PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Restart شدن خودکار لپ تاپ. لطفا راهنمایی کنید

Reza Fire
10-09-2013, 20:01
سلام. من یه لپ تاپ acer دارم که هرچند ساعت یکبار واسه خودش ری استارت میشه دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم معمولاً وقتی بازی ای در حال اجراس این اتفاق میفته. حالا این بازی چه با گرافیک خیلی بالا باشه ( مثل رزیدنت اویل 6 ) و چه بازی با گرافیک پایین ( مثل Onimusha 3 ) فرق نمیکنه! احتمالش هست این مورد بخاطر ویروس کش NOD32 باشه؟! نمیخوام احتمال بدم که مشکل سخت افزاری داره :|

khelane
10-09-2013, 20:15
سلام. من یه لپ تاپ acer دارم که هرچند ساعت یکبار واسه خودش ری استارت میشه دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم معمولاً وقتی بازی ای در حال اجراس این اتفاق میفته. حالا این بازی چه با گرافیک خیلی بالا باشه ( مثل رزیدنت اویل 6 ) و چه بازی با گرافیک پایین ( مثل Onimusha 3 ) فرق نمیکنه! احتمالش هست این مورد بخاطر ویروس کش NOD32 باشه؟! نمیخوام احتمال بدم که مشکل سخت افزاری داره :|

خب شما اول یه بار سیستم رو با انتی ویروس اپدیت شده اسکن کن
هر نرم افزاری که در حال اجراست رو ببند
انتی ویروس رو غیرفعال کن
فایروال رو هم همینطور
درایور گرافیک و اخرین نسخه دایرکتس رو دانلود کن
خلاصه یه سرویس کن ببین بازم همینطوری هست اگه بازم ریستارت شد یه برنامه نمایش دمای سیستم رو دانلود کن ببین دمای قطعات چطوره در حین بازی و در حین کار عادی شما میتونی ی کلیپ فول اچ دی پلی کنی و دما رو نیگاه کنی ببینی تفاوت چطوری هست و ریستارت میشه یا نه ...
خلاصه نشد ویندوز رو عوض کن
اینارو انجام دادی به نتیجه نرسیدی پس باید قطعات چک بشن
یه چیز دیگه بدونه باتزی هم تست کن مستقیم با برق شهری کار کن

Reza Fire
10-09-2013, 20:29
خب شما اول یه بار سیستم رو با انتی ویروس اپدیت شده اسکن کن
هر نرم افزاری که در حال اجراست رو ببند
انتی ویروس رو غیرفعال کن
فایروال رو هم همینطور
درایور گرافیک و اخرین نسخه دایرکتس رو دانلود کن
خلاصه یه سرویس کن ببین بازم همینطوری هست اگه بازم ریستارت شد یه برنامه نمایش دمای سیستم رو دانلود کن ببین دمای قطعات چطوره در حین بازی و در حین کار عادی شما میتونی ی کلیپ فول اچ دی پلی کنی و دما رو نیگاه کنی ببینی تفاوت چطوری هست و ریستارت میشه یا نه ...
خلاصه نشد ویندوز رو عوض کن
اینارو انجام دادی به نتیجه نرسیدی پس باید قطعات چک بشن
یه چیز دیگه بدونه باتزی هم تست کن مستقیم با برق شهری کار کن

ممنون از شما بخاطر پاسخگویی سریعتون

دمای CPU در حالت عادی بین 45 و 50 میچرخه.

در حین بازی 70، 70 و خورده ای...

لپ تاپ رو تازه گرفتم. یک ماه هم نمیشه. ویندوزش مشکل نداره و از بابت ویروس هم خیالم راحته که پاکه پاکه.

بدون باتری هم امتحان کردم و متاسفانه بازم این اتفاق افتاد.

البته این رو بگم که این اتفاق معمولا بعد از 2 ساعت کار مداوم و پشت هم بازی کردن میفته. عادیه؟!:n29:

vissoto
10-09-2013, 21:08
یک خنک کننده باید تهیه کنید کول پد
عادیه؟!خیر به دلیل دمای بالای cpu است .

vissoto
10-09-2013, 21:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پس از یک ساعت بازی عکسشو بزارین اینجا

Reza Fire
10-09-2013, 21:53
کول پد دارم. پیشنهادتون چیه؟ بدمش گارانتی؟

vissoto
10-09-2013, 23:53
تصمیم با خودتان است ! ولی حداقل تماس بگیرید و همین موضوع را بگویید البته هنگام بازی باید 1.انتی ویروس غیرفعال باشه 2. افلاین باشید3. متصل به برق باشید!

Reza Fire
11-09-2013, 00:16
بله تمام این کارها رو انجام میدم.

فرموده بودید بعد از یک ساعت بازی از برنامه ای که گذاشتید عکس بگیرم بذارم اینجا.

