PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری مناسب

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

caruso
01-09-2009, 14:51
من بحث prowler88 و seymour رو خوندم و نظرمو میگم شاید به درد خورد، چون نتیجه ی این بحث جنبه ی عمومی تو شیوه ی ریویو خونی داره؛

اول اینکه به نظر من روی دسته بندی خود کمپانی و سایت هایی مثل cnet نمیشه تکیه کرد (نه که اصلا بهشون توجه نکنیم!)
مثلا seymour یه جا میگه این که 555 جزو سری Audiophile گذاشته شده معتبر نیست و آیه قرآن نیست اما جای دیگه میگن که این که واژه های سینمای خونگی و موسیقی به چه ترتیبی قرار گرفتن معنی داره و ...

فکر کنم به هیچ کدوم از این مطالب نمیشه تکیه کرد، صرف این که یه محصولی رفت تو سریه Audiophile به معنی این نیست که Audiophile باشه و این دلیلش اینه که توقع و انتظار افراد متفاوت هست و به همین دلیل این دسته بندیا معتبر نیست.

به عنوان مثال یه شخصی که وقتی یه هدفون hifi رو میزاره رو گوشش و تفاوت اون رو با یه earbud کریتیو جزئی میبینه میشه گفت که 555 براش Audiophile و آخر خط هست چون هر چی جلوتر میریم تفاوت ها جزئی تر میشه و این شخص مسلما تفاوت صدای آنالوگ و دیجیتال و solid و Tube و این چیزا اصلا معنی پیدا نمیکنه!

اما برای یه حرفه ای 555 ، entry level به حساب میاد و شاید نتونه صداشو حتی تحمل کنه، دلیلش اینه که مثلا تفاوت صدای 650 با 555 که برای آماتور ها قابل درک نیست برای این فرد از زمین تا آسمونه!

یا این که ممکنه یه نفر یه signature ای رو برای فیلم ترجیه بده و کس دیگه ای signature دیگه ای رو.

بنا بر این من فکر میکنم نمیشه یه مارک روی یه محصول زد و گفت که این "این" ه و فرقی نمیکنه کی قراره ازش استفاده کنه.

با این شرایط بهتره قبل از خرید به جای این که صرفا روی نظری که یک سایت مثل cnet یا هر سایت دیگه ای داده تکیه کنیم بهتره 100 تا نظر رو بخونیم و هنر به خرج بدیم و بفهمیم کدوم نظرات به دردمون میخوره.

اما در مورد 555 و 280pro هم فکر میکنم اصلا نباید این دو تا رو با هم مقایسه کرد چه به طور کلی چه در مورد bass چون close و open اصلا جنس صداشون و هدف استفادشون متفاوته و close رو با close و open رو با open باید مقایسه کرد ضمن اینکه برای موسیقی تا زمانی که مجبور به استفاده از close نیستیم open ارجحه ( در یک سطح ).

prowler88
01-09-2009, 17:02
من بحث prowler88 و seymour رو خوندم و نظرمو میگم شاید به درد خورد، چون نتیجه ی این بحث جنبه ی عمومی تو شیوه ی ریویو خونی داره؛

اول اینکه به نظر من روی دسته بندی خود کمپانی و سایت هایی مثل cnet نمیشه تکیه کرد (نه که اصلا بهشون توجه نکنیم!)
مثلا seymour یه جا میگه این که 555 جزو سری Audiophile گذاشته شده معتبر نیست و آیه قرآن نیست اما جای دیگه میگن که این که واژه های سینمای خونگی و موسیقی به چه ترتیبی قرار گرفتن معنی داره و ...

فکر کنم به هیچ کدوم از این مطالب نمیشه تکیه کرد، صرف این که یه محصولی رفت تو سریه Audiophile به معنی این نیست که Audiophile باشه و این دلیلش اینه که توقع و انتظار افراد متفاوت هست و به همین دلیل این دسته بندیا معتبر نیست.

به عنوان مثال یه شخصی که وقتی یه هدفون hifi رو میزاره رو گوشش و تفاوت اون رو با یه earbud کریتیو جزئی میبینه میشه گفت که 555 براش Audiophile و آخر خط هست چون هر چی جلوتر میریم تفاوت ها جزئی تر میشه و این شخص مسلما تفاوت صدای آنالوگ و دیجیتال و solid و Tube و این چیزا اصلا معنی پیدا نمیکنه!

اما برای یه حرفه ای 555 ، entry level به حساب میاد و شاید نتونه صداشو حتی تحمل کنه، دلیلش اینه که مثلا تفاوت صدای 650 با 555 که برای آماتور ها قابل درک نیست برای این فرد از زمین تا آسمونه!

یا این که ممکنه یه نفر یه signature ای رو برای فیلم ترجیه بده و کس دیگه ای signature دیگه ای رو.

بنا بر این من فکر میکنم نمیشه یه مارک روی یه محصول زد و گفت که این "این" ه و فرقی نمیکنه کی قراره ازش استفاده کنه.

با این شرایط بهتره قبل از خرید به جای این که صرفا روی نظری که یک سایت مثل cnet یا هر سایت دیگه ای داده تکیه کنیم بهتره 100 تا نظر رو بخونیم و هنر به خرج بدیم و بفهمیم کدوم نظرات به دردمون میخوره.

