PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطع نکردن ولتاژ USB ها در زمان خاموشی کامپیوتر

*aidin*
12-09-2013, 11:33
مادربورد من حتی در زمان خاموشی کامپیوتر ولتاژ USB ها رو قطع نمیکنه و این عمر پاورو کم میکنه مدل مادر بورد من GA-P61-USB3-B3است و می خواستم بدونم این مشکل مادبورد منه یا مشکل از تنظیمات بایوسه مادربورده اگه مشکل از تنظیمات بایوسه چگونگی درست کردن شو به من بگین لطفا .:42:

saeed_136915
12-09-2013, 15:27
سلام
اکثر مادربردها (اگه نگیم همشون) به طور پیش فرض برق پورت های USB رو قطع نمیکنن... عمر پاور هم کم نمیشه... چون پورت های USB مصرف آنچنانی ندارن
اگه میخوایین برق قطع بشه باید از داخل بایوس بگردین ببینین چیزی هست واسه این مورد یا نه، که به احتمال زیاد چیزی پیدا نمیکنین

hasanoooooooo
12-09-2013, 15:35
دکمه قطع کردن برق ار پشت پاور رو خاموش کن.:n02:

ess_1362
12-09-2013, 18:31
تمامی پاور های موجود در بازار با خاموش شدن سیستم تنها ولتاژهای 12 و 5 ولت از کار می افته و ولتاژ 3 ولت همچنان برقرار هست و تولید میشه تا زمانی که شما دکمه پاور کیس را بزنید فرمان راه اندازی را از شما بگیره

EXTREME
12-09-2013, 18:58
مادربورد من حتی در زمان خاموشی کامپیوتر ولتاژ USB ها رو قطع نمیکنه و این عمر پاورو کم میکنه مدل مادر بورد من GA-P61-USB3-B3است و می خواستم بدونم این مشکل مادبورد منه یا مشکل از تنظیمات بایوسه مادربورده اگه مشکل از تنظیمات بایوسه چگونگی درست کردن شو به من بگین لطفا .:42:

اگه منظورتون روشن موندن کیبورد و موس است این به مین برمیگرده که برای ولتاژ اون پورتها از چه خطی از پاور استفاده میکنه اگه از خط قرمز (5 ولت) استفاده کنه که با خاموش شدن سیستم حتی پاور هم دکمش 1 باشه خاموش میشه اون دیوایس ها ولی اگه از خط بنفش (5ولت) یعنی ولتاژ استندبای استفاده کنه حتی با خاموش شدن سیستم تا زمانی که دکمه پاور 0 نشده بازم دیوایس ها روشنه این به سیستم مینتون برمیگرده پاور اگر دکمش 0 نشه فقط دو تا ولتاژ رو داره یکی سبز که 2.5 تا 5 ولت است و یکی بنفش که همون استند بای است یعنی 5 ولت

حالا برای اینکه این مشکل حل بشه باید از تنظیمات بایوس این رو درست کنید در مین های قدیمی برای پورت های ps2 یک جامپر بود که بین ولتاژ قرمز و بنفش سوئیچ میکرد برای رفع این مشکل
اگر از تنظیمات بایوس درست نشد شما میتونید بعد از خاموش کردن سیستم دکمه پاور رو صفر کنید تا دیوایس ها هم خاموش بشه