PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک درباره درایو مخفی ریکآوری لبتاب(ویندوز اورجینال)

hosseingrami
09-09-2013, 00:32
سلام به همگی دوستان خوبم.
من یک نتبوک ایسر دارم که از همون اول که خریدمش چون ویندوز سون استارتر داشت پروندمش و یک ویندوز دیگه نصب کردم.از اون زمان تا حالا کلی ویندوز حذف و نصب کردم و تو این مدت به هیچ عنوان به طور خاص به درایو مخفی که برای برگشت به تنظیمات کارخانه هست دست نزدم.
مشکل من اینه که بعد از اینکه سیستم عامل اصلی نتبوک رو عوض کردم بعدها متوجه شدم که Alt + F10 رو که میزنم(جهت بارگذاری درایو ریکآوری) به جای آوزدن ریکآوری بوت سیستم عامل نصب شدم بالا میاد اول فکر کردم بوت کلا یکی شده و از دست رفته ولی اکنون فهدیم که بوت از دست نرفته بلکه بوت سیستم عامل نصب شده براش مشکل ایجاد کرده.(بهتره بگم بوت از دست رفته ولی درایو مخفی سالمه و جمشم اوکی هست)

چند مدتی شده که به وین8 روی آوردم.
چند روز پیش هم برای چندمین بار اقدام به تعویش و یک صفا دادن به تتبوک پرداختم.مشکل خاصی با نتبوک ندارم.الان مشکل اصلی من این هست که به ریکاوری دسترسی ندارم و بوتش به هم ریخته و یا اخطار میدهو من حتما باید برگردونمش چون نتبوکم به سیستم عامل اندروید هم مجهز بود و اکنون خیلی لازمش دارم.
برای اینکه نیازم رو رفع کنم به دنبال اجرای اندروید در وین رفتم.روی پی سی هیچ مشکلی نیست ولی روی این کوچولو امکان بارگذاری وجود نداره و به کارت گرافیک گیر میده(هم بلواستاک رو نصب کردم و هم مابقی)

دوستان ازتون خواهش میکنم اگه راهی هست بهم بگین که چه طور این درایو رو بوت کنم و همه چیز رو به روز اول برگردونم تا اندرویدشم بیاد سرجاش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
اگه بتونم برگردونم بهتره چون اون ویندوز خودشم بولوتوث سالم بود ولی اینجا هر چی تلاش کردم نتونستم بولوتوث رو فعال کنم!!!!

پیشاپیش دم هر کی کمک کنه گرم.

:n12:

Public Enemy
09-09-2013, 15:35
سلام به همگی دوستان خوبم.
من یک نتبوک ایسر دارم که از همون اول که خریدمش چون ویندوز سون استارتر داشت پروندمش و یک ویندوز دیگه نصب کردم.از اون زمان تا حالا کلی ویندوز حذف و نصب کردم و تو این مدت به هیچ عنوان به طور خاص به درایو مخفی که برای برگشت به تنظیمات کارخانه هست دست نزدم.
مشکل من اینه که بعد از اینکه سیستم عامل اصلی نتبوک رو عوض کردم بعدها متوجه شدم که Alt + F10 رو که میزنم(جهت بارگذاری درایو ریکآوری) به جای آوزدن ریکآوری بوت سیستم عامل نصب شدم بالا میاد اول فکر کردم بوت کلا یکی شده و از دست رفته ولی اکنون فهدیم که بوت از دست نرفته بلکه بوت سیستم عامل نصب شده براش مشکل ایجاد کرده.(بهتره بگم بوت از دست رفته ولی درایو مخفی سالمه و جمشم اوکی هست)

چند مدتی شده که به وین8 روی آوردم.
چند روز پیش هم برای چندمین بار اقدام به تعویش و یک صفا دادن به تتبوک پرداختم.مشکل خاصی با نتبوک ندارم.الان مشکل اصلی من این هست که به ریکاوری دسترسی ندارم و بوتش به هم ریخته و یا اخطار میدهو من حتما باید برگردونمش چون نتبوکم به سیستم عامل اندروید هم مجهز بود و اکنون خیلی لازمش دارم.
برای اینکه نیازم رو رفع کنم به دنبال اجرای اندروید در وین رفتم.روی پی سی هیچ مشکلی نیست ولی روی این کوچولو امکان بارگذاری وجود نداره و به کارت گرافیک گیر میده(هم بلواستاک رو نصب کردم و هم مابقی)

دوستان ازتون خواهش میکنم اگه راهی هست بهم بگین که چه طور این درایو رو بوت کنم و همه چیز رو به روز اول برگردونم تا اندرویدشم بیاد سرجاش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
اگه بتونم برگردونم بهتره چون اون ویندوز خودشم بولوتوث سالم بود ولی اینجا هر چی تلاش کردم نتونستم بولوتوث رو فعال کنم!!!!