اما در مورد 555 و 280pro هم فکر میکنم اصلا نباید این دو تا رو با هم مقایسه کرد چه به طور کلی چه در مورد bass چون close و open اصلا جنس صداشون و هدف استفادشون متفاوته و close رو با close و open رو با open باید مقایسه کرد ضمن اینکه برای موسیقی تا زمانی که مجبور به استفاده از close نیستیم open ارجحه ( در یک سطح ).
کاملا حرفات درسته. مثلا خود من اون زمانی که هدفون 15 تومنی داشتم به نظرم صدای هدفونم خیلی خوب بود. بعد که هدفون 100 تومنی خریدم به نظرم صداش عالی بود. ولی بعد از یه مدت دیدم دیگه صدای اون ارضام نمی کنه. پس فردا هم اگه یه 650 داشته باشم میرم وصلش میکنم به آمپ که صداش بهتر شه. صدا از اون چیزاییه که هیچ وقت به حد perfect نمیرسه. دست بالادست زیاده. یه نفر هم که هدفون closed با bass فوق العاده زیاد و محکم استفاده میکنه اگه هدفون open بذاره رو گوشش ممکنه احساس کنه باسش کمه. به خاطر همینه که میگن یه نفر که تازه میخواد audiophile بشه بهتره از یه هدفون قیمت پایین شروع کنه و کم کم بیاد بالا تا تفاوت ها رو بهتر احساس کنه. (صرف نظر از بحث بودجه). و البته این که گفتم نظر یه چیز کاملا نسبیه منظورم دقیقا همین بود.

killJ0y
01-09-2009, 21:18
نظرتون درباره ep830 چیه

Benygh
02-09-2009, 01:20
سلام
من میخوام یک هدفون خوب تهیه کنم با بودجه ی حدودی 40-50 ...

مدل های مد نظرم Creative HQ 1400 / 1900 البته اطلاعات خاصی ندارم ولی به پیشنهاد یکی از دوستان که استفاده میکنه میخوام تهیه کنم .
مشکل اصلی و میشه گفت ابهامی که تو ذهنم هست اینه که آیا کیفیت صدای خروجی هدست با هدفون فرق میکنه یا نه و تو قیمت چقدر تاثیر داره و ... چون به هر حال میکروفون هم لازم میشه ...

مدل هایش پیشنهادی شما چیه و کلا به چه نکاتی باید توجه کرد توی خرید هدفون ؟!

راستی ... کارم هم ...
موسیقی ... فیلم ... بازی ...

prowler88
02-09-2009, 08:19
سلام

مدل های مد نظرم Creative HQ 1400 / 1900 البته اطلاعات خاصی ندارم ولی به پیشنهاد یکی از دوستان که استفاده میکنه میخوام تهیه کنم .
مشکل اصلی و میشه گفت ابهامی که تو ذهنم هست اینه که آیا کیفیت صدای خروجی هدست با هدفون فرق میکنه یا نه و تو قیمت چقدر تاثیر داره و ... چون به هر حال میکروفون هم لازم میشه ...

راستی ... کارم هم ...
هدست هایی که کیفیتشون خوب باشه هم داریم. ولی معمولا بیشتر برای بازی و چت کردن طراحی میشن تا فیلم و موزیک. اگه کیفیت بالا میخوای هدفون بگیری بهتره به نظر من.
سنهایزر تو این قیمت از سری HD4XX داره و یه مدل TECHNICS هم دوستم از نمایندگی پاناسونیک تو پایتخت گرفته بود کیفیت صداش عالی نبود ولی کیفیت ساختش خیلی خوب بود. قیمت هر دو هم زیر 50 تومن.

seymour
02-09-2009, 12:33
دوستان، دقت کنید ، نکات ظریفی مثل اینا رو راحت از روش دارید می گذرید... مواظب این تفاوت ظریف باشید ...

همثلا seymour یه جا میگه این که 555 جزو سری Audiophile گذاشته شده معتبر نیست و آیه قرآن نیست اما جای دیگه میگن که این که واژه های سینمای خونگی و موسیقی به چه ترتیبی قرار گرفتن معنی داره و ...
//

اشتباه کردی دوست من ... اگه من به شما بگم ماشینم خیلی خوبه ، می تونی بذاری به حساب اینکه نمی خوام کم بیارم ، اما اگه بگم رنگ داشبودش قهوه ایه (=یعنی جمله ای که اساساً به قصد تعریف یا تحقیر نیست) قرار نیست نتیجه ای بگیریم ، قراره ازش استفاده کنیم ... واضحه که سن هایزر آدیوفیل بودن این سری رو از جنبه تجاری مطرح می کنه که قابل بحثته و کاربرد اصلی سینمای خانگی رو از جنبه کاربردی مطرح میکنه که جهت راهنمایی مشتریه نه چیز دیگه ... قبلا هم گفتم که این ظاهرا ابتدا سری HiFi بود و بعداً به سری آدیوفیل ملحق شد (قضیه مال 4 سال پیشه حدوداً) که دقیقا با همین مساله همخونی داره؛درسته؟...
//

در مورد آدیوفیل شما اصلا توجه ندارید که قراره ما در یه مقوله سوبژکتیو به یک معیار آبژکتیو برسیم ... این دیگه "من با شما فرق دارم" رو بر نمیتابه ... توجه کنید به این نکته ... این دقیقا همون نکته ای که باعث میشه بین ریویوها و نظرات معتبر همگرایی وجود داشته باشه ... یعنی واقعا "خوب" و "بد"ی وجود داره ... این منافاتی با اینکه "هرکسی با هرچی حال میکنه خوش باشه" (که شما روش تاکید دارید) نداره ؛ خیلی مهمه این نکته .. من هم باهاش مخالفتی ندارم ...

