PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لگ داشتن بازی ها با وجود سیستم بسیار قوی (لطفا کمک کنید)

Yazhari
06-09-2013, 19:48
سلام به همگی.

من یه لپ تاپ سونی وایو (سری F) بسیار قوی دارم، حدود 6 ماه بعد از خرید با مشکلی رو به رو شدم که در همه ی بازی ها لگ میزد حتی بازی هایی که قبلا به طور بسیار روان بازی می کردم. حالا مشکل نمیدونم نرم افزاری یا سخت افزاری یه راهنمایی کنید اینم مشخصات سیستمم:

CPU: Intel Core i7 2670QM 2.20GHz
GPU: NVIDIA GeForce GT 540M 1G Up To 4G
Ram: 8G

vissoto
06-09-2013, 20:33
سلام به همگی.

من یه لپ تاپ سونی وایو (سری F) بسیار قوی دارم، حدود 6 ماه بعد از خرید با مشکلی رو به رو شدم که در همه ی بازی ها لگ میزد حتی بازی هایی که قبلا به طور بسیار روان بازی می کردم. حالا مشکل نمیدونم نرم افزاری یا سخت افزاری یه راهنمایی کنید اینم مشخصات سیستمم:

CPU: Intel Core i7 2670QM 2.20GHz
GPU: NVIDIA GeForce GT 540M 1G Up To 4G
Ram: 8G
درایو c شما فضای خالی دارد؟
در runتایپ کنید%temp%
محتویات پوشه را پاک کنید درایوc را defrag کنید

Yazhari
07-09-2013, 07:54
درایو c شما فضای خالی دارد؟
در runتایپ کنید%temp%
محتویات پوشه را پاک کنید درایوc را defrag کنید

حدود 30 گيگابايت فضاي خالي وجود دارد، هفته اي هم يه بار Defrag ميكنم.

vissoto
07-09-2013, 07:59
یک خنک کننده دارای فن معتبر برای خنک نمودن ان خریداری کنید
هنگام بازی اینترنت را قطع کنید
اپدیت خودکار ویندوز را خاموش کنید
یکی از بازیها را دوباره نصب کنید ببینید مشکل حل شده یا نه

Yazhari
07-09-2013, 09:21
یک خنک کننده دارای فن معتبر برای خنک نمودن ان خریداری کنید
هنگام بازی اینترنت را قطع کنید
اپدیت خودکار ویندوز را خاموش کنید
یکی از بازیها را دوباره نصب کنید ببینید مشکل حل شده یا نه

يه فن خوب دارم، اصلا به اينترنت وصل نميشم (هنگام بازي)، آپديت ويندوز هم از روز اول غير فعاله، مشكل همچنان وجود دارد.

vissoto
07-09-2013, 09:37
در صورت امکان درایور کارت گرافیکتان را بروز کنید .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایا تنظیماتbiosرا دستکاری نموده اید؟

Yazhari
07-09-2013, 10:39
در صورت امکان درایور کارت گرافیکتان را بروز کنید .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایا تنظیماتbiosرا دستکاری نموده اید؟
آپدیت کارت گرافیکم آخرشه 320.49
بایوسو هم دستکاری نکردم ولی به گفته ی شما به حالت اولیه برگردوندم ولی مشکل حل نشد.
داداش اگه برات مشکلی نداره ایمیلتو بگو با هم از طریق یاهو حرف بزنیم.

