 درجه بالا میره البته گاهی هم تا 80 درجه مثل تصویر زیر
البته من این رو با برنامه speed fan 4.9 فهمیدم لطفا اگه برنامه دقیقتری برای فهمیدن دمای گرافیک هست معرفی کنید
دلیل این دمای بالا چیه اصلا دما باید در چه حدی باشه؟
میترسم یه بازی نصب کنم روش !!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mnd62m
12-09-2013, 17:26
یه مشکل هم با هاردم دارم
لطفا یکی بمن بگه این خطاها چیه و باید چکار کنم

پیشاپیش از همه سروران گرامی تشکر میکنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hasanoooooooo
12-09-2013, 18:27
ببین داداش در مورد دما که 100 درصد بالا هست و باید ریشه یابی کنییکی از برنامه ها داره از cpu شما استفاده میکنه... با ترکیب دکمه های ctrl+alt+delete وارد taskmanager میشی از تب processes دوبار بر روی cpu کلیک میکنی و یک عکس از برنامه میزاری اینجا. در مورد هارد هم 100 درصد مشکل بدسکتور داری... که باید با نرم افزار
HDD Regenerator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تمام بدسکتور ها رو رفع کنی شاید هم لازم باشه low level format هم انجام داده بشه... شما اول اون عکس رو بزار تا مشکل دما رو پیدا کنیم تابقیش

mnd62m
13-09-2013, 11:03
خیلی ممنون از پیگیریتون داداش
این اون عکس که خواسته بودین البته اینجا یه 10 دقیقه بیشتر نیست که لب تاب رو روشن کردم که همین الانم دمای gpu رو 60 درجه نشون میده

این عکس دما در همون لحظه

hasanoooooooo
13-09-2013, 15:20
ببین داداش در این عکسها همه چیز اوکی هست. الا دمای گرافیک .... برنامه ای هم در حال حاظر در حال اجرا نیست... شما در حال حاظر بر روی علامت باطری کلیک کن و power plan رو بیار روی power saver یا blance. ببین دما تغییری میکنه یا نه... دمای معمولی نباید بالای 50 باشه....
اگر دیدی تغییری نکرد باید ویندوز رو عوض کنی و همون اول که ویندوز خام هست یعنی برنامه ای روش نصب نکردی دما رو چک کنی... اگه بازم بالا بود فقط میمونه خمیر سیلیکون روی چیپ که باید عوض بشه میتونی بدی به یک تعمیر کار یا خودت هم اه وارد باشی میتونی عوضش کنی خمیر رو.... این دما واقعا بالاست در عکس اول دمای چیپ گرافیک 80 هست! این دمایی هست که لپتاپ من در بازی pes 2013 با اخرین تنظیمات گرافیکی هم بهش نمیرسه... گرما رو جدی بگیر...خودم که میگم ویندوز رو عوض کنی یحتمل درست میشه...خبرشو همینجا بزار

mnd62m
15-09-2013, 17:15
همه مواردی رو که فرمودین امتحان کردم و تغییری نکرد
هارد رو هم low format کردم باز هم همون ارور ها رو میده

چیکار کنم :n03:

hasanoooooooo
15-09-2013, 18:16
والا تنها چیزی که بنظرم میمونه.. مطمعن شدن از عملکرد فن هست... و میتونی بدی خمیر سیلیکون روی چیپها رو عوض کنن... البته کار سختی هم نیست خودت اگه وارد باشی میتونی عوضش کنی.

mnd62m
17-10-2013, 14:24
والا تنها چیزی که بنظرم میمونه.. مطمعن شدن از عملکرد فن هست... و میتونی بدی خمیر سیلیکون روی چیپها رو عوض کنن... البته کار سختی هم نیست خودت اگه وارد باشی میتونی عوضش کنی.