به خاطر همینه که میگن یه نفر که تازه میخواد audiophile بشه بهتره از یه هدفون قیمت پایین شروع کنه و کم کم بیاد بالا تا تفاوت ها رو بهتر احساس کنه.
یه نکته اضافه کنم دوست جان: "یه نفر نمی تونه چون دلش می خواد آدیوفیل بشه" ... قرار نیست هدفون گرون واسه ما تجربه بیاره ... این خیلی نکته مهم و کلیدیه ... البته می دونم که شما بیشتر روی "نظر شخصی" تاکید داری و از این جهت حرفت درسته و من دارم در راستای این نکته شما حرف می زنم ...

دوستی دارم که شاید ظرف این 5 ساله بی اغراق نزدیک به یک میلیون خرج هدفون کرده ... اما جالبه که نوروز امسال که ازش می پرسیدم ، می گفت "فلان مدل 70 تومنی از همه شون بهتره" ... آیا این یعنی ایشون گوشش رو باید بده صافکاری ؟ ... نخیر - صرفاً معنی اش اینه که "توانایی اش رو نداشته" ... این بد نیست - جرم نیست ... و اصلا خوش بحال جیبش که با هزینه/مانور کمتر ، می تونه صدای مورد علاقه اش رو بشنونه ..

کوتاه اینکه هرچقدر ما میگیم بحث کیفیت صدا یه مساله نظریه (که هست) ، اما اگه قراره فنی بحث کنیم دیگه فقط باید فنی جلو بریم و نه اینکه هر قسمت رو که خواستیم بریم تو جاده خاکی ... چون اون وقت دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشه ... غیر از اینه ؟ ... یعنی من اصلا قصد ندارم جسارت کنم و دوستان (کاروسو و پراولر عزیز) رو قانع کنم که نظرشون اشتباهه یا دیگران درست میگند و در سطح نظری حتماً عقیده این دوستان صائبه ... غیر از اینه؟

seymour
02-09-2009, 13:13
نظرتون درباره ep830 چیه
این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست من رو بخون ... مدل خیلی خوبیه ، اما به نظر من برای کاربرد مرسوم مصرف کننده مدلهای بهتر و مناسب تر هم هست ...

سلام

راستی ... کارم هم ...
اون مدلهای کریتیو کیفیت مناسبی دارن در دامنه قیمت خودشون بعنوان هدفون های قیمت متوسط (نسبت به بازار ایران البته) ... با توجه به اینکه شما هم استفاده عمومی می خوای بکنی فکر می کنم همین حدود بودجه و همین مدلها برای شما مناسب باشه ... (یه قاعده عمومی داریم که "که بیشتر از استفاده ات خرج نکن" - بنابراین مهمه که دقیقا بدونی استفاده ات چقدر قراره عمومی یا خاص باشه)

اساساً فرض رو بر این بذار که هدفون کیفیت بالاتری از هدست داره (حالا فرض کن در مدلهای هم رده اختلاف اندک البته) .. دلیلش هم واضحه : کمپانی هر محصول رو با توجه به کاربرد تولید می کنه ... وقتی یه نفر هدست می خواد که قرار باشه از میکروفونش استفاده کنه ؛ اگه بخواد صرفاً موسیقی گوش کنه ، اصلا اون هدفون مزاحمش باشه شاید ... بنابراین بحث "تک منظورگی دربرابر چند منظورگی" پیش میاد ...

در واقع یه راه حل بهتر شاید این باشه که اگه واقعا واسه یه نفر میکروفون مهم باشه، بهتره بره یه هدست 5-4 تومنی بخری با یه هدفون !

caruso
02-09-2009, 14:07
دوستان، دقت کنید ، نکات ظریفی مثل اینا رو راحت از روش دارید می گذرید... مواظب این تفاوت ظریف باشید ...

اشتباه کردی دوست من ... اگه من به شما بگم ماشینم خیلی خوبه ، می تونی بذاری به حساب اینکه نمی خوام کم بیارم ، اما اگه بگم رنگ داشبودش قهوه ایه (=یعنی جمله ای که اساساً به قصد تعریف یا تحقیر نیست) قرار نیست نتیجه ای بگیریم ، قراره ازش استفاده کنیم ... واضحه که سن هایزر آدیوفیل بودن این سری رو از جنبه تجاری مطرح می کنه که قابل بحثته و کاربرد اصلی سینمای خانگی رو از جنبه کاربردی مطرح میکنه که جهت راهنمایی مشتریه نه چیز دیگه ...

