PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیومدن ویندوز 7 و ارور BOOTMGR

Glad Boy
04-09-2013, 00:55
سلام دوستان

من pc رو طرفای غروب روشن کردم و یه مقدار باهاش کار کردم، بعدش رفتم بیرون یادم رفت که خاموشش کنم. وقتی برگشتم دیدم که روی
یه صفحه سیاه مونده ! ریاستارتش که کردم یه صفحه سیاه باز شد که این پیغام رو توش نوشته :
BOOTMGR image is corrupt. The system cannot boot

هربار هم که کامپیوتر رو ریاستارت میکنم دوباره همین ارور میاد ! نمی دونم چرا اینجوری شده !؟ مشکل چیه ؟ باید چکار کنم که درست بشه؟
روی desktop یه سری فایلای مهم داشتم که نمی تونم از دوباره ویندوز نصب کنم !

تو رو خدا راهنمایی کنید...

HORROR
04-09-2013, 03:06
مشکل شما با خوندن این صفحه و اجرای دستوراتش با احتمال زیاد حل میشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Glad Boy
04-09-2013, 11:14
آقا درست نشد ...
چکار کنیم حالا..
:n03:

vissoto
04-09-2013, 11:47
با dvdهای live مانندhiren اشنایی دارید؟
با linux چطور؟

vissoto
04-09-2013, 11:53
ایا هارد شما درایو خالی دارد؟

HORROR
04-09-2013, 17:46
دیسک ویندوز رو بزار تو درایو و f8 بزن و system repair رو انتخاب کن...در پنجره system recover option , command prompt رو بزن و داخلش تایپ کن Bootrec.exe و اینتر بزن و بعدش ریست کن ببین درست میشه؟

Glad Boy
04-09-2013, 18:52
با dvdهای live مانندhiren اشنایی دارید؟
با linux چطور؟

اگه منظورتون نرم افزارایی مثل wondershare liveboot هستش. بله. با همین امتحان کردم ولی نتونست boot رو درست
کنه. یه قسمتیش بود که باید ویندوزی که روی سیستم نصب هست رو از یه لبه ی کشویی انتخاب می کردیم که متاسفانه
اصن هیچ ویندوزی رو شناسایی نکرده بود ! انگار که ویندوز کلا پریده !!!

ایا هارد شما درایو خالی دارد؟

هارد درایو خالی ؟ واسه چی؟ منظورتون واسه چه کاریه دقیقا؟؟

Glad Boy
04-09-2013, 19:01
دیسک ویندوز رو بزار تو درایو و f8 بزن و system repair رو انتخاب کن...در پنجره system recover option , command prompt رو بزن و داخلش تایپ کن Bootrec.exe و اینتر بزن و بعدش ریست کن ببین درست میشه؟

آقا مشکل خیلی اساسیه !! من اگه می فهمیدم که چرا این سیستم اینجوری شده خیلی خوب بود !!
وقتی که می خوام ویندوز رو repair کنم یه جایی هست که باید operating system لیست شده باشه تا بشه روش کاری کرد.. متاسفانه هیچ ویندوزی رو لیست نمیکنه ...

آقا بیخیال.. میشه یه نرم افزار خوب معرفی کنید که بشه به وسیله boot ریکاوری کرد؟ من یه سری فایل هام رو که مربوط به کارمه بتونم بازیابی کنم دیگه مشکلی نیست ویندوز رو عوض می کنم بعدش ...

HORROR
04-09-2013, 19:19
شما بهتره داخل بایوس درایو cd رو تنظیم کنید که اول بوت شه تا داخل ستاپ ویندوز بشین و مراحل رو اجرا کنید... این پک رو دانلود کن و بصورت بوتیبل رو دی وی دی رایت کن...بعدش میتونی توسط ویندوز مجازی وارد درایوهات بشی و اطلاعات رو دریافت کنی...

سایت سافت 98

vissoto
04-09-2013, 19:28
با س دی های بوت هایرن شما به desktop خود دسترسی خواهید داشت برای کپی کردن فایلهی مهم خود!
اگر درایو خالی دارید خب روی ان یک ویندوز دیگر نصب کنید تا درایو cفعلی شما پاک نشود

vissoto
04-09-2013, 19:29
تعمیر ویندوز فعلی به احتمال زیاد نشدنی است
ولی راههای بسیار اسانی برای نجات فایلهی شما وجود دارد!

Glad Boy
04-09-2013, 20:28
با س دی های بوت هایرن شما به desktop خود دسترسی خواهید داشت برای کپی کردن فایلهی مهم خود!
اگر درایو خالی دارید خب روی ان یک ویندوز دیگر نصب کنید تا درایو cفعلی شما پاک نشود

میشه اسم کامل این نرم افزاری که میگید رو بنویسید ؟
یا اینکه لینک دانلودش رو بدید لطفا ... من به دسکتاپ دسترسی پیدا کنم مشکلم حله..

vissoto
04-09-2013, 21:08
1. لینوکس مینت یا اوبونتو (تهیه فرمودید روش کار را توضیح میدهم)( اگر ایمیج است باید رایت شود)
2.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته این نرم افزار در مجموعه های نرم افزاری که بوتیبل باشند معمولا وجود دارد(در صورت دانلود باید رایت شود)

HORROR
05-09-2013, 01:19

لینکشو صفحه قبل اگه دقت کنید میبینید!

Glad Boy
05-09-2013, 10:23
آقا من این hiren bootcd رو دانلود کردم. میشه بگید واسه اینکه بوت رو درستش کنه باید از کدوم قسمتش اقدام کنم ؟!
یه ذره سخته، من سر در نیاوردم باید چیکار کنم !!

vissoto
05-09-2013, 10:33
به صورت ایمیج رایتش نمودید؟به چه صورت دانلود شد ؟ ایمیج یا فایل؟

Glad Boy
05-09-2013, 11:57
به صورت ایمیج رایتش نمودید؟به چه صورت دانلود شد ؟ ایمیج یا فایل؟

آره داداش. رایتش کردم. منظورم اون قسمتش هست که میره توی منوهاش داخل بوت.. از کجا باید برای درست کردم بوت اقدام کنم ؟ از کدوم منوش ؟

vissoto
05-09-2013, 15:48
پسوند اون چیزی که دانلود کردید چی بود؟ iso?
img?

Glad Boy
05-09-2013, 17:35
پسوند اون چیزی که دانلود کردید چی بود؟ iso?
img?

داداش من! قوربون اون شکلت بشم ! دیگه اینقدام کند ذهن نیستم که ! بله ! یه فایله ایمیج بود که من رایتش کردم روی دی وی دی !
از این نظر شما خیالت راحت، من که گفتم به شما، من توی منوهای این نرم افزاره رفتم از طریق بوت ! فقط نمی دونم چکار باید بکنم تا سیستم رو درستش کنم !!
شما اگه میشی توضیح بدید چطوری باید بوت رو درست کنم ! از کدوم منو توی این نرم افزاره ؟!

HORROR
05-09-2013, 19:15
باید بری به بخش mini windows و وارد درایوهات بشی ...از اونجا فایلهای که نمیخوای پاک بشن رو بفرستی یه درایو دیگه و از نو فرمت و نصب ویندوز....اون کاری که قبلا بهتون گفتم انجام دادین؟

vissoto
05-09-2013, 19:25
بله پش از بوت دنبال mini xpیا mini 7یا mini lniux بگردید حال یکیشون را انتخاب کنید و بذارید تا لو د بشه پس از مشاهده دسکتاپ(دسکتاپ hiren) حال در درایوها دنبال درایو c بگردید و اگه ویندوزتون 7 بودپوشه user________________________>>>نام کاربر>>>و ادامه...
اگه ویندوزتون xpبود ذایکیومنت اند ستسنگ _____________________نام یوزر و ادامه قضایا
ضمنا قصد بی احترامی نداشتم شرمنده!!!:n04:

Glad Boy
06-09-2013, 10:38
دوستان. اول اینکه می خواستم mini7 رو اجرا کنم که این ارور رو داد و نشد :
BIInitializeLibrary failed 0*0000017
بعدش دوباره mini XP رو زدم و اجرا شد. وقتی رفت توی ویندوز متاسفانه به درایوهام دسترسی نداشتم ! وقتی روشون کلیک می کردم که باز بشه این ارور رو میده :
C:\ is not accessible
The disk structure is corrupted and unreadable
آقا سیستم من اصلا هیچیش نبود ! آخه چرا این بلاها اومده سرش ! :n28: ویروس بوده یا چیز دیگه !؟ آخه kis13 هم نصب داشتم رو سیستم روزی چندبارم آپدیت میشد !
من با نرم افزار wondershare liveBoot هم تونستم پارتیشن های هاردم رو ببینم ولی توی اونم مثل همین hiren نتونستم بازشون کنم. ارور میداد..
همین wondershare liveBoot یه ابزاری برای ریکاوری هم داشت که ریکاوری میکرد و من همه فایل و فولدرهام رو که می خواستم بهشون دسترسی داشتم ولی متاسفانه
نمی دونم بخاطر مشکل نرم افزاره یا چی؟ وسط ریکاوری یه دفعه ابزار ریکاوریش مشکل پیدا میکرد و عملیات ریکاوری خود به خود کنسل میشد و ابزارش خود به خود بسته میشد..

Glad Boy
06-09-2013, 10:51
آقا من دیگه می خوام برم واسه ریکاوری ! من این نرم افزار رو دارم، به نظرتون خوبه ؟
Prosoft Data Rescue v3.2 Boot CD
+
دوستان نمیشه کاری کرد که به درایو هام دسترسی پیدا کنم ؟! من دوتا درایو بیشتر نداشتم. اول فک می کردم فقط به درایو ویندوزم دسترسی ندارم..
الان اینجور که بوش میاد اون یکی درایومم نمی تونم باز کنم ! بد بخت میشم که اینجوری !!

دوتا دوست عزیز HORROR و vissoto تا اینجا که خیلی من رو راهنمایی کردن.. اگه امکانش هست بازم کمک کنن تا بتونیم این داستان رو حلش کنیم با کمک هم..
ممنون.

vissoto
06-09-2013, 12:38
سلام
1. ویندوز قبلی شما چی بود ؟ اخرین بار کی نصب فرموده بودبد؟
2. مشخصات هارد خود را بفرمایید؟ حجم کل؟ تعداد پارتیشنها؟
3.اخرین باری که کامپیدتر را رها کردید!! در حال دانلود بود؟
4. ایا از اینترنت پر سرعت برخوردارید؟؟ (محدودیتی از لحاظ دانلود نرم افزارهای مورد نیاز برای اینکار ندارید؟)
5.

vissoto
06-09-2013, 12:44
هارد شما چندسالش بود ؟؟؟ :sq_14:

Glad Boy
06-09-2013, 13:25
ویندوزم seven Enterprise بودش. خیلی ویندوز خوبی بود و فک کنم یه سالی بود داشت کار میکرد.
مدل دقیق هاردم رو نمی دونم چیه! ولی مارکش سامسونگ هستش و 500 گیگ. کلا دو تا پارتیشن داشتم.
آخرین بار که کامپیوتر رو رها کردم و این بلا اومد سرش دانلود نمی کرد. کلا کاری نمی کرد ولی اینترنت بهش وصل بودش. مودم روشن بود.
بله. پرسرعت دارم. نرم افزارها رو می تونم با لپ تاپ بذارم شبا دانلود بشن.
هاردم نمی دونم دقیقا چند سالش بود. ولی یه نرم افزار داشتم واسه سلامت هارد روی سیستم نصب کرده بود. سلامت هارد رو همیشه 100 درصد میزد. فک کنم نوشته
بود چهارصد و شصت هفتاد روزم کار کرده بودش ...

HORROR
06-09-2013, 14:42
طبق این اموزش برو ببین جواب میده؟

Glad Boy
06-09-2013, 16:02
طبق این اموزش برو ببین جواب میده؟

عجب روش جالب و به درد بخوری بود !!:n04:
ولی نشد که نشد !! آقا به پارتیشن هام دسترسی ندارم ! نمی تونم برم داخلشون...:n03:
می دونین چه حالتیه؟ پارتیشن ها مثل موقعی شده که یه پارتیشن جدید میسازیم بعدش باید یبار فرمت بشه تا بتونیم ازش استفاده کنیم، اونجوریه الان !!

چیکار کنیم پس؟!:n28:

HORROR
06-09-2013, 17:04
خوب بگو وقتی میخوای پارتیشن رو باز کنی چه اروری میده؟

Glad Boy
06-09-2013, 18:15
خوب بگو وقتی میخوای پارتیشن رو باز کنی چه اروری میده؟

تو این روش آخری که شما گفتین که کلا هیچ اروری نمیده. باز نمیکنه. اصن وقتی روش کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمیوفته...
ولی توی روش های دیگه همون اروری رو میده که توی پست شماره 22 نوشتمش کامل...

HORROR
06-09-2013, 18:26
یه بار بدون اینکه دابل کلیک کنی ادرس درایو رو تو ادرسبار بنویس اینتر بزن...

vissoto
06-09-2013, 18:38
سلام
یک cd یا dvdلینوکس تهیه کنید
یا به linuxmint.com مراجعه ویکی از انها را از صفحه دانلود دانلود کنید سپس رایت کنید سپس مانند هایرن بوت شوید(فک کنم خودکار بوت شه) صبر کنید تا دسکتاپش را مشاهده کنید(یوزر و پسورد را خالی اینتر بزنید ) سپس دنبال درایوهایتان بگردید . برای بازگشت روی مای کامپیوتر کلیک کنید(فک کنم توی منوی استارت باشه) چون ترتیب درایوها انچیزی نیست که در ویندوز بود!
(اخرین مرحله قبل از وارد شدن به فاز ریکاوری!) با توجه به اینکه 2درایوتان دچار مشکل شده در صورت پیدا کردن فایلها انها را در flash ذخیره کنید.
نرم افزار قدرتمندی میشناسم که توانستم یک درایو 40گیگی را پس از چند بار فرمت شدن نجات داد. ولی باید ویندوز نصب باشد!!

نمیدانید درایو دومتان چقدر فضای خالی داشت؟

HORROR
06-09-2013, 18:52
سلام
یک cd یا dvdلینوکس تهیه کنید
یا بهlinuxmint.comمراجعه ویکی از انها را از صفحه دانلود دانلود کنید سپس رایت کنید سپس مانند هایرن بوت شوید سپس دنبال درایوهایتان بگردید
(اخرین مرحله قبل از وارد شدن به فاز ریکاوری!) با توجه به اینکه 2درایوتان دچار مشکل شده در صورت پیدا کردن فایلها انها را در flash ذخیره کنید.
نرم افزار قدرتمندی میشناسم که توانستم یک درایو 40گیگی را پس از چند بار فرمت شدن نجات دهم ولی باید ویندوز نصب باشد!!

لطفا اسم نرم افزارو بگو...

دوست عزیز این ویدیو رو ببین ببین کمکی میکنه واسه درایوات

vissoto
06-09-2013, 20:11
لطفا اسم نرم افزارو بگو...

دوست عزیز این ویدیو رو ببین ببین کمکی میکنه واسه درایوات

هر چی گشتم cdرا پیدا نکردم که اسم درستش را پیدا کنم !!!!! ولی یه چیزی مثل EASEUS data recovery یا EASEUS partition recovery بود. شاید مشهور نباشه ولی کار منو راه انداخت!!!
(یه نصفه روز طول کشید)!

vissoto
06-09-2013, 20:20
هر چی گشتم cdرا پیدا نکردم که اسم درستش را پیدا کنم !!!!! ولی یه چیزی مثل EASEUS data recovery یا EASEUS partition recovery بود. شاید مشهور نباشه ولی کار منو راه انداخت!!!
(یه نصفه روز طول کشید)!

ممنون از لطف شماHORROR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرامی

HORROR
06-09-2013, 20:38
اره نرم افزار خوبی هست قبلا امتحان کردم... ولی یکم قاطی داره!:n02:مثلا بعد از ریکاوری روی یه اهنگی کلیک میکنی یه ترک دیگه پخش میشه!:n21:

Glad Boy
11-09-2013, 09:23
دوباره سلام!
آقا من می خواستم ویندوز این سیستم رو عوض کنم. حین نصب ویندوز درایو c رو انتخاب کردم و فرمتش کرد. وقتی زدم که نصب ویندوز شروع بشه
بلافاصله نصب ویندوز متوقف میشه و این ارور رو میده !!

The installation was canceled
Any changes that were made to your computer during the installation process will not be saved

توی یه پنجره ارور هم که همزمان باز میشه این رو نوشته :

Windows could not format a partition on disk 0. The error occurred while preparing the partition selected for installation. Error code: 0*80070057

آقا این سیستم چه بلایی سرش اومده ؟! هارد ش سوخته آیا ؟!

vissoto
11-09-2013, 10:39
هنگام نصب باید درایو c را دیلیت کنید سپس در فضای خال ان ویندوز را نصب کنید

Glad Boy
11-09-2013, 12:56
هنگام نصب باید درایو c را دیلیت کنید سپس در فضای خال ان ویندوز را نصب کنید

دیلیت کردم. بازم همین ارور رو میده...

vissoto
11-09-2013, 16:20
اگر درایو خالی دیگری دارید در ان نصب کنید
یک درایو 1گیگی بسازید سپس درایو c را بعد از ان بسازید سپس دوباره امتحان کنید

Glad Boy
12-09-2013, 13:23
اگر درایو خالی دیگری دارید در ان نصب کنید
یک درایو 1گیگی بسازید سپس درایو c را بعد از ان بسازید سپس دوباره امتحان کنید

آقا این کارم کردم نشد که نشد...

vissoto
12-09-2013, 14:30
همه درایوها را deleteکنید که همه هارد شما بی پارتیشن بشود با هایرن(از طیق بوت )فکر کنم نرم افزار acronisاین کار را بکنه!!

Glad Boy
12-09-2013, 23:29
همه درایوها را deleteکنید که همه هارد شما بی پارتیشن بشود با هایرن(از طیق بوت )فکر کنم نرم افزار acronisاین کار را بکنه!!

همون موقع نصب ویندوز این کارم کردم. البته با هایرن نه، با خود دی وی دی ویندوز ! روی هارد بی پارتیشن هم دقیقا همون ارور رو داد !!!

vissoto
13-09-2013, 00:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HORROR
13-09-2013, 01:45
اگه میتونی کابل ساتا رو عوض کن...یا جاشو با یه پورت دیگه عوض کن ببین درست میشه... فکر کنم اگه اینکارو کنی درست بشه:n06:
اگه درست نشد هارد رو بایه کامپیوتر دیگه با استفاده از فرمان diskpart درایو رو فرمت کن

Ali_RNT
13-09-2013, 18:30
سعی کنید با یک توزیع لینوکس که نرم افزار های پارتیشن داشته باشد کامپیوتر را لود کرده و تمام پارتیشن ها را حذف کنید.
پارتیشن های دلخواهتان را ایجاد کنید.
در همان محیط لینوکس سعی کنید ببینید که به فایل ها دسترسی داشته باشید.
سپس اقدام به نصب ویندوز کنید.

mohammadi_4u
13-09-2013, 19:02
هرور گرامی و دوستان تجربیات جالبی رو رو کردند.کابلو از هارد جدا کنید و به سوکت ساتا وان ۱ وصل کنید .و با یه نرم افزر مثل مینی تولز پارتیشن از نو اقدام به پارتیشن بندی کنید.حین پارتیشن بندی ارور داد دینامک هارد مشکل داره و سخت افزاریه.و نیازه به تاپیک هارد مراجعه کنید .

Sent by Tapatalk