PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشان ندادن post screen

Road_Runner
07-09-2013, 22:36
سلام دوستان من وقتی کامپیوترو روشن میکنم صفحه ای که توش قطعات تست میشه نمیاد فقط لوگوی مادربردو نشون میده و میره تو ویندوز.میخوام ببینم این مشکله یا جدیدا اینجوری شده علم پیشرفت کرده:n02:.چون من یه مدتی از کامپیوتر دور بودم ازین چیزا خبر ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنید و بگید مشکل از کجاست.
مدل مادربردمم اینه ASRock B75M-GL.

saeed_136915
07-09-2013, 22:50
سلام
از بایوس میتونین تغییر بدین که کدوم باشه... کلید DEL رو موقع بالا اومدن سیستم بزنین و از داخل بایوس Show MB Logo یا یه همچین چیزی رو تغییر بدین

vissoto
07-09-2013, 22:59
اگه سیستم هنگام بوت فقط یه بوق میزنه مشکلی نداره .

Road_Runner
07-09-2013, 23:17
سلام
از بایوس میتونین تغییر بدین که کدوم باشه... کلید DEL رو موقع بالا اومدن سیستم بزنین و از داخل بایوس Show MB Logo یا یه همچین چیزی رو تغییر بدین
سلام.اینکارو کردم یه صفحه ای اومد که توش مشخصات سیستم نوشته بود.ولی خیلی سریع رد میشه و با اون چیزی که من تو سیستمای دیگه دیدم فرق داره.معمولا سیستمای دیگه نوبتی قطعات تست میشدن و تقریبا 5 ثانیه طول میکشید ولی این یکسره کل مشخصاتو نشون میده میره تو ویندوز.البته یه تنظیمی تو مادربرد داره که میتونی این زمانو بیشتر کنی.حالا نمیدونم این بخاطر پیشرفتِ یا چیز دیگست.

اگه سیستم هنگام بوت فقط یه بوق میزنه مشکلی نداره .
سیستم هنگام بوت هیچ بوقی نمیزنه.

vissoto
07-09-2013, 23:22
بدون بوق هم میشه مشکلی نداره

EXTREME
08-09-2013, 09:49
سلام.اینکارو کردم یه صفحه ای اومد که توش مشخصات سیستم نوشته بود.ولی خیلی سریع رد میشه و با اون چیزی که من تو سیستمای دیگه دیدم فرق داره.معمولا سیستمای دیگه نوبتی قطعات تست میشدن و تقریبا 5 ثانیه طول میکشید ولی این یکسره کل مشخصاتو نشون میده میره تو ویندوز.البته یه تنظیمی تو مادربرد داره که میتونی این زمانو بیشتر کنی.حالا نمیدونم این بخاطر پیشرفتِ یا چیز دیگست.

سیستم هنگام بوت هیچ بوقی نمیزنه.

اگه سیستم وارد ویندوز میشه و بدون مشکل کار میکنه احتمالا اسپیکر رو وصل نکردین که بوق نمیزنه
در مورد اون مشکل اول که پست اسکرین رو نشون نمیده همه این ها از بایوس قابل تنظیم است که نشون بده و با چه تاخیری نشون بده و ... ولی وقتی وارد ویندوز میشه و پست اسکرین رو رد میکنه نیازی نیست که ببینید

Road_Runner
08-09-2013, 10:33
اگه سیستم وارد ویندوز میشه و بدون مشکل کار میکنه احتمالا اسپیکر رو وصل نکردین که بوق نمیزنه
در مورد اون مشکل اول که پست اسکرین رو نشون نمیده همه این ها از بایوس قابل تنظیم است که نشون بده و با چه تاخیری نشون بده و ... ولی وقتی وارد ویندوز میشه و پست اسکرین رو رد میکنه نیازی نیست که ببینید
اسپیکر وصله وقتی که میخوام وارد بایوس بشم کلید دل میزنم صدا میده.منظور شما اینه که کلا فقط یه بار به صورت نوبتی تست میشه و بعد از اون همیشه کلی نشون میده؟

EXTREME
08-09-2013, 11:54
اسپیکر وصله وقتی که میخوام وارد بایوس بشم کلید دل میزنم صدا میده.منظور شما اینه که کلا فقط یه بار به صورت نوبتی تست میشه و بعد از اون همیشه کلی نشون میده؟

نه منظورم این نبود منظورم این بود وقتی وارد ویندوز میشه یعنی پست اسکرین کامل انجام شده ولی شما برای اینکه پست اسکرین رو ببینید از بایوس میتونید این رو تنظیم کنید

شما سیستم رو روشن کنید با اینکه اسپیکر روی مین وصل است اصلا بوق رم نمیزنه ؟ اسپیکر از کیس به مین وصل میشه یا از این جداهاست

Road_Runner
08-09-2013, 12:40
من هرجا گشتم این تنظیمو پیدا نکردم.حتی به تنظیمات کارخونه هم برگردوندم ولی فرقی نکرد.هیچ بوقی نمیزنه.اسپیکر جدا هست.
این عکس شبیه اون صفحه ای هست که برام میاد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Road_Runner
08-09-2013, 19:51
نه منظورم این نبود منظورم این بود وقتی وارد ویندوز میشه یعنی پست اسکرین کامل انجام شده ولی شما برای اینکه پست اسکرین رو ببینید از بایوس میتونید این رو تنظیم کنید

شما سیستم رو روشن کنید با اینکه اسپیکر روی مین وصل است اصلا بوق رم نمیزنه ؟ اسپیکر از کیس به مین وصل میشه یا از این جداهاست
داداش کجایی؟

EXTREME
08-09-2013, 20:11
خوب این عکس مشکلی نداره که منظورتون رو از این عکسی که گذاشتین نفهمیدم مشکلی نوش نیست

با یک اسپیکر دیگه تست کنید یا جاشو برعکس کنید

vissoto
08-09-2013, 20:31
دقیقا صدای بوق و پست اسکرین را برای چه منظوری نیاز دارید؟:n04:

Road_Runner
09-09-2013, 00:09
خوب این عکس مشکلی نداره که منظورتون رو از این عکسی که گذاشتین نفهمیدم مشکلی نوش نیست

با یک اسپیکر دیگه تست کنید یا جاشو برعکس کنید
اسپیکر دیگه ندارم برعکس هم کردم فرقی نکرد.عکسی که گذاشتم کل مشخصاتو یکسره نشون میده میره تو ویندوز.
من منظورم یه چیزی توی این مایه هاست.که توش قطعات به ترتیب تست میشن.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
09-09-2013, 09:58
خوب منم گفتم برای دیدن این تست ها باید از بایوس فعال بشه راه دیگه ای هم نداره حتی در بایوس تست مموری هم میشه فعال کرد که تستشو توی پست اسکرین هم دید اگه بایوس این پارامترهارو نداره شاید با آپدیت بایوس اضافه بشه