اگر دقت کنیم منم عرض کردم که نمیشه دسته بندی کمپانی رو در نظر نگرفت و قطعا هدف کمپانی راهنمایی کاربره و یه کمپانی معتبر برای دلایل مالی و کسب سود در کوتاه مدت نمیاد کاربرو گمراه کنه! اما فیلم هم مثل موسیقی سبک های مختلف داره و موسیقی فیلم هم متناسب با مضمونش متفاوته و ذائقه ی کاربر در مورد صدا معمولا عمومیت داره و به حوزه ی فیلم هم کشیده میشه...
مثلا فرض کنید من صدای گرم و شیرین 595 رو دوست داشته باشم، این صدا هم در گوش کردن موسیقی منو راضی میکنه هم دیدن فیلم. در عوض اگه صدای شارپ و فست و محاجم! دوست داشته باشم میرم سراغ grado . هم با گرادو فیلم میبینم هم موزیک گوش میدم (بحث راحتی رو در نظر نگرفنم) . اصلا دیدن فیلم action و داستانی هدفون هاشون فرق میکنه مثل موزیک. sennheiser هم اگه میگه cinema and music درست نیست که تعبیر کنیم این هدفون برای cinema بهتره.

خلاصش میکنم، به نظر من دسته بندی و نمره دادن و این چیزا در حوزه ی صدا فقط در مورد راحتی و کیفیت ساخت و لوازم جانبی و طراحی و این جور چیز های محصول درسته، کاری که در مورد خود صدا باید انجام داد توصیف اون به وسیله ی مجموعه لغاتیه که همه درکشون کردن و استاندارد شده و واگذاری انتخاب به کاربر که آیا این محصول با این signature توصیف شده به درد این کاربرد خاص این شخص خاص! میخوره یا نه.

اگه 555 رو گذاشتن جزو cinema به دلیل راحتیه زیادشه و اینکه فیلم دیدن ممکنه خیلی طولانی باشه و به صداش خیلی ربطی نداره. بعضیا از اون برای موسیقی استفاده میکنن و خیلی بیشتر از هدفون هایی که توی دسته بندیا مخصوص گوش کردن موسیقی معرفی شدن ازش لذت میبرن.

seymour
02-09-2009, 14:13
1.کاری که در مورد خود صدا باید انجام داد توصیف اون به وسیله ی مجموعه لغاتیه که همه درکشون کردن و استاندارد شده و واگذاری انتخاب به کاربر که آیا این محصول با این signature توصیف شده به درد این کاربرد خاص این شخص خاص! میخوره یا نه.

2. اگه 555 رو گذاشتن جزو cinema به دلیل راحتیه زیادشه و اینکه فیلم دیدن ممکنه خیلی طولانی باشه و به صداش خیلی ربطی نداره. بعضیا از اون برای موسیقی استفاده میکنن و خیلی بیشتر از هدفون هایی که توی دسته بندیا مخصوص گوش کردن موسیقی معرفی شدن ازش لذت میبرن.
احسنت .. حالا شد ... همونطور که گفتم در بحث نظری هیچ دعوایی (دعوا از نوع دوستانه!) ندارم و موافقم :

پاراگراف اول : دقیقا جمله مشابه رو من در صفحات قبل همین تاپیک به دوستی دیگه گفتم ... ایناهاش:

خب این نظر شخصی اون رفیق خوبمون بوده ... بستگی به شما داره که توی ترازوی ذهنی ات به حرف هرکسی چقدر بها بدی ... (این معناش این نیست که چون من سیمور گفتم یا نقد فلان سایت گفت ، پس اعتبارش از حرف فلان کاربرد عادی بیشتره - نخیر ... منظور اینه که باید ببینی سلیقه ی شنوایی ات به کی نزدیکتره و همون رو پی بگیری)

پاراگراف دوم: درسته... عرضه بنده هم واسه خرید همیشه همینه که "کاربرد" رو ملاک قرار بدید که خیلی مهمه ، چون از دل کاربرد تفاوت های فاکتوریال دیگه (مثل طراحی و...) نمود پیدا می کنه ... دقیقا موضوع بحث اخیر هم همین بود که کاربرد هر چیز چیه ...

Benygh
02-09-2009, 15:47
خوب پس من هدفون رو با این اوصاف ترجیح میدم .

اون مدل هایی که خودم گفتم رو به پیشنهاد دوستان انتخاب اولیه قرار دادم ولی مدل های دیگری رو انتظار داشتم معرفی کنید .
من از هدست Siberia محصول ICE MAT رو امتحان کردم و کیفیت مطلوبی داشته . البته قیمتش بالا بود . 80-90 ...

اگر قرار باشه بریم سر نیاز باید بگم که من دنیال دوبس دوبس و ... نیستم چون اصلا آهنگ های این چنینی گوش نمیدم ... من بیشتر آهنگ های لایت ی که زیر و بم متوازنی دارند و اونها به فرد حس میده گوش میدم ، پس نیازه که هدفون خوبی که قراره بگیرم این نیازم رو برطرف کنه ...

حالا اگر بودجه رو کمی بازی بدیم چه مدل هایی هست که میتونه نیاز من رو جواب بده ؟!