پیشاپیش دم هر کی کمک کنه گرم.

در خوش بینانه ترین حالت می تونم بگم احتمالا درایو EFI یا بوت در هنگام تعویض ویندوز تخریب شده که در بیشتر لپ تاپ ها باعث می شه دیگه نشه به راحتی به حالت ریکاوری پیش فرض کارخانه ای رفت .

در این نوع مواقع می شه با یک کلک !!!! دوباره برش گردوند ( البته اگر حالت بوتیبل درایو ریکاوری خراب نشده باشه )

شما با کمک نرم افزار EasyBCD می تونین درایو های Bootable چه نمایان چه مخفی پیدا کنین و سیستمو مجبور کنین از روی اون بوت بشه .

لینک دانلود
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آموزش :

پس از دانلود و نصب و انتخاب زبان ، گزینه Add new entry رو انتخاب کنین . سپس تب آخر یعنی Neogrub رو بزنین . سپس روی Install کلیک کنین .

اگر درست انجام داده باشین توی گزینه Edit boot menu باید یه گزینه جدید ببینین .

سیستمو ری استارت کنین . در هنگام روشن شدن می گه یه گزینه رو انتخاب کنین که شما neogrub boot loader رو می زنین . از اونجا می تونین به همه گزینه ها برای بوت دسترسی داشته باشین . احتمالا درایور ریکاوری هم هست .

حالت دوم :

فرض کنیم درایو ریکاوری خودش حالت بوتیبل نداشت و یا بوتیبلش خراب شده و با EasyBCD نتونستین کار بکنین . در این صورت کار کمی سخت می شه !!!!

در این صورت اگر هم چنان فایل های Image ریکاوری سالم باشند ( فایل های توی درایو ریکاوری که پسوند Wim دارند و حجمشون بالاست ) می شه با Imagex برشون گردوند . البته مراحلش یه مقدار پیچیدست لذا بهتره سرچ کنین . البته تا حد امکان منم کمکتون می کنم :n16:

hosseingrami
11-09-2013, 01:36
در خوش بینانه ترین حالت می تونم بگم احتمالا درایو EFI یا بوت در هنگام تعویض ویندوز تخریب شده که در بیشتر لپ تاپ ها باعث می شه دیگه نشه به راحتی به حالت ریکاوری پیش فرض کارخانه ای رفت .

در این نوع مواقع می شه با یک کلک !!!! دوباره برش گردوند ( البته اگر حالت بوتیبل درایو ریکاوری خراب نشده باشه )

شما با کمک نرم افزار EasyBCD می تونین درایو های Bootable چه نمایان چه مخفی پیدا کنین و سیستمو مجبور کنین از روی اون بوت بشه .

لینک دانلود

آموزش :

پس از دانلود و نصب و انتخاب زبان ، گزینه Add new entry رو انتخاب کنین . سپس تب آخر یعنی Neogrub رو بزنین . سپس روی Install کلیک کنین .

اگر درست انجام داده باشین توی گزینه Edit boot menu باید یه گزینه جدید ببینین .

سیستمو ری استارت کنین . در هنگام روشن شدن می گه یه گزینه رو انتخاب کنین که شما neogrub boot loader رو می زنین . از اونجا می تونین به همه گزینه ها برای بوت دسترسی داشته باشین . احتمالا درایور ریکاوری هم هست .

حالت دوم :

فرض کنیم درایو ریکاوری خودش حالت بوتیبل نداشت و یا بوتیبلش خراب شده و با EasyBCD نتونستین کار بکنین . در این صورت کار کمی سخت می شه !!!!

در این صورت اگر هم چنان فایل های Image ریکاوری سالم باشند ( فایل های توی درایو ریکاوری که پسوند Wim دارند و حجمشون بالاست ) می شه با Imagex برشون گردوند . البته مراحلش یه مقدار پیچیدست لذا بهتره سرچ کنین . البته تا حد امکان منم کمکتون می کنم :n16:

سلام عزیز.خیلی ازت ممنونم.فکر کنم راه دوم بهتر باشه.راه اول یا جواب نخواهد داد یا هم ویندوز جاریم رو هم پرپر خواهد کرد.
میدونی وقتی بوت ریکاوری درست بشه و مطمعن باشم ازش اولین کاری که میکنم هارد رو کلا خالی میکنم و بعد به تنطیمات کارخونه ای برمیگردم.اگه راه دوم بدون دست زدن به کل هارد کارموردنیازم رو انجام بده خوب همه چیز حله!!!