Yazhari
07-09-2013, 10:41
یه چیزهم بگم ها بیشترین لگ در بازی های نسبتا قدیمی و بازی هایی که سیستم کم می خواهند وجود داره.

vissoto
07-09-2013, 11:04
هیچ کدام از پیشنهادات بنده مشکل شما را حل نکرد !(به علت اطلاعات پایین بنده)حالا بریم تو یاهو چی بگیم؟:n02:
پردازنده های cori 7 معمولا یک چیپ گرافیکی همراهشون هست در قسمت Control Panel\Appearance and Personalization\Display\Screen Resolutionبه شما اجازه انتخاب انو نمیده؟

vissoto
07-09-2013, 11:07
بازی های قدیمی بدون مشکل روی سیستم 64بیتی اجرا نخواهند شد!
بر روی ایکن ان راست کلیک کرده سپسpropertisسپس compatibilityسپس run this.....را تیک بزنید سپس xpsp3 را انتخاب کنید

Yazhari
07-09-2013, 11:26
بازی های قدیمی بدون مشکل روی سیستم 64بیتی اجرا نخواهند شد!
بر روی ایکن ان راست کلیک کرده سپسpropertisسپس compatibilityسپس run this.....را تیک بزنید سپس xpsp3 را انتخاب کنید
نه آقا تو رزلوشن فقط یدونه هست (سی پی یو من نداره گرافیک)

Thor God
07-09-2013, 12:10
دوست عزیز جدیدا ویندوز عوض کردی ؟

اگه عوض کردی بعدش نرم افزار های مورد نیاز مثله دایرکت X و dotNetFramework و VCRedist و ... رو نصب کردی ؟ یه سر به انجمن گیم بزن ، اسم بازیی که لگ داره رو بنویس و بگو نرم افزار های مورد نیازش چیه بعد همون ها رو نصب کن یا ارتقا بده ، شاید فرجی شد.

تو شارژ هم امتحان کن ، شاید قدرت سیستم رو اوردی پایین . مثلا من با لپ تاپ خودم iv رو بازی می کنم بدون 1 دونه لگ ، اما وقتی که از برق در میارم و با باتری کار می کنم بازی میپوکه .... .چون قدرت سیستم رو برای اینکه باتری بیشتر دووم بیاره پایین آوردم.

آپدیت کردن نرم افزار ها و کارت گرافیکت رو هم فراموش نکن.

مطمئن باش که بازی رو با گرافیک اصلی بالا میاری.

در ظمن اسم بای رو هم ذکر کن. شاید سیستمت واقعا نمیکشه ... . :n02: مثلا فارکرای یا کرایسس 3 ... :دی

سوالی بود بفرمایید.

Yazhari
07-09-2013, 12:41
دوست عزیز جدیدا ویندوز عوض کردی ؟

اگه عوض کردی بعدش نرم افزار های مورد نیاز مثله دایرکت X و dotNetFramework و VCRedist و ... رو نصب کردی ؟ یه سر به انجمن گیم بزن ، اسم بازیی که لگ داره رو بنویس و بگو نرم افزار های مورد نیازش چیه بعد همون ها رو نصب کن یا ارتقا بده ، شاید فرجی شد.

تو شارژ هم امتحان کن ، شاید قدرت سیستم رو اوردی پایین . مثلا من با لپ تاپ خودم iv رو بازی می کنم بدون 1 دونه لگ ، اما وقتی که از برق در میارم و با باتری کار می کنم بازی میپوکه .... .چون قدرت سیستم رو برای اینکه باتری بیشتر دووم بیاره پایین آوردم.

آپدیت کردن نرم افزار ها و کارت گرافیکت رو هم فراموش نکن.

مطمئن باش که بازی رو با گرافیک اصلی بالا میاری.

در ظمن اسم بای رو هم ذکر کن. شاید سیستمت واقعا نمیکشه ... . :n02: مثلا فارکرای یا کرایسس 3 ... :دی

سوالی بود بفرمایید.
شاید یکم دیر باشه اینو میگم من دو ماه پیش این لپ تاپ رو بردم گارانتی از شانس بد ما این شرکت (اسم شرکت هنرجو) کلیه فروشگاه هاشو تو نبریز بسته بود فقط یه دفتر مونده بود که تو اون فقط یه جوان 20 ساله بود حدود 2 هفته لپ تاپ مون تو اونجا (البته 1 هفته هیچکاری نکردن)، گفتن دلیلش از گرما بوده دادن فکر کنم کم کاری کردن.

vissoto
07-09-2013, 12:51
اون نمایندگی چیزی در مورد تعویض قطعه یا گرد گیری قطعه نفرمودن؟( چیزی از لپ تاپو عوض کردن؟)

Thor God
07-09-2013, 12:59
برای اطمینان میتونید cpuz و gpuz رو نصب کنین ببینید کانفیگ سیستم با کانفیگ سایت سونی برابر هست یا نه
کارهایی که گفتم رو انجام دادی ؟

موفق باشید.