T I M S A R
02-09-2009, 16:12
سلام

بالاخره امروز صبح هدفون hd555 رسید دستم.این صحبتی که الان مطرح میکنم مربوط به 4 تا 5 ساعت استفاده از این هدفون در فیلم و بازی و موسیقی هست.
اول اینکه طراحی خیلی خوبی داره و به راحتی روی گوش می شینه.بعد از چندین دقیقه پی به راحتی بی نظیر این هدفون(با توجه به اینکه قبلا از هدفون های معمولی استفاده میکردم) خواهید برد.
این هدفون در آهنگ های ملایم و آرام فوق العاده صدای شفاف و زنده ای داره و در آهنگ های هیپ پاپ و راک باس بسیار عمیق و معقولی داره و بنظر من بسیار برای گوش دادن به موسیقی فوق العاده مناسبه.
فیلم شوالیه تاریکی بتمن رو که جایزه اسکار صدا رو برده با این هدفون دیدم.میتونم بگم اگر امکان دیدن یک فیلم با یک سیستم سینمای خانگی پیشرفته و با صدای بلند براتون نیست این هدفون انتخاب فوق العاده ای هستش.انعکاس بی نظیر صدای شلیک ،انفجار و خسته نشدن گوش از استفاده از این هدفون بعد از چندین ساعت،
و اما در بازی نیز همون چیزی رو که در مورد فیلم گفتم صدق میکنه.در نهایت این رو بگم که hd555 دقیقا همون چیزی بود که من دنبالش بودم و همه انتظاراتی رو که من از یک هدفون داشتم ارضا کرد.

prowler88
02-09-2009, 16:37
مبارک باشه. شیرینی یادت نره!

killJ0y
02-09-2009, 17:57
[quote=seymour;4160524]این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست من رو بخون ... مدل خیلی خوبیه ، اما به نظر من برای کاربرد مرسوم مصرف کننده مدلهای بهتر و مناسب تر هم هست ...
خوب بنظرتون چی بگیرم که از ep630 بهتر باشه الان از این cx300 که راضی نیستم یه xb سونی هم دارم که فقط مخصوص bass هستش یه چیز خیلی خوب میخوام که البته از 50 تومن هم بیشتر نباشه
بین همه اینا که داشتم اگه بخوام راستشو بگم ep630 از بهتر بود

mamad gonzo
02-09-2009, 18:22
[quote=seymour;4160524]این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست من رو بخون ... مدل خیلی خوبیه ، اما به نظر من برای کاربرد مرسوم مصرف کننده مدلهای بهتر و مناسب تر هم هست ...
خوب بنظرتون چی بگیرم که از ep630 بهتر باشه الان از این cx300 که راضی نیستم یه xb سونی هم دارم که فقط مخصوص bass هستش یه چیز خیلی خوب میخوام که البته از 50 تومن هم بیشتر نباشه

مگه قرار نبود px100 بگیری؟
ببین الان شاید بعضیا فکر بکنن که من هدفون خودمو هی تبلیغ میکنم
ولی انتخاب خوبیه حرف من نیست خیلی ها و خیلی جاها گفتن.
نمونش رفیقمون چند روز پیش گرفت که راضی بود هفته پیشم رفیق خودم که دنبال یه چیز خوب با توجه به بودجش بود ( 60 70 تومن ) بهش همینو پیشنهاد دادم رفت گرفت اونم خیلی راضی بود.
حالا هر جور خودت صلاح میدونی باور کن هدفم گمراه و گیج کردنت نیست دوست دارم کمکت کنم واسه همین تجربه خودم وچند نفر دیگه رو بهت گفتم.:10:

killJ0y
02-09-2009, 19:56
نه px100 رو که حتما میخوام برم بگیرم یه ایرفون in ear هم میخوام که دنبالشم تا الان cx300 xb sony ep630 داشتم میخوام یه چیزه بهتر بگیرم

prowler88
02-09-2009, 22:51
من واقعا سر در نمیارم. EP630 که هدفون 15 تومنیه چه جوری میشه از cx300 (که اینجا قیمتش بالای 60 تومنه) باشه؟

killJ0y
03-09-2009, 01:07
ولی بهتره دیگه چی کار کنم میبینید که cx300 رو گذاشتم برای فروش
در ضمن قیمت ملاک نیستش
من از این به بعد هرچی بخوام بگیرم فقط creative میگیرم

seymour
03-09-2009, 12:36
ولی بهتره دیگه چی کار کنم میبینید که cx300 رو گذاشتم برای فروش
در ضمن قیمت ملاک نیستش
من از این به بعد هرچی بخوام بگیرم فقط creative میگیرم
اشکال نداره ؛ سلیقه شخصیه دیگه ... اتفاقا دوستمون، پراولر باید خوب درکت کنه (شوخی) ...

اگه به این ترتیبه ، سعی کن حتی المقدور با تست گوشی انتخاب کنی تا متضرر نشی دوباره ... به نظرم اگه می خوای تا 50 خرج کنی با همین ها بساز ...

خوب پس من هدفون رو با این اوصاف ترجیح میدم .