در مورد راه دوم بیشتر توضیح بده.منم سعی میکنم یه ک در موردش سرچ کنم!
ممنون
:n02:

Public Enemy
11-09-2013, 02:04
دوست عزیز راه اول رو اول امتحان کنین :n02:

ویندوزتونو نمی پرونه ! ( البته اگر خودتون نرین دستی پاک کنین گزینه بوت ویندوز رو )

یه گزینه دوم به منوی بوت اضافه می کنه . مثل حالتی که 2 تا ویندوز نصب کردین .

راه اول ایمن ترین راه هستش !

به هر حال در صورتی که راه اول جواب نداد رو راه دوم کار می کنیم . متاسفانه استفاده از Imagex یه مقدار توضیحات زیاد داره . بستگی به شرکت سازنده لپ تاپ هم داره چون بعضی ها فقط یه فایل Wim می سازن بعضی ها مثل Dell دو تا .

این روش دستی هستش لذا هم چنان توصیه می کنم اول روش اول رو تست کنین .

به هر حال اگر روش اول جواب نداد ، پیش نیاز روش دوم وجود فایل Wim هستش در غیر اینصورت روش 2 بی فایدست .

لذا برای اجرای روش 2 اول کار های زیر رو انجام بدین :

1 - Run رو باز کنین و توش تایپ کنین Cmd . برنامه رو باز کنین .

2 - تایپ کنین Diskpart و دکمه اینتر رو بزنین . احتمالا یه پیغام میاد بالا شما yes رو بزنین

از اینحا به بعد دستوراتو یکی یکی وارد و اجرا کنین :

لیست پارتیشن هارو به شما می ده . از لیست درایو ریکاوری رو پیدا کنین . حجمش بین 15 تا 30 گیگ باید باشه . عددشو حفظ کنین . مثلا من فرض کردم زده 10

حالا دستورات زیر رو به ترتیب وارد کنین :

درایو ریکاوری ماونت میشه و شما می تونین به فایل هاش دسترسی پیدا کنین . از اونجا به وسیله جستجوی خود ویندوز سرچ کنین فایلی با پسوند wim موجوده یا نه ؟ مثلا recovery.wim

________
اگر بود اونوقت بگین تا بریم قسمت بعد :n02:

hosseingrami
11-09-2013, 23:35
دوست عزیز راه اول رو اول امتحان کنین :n02:

ویندوزتونو نمی پرونه ! ( البته اگر خودتون نرین دستی پاک کنین گزینه بوت ویندوز رو )

یه گزینه دوم به منوی بوت اضافه می کنه . مثل حالتی که 2 تا ویندوز نصب کردین .

راه اول ایمن ترین راه هستش !

به هر حال در صورتی که راه اول جواب نداد رو راه دوم کار می کنیم . متاسفانه استفاده از Imagex یه مقدار توضیحات زیاد داره . بستگی به شرکت سازنده لپ تاپ هم داره چون بعضی ها فقط یه فایل Wim می سازن بعضی ها مثل Dell دو تا .

این روش دستی هستش لذا هم چنان توصیه می کنم اول روش اول رو تست کنین .

به هر حال اگر روش اول جواب نداد ، پیش نیاز روش دوم وجود فایل Wim هستش در غیر اینصورت روش 2 بی فایدست .

لذا برای اجرای روش 2 اول کار های زیر رو انجام بدین :

1 - Run رو باز کنین و توش تایپ کنین Cmd . برنامه رو باز کنین .

2 - تایپ کنین Diskpart و دکمه اینتر رو بزنین . احتمالا یه پیغام میاد بالا شما yes رو بزنین

از اینحا به بعد دستوراتو یکی یکی وارد و اجرا کنین :

لیست پارتیشن هارو به شما می ده . از لیست درایو ریکاوری رو پیدا کنین . حجمش بین 15 تا 30 گیگ باید باشه . عددشو حفظ کنین . مثلا من فرض کردم زده 10

حالا دستورات زیر رو به ترتیب وارد کنین :

درایو ریکاوری ماونت میشه و شما می تونین به فایل هاش دسترسی پیدا کنین . از اونجا به وسیله جستجوی خود ویندوز سرچ کنین فایلی با پسوند wim موجوده یا نه ؟ مثلا recovery.wim