Public Enemy
08-09-2013, 07:14
در مورد تعویض قطعه -----> امکانش رو بگیرین 0.5 % . دیگه آدم اینقدر نامرد نیس :n02: خیلی راحت می شه از توی Device Manager توی Display Adapters چک کرد کارت گرافیک اصلی سر جاشه یا نه .

در مورد لگ زدن ( با توجه به اینکه می گین درایور رو آپدیت کردین ) ---------->90 % احتمال مشکل همیشگی سویچ نشدن کارت گرافیک ها !!! روی بازی کلیک راست کنین بزنین Run with graphics proccesor سپس کارت گرافیک Nvidia رو بزنین .

تست کنین جوابو بگین

vissoto
08-09-2013, 07:23
اون نمایندگی چیزی در مورد تعویض قطعه یا گرد گیری قطعه نفرمودن؟( چیزی از لپ تاپو عوض کردن؟)
اصلا فاکتوری چیزی به شما تحویل دادن که چه تغییراتی را دقیقا روی لپتاپ پیاده کردن؟!

Yazhari
08-09-2013, 09:22
ببخش يكم دير جواب دادم چرا گفتن فنشو عوض كردن + گرد گيري سيستم + نصب دوباره بايوس + عوض كردن چسب سيليكون (فاكتور ندادن ولي تو برگه گارانتي نوشتند)

دوما من اصلا دو تا كارت گرافيك ندارم كه گزينه Run with graphics proccesor وجود داشته باشه.

Yazhari
08-09-2013, 09:27
يه چيز ديگه من وقتي سيستمو به حالت اوليه ريكاوري ميكنم بازم مشكل وجود داره.

Yazhari
08-09-2013, 09:29
شما برنامه اي رو سراغ ندارين كه بايوسو ريست كنه چون اگه تو ريكاوري درست نشه پس مشكل از داخل ويندوز نيست حالا يا سخت افزاري يا هم بايوس

Public Enemy
08-09-2013, 09:31
1 - دوستان عزیز سعی کنین از پست دادن به صورت تک خطی جلوگیری کنین و مطالبی که می خواین بنویسین تو جند خط بنویسین نه هر خط تو یه پست جداگونه . با تشکر:n16:

2 - این قضیه واقعا مشکوک شد ! 2670QM یک کارت گرافیک داخلی intel HD 3000 داره . تو Device manager بررسی کنین باید 2 تا باشه . یکی اینتل ( در صورتی که CPU همین مدله حتما باید باشه . ) و دیگری Nvidia

3 - این مشکل ارتباطی به بایوس و ریکاوری نداره هر چند ممکنه با ریکاوری درایور های پیش فرض برگردند و مشکل حل بشه

vissoto
08-09-2013, 09:38
با نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چک کنید و نام کامل cpu( ترجیحا یه عکس از صفحه اول نرم افزار را بذارید اینجا)

Public Enemy
08-09-2013, 09:42
با نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیازی به نرم افزار جانبی نیست توی system properties ( کلیک راست روی my computer > properties ) نوشته

تاپیک یه مقدار به هم ریخته شده متاسفانه:n16:

Yazhari
08-09-2013, 09:47
نه توي دوايس منيجر فقط نوشته: NVIDIA GT 540M

يكي ديگه از نشانه هاي وجود كارت گرافيك در 2670QM اينكه توي راست كليك پرو پرتيزش باشه ولي وجود نداره در واقع از روز اول خريد وجود نداره.

