PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در ایجاد حالت رم Dual Channel

mm_toraby
05-09-2013, 12:49
با درود
دوستان من به تازگی مادربورد M5A97 R2.0 خریدم و بعد از نصب تمام سخت افزارهای لازم به مشکلی عجیب برخوردم و شایدم بنظر من عجیب میاد و اون اینه که من دو تا رم 2 گیگ با باس 1333 Kingmax دارم و وقتی میخوام که رم ها رو بصورت Dual channel استفاده کنم بجای 4 گیگ تنها دو گیگ رو میشناسه.البته خود مادربورد اعتراف میکنه که دو تا رم 2 گیگ نصب هست ولی تنها از ظرفیت یکی استفاده میکنه.من رم ها رو جابجا کردم و همچنین چند بار با جابجایی رمها در اسلاتهای هم همرنگ سعی کردم تا مشکل رو حل کنم و حتی آخرین ورژن بایوس رو هم نصب کردم ولی باز این مشکل رو هنوز دارم،در حالیکه تا قبل از دمونتاژ قطعات از مادربورد قبلی،چنین مشکلی نداشتم و از حالت Dual channel براحتی استفاده میکردم.نکته ی دیگه اینکه وقتی رم ها رو در کنار هم و در اسلات های غیر هم رنگ میزارم تمام ظرفیت رو میشناسه ولی خوب امتیاز Dual channel کجا و امتیاز تک کانال کجا.در ضمن هر دو رم یک مدل هستند و در دفترچه ی راهنما مشخصات سخت افزاری رم های که من ازشون استفاده میکنم هم هست!!!!
بنظر شما ایراد از مادر بورده یا از رم یا از تنظیمات؟؟؟؟؟
من که خدایی کم آوردم:n30:
چندتا عکس از بایوس میزارم برای درک بهتر مطلب.
ممنون میشم که منو راهنمایی کنید.
با سپاس فراوان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
05-09-2013, 14:43
تفاوت کارایی دوال چنل و سینگل آنچنان که فکر میکنید بالا نیست شاید 10% تفاوت باشه ولی برای حل این مشکل اگه رم ها به صورت تکی رو همه اسلات ها سالمه و در حالت سینگل مشکلی نیست و بایوس هم آپدیت است میتونه این مشکل از تنظیمات تایمینگ فرکانس و ولتاژ رم در بایوس باشه که باید با این پارامترها درست کنید

یک علت دیگه هم میتونه از ناسازگار بودن رم با مین باشه با دو تا رم دیگه از برند دیگه در حالت دوال تست کنید ببینید مشکل بازم است یا نه

ess_1362
05-09-2013, 20:12
شما ماژول ها را بصورت dual Chanel روی سیستم سوار کنید و بعد از تب های مموری و spd نرم افزار cpuz شات بذارید تا بررسی بشه

mm_toraby
05-09-2013, 21:03
شما ماژول ها را بصورت dual Chanel روی سیستم سوار کنید و بعد از تب های مموری و spd نرم افزار cpuz شات بذارید تا بررسی بشه

با درود
چشم حتما

mm_toraby
06-09-2013, 11:11

با درود
این هم عکسهایی که گفته بودید بگیرم.

ess_1362
06-09-2013, 12:55
قزار شد ماژول ها را بصورت چینش دو کاناله قرار بدین و شات بذارید!!
در این حالت(تک کاناله) هیچ موردی نداره و 4 گیگ را شناخته

mm_toraby
06-09-2013, 13:14
قزار شد ماژول ها را بصورت چینش دو کاناله قرار بدین و شات بذارید!!
در این حالت(تک کاناله) هیچ موردی نداره و 4 گیگ را شناخته

یکی در میان کار گذاشمشون مثل مادر بورد قبلی و مادربورد های دیگه تا حالت دو کاناله بوجود بیاد که در نیمود و باز تک کانال نشون میده و بجای 4 گیگ رم،تنها دو گیگ رو میشناسه.

ess_1362
07-09-2013, 07:44
جای ماژول ها را تغییر بده تا بصورت dual channel در باید