اینم خدمت شما: بعد از یک ساعت بازی رزیندت اویل 6

ممنون میشم توضیح بدید عادی هست یا نه!

vissoto
11-09-2013, 00:29
به نظر من برای روشن شدن مطلب یک تایپک ایجاد کنید وبنویسید حداکثر دمای قابل تحمل برای CORI 5 3320M چنده؟

Public Enemy
11-09-2013, 00:40
ممنون از شما بخاطر پاسخگویی سریعتون

دمای CPU در حالت عادی بین 45 و 50 میچرخه.

در حین بازی 70، 70 و خورده ای...

لپ تاپ رو تازه گرفتم. یک ماه هم نمیشه. ویندوزش مشکل نداره و از بابت ویروس هم خیالم راحته که پاکه پاکه.

بدون باتری هم امتحان کردم و متاسفانه بازم این اتفاق افتاد.

البته این رو بگم که این اتفاق معمولا بعد از 2 ساعت کار مداوم و پشت هم بازی کردن میفته. عادیه؟!:n29:

ری استارت یا خاموش ؟

معمولا GPU بیش از حد داغ بشه سیستمو فورا Power off می کنه . ( نه ری استارت و Shutdown . این چیزا فقط می تونه کار برنامه باشه )
مثل ری استارت کردن خود ویندوز ری استارت می شه ، یا مثل رایانه که دکمه ریست رو می زنی یه دفعه می زنه به کلش خاموش می کنه خودشو ؟

Reza Fire
11-09-2013, 01:06
مثل رایانه که دکمه ریست رو می زنی یه دفعه می زنه به کلش خاموش می کنه

بعدش یه صفحه میاد که میگه میخوای بری تو ویندوز یا Safe Mod

Public Enemy
11-09-2013, 01:26
مثل رایانه که دکمه ریست رو می زنی یه دفعه می زنه به کلش خاموش می کنه

بعدش یه صفحه میاد که میگه میخوای بری تو ویندوز یا Safe Mod

اون طور که من ار جمله بالا فهمیدم ، سیستم یهویی داره خودشو خاموش می کنه . نه از طریق ویندوز :n13: پس بر عکس اون چیزی که تو عنوان تاپیک هستش Restart نمی شه :n13:

چون بازی هست ، احتمالا کارت گرافیک هستش . چون انگار CPU شما 3320M هست و دما به قول خودتون در هنگام بازی 70 و همین وراست . حداکثر دمای قابل تحمل برای این پردازنده 105 هستش . لدا نمی تونه CPU باشه .

شما یه تستی کن با نرم افزار Furmark ، ببین دما تا چه حد بالا می ره و آیا لپ تاپ خاموش می شه یا نه ؟ و اگر خاموش میشه چقدر طول می کشه ؟ :n13:

لینک دانلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هشدار : این نرم افزار رو با مسئولیت خودتون تست کنین . نرم افزار furmark برای تست پایداری و Benchmark کارت گرافیک هستش . خاموش شدن سیستم در هنگام تست برنامه به دلایلی مانند مشکلات سخت افزاری و یا اورکلاک نادرست می باشد . در صورتی که سنسور دمایی کارت گرافیک سیستم دچار مشکل شده باشه به خوبی کار نکنه این نرم افزار می تونه صدمات جدی وارد کنه .

پس از دانلود و نصب ، گرینه Burn in test رو بزنین و بزارین حدود 1 ساعت کار کنه . ببینین در دمای چند درجه سیستم خاموش می شه .

در ضمن مدل لپ تاپو بگین ممنون می شم

آپدیت : به عنوان سوال آخر ، آیا با یه صفخه آبی رنگ مواجه نمی شین ؟ :n13: ( اول به این سوالم پاسخ بدید بعد کارای بالا رو انجام بدین . چون هنوز از توضیحاتتون متوجه نشدم سیستم به کلی خاموش می شه یا ریست می شه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

Reza Fire
11-09-2013, 01:41
اون طور که من ار جمله بالا فهمیدم ، سیستم یهویی داره خودشو خاموش می کنه . نه از طریق ویندوز :n13: پس بر عکس اون چیزی که تو عنوان تاپیک هستش Restart نمی شه :n13:

چون بازی هست ، احتمالا کارت گرافیک هستش . چون انگار CPU شما 3320M هست و دما به قول خودتون در هنگام بازی 70 و همین وراست . حداکثر دمای قابل تحمل برای این پردازنده 105 هستش . لدا نمی تونه CPU باشه .

شما یه تستی کن با نرم افزار Furmark ، ببین دما تا چه حد بالا می ره و آیا لپ تاپ خاموش می شه یا نه ؟ و اگر خاموش میشه چقدر طول می کشه ؟ :n13:

لینک دانلود

هشدار : این نرم افزار رو با مسئولیت خودتون تست کنین . نرم افزار furmark برای تست پایداری و Benchmark کارت گرافیک هستش . خاموش شدن سیستم در هنگام تست برنامه به دلایلی مانند مشکلات سخت افزاری و یا اورکلاک نادرست می باشد . در صورتی که سنسور دمایی کارت گرافیک سیستم دچار مشکل شده باشه به خوبی کار نکنه این نرم افزار می تونه صدمات جدی وارد کنه .

پس از دانلود و نصب ، گرینه Burn in test رو بزنین و بزارین حدود 1 ساعت کار کنه . ببینین در دمای چند درجه سیستم خاموش می شه .

آقا میگم نرم افزار furmark و بیخیال شیم. میترسم:n30:

مدل لپ تاپ Acer Aspire V3-571g

Reza Fire
11-09-2013, 02:23

آپدیت : به عنوان سوال آخر ، آیا با یه صفخه آبی رنگ مواجه نمی شین ؟ :n13: ( اول به این سوالم پاسخ بدید بعد کارای بالا رو انجام بدین . چون هنوز از توضیحاتتون متوجه نشدم سیستم به کلی خاموش می شه یا ریست می شه ؟ :n13: )

نه صفحه آبی رنگ نمیاد. فقط سیستم یکدفعه وسط بازی خاموش میشه و بلافاصله روشن میشه. مثل restart

salar79
11-09-2013, 08:07
منم اینطوری بود پام جلوی ورود هوا به فن رو میگرفت:n08:

khelane
11-09-2013, 09:18
راحتترین کار برای تست گرافیک ودماش که اسیب نرسونه اینه که یه کلیپ فول اچ دی بزارید بعد با نرم افزار gpu-z دما رو چک کنید ولی قبل از اجرای کلیپ فول اچ دی سیستم رو حدود 20 دقیقه چک کنید ببینید دما زیاد تفاوت میکنه یا نه بعد ببیند بعد از اچرای کلیپ به مدت 20 تا 30 دقیقه بالاتر هم که بهتر دما تفاوتش چقدر میتونی ازش عکس بگیری خود برنامه یه تب واسه عکس گرفتن داره
تایپیک عجب پیشرفتی کرده از دیشب تا الان :n04:
ایول بچه های پی سی:n19:

Public Enemy
11-09-2013, 10:28
دوست عزیز شما از توی بایوس ورژن بایوس رو چک کنین

از این راه هم می تونین ورژن بایوس رو چک کنین : Run رو باز کنین بزنین Dxdiag اوکی کنین ببینین ورژن بایوس چنده .

در صورت نیاز ، ورژن بایوس رو آپدیت کنین :

باید ورژن بایوس یا 1.13 باشه یا 2.15 تا آخرین آپدیت باشه .

اگر با آپدیت بایوس مشکل حل نشد ، بهترین گزینه بازگشت لپ تاپ به شرکت گارانتی هست .

دوستم Acer v3-571G داشت چنین مشکلی نداشت .

Reza Fire
11-09-2013, 13:40
راحتترین کار برای تست گرافیک ودماش که اسیب نرسونه اینه که یه کلیپ فول اچ دی بزارید بعد با نرم افزار gpu-z دما رو چک کنید ولی قبل از اجرای کلیپ فول اچ دی سیستم رو حدود 20 دقیقه چک کنید ببینید دما زیاد تفاوت میکنه یا نه بعد ببیند بعد از اچرای کلیپ به مدت 20 تا 30 دقیقه بالاتر هم که بهتر دما تفاوتش چقدر میتونی ازش عکس بگیری خود برنامه یه تب واسه عکس گرفتن داره
تایپیک عجب پیشرفتی کرده از دیشب تا الان :n04:
ایول بچه های پی سی:n19:

عزیز کاش لینک برنامه هم میدادی. ممنونت میشم:n12:

دوست عزیز شما از توی بایوس ورژن بایوس رو چک کنین

از این راه هم می تونین ورژن بایوس رو چک کنین : Run رو باز کنین بزنین Dxdiag اوکی کنین ببینین ورژن بایوس چنده .

در صورت نیاز ، ورژن بایوس رو آپدیت کنین :

کد:

باید ورژن بایوس یا 1.13 باشه یا 2.15 تا آخرین آپدیت باشه .

اگر با آپدیت بایوس مشکل حل نشد ، بهترین گزینه بازگشت لپ تاپ به شرکت گارانتی هست .

دوستم Acer v3-571G داشت چنین مشکلی نداشت .

اینم ورژن بایوس

insydeH2O version 03.72.23V2.15

الان یعنی این نیاز به آپدیت داره؟

Public Enemy
11-09-2013, 13:44
عزیز کاش لینک برنامه هم میدادی. ممنونت میشم:n12:

اینم ورژن بایوس

insydeH2O version 03.72.23V2.15

الان یعنی این نیاز به آپدیت داره؟

دوست عزیز بایوس آپدیته .

توصیه می کنم لپ تاپ رو اول به یه تعمیرکار برای بازبینی ( نه تعمیر و دستکاری ) و در صورت لزوم به شرکت گارانتی بفرستید

Reza Fire
11-09-2013, 13:48
گارانتی ویستا داره. هرچی زنگ میزنم جواب نمیدن:n27: