PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ - 3D Max - Fast Rendering

niegrau
05-09-2013, 18:12
با احترام خدمت کاربران،
درخواست معرفی لپ تاپ (با قابلیت Overclock ) متناسب با نیاز کاریم رو دارم.
- زمینه کاری حال حاضر: 3D Max در زمینه معماری داخلی و خارجی، Vray Rendering
- توسعه زمینه کاری در آینده نزدیک به: انیمیشن سازی متحرک از مدل های ساخته شده
- بودجه: 2 تا 3.5 میلیون

مشکل اساسی من در حال حاضر، زمانبر بودن انجام رندرگیری هست.

شنیدم که:
* برای افزایش سرعت رندرگیری: عوامل مهم CPU و Cache هست ! یعنی Ram و Graphic تاثیری ندارند در رندرگیری؟ با این وجود، CPU استفاده شده در لپ تاپ ها قابل رقابت با کامپیوترهای Desktop می تونن باشن؟ و یه سوال جالب، آیا مادربردی هست که 2 تا CPU یا بیشتر بشه روش سوار کرد؟ آیا Multi Threading و Hyper Threading یکی هستند؟ در زمینه رندرگیری مفید واقع میشن؟
(فقط در صورتی نظرم رو از خرید لپتاپ به دسکتاپ تغییر میدم که، با همون قیمت بشه از دسکتاپ کارایی حداقل 1.5 تا 2 برابر بیشتر از لپتاپ گرفت !)

* برای متحرک سازی صحنه: Graphic و Ram مهم میشن ! بنظر شما چقدر گرافیک لازم هست؟ 2 GB DDR5 یا 3خوبه ؟ اینایی که قابلیت توربو تا 4 رو دارند، اصلا در این زمینه کمکی می کنند؟ اگر گرافیک رو به 1 کاهش بدیم، تفاوتش در کار چقدر محسوس هست؟

لپ تاپ هایی که خودم تابحال دیدم:
Asus Gaming Series
Toshiba Quismo series
Lenovo

با تشکر پیشاپیش
پاسخ شما به هر کدوم از سوال های بالا کمک بزرگی به بنده هست.

Capital
06-09-2013, 15:11
دوست عزیز همانطور که خودتون میدونید برای رندر گیری بیشتر به cpu خوب احتیاج هست همچنین برای متحرک سازی گرافک خوب لازم هست و برای این کارهایی که میخواین تو این رنج قیمت بهترین لپ تاپی که میتونید انتخاب کنید n550jv هست که از همه لحاظ عالیه و یا y510 و اگر باز هم با قیمت کمتر میخواین برین سراغ n46vz یا n56vb.

NOR-1
06-09-2013, 16:27
لپ تاپ مناسب کار شما نیست اما خب اگه لپ تاپ نیاز دارید لپ تاپ های تو بازار مناسب نیستن پیشنهاد میدم یا از خارج تهیه کنین یا به فکر pc باشین
لپ تاپ های تو بازار صرفاً جهت گیمینگ مناسب هستن
باید دنبال چیزی مثل EliteBook HP بگردین

Capital
06-09-2013, 20:51
با احترام خدمت کاربران،
درخواست معرفی لپ تاپ (با قابلیت Overclock ) متناسب با نیاز کاریم رو دارم.
- زمینه کاری حال حاضر: 3D Max در زمینه معماری داخلی و خارجی، Vray Rendering
- توسعه زمینه کاری در آینده نزدیک به: انیمیشن سازی متحرک از مدل های ساخته شده
- بودجه: 2 تا 3.5 میلیون

مشکل اساسی من در حال حاضر، زمانبر بودن انجام رندرگیری هست.

شنیدم که:
* برای افزایش سرعت رندرگیری: عوامل مهم CPU و Cache هست ! یعنی Ram و Graphic تاثیری ندارند در رندرگیری؟ با این وجود، CPU استفاده شده در لپ تاپ ها قابل رقابت با کامپیوترهای Desktop می تونن باشن؟ و یه سوال جالب، آیا مادربردی هست که 2 تا CPU یا بیشتر بشه روش سوار کرد؟ آیا Multi Threading و Hyper Threading یکی هستند؟ در زمینه رندرگیری مفید واقع میشن؟
(فقط در صورتی نظرم رو از خرید لپتاپ به دسکتاپ تغییر میدم که، با همون قیمت بشه از دسکتاپ کارایی حداقل 1.5 تا 2 برابر بیشتر از لپتاپ گرفت !)