خب ممنون از نظرات قبلیتون
رفتم خمیر سلیکونی مرغوب خریدم و خمیر روی چیپها رو عوض کردم الان در مواقع بیکار دما روی 46 درجه هست و موقع وب گردی بین 55 تا 60 و موقع فیلم دیدن بین 65 تا 70 و موقع بازی میره بالای 100 درجه !!!
والا موندم چیکار کنم میترسم چیپش به فنا بره
یه چیزی که دیدم / 3 تاچیپ cpu-چیپ مادربرد-و gpu همه بوسیله یه لوله مسی بهم وصل بودن در واقه اون لوله مسی گرما رو میگرفت و به محیط فن هدایت میکرد
حالا با توجه به اینکه gpu در آخر این مسیر قرار داره آیا میشه علت گرم شدن بیش از حدش این باشه ؟
ممنون میشم زودتر منو از این نگرانی در بیارین
با مغازه دار هم که صحبت کردم میگه کول پد بخر ولی آیا استفاده ار کول میتونه به کاهش دما کمک کنه البته میخوام بدونم اگه گرما غیر طبیعیه مشکلش برطرف بشه بعد کول پد تهیه کنم

salar79
17-10-2013, 14:45
من وقتی سیستمم گرم میشه خودکار خاموش میشه نمیدونم چطور از شما به 100 رسیده:n04:

ورودی وخروجی فن رو نگاه بیندازید از من چون پام جلوی ورودی و خروجی بود اجازه نمی داد خنک بشه

دمای طبیعی خوندم تا 70 درجه ست

mnd62m
17-10-2013, 15:49
همه رو سرویس کردم
فقط دمای gpu ‌به 100-105 میرسه و بقیه حدود 50 باقی میمونه
خود منم موندم چرا خاموش یا هنگ نمیکنه حتی تنظیمات بایاس رو هم ریست کردم ولی نمیدونم چی بگم
فقط یه حدس میزنم که این دما شاید دروغیه و دماسنج gpu درست عمل نمیکنه

البته این دما 5-6 ثانیه بعد از خروج از بازی به 60 درجه میرسه

afshin b
17-10-2013, 22:03
همه رو سرویس کردم
فقط دمای gpu ‌به 100-105 میرسه و بقیه حدود 50 باقی میمونه
خود منم موندم چرا خاموش یا هنگ نمیکنه حتی تنظیمات بایاس رو هم ریست کردم ولی نمیدونم چی بگم
فقط یه حدس میزنم که این دما شاید دروغیه و دماسنج gpu درست عمل نمیکنه

البته این دما 5-6 ثانیه بعد از خروج از بازی به 60 درجه میرسه
قبل اینکه خمیر عوض کنین، دمای کارت گرافیک در حال بازی تا چند می رفت؟
خمیر سیلیکون زیادی نزده باشی؟

mnd62m
18-10-2013, 16:10
دوستان عزیز کسی چیزی به فکرش نمیرسه منو راهنماییی کنه ؟؟؟؟

afshin b
18-10-2013, 18:58
دوستان عزیز کسی چیزی به فکرش نمیرسه منو راهنماییی کنه ؟؟؟؟
داداش پست منو ندیدی؟:n04:

میگم مطمئنی خمیر سیلیکون زیادی نزدی؟ این قضیه برای من یبار پیش آمد.

mnd62m
20-10-2013, 20:57
ببخشی اشکال از مرورگره همش به شکل آخرین نمایش قبل میاره

یادم نمیاد ولی فک کنم حدود 95 میرفت - الان یکم گرمتر شده ولی فقط موقع بازی و در مواقع عادی بهتر شده
خمیر که فک کنم یکم زیاد زدم ولی نه خیلی دیگه
یعنی زیاد هم بزنم داغ میکنه ؟ میخوای خمیر رو دوباره بزنم ؟
خیلی توی نت گشتم خیلی ها cpu , چیپ مادربردشون داغ میکنه و گرافیک پایینه ولی مال من دقبقا برعکسه همه چیز عادیه فقط gpu داغ میکنه
دیگه احتمالا بدم تعمیر کار
باز هم اگه راهنمایی به ذهنتون میرسه بگید شاید دردم درمون شد

mnd62m
20-10-2013, 22:36
خمیر اضافی رو جمع کردم بازم دما بالاست البته یه 5 دجه ای کمتر شد الان بعد از 10 دقیقه بازی ماس وانتد دما میرسه به 100 درجه