اون مدل هایی که خودم گفتم رو به پیشنهاد دوستان انتخاب اولیه قرار دادم ولی مدل های دیگری رو انتظار داشتم معرفی کنید .
من از هدست Siberia محصول ICE MAT رو امتحان کردم و کیفیت مطلوبی داشته . البته قیمتش بالا بود . 80-90 ...

اگر قرار باشه بریم سر نیاز باید بگم که من دنیال دوبس دوبس و ... نیستم چون اصلا آهنگ های این چنینی گوش نمیدم ... من بیشتر آهنگ های لایت ی که زیر و بم متوازنی دارند و اونها به فرد حس میده گوش میدم ، پس نیازه که هدفون خوبی که قراره بگیرم این نیازم رو برطرف کنه ...

حالا اگر بودجه رو کمی بازی بدیم چه مدل هایی هست که میتونه نیاز من رو جواب بده ؟!
من جدیداً قیمت واسه 80-100 دستم نیست ، امروز هم که اکثر جاها تعطیله که بخوام قیمت بگیرم ... بد نیست تا شنبه صبر کنی (البته اتوماتیک فکر کنم همینطور هم بشه) ... چون مارک های معتبر حتما یکی دو مدل در این حدود قیمت دارن ... (AKG رو من دوباره نمایندگی اش رو چک کردم که باز می گفت هنوز لیستم کامل نشده!)

کوتاه اینکه خرید هدفون توی این حدود قیمت از بازار ایران (منظورم بازار کشور ایرانه؛ اسم یه پاساژ نیست ها!) کاملا بستگی به موجودی بازار و اینکه بیارزه و نیارزه (با توجه به افزایش ناجوانمردانه گهگاه قیمت در این بازه) داره ...

جالبه که چقدر فوروم به فوروم هم فرق می کنه ، جای دیگه که دوستان سوال می پرسن ، باید فقط آدرس پاساژ پایتخت رو بدیم ... و جمله ای مثل "اگه از جمهوری و ولی عصر بخری شاید 30-40 تومن ارزونتر در بیاد" ، هیچ معنایی واسه شون نداره ... مایه داری هم عالمی داره ...

gba
04-09-2009, 02:06
خوب پس از تجربه بدی که از cx-500 داشتم (صداش واقعا نسبت به ex-85 افتضاح بود، اصلا باس خوبی نداشت، شفافیت لازم رو هم نداشت، نویز ایزولینگ خیلی ضعیفی هم داشت) و الان هم به خاطر کنده شدن سیمش از volume controller ـش!!! مجبور دنبال یه هدفون جدید بگردم. سری EX جدید کسی تست کرده چه جوریه؟ ex-85 و ex-90 دیگه توی بازار نیست؟
و هر پیشنهادی که زیر 100 تومن باشه رو با کمال میل پذیراییم.

Benygh
04-09-2009, 02:41
پس منتظریم ...

JayR
04-09-2009, 12:22
خوب پس از تجربه بدی که از cx-500 داشتم (صداش واقعا نسبت به ex-85 افتضاح بود، اصلا باس خوبی نداشت، شفافیت لازم رو هم نداشت، نویز ایزولینگ خیلی ضعیفی هم داشت) و الان هم به خاطر کنده شدن سیمش از volume controller ـش!!! مجبور دنبال یه هدفون جدید بگردم. سری EX جدید کسی تست کرده چه جوریه؟ ex-85 و ex-90 دیگه توی بازار نیست؟

جدی میگی؟ سنهایزر؟ اولین باره میشنوم! رفیق خودم کریتیو داشت cx95 گرفت البته اوردن براش خیلی راضیه ازش.
از کجا گرفتی cx500؟ جنسای بعثتم دیگه داره مشکوک میزنه! D:

seymour
04-09-2009, 13:09
نه من مدلهای بالای EX رو تو بازار ندیده ام ... باس اگه می خوای سری اکستراباس سونی هست که یکی از دوستان هم راضی بود ازش ...

* شما از بچه های پی.تی نیستی/نبودی؟ ... یه gba داشتیم اونجا ...

جدی میگی؟ سنهایزر؟ اولین باره میشنوم! رفیق خودم کریتیو داشت cx95 گرفت البته اوردن براش خیلی راضیه ازش.
نه دیگه این شد سومین مورد ... احتمالا تاثیر ماه رمضونه (شوخی) ...

من بطور تجربی اینطور دیده ام که اشکال(اشکال که نه .. ویژگی ِ) جنس گرون و باکیفیت همینه که همه رو به موافق و مخالف تقسیم می کنه ... یا واقعا عالیه و خیلی راضی و خوشحالی ؛ یا تو ذوقت می خوره و ... (اینو اتفاقا توی پی.ام هم به یکی از دوستانی که معمولا باهاش تبادل دارید داشتم عرض می کردم)