مدل سي پي يو هم درسته.

اينم صفحه ي پشتيبانيه لپ تاپه من انگليسي چندان بلد نيستم اگه شما بلدين يه چيز هايي در مورد بر طرف كردن مشكلات نوشته.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]/howtoTab

Public Enemy
08-09-2013, 09:56
نه توي دوايس منيجر فقط نوشته: NVIDIA GT 540M

يكي ديگه از نشانه هاي وجود كارت گرافيك در 2670QM اينكه توي راست كليك پرو پرتيزش باشه ولي وجود نداره در واقع از روز اول خريد وجود نداره.

مدل سي پي يو هم درسته.

واقعا عجیب شد !!
گرافیک intel hd 3000 جزئی از پردازنده 2670QM هستش . قابل جدا شدن نیست . شما یه زحمت بکش ، یه عکس از Device Manager خودتون بزار در حالی که محتویات Display adapters , Processors و Unknown devices ( شاید هم نوشته Other devices البته در صورت وجود ) .

برای اطمینان شما بررسی 2670QM رو گذاشتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

vissoto
08-09-2013, 09:58

از صفحه گرافیک این نرم افزار چک کنید چندتا GPUنشون میده؟

Yazhari
08-09-2013, 11:11
یه چند تا عکس میزارم.

عکس از CPU-Z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس از GPU-Z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس از Device Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vissoto
08-09-2013, 11:54
شما برنامه اي رو سراغ ندارين كه بايوسو ريست كنه چون اگه تو ريكاوري درست نشه پس مشكل از داخل ويندوز نيست حالا يا سخت افزاري يا هم بايوس
سیستم شما بیش از حد که داغ نمیکنه؟

vissoto
08-09-2013, 12:03
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه عکس از این هم بزارین
theme ویندوز را بر روی basic قرار دهید حالا دوباره بازی کنید

Yazhari
08-09-2013, 12:27
تو بازي ها اگه مصرف باتري رو بزارم رو High چرا گرماش زباد ميشه ولي تو بقيه نه چندان گرم نميشه. (تو هيچكدوم فرقي به حال بازي ها نمي كنه)

اگه منظورتون از گذاشتن تم به حالت كدر از كم كردن مصرف رم باشه نه من رم 8 دارم.

اين عكسو هم الآن با لپ تاپ خودم نيستم بعدن ميزارم.

vissoto
08-09-2013, 14:50
برخی از بازیهای قدیمی با Aeroمشکل دارن!

Yazhari
08-09-2013, 19:40
تمو هم عوض کردم تغییر نکرد.

اینم عکس از HWMonitor ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vissoto
08-09-2013, 20:24
با تشکر از شما دوست عزیز امیدوارم اساتید این بخش بتوانند مشکل شما را حل کنند

Yazhari
09-09-2013, 09:53
بلاخره سرطان لپ تاپ ما پیدا نشد؟

vissoto
09-09-2013, 11:18
خب همین موضوع لگ زدن را به شرکت گارانتی کننده میگفتید
گفتید؟
وهمانجا در حضورشان تست کنید:n02:

a.mohamadnejad897
11-08-2016, 11:20
با توجه به اینکه به تاریخ انتشار بازی بزرگ PC کرایسیس 3 نزدیک میشویم یکی از دغدغه های PC بازان سخت افزار مناسب و تنظیمات بهیه با سخت افزار خود می باشد. و همیشه این سوالات : من با فلان سخت افزار می توانم گیم را اجرا کنم یا نه ؟ با فلان سخت افزار چه درجه از تنظبمات برا من مناسب است ؟ و ….. برای کاربران وجود دارد. پس تصمیم گرفته شد که توضیح مختصری درباره بهینه سازی تنظیمات با توجه به سخت افزار موجود داده شود.تنظیمات بهینه یا اصطلاحا Optimize Setting به تنظیماتی گفته میشود که با توجه به سخت افزار موجود بهترین و بالاترین کیفیت را بدون افت فریم از بازی دریافت کنیم .چندی پیش شرکت انویدیا که بزرگترین تولید کننده کارتهای گرافیک سیستم های شخصی و لپتاپ می باشد نرم افزاری برای راحتی کاربران ارائه کرد با نام GeForce Experience این نرم افزار با توجه به CPU ، کارت گرافیک و مانیتور شما تنظیمات بهینه را به شما پیشنهاد می دهد و در صورت تمایل تنظیمات را برای شما انجام میدهد. علاوه بر بهینه سازی تنطیمات نرم افزار بروز رسانی درایور کارت گرافیک شما را نیز برعهده دارد. ( مهمترین عوامل دخیل در گرفتن بهترین خروجی از گیم عبارت اند از : گارت گرافیک ، CPU ، رم و درایور نصب شده بر روی سیستم شما )نیازمندی ها:ویندوز 8 – 7 – ویستا ( DirectX 11 ) ویندوز XP فعلا ساپورت نمی شود اما در آپدیت های بعدی نرم افزار پشتیبانی خواهد شد.حداقل رم 2 گیگا بایت و فضای خالی 20 مگابایت برای نصب.اینترنت پرسرعت و نصب داشتن حداقل درایور یعنی R290 و یا بالاترکارت های گرافیک پشتیبانی شده برای بروز رسانی خودکار درایور:کارت های سری 8 ، 9 ، 100 ، 200 ، 300 ، 400 ، 500 و 600 و بالاتر سیستمهای خانگی و کارتهای سری 8 ، 9 ، 100 ، 200 ، 300 ، 400 ، 500 و بالاتر مدل M لپتاپ هاسخت افزار پشتیبانی شده برای انجام تنشیمات بهینه:کارت های گرافیک مدل 400 ، 500 و 600 کامپوتر های شخصی و لپتاپ ها . از رزولوشن 1024×768 تا 2560×1600CPU : از شرکت اینتل مدل های : i3 ، i5 ، i7 و بالاتر ( بازی های محدودتری برای مدل های دوهسته ای پشتیبانی می شوند ) و از شرکت AMD مدل های : Phenom II, Athlon II, Phenom X4آموزش نرم افزار :ابتدا آخرین ورژن نرم افزار را از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لینک زیر دانلود و نصب نمایید ( لینک کمکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])). سپس نرم افزار را باز نمایید و به سربرگ Preferences و قسمت Games بروید و مطمئن شوید تیک Automatically apply optimal setting updates زده شده باشد. سپس در قسمت Scan for games و Locations بر روی دکمه + کلیک کرده و آدرس نصب گیم های خود را به نرم افزار بدهید. خود نرم افزار درایو C را به صورت محل پیش فرض در نظر گرفته است با توجه به اینکه معمولا کمتر کسی درابو C را محل نصب گیم انتخاب میکند شما آدرس دلخواه خود را اضافه نمایید برای مثال همانطور که در شکل زیر مشاهده میشود گیم های بنده در درایو D نصب میباشد. ( در نظر داشته باشید اگر به صورت اورجینال از استیم یا اوریجین و یا هر نرم افزار دیگری استفاده میکنید لازم است که محل نصب بازی مربوطه را بدهید . در سیستم بنده استیم و گیم های دخل آن در یک محل نصب هستند. )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سپس به قسمت Update بروید در این قسمت تیک Automatically download driver update and let me choose when to install them را بردارید تا نرم افزار به طور اتوماتیک درایور جدید را دانلود نکند. در این حالت فقط به شما اعلام میشود که ورژن جدید موجود است و با توجه به اینکه اکثر دوستان محدودت دانلود دارند درایور دانلود نمیشود و شما میتوانید در فرصتی دیگر این کار را انجام دهید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پس از انجام تنظیمات فوق به سربرگ Games رفته و بر روی علامت سیز رنگ وسط صفحه کلیک نمایید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در این هنگام برنامه به دنبال بازی های شما میگردد و در نهایت با پیغامی به شکل زیر روبرو میشوید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حال لیستی از گیم های نصب شده بر روی سیستمت شما را مشاهده میکنید با کلیک کردن بروی نام بازی و فشردن دکمه سیز رنگ Optimal نرم افزار آخرین تنظیمات بهینه برای بازی مورد نظر را از سایت انویدیا دریافت نموده و بروی بازی شما اعمال می کند. ( اگر بازیی بر روی سیستم شما نصب است اما در لیست وجود ندارد قسمت مربوط به دادن مکان بازی به نرم افزار را دوباره چک کنید وبا زدن دکمه رفرش در پایین سمت چپ لیست را بروز نمایید. )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگر مراحل را درست رفته باشید با توجه به سرعت سیستمتان تنظیمات انجام می شوند و باید مانند شکل زیر تاییدیه را دریافت نمایید و در لیست روبروی اسم بازی مورد نظر تیک سبز رنگی نمایان شود. حال میتوانید از سخت افزار خود حداکثر کارایی را ببرید. در نظر داشته باشید هیچکس بهتر از خود انویدیا مسلط بر محصولات خود نمی باشد پس به انویدیا و این نرم افزار اعتماد داشته باشید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در مواردی ممکن است نرم افزار تنظیمات بازی را شناسایی نکند و در قسمت Current جلوی تمامی تنظیمات خط تیره قرار دهد که درین مواقع باید بازی را یک بار باز کرد و اگر بازی در حال اجرا است آن را یکبار ری استارت کرد. یا ممکن است به طور کل بازی مورد نظر پشتیبانی نشود. در حال حاضر بازی های زیر توسط این نرم افزار پشتیبانی میشوند و بازی های جدید همانند درایور کارت گرافیک در نسخه های بعدی نرم افزار قرار خواهد گرفت پس سعی کنید همیشه از آخرین ورژن نرم افزار که در سایت انویدیا قرار میگیرد استفاده کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نکته : با توجه به اینکه سایت انویدیا ip کشور عزیزمان را تحریم کرده است شما نیاز دارید تحریم ها را دور بزنید.این نرم افزار به صورت انحصاری ویژه کارت های انویدیاست و اگر نرم افزاری به این کاملی برای کارت های AMD یافت شد آموزشش قرار خواهد گرفت.منبع سایت انویدیا و سیستمی که با آن نرم افزار آموزش داده شده :GTX 690Intel i7 3xxx GLA 20118GB system memoryTV 60 Hzبرای سیستم های متفاوت تنظیمات بهینه فرق می کند و هر سیستم در قسمت Optimal setting تنطیمات متفاوتی خواهد داشت.
اگر حل نشد سریع اطلاع بدید

a.mohamadnejad897
11-08-2016, 11:24
با توجه به اینکه به تاریخ انتشار بازی بزرگ PC کرایسیس 3 نزدیک میشویم یکی از دغدغه های PC بازان سخت افزار مناسب و تنظیمات بهیه با سخت افزار خود می باشد. و همیشه این سوالات : من با فلان سخت افزار می توانم گیم را اجرا کنم یا نه ؟ با فلان سخت افزار چه درجه از تنظبمات برا من مناسب است ؟ و ….. برای کاربران وجود دارد. پس تصمیم گرفته شد که توضیح مختصری درباره بهینه سازی تنظیمات با توجه به سخت افزار موجود داده شود.تنظیمات بهینه یا اصطلاحا Optimize Setting به تنظیماتی گفته میشود که با توجه به سخت افزار موجود بهترین و بالاترین کیفیت را بدون افت فریم از بازی دریافت کنیم .چندی پیش شرکت انویدیا که بزرگترین تولید کننده کارتهای گرافیک سیستم های شخصی و لپتاپ می باشد نرم افزاری برای راحتی کاربران ارائه کرد با نام GeForce Experience این نرم افزار با توجه به CPU ، کارت گرافیک و مانیتور شما تنظیمات بهینه را به شما پیشنهاد می دهد و در صورت تمایل تنظیمات را برای شما انجام میدهد. علاوه بر بهینه سازی تنطیمات نرم افزار بروز رسانی درایور کارت گرافیک شما را نیز برعهده دارد. ( مهمترین عوامل دخیل در گرفتن بهترین خروجی از گیم عبارت اند از : گارت گرافیک ، CPU ، رم و درایور نصب شده بر روی سیستم شما )نیازمندی ها:ویندوز 8 – 7 – ویستا ( DirectX 11 ) ویندوز XP فعلا ساپورت نمی شود اما در آپدیت های بعدی نرم افزار پشتیبانی خواهد شد.حداقل رم 2 گیگا بایت و فضای خالی 20 مگابایت برای نصب.اینترنت پرسرعت و نصب داشتن حداقل درایور یعنی R290 و یا بالاترکارت های گرافیک پشتیبانی شده برای بروز رسانی خودکار درایور:کارت های سری 8 ، 9 ، 100 ، 200 ، 300 ، 400 ، 500 و 600 و بالاتر سیستمهای خانگی و کارتهای سری 8 ، 9 ، 100 ، 200 ، 300 ، 400 ، 500 و بالاتر مدل M لپتاپ هاسخت افزار پشتیبانی شده برای انجام تنشیمات بهینه:کارت های گرافیک مدل 400 ، 500 و 600 کامپوتر های شخصی و لپتاپ ها . از رزولوشن 1024×768 تا 2560×1600CPU : از شرکت اینتل مدل های : i3 ، i5 ، i7 و بالاتر ( بازی های محدودتری برای مدل های دوهسته ای پشتیبانی می شوند ) و از شرکت AMD مدل های : Phenom II, Athlon II, Phenom X4آموزش نرم افزار :ابتدا آخرین ورژن نرم افزار را از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لینک زیر دانلود و نصب نمایید ( لینک کمکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])). سپس نرم افزار را باز نمایید و به سربرگ Preferences و قسمت Games بروید و مطمئن شوید تیک Automatically apply optimal setting updates زده شده باشد. سپس در قسمت Scan for games و Locations بر روی دکمه + کلیک کرده و آدرس نصب گیم های خود را به نرم افزار بدهید. خود نرم افزار درایو C را به صورت محل پیش فرض در نظر گرفته است با توجه به اینکه معمولا کمتر کسی درابو C را محل نصب گیم انتخاب میکند شما آدرس دلخواه خود را اضافه نمایید برای مثال همانطور که در شکل زیر مشاهده میشود گیم های بنده در درایو D نصب میباشد. ( در نظر داشته باشید اگر به صورت اورجینال از استیم یا اوریجین و یا هر نرم افزار دیگری استفاده میکنید لازم است که محل نصب بازی مربوطه را بدهید . در سیستم بنده استیم و گیم های دخل آن در یک محل نصب هستند. )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سپس به قسمت Update بروید در این قسمت تیک Automatically download driver update and let me choose when to install them را بردارید تا نرم افزار به طور اتوماتیک درایور جدید را دانلود نکند. در این حالت فقط به شما اعلام میشود که ورژن جدید موجود است و با توجه به اینکه اکثر دوستان محدودت دانلود دارند درایور دانلود نمیشود و شما میتوانید در فرصتی دیگر این کار را انجام دهید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پس از انجام تنظیمات فوق به سربرگ Games رفته و بر روی علامت سیز رنگ وسط صفحه کلیک نمایید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در این هنگام برنامه به دنبال بازی های شما میگردد و در نهایت با پیغامی به شکل زیر روبرو میشوید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حال لیستی از گیم های نصب شده بر روی سیستمت شما را مشاهده میکنید با کلیک کردن بروی نام بازی و فشردن دکمه سیز رنگ Optimal نرم افزار آخرین تنظیمات بهینه برای بازی مورد نظر را از سایت انویدیا دریافت نموده و بروی بازی شما اعمال می کند. ( اگر بازیی بر روی سیستم شما نصب است اما در لیست وجود ندارد قسمت مربوط به دادن مکان بازی به نرم افزار را دوباره چک کنید وبا زدن دکمه رفرش در پایین سمت چپ لیست را بروز نمایید. )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگر مراحل را درست رفته باشید با توجه به سرعت سیستمتان تنظیمات انجام می شوند و باید مانند شکل زیر تاییدیه را دریافت نمایید و در لیست روبروی اسم بازی مورد نظر تیک سبز رنگی نمایان شود. حال میتوانید از سخت افزار خود حداکثر کارایی را ببرید. در نظر داشته باشید هیچکس بهتر از خود انویدیا مسلط بر محصولات خود نمی باشد پس به انویدیا و این نرم افزار اعتماد داشته باشید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در مواردی ممکن است نرم افزار تنظیمات بازی را شناسایی نکند و در قسمت Current جلوی تمامی تنظیمات خط تیره قرار دهد که درین مواقع باید بازی را یک بار باز کرد و اگر بازی در حال اجرا است آن را یکبار ری استارت کرد. یا ممکن است به طور کل بازی مورد نظر پشتیبانی نشود. در حال حاضر بازی های زیر توسط این نرم افزار پشتیبانی میشوند و بازی های جدید همانند درایور کارت گرافیک در نسخه های بعدی نرم افزار قرار خواهد گرفت پس سعی کنید همیشه از آخرین ورژن نرم افزار که در سایت انویدیا قرار میگیرد استفاده کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نکته : با توجه به اینکه سایت انویدیا ip کشور عزیزمان را تحریم کرده است شما نیاز دارید تحریم ها را دور بزنید.این نرم افزار به صورت انحصاری ویژه کارت های انویدیاست و اگر نرم افزاری به این کاملی برای کارت های AMD یافت شد آموزشش قرار خواهد گرفت.منبع سایت انویدیا و سیستمی که با آن نرم افزار آموزش داده شده :GTX 690Intel i7 3xxx GLA 20118GB system memoryTV 60 Hzبرای سیستم های متفاوت تنظیمات بهینه فرق می کند و هر سیستم در قسمت Optimal setting تنطیمات متفاوتی خواهد داشت.
اگر حل نشد سریع اطلاع بدید

booghh
28-04-2017, 12:58
سلام. لب تاب منlenovo ideapad 500هست. اطلاعات سیستمو هم فرستادم. با وجود اینکه سیستمم نسبتا قویه ولی بازی هایی مثلwatch dogs-battlefield-syndicateو بعضی بازی های دیگه رو فقط میتونم روی حالتlowبازی کنم و حتی رویmedium بازی پر از باگ میشه. خیلی ازار دهندست اصلا انتظار ندارم.با وجود اینکه داخل نقد و بررسی لب تابم نظر کاربرا که میخوندم نوشته بودن watch dogs و gta vو همه بازی ها رو بدون باگ اجرا کردند. لطفا کمک کنید:n37:

Operating System
Windows 10 Enterprise 64-bit
CPU
Intel Core i7 6600U @ 2.50GHz 51 °C
Skylake-U/Y 14nm Technology
RAM
8/00GB Single-Channel DDR3 @ 797MHz (11-11-11-28)
Motherboard
LENOVO Lenovo ideapad 5 (U3E1) 48 °C
Graphics
Generic PnP Monitor (1920x1080@60Hz)
Intel HD Graphics 520 (Lenovo)
4096MB ATI AMD Radeon R7 M360 (Lenovo)
CrossFire Disabled
Storage
931GB Seagate ST1000LM014-SSHD-8GB (SATA) 38 °C
Optical Drives
PLDS DVD-RW DA8A6SH
Audio