________
اگر بود اونوقت بگین تا بریم قسمت بعد :n02:

بازم ممنون عزیز.
ببین من خودم با این نرم افزارای بوت کار کردم.اگه بوت رو بیاره بدون بوتلودر میاره و در زمان استارت سیستم که میخوایم اون بوت رو انتخاب کنیم اخطار dll یا فایل مورد نیازش رو میده.اگه هم بوتلودر رو روی یکی از حالات ست کنیم اون یکی بوت موقتا یا کلا غیرفعال میشه.
راستی تاکید میکنم الان بوت سیستم عامل با ریکاوری از هم سواست.سیستم عامل که در حالت عادی بالا میاد.ولی ریکاوری گیر میده و یک صفحه سیاه نوشن میده که دو گزینه اینتر و اکسیت داره که هیچ کدوم کاری نمیکنن و باید سیساتم رو ریست کرد.این اخطار به نطر میگه که بوت خرابه و نمیتونه بالا بیاد.
حالا بازم میتونم تست کنم نهایتش بار هایرنی(بوت سی دی) چیزی باید بشه بوت رو برگردوند...

راستی یادمه که قبلن به نرم افزاراییی به این درایو دسترسی پیدا کردم و کپی کردم ولی بعضی چیزاش اخطار داد و کپی نشد ولی اکثرا کپی شد.با روشهایی سعی کردم کلش رو به بوت تبدیل کنم ولی موفق نشدم.از اونجایی که خیلی از این کار سررشته نداشتم سعی کردم که بپرسم و تو رو تو زحمت بندازم.

درایوری که کپی کردم اینا توش بود(پوشه) :
ACERBOOT
Boot
D2D
EFI
Recovery
RyTools
SOURCES

پایین این پوشه ها هم چچند تا فایل با پسوند DAT و BAK
و یک فایل DLL ّه نام bootmgr هست.

تو پوشه ACERBOOT و بعد داخلش یک پوشه دیگه به نام SOURCES هست که یک فایل 230 مگی به نام BOOT.WIN توش قرار داره.دقیقا همین فاید توی پوشه SOURCES که توی دایرکتوری اصلی هست قرار داره با حجم و ظاهر یکسان.

تو پوشه D2D و بعد داخل پوشه IMAGES کلی فایل با پسوند SWM قرار دارند که حجم کل پوشه به 6.76 گیگ میرسه که تعداشونم زیاده و هر فایلی تقریبا 50 مگ هست و توش تا 500 مگ هم پیدا میشه.

به طور کلی توی دایرکتوی که سرچ میکنم و دنبال فایل WIM که میگردم به صورت پراکنده اون دو تا فایل BOOT.WIM رو میاره و بعد فالی های پراکنده که هر که تو پوشه های مختلف آدرس زیر قرار دارند

X:\D2D\PATCH\MODULES

به طور کلی حجم اینفایلها به شدت کمه و در حد کیلو و مگابایته به جز یک فایل که 221 مگ هست و پهلوشم یک فایل CRC هست.
در ضمن پهلوی همه فایلهای WIM فایل CRC مشاهده میشه

hosseingrami
11-09-2013, 23:52
راستی یک نکته بگم :
از اونجا که این نتبوک با اندروید اراعه شده یک درایو 4 گیگ داره که توش فایلای اندروید و کلا فایلهای اندرویدشه جالبه که هر باز ویندوز عوض میکنم این درایو مخفی میشه و باید توی دیسک منیجمت ویندوز ادد کنمش تا بیاد.

راستی آقا شرمنده همین الان یادم آمد که از کل درایو سیستم عامل یک بکآپ گرفتم و با بکآپ خود ویندوز.
فایل اصلیش WindowsImageBackup هست که توش کلی فایله ولی یک فایل هست که حجم اصلی رو داره یعنی حدود 16 گیگ و پسوندشم VHD هست.
راستی الان با خودت میگی خوب تمومه.
ولی مشکل من اینجاست که اگه این رو برگردونم اگه بی مشکل برگرده بازم اندرویدش گمون نکنم برگرده و نکته دیگه من این سیستم عامل و اندرویدشو رو همین جور خام میخوای و بعدش درکنار اینها دوباره ویندوز 8 و چند تا لینوکس رو نصب خواهم کرد و از ویندوز اورجینال خودش برا جاهای مورد نیازم استفاده میکنم.

hosseingrami
15-09-2013, 01:09
خوب دوست عزیزم.با توجه به این شرایط که گفتم بهتره برا برگردوندن ویندوز اورجینال و اندرویدش چه کنم.
دو درایو اینجا دخیل هستند که درایو ویندوز که در ابتدا فقط یک پارتیشن بوده و یکی هم یک درایو 4 گیگی که برای اندروید استفاده می شده!!
راستی اندروید با معماری X86 هم داشتم و دارم ولی از نصبش میترسم چون اصلا معلوم نیست درایوا چی به چین و به احتمال زیاد بخشی از اطلاعاتم از بین بره.به صورت لایو هم کارمو راه نیانداخت!!