* برای متحرک سازی صحنه: Graphic و Ram مهم میشن ! بنظر شما چقدر گرافیک لازم هست؟ 2 GB DDR5 یا 3خوبه ؟ اینایی که قابلیت توربو تا 4 رو دارند، اصلا در این زمینه کمکی می کنند؟ اگر گرافیک رو به 1 کاهش بدیم، تفاوتش در کار چقدر محسوس هست؟

لپ تاپ هایی که خودم تابحال دیدم:
Asus Gaming Series
Toshiba Quismo series
Lenovo

با تشکر پیشاپیش
پاسخ شما به هر کدوم از سوال های بالا کمک بزرگی به بنده هست.دوست عزیز من قبلا یه مطلبی نوشتم که به بررسی و راهنمایی خرید cpu و همچنین فرق cpu لپ تاپ و دسکتاپ رو نوشتم امیدوارم با خواندنش بتونین بفهمین که چه فرقی میکنند اینم لینکش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wrath of god
07-09-2013, 07:56
دوست عزیز به نضر من شما اگه لپ تاپ با cpu و cache بالا گرافیک بالا و رم بالا می خواین لپ تاپ خودم رو به شما پیشنهاد می کنم که هارد یه ترا هستش acer cor i7 5755G و اگه سرچ کنین این لپ تاپ با قیمت 3/5 میلیون لپ تاپ خیلی خوبی هستش و برای کار های مهندسی گرافیکی از جمله ساخت کارتون یا...... پیشنهاد خوبی هست تتتتتتتتتتتنننننننننننننن هههههههههههههههههاااااااا ااااا بدیش اینه که سنگینه ولی قابل حمل هست پیشنهادم این بود امیدوارم خوشتون بیاد:n06:

Capital
07-09-2013, 19:21
دوست عزیز به نضر من شما اگه لپ تاپ با cpu و cache بالا گرافیک بالا و رم بالا می خواین لپ تاپ خودم رو به شما پیشنهاد می کنم که هارد یه ترا هستش acer cor i7 5755G و اگه سرچ کنین این لپ تاپ با قیمت 3/5 میلیون لپ تاپ خیلی خوبی هستش و برای کار های مهندسی گرافیکی از جمله ساخت کارتون یا...... پیشنهاد خوبی هست تتتتتتتتتتتنننننننننننننن هههههههههههههههههاااااااا ااااا بدیش اینه که سنگینه ولی قابل حمل هست پیشنهادم این بود امیدوارم خوشتون بیاد:n06:
دوست عزیز لطفا دوستان دیگه رو درست راهنمایی کنید این دوستمون به گرافیک و پردازنده بالا احتیاج داره.اخه این لپ تاپ با سی پی یو 2670QM که از نسل دوم اینتل هست و همچنین قدرت پردازش پایینی داره و همچنین گرافیک این لپ تاپ 630M هست که تو این رنج قیمت خیلی ضعیف هست البته نمیگم که این لپ تاپ دارای کانفیگ خوبی نیست اما خوب قیمت 3.5 خیلی برای این مدل بالاست الان من لپ تاپ Z500 رو اگه بخوام با این لپ تاپ مقایسه کنم با اینکه 2600 تومان هست اما از این لپ تاپ 3.5 میلیونی دارای کانفیگ بهتری هست و همچنین تا 3.5 بهترین لپ تاپ N46JV هست که دارای گرافیک 750M و همچنین پردازنده نسل چهارم و اینکه پردازندش دارای قدرت خیلی خوبی هست البته موردهای دیگه ای هم هست که این دوستمون رو این موردها بیشتر تمرکز دارن.

niegrau
07-10-2013, 21:07
با تشکر از شما و مطالب مفیدتون، تصمیمم رو عوض کردم به خرید یک دسکتاپ ! بعد از اینکه بحث علی رو در مورد cpu خوندم دیدم که لپ تاپی با مشخصات مشابه چیزی که مد نظرم هست در حد 6-7 تومان هست. ولی فکر کنم با 3-4 تومان بشه دسکتاپشو گرفت. بهرحال خیلی ممنون از راهنمایی هاتون.

tekno2006
08-10-2013, 06:29
سلام و عرض خسته نباشی به دوستم . من برخلاف حرفه کاری ام در سطح بالا تری دی مکس و مایا کار کردم اوایل با کامپیوتر دسکتاپ و بعدش بعلت اینکه زیاد خونه نبودم با لپ تاپ طراحی و رندر رو انجام می دادم نظری که من الان میدم شاید فنی نباشه و کاملا بر اساس تجربه ام میگم و اگر اشتباه برداشت کردم دوستان لطف کنن راهنماییم کنن . من رو لپ تاپ های زیادی عملیات رندر رو انجام دادم اولین قطعه ای که بیشترین تاثیر رو رو رندرینگ انجام میده حتی بیشتر از سی پی یو ، کارت گرافیک با پهنای باند زیاد و مخصوص رندرینگ تو لپ تاپ هست ارتباط کاملا مستقیم داره و در هر برندی از لپ تاپ معمولا چند مدلش به تناوب کارت جیفورس مثلا کارت های سری Quadro و آی تی آی رادئون مثلا سری FirePro وجود داره که دیگه نام نمی برم با یه سرچ ساده می تونی ببینی یا همین دوستان تاپیک راهنمایی بهتری از من می کنن و قیمت لپ تاپ رو به شدت بالا می برده و سرعت رندر رو تا 50 برابر پایین میاره و بدی اش این هست که این کارتا برخلاف قدرت زیادشون تقریبامناسب بازی و گیم نیستند یعنی بر اون طراحی نشدند و در سطح متوسط رو به بالا هستند شما چه کارت گرافیکتون 640 باشه چه 750 تغییر محسوسی نمی بینید و یا من بطور تجربی تایمی که گرفتم ندیدم شاید برای کلیپ 17 ثانیه ای من یه ساعت و ربع طول کشید البته با جزئیات بالا. قطعه بعدی سی پی یو که منکرش نمیشم مخصوصا نوع معماری پردازش که از هاسول شروع و پا فرکانس موثر پله ای پایین تر میاد. تعداد هسته ها البته نه از نوع مجازی ارتباط کاملا مستقیم تو کاهش تایم رندر و میزان کش هم من واقعا تاثیر محسوس به چشم دیدم البته با گرافیک یکسان. در جمع بندی کلی تو این قیمت انتظار معجزه از لپ تاپ برای کار تری دی از نوع حرفه ای مخصوصا طراحی ساختمان با جزئیات بالا نمیره البته کارتو به خوبی انجام میدن و شکی نیست ولی انتظار کاهش تایم رندر به میزان زیاد رو نباید داشت زمانی اختلاف این دو دسته کارت گرافیک برات مهم میشه که بطور مستقیم با هردوشون کار کنی و سرعتاشو بسنجی یا از بنچ مارکا ببینی که من وقت زیادی رو برا این گذاشتم البته بیشتر بخاطر جذابیت و کنجاوی کار بود

wrath of god
14-10-2013, 14:28
بزار مشخصاتو بدم حال بکنی
ram:6 GB
intel core i7 2670 QM
NVIDIA GEFORCE GT 630m
750GB HARD disk
cache:6 mb
2GB graphics GT 630m
:n26::n26::n26::n26::n26::n26::n26::n26::n26::n26: :n26::n26::n26::n26::n26::n26:

&محمدحسینی&
18-10-2013, 08:22
مدلش چیه؟??

&محمدحسینی&
18-10-2013, 08:26
مدلش چیه؟??

&محمدحسینی&
18-10-2013, 08:27
آیا پردازنده ها سری Uجواب میده?

wrath of god
18-10-2013, 13:11
acer aspire 5755g