پس منتظریم ...
من اتفاقا دیروز توی یه جمعی مدل K512 از AKG رو دست یکی از بچه ها دیدم که می گفت 75 تومن خریده از همون پاساژ ایران ... نسبت به قیمتش خوب بود ؛ عالی نبود البته (کلاً همیشه اینطوریه که محصولات دامنه متوسط به پایین کمپانی های معظم رو آدم با یه جور بدبینی سمتشون میره - انگار که حالا که قیمت رو کات کرده ان پس حتماً کیفیت رو هم کات کرده ان - که البته معمولاً فقط یه حسه و واقعا اینطور نیست) ... بهرحال غرض اینکه زیر 100 تومن هم هدفون AKG پیدا میشه که به نظرم از از مدلهای مشابه کریتیو قدری بهتر بود (اختلاف اندکه طبق معمول)...

killJ0y
05-09-2009, 20:52
ولی این زینهایسر به نظر من چیزه خیلی خری نیست
الکی گندش کردن

prowler88
05-09-2009, 22:09
چیزه خیلی خری نیست
در مقایسه با چی؟

killJ0y
05-09-2009, 22:27
کلی میگم اخه خیلی تعریف میشد ازش ولی چیزه خیلی مالی نبود حداقل cx300 که اینطوری نیست
حالا میخوام یه px100 بگیرم ببینم چطوره

prowler88
06-09-2009, 08:03
کلی میگم اخه خیلی تعریف میشد ازش ولی چیزه خیلی مالی نبود حداقل cx300 که اینطوری نیست
حالا میخوام یه px100 بگیرم ببینم چطوره
بحث سلیقه هم هست دیگه. همون بحثی که صحبتش بود. هر آدمی یه صدایی بهش میسازه. طبیعی هم هست.
البته از CX300 که تعریف میشد ولی سنهایزر بیشتر به خاطر هدفون های on-ear و around the ear معروفه.

!Bikhaneman!
06-09-2009, 11:56
سلام دوستان

نظرتون راجع به sennheiser 300 II چیه ؟
از نظر باس+کیفیت+تفکیک ؟

توضیحات : من الان یه EX-32 دارم که ازش راضیم.اینو گفتم تا سطح انتطارات من بیاد دستتون

دیدم دوستان تو تاپیک بد تعریف کردن یکم ترسیدم

با تشکر

ممنونم

seymour
06-09-2009, 12:30
سلام دوستان

نظرتون راجع به sennheiser 300 II چیه ؟
از نظر باس+کیفیت+تفکیک ؟

توضیحات : من الان یه EX-32 دارم که ازش راضیم.اینو گفتم تا سطح انتطارات من بیاد دستتون

دیدم دوستان تو تاپیک بد تعریف کردن یکم ترسیدم

با تشکر
منظور CX300 II هستش احتمالا ؛ ها ؟ ... این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من رو ببین ..

Benygh
06-09-2009, 20:59
مدل K512 رو دیدم ...

از ظاهر یک محصول حرفه ای به نظر میرسه ولی ظاهر همه چیز رو نمیگه ...
قسمت گوش مثل اینه چرم و یا جیره .. این باعث عرق کردن گوش نمیشه ؟!

مدل HQ 1900 کریتیرو رو تست کردید !؟ کیفیتش چطوره ؟! و نسبت به این مدلی که معرفی کردید ...

قیمت فعلی ؟! با توجه به اختلاف نزدیک به 20 تومن بین 1900 و این مدل کدوم به صرفه تره ؟!

gba
06-09-2009, 23:50
یه نفری بود توی بازی سنتر تبلیغش رو زده بود مغازش هم توی پایتخت بود قیمتش هم خیلی خوب بود

نه من مدلهای بالای EX رو تو بازار ندیده ام ... باس اگه می خوای سری اکستراباس سونی هست که یکی از دوستان هم راضی بود ازش ...

* شما از بچه های پی.تی نیستی/نبودی؟ ... یه gba داشتیم اونجا ...

نه این اکستراباس ها زیادی باس می دهند و شفافیت صدا رو فدای باس کرده البته این ها از چند تا ریویو خوندم، دنبال سری مانیتورینگش (ex) بودم. به غیر از سونی و سنهایزر، earbud درست حسابی توی این رنج نیست؟ شما بودید برای یه هدفون بالانس زیر 100 تومن چه مدلی رو پیشنهاد می کردید.

چرا سیمور جان، دلمون واسه مقاله های نظامیت تنگ شده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

seymour
07-09-2009, 15:43
مدل K512 رو دیدم ...

از ظاهر یک محصول حرفه ای به نظر میرسه ولی ظاهر همه چیز رو نمیگه ...
قسمت گوش مثل اینه چرم و یا جیره .. این باعث عرق کردن گوش نمیشه ؟!

مدل HQ 1900 کریتیرو رو تست کردید !؟ کیفیتش چطوره ؟! و نسبت به این مدلی که معرفی کردید ...

قیمت فعلی ؟! با توجه به اختلاف نزدیک به 20 تومن بین 1900 و این مدل کدوم به صرفه تره ؟!
از نظر راحتی و کیفیت به نظر من K512 یه درجه بالاتره ...

حیف - کمپانی های معتبر در این رده بودجه مانور زیادی میدن ، حیف که گزینه های موجود در ایران کمه (وگرنه سونی - Grado و کاس محصولات قوی ای دارن که عمراً ایران گیر نمیاد)

اما با این حال من فکر می کنم کیفیت همین گزینه های موجود هم بسیاری رو راضی کنه و نسبت به بودجه انتخاب های خوبی هستن ...

حتما دنبال کارای سن هایزر رو هم بگیر و ببین تو این حدود چه کارایی رو داره (تلفن رو بچه ها صفحات قبلی گذاشته ان) ... ارزشش رو داره حتی مثلا 100 تومن بدی و یه چیز حسابی بگیری

نه این اکستراباس ها زیادی باس می دهند و شفافیت صدا رو فدای باس کرده البته این ها از چند تا ریویو خوندم، دنبال سری مانیتورینگش (ex) بودم. به غیر از سونی و سنهایزر، earbud درست حسابی توی این رنج نیست؟ شما بودید برای یه هدفون بالانس زیر 100 تومن چه مدلی رو پیشنهاد می کردید.

چرا سیمور جان، دلمون واسه مقاله های نظامیت تنگ شده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همین AKg اینطور که فروشنده میگفت قراره یکی دو مدل In ear حدود 100 تومن بیاره ... اگه اشتباه نکنم سری 300 رو می گفت که کارای خوبی هستن... مثلا 340 از نظر باس هم باید مناسب باشه

سونی Ex مدلهای بالاتر رو من که هرچی پرسیدم از نمایندگی های سونی میگن نداریم

یادش بخیر .. هنوزم گاهی سر می زنم و برنامه ای واسه قطع رابطه ندارم... نظامی همیشه در اولویته!

killJ0y
07-09-2009, 16:24
الان ببهترین مدل سونی ex چیه که از 50 بیشتر نباشه ؟

seymour
08-09-2009, 13:31
EX35 هستش که : 28 تومن - در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چند خطی توضیح دادم درباره اش.

killJ0y
08-09-2009, 14:21
این ex35 که نیستش این هستش که قیمتش بالاست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

poria_mc
08-09-2009, 15:01
این EX500SL هستش قیمتشم کمان رایانه به من گفت 135 و گفت الان نداریم بخوای برات میاریم!

killJ0y
08-09-2009, 16:35
میدونم تو همون کمان رایانه دیدم مگه دیوونم 135 بدم پای ایرفون

gba
08-09-2009, 20:14

پریروز در اصفهان رویت شد. قیمت 28 چوق جای تخفیف هم داشت. (EX-35 رو گفتم)

killJ0y
08-09-2009, 20:34
ex35 یا این بالاییه 28 تومن

killJ0y
08-09-2009, 20:37
ex35 رو تو تهران کجا داره ؟؟

poria_mc
08-09-2009, 22:41
پایتخت طبقه دوم نمایندگی سونی! کنار صوت و تصویر پایتخت!(یه سر بری اونجا پیدا میکنی!)

killJ0y
09-09-2009, 00:03
همین کمان رایانست دیگه گفت نداریم

seymour
09-09-2009, 13:22

EX35 هستش که : 28 تومن - در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چند خطی توضیح دادم درباره اش.

ex35 رو تو تهران کجا داره ؟؟

تو تهران هستش ؟
من سه تا نمایندگی پاساژ ایران رو که پرسیدم هفته پیش، دوتاشون داشتن ... باید بگردی و از روی "یه نمایندگی نداشت پس دیگه وجود خارجی نداره" قضاوت نکن ...

killJ0y
09-09-2009, 14:41
من مگه کفتم وجود خارجی نداره شما اصلا دیدی من این حرفو بزنم میگم اون نمیایندگیه نداره

seymour
10-09-2009, 15:43
من مگه کفتم وجود خارجی نداره شما اصلا دیدی من این حرفو بزنم میگم اون نمیایندگیه نداره
متوجه منظورت شدم رفیق ... راستی من امروز پاساژ ایران رو هم چک کردم این مدل ex35 همچنان موجود بود ...

gamecrazy
12-09-2009, 07:43
من یه دونه هدفون (از اینا که بزرگه نه اونایی که تو گوش میره) خریدم ، ولی وقتی به پلیرم وصل می کنم باید صداشو 12-13 درجه بیشتر کنم تا مثل ep-830 کرتیو با درجه خیلی کمتر شه ، می خواستم بدونم مشکل از هدفونه ؟
و اینکه این طوری باتری پلیرم زودتر تموم میشه با توجه به اینکه صدا ،همون صدای قبلیه یعنی بلندتر نشده ولی درجه صدای پلیر 12 درجه بیشتر شده ؟
ممنونم

prowler88
12-09-2009, 11:32
من یه دونه هدفون (از اینا که بزرگه نه اونایی که تو گوش میره) خریدم ، ولی وقتی به پلیرم وصل می کنم باید صداشو 12-13 درجه بیشتر کنم تا مثل ep-830 کرتیو با درجه خیلی کمتر شه ، می خواستم بدونم مشکل از هدفونه ؟
و اینکه این طوری باتری پلیرم زودتر تموم میشه با توجه به اینکه صدا ،همون صدای قبلیه یعنی بلندتر نشده ولی درجه صدای پلیر 12 درجه بیشتر شده ؟
ممنونم
مدل هدفونت چیه؟
همین چند وقت پیش هم صحبتش بود که هیچ ربطی به باتری نداره.
نمیشه با in-ear مقایسه کرد. