PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استخراج رنگهای بکار رفته یک عکس

Hasan_zarei
09-09-2013, 17:22
سلام

من به دنبال نرم افزاریم که تمام رنگهای بکار رفته در یک عکس استخراج کنه و هم تعداد به کار گرفته شده را بدهد.

Carl
10-09-2013, 00:10
سلام

من به دنبال نرم افزاریم که تمام رنگهای بکار رفته در یک عکس استخراج کنه و هم تعداد به کار گرفته شده را بدهد.
سلام..
شمردن تعداد رنگ‌ها — با توجّه به اینکه فشردگی، کیفیّت و… روش تأثیرگذاره — کار عبثی به نظر می‌آد؛ نمایش تعداد رنگ‌های غالب، معقول‌تره.
برای استخراج رنگ‌ها اگه به CorelDRAW دسترسی داری، عکس رو بکش به پالت رنگ (پایین صفحه). تعداد رنگ‌های استخراجی رو مشخّص می‌کنی و تمام.
یه سری سایت هم این کار رو انجام می‌دن: این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مثلاً.
توی فتوشاپ، از این راه می‌شه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hasan_zarei
10-09-2013, 11:08
سلام..
شمردن تعداد رنگ‌ها — با توجّه به اینکه فشردگی، کیفیّت و… روش تأثیرگذاره — کار عبثی به نظر می‌آد؛ نمایش تعداد رنگ‌های غالب، معقول‌تره.
برای استخراج رنگ‌ها اگه به CorelDRAW دسترسی داری، عکس رو بکش به پالت رنگ (پایین صفحه). تعداد رنگ‌های استخراجی رو مشخّص می‌کنی و تمام.
یه سری سایت هم این کار رو انجام می‌دن: این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مثلاً.
توی فتوشاپ، از این راه می‌شه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ممنون

ولي فکر کنم درست مطلبو نرسوندم!!!
فايل تصویری bmp بدون هرگونه فشرده گي و ... است پس فرض مي کنيم فايل bmp است .

من ميخوام وقتي تو فتوشاپ که زوم 3200 آخرشه،(پيکسل از پيکسل سوا است) به جای اینکه پیکسل به پیکسل کد رنگها را از تصویر بردارم (با استفاده از Eyedropper tool) برنامه اینکارا رو انجام بده .
صددرصد میشه ولی برنامه هایی هستند که فقط پالت رنگ تولید می کنند.

به این فایل ضمیمه توجه کنید؛ متوجه عرض بنده می شوید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Carl
12-09-2013, 11:18
ممنون

ولي فکر کنم درست مطلبو نرسوندم!!!
فايل تصویری bmp بدون هرگونه فشرده گي و ... است پس فرض مي کنيم فايل bmp است .

من ميخوام وقتي تو فتوشاپ که زوم 3200 آخرشه،(پيکسل از پيکسل سوا است) به جای اینکه پیکسل به پیکسل کد رنگها را از تصویر بردارم (با استفاده از Eyedropper tool) برنامه اینکارا رو انجام بده .
صددرصد میشه ولی برنامه هایی هستند که فقط پالت رنگ تولید می کنند.

به این فایل ضمیمه توجه کنید؛ متوجه عرض بنده می شوید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چرا اتّفاقاً متوجّه منظورتون شده‌بودم؛ ولی اینکه گفتید «عکس»، ذهن من رفت به سمت JPEG.
برای این کار چیزی به چشمم نخورده. با ماکرو البتّه می‌شه انجامش داد، ولی وقت‌گیره.
اگه ابزاری پیدا کردم که این کار رو بتونه انجام بده، خبر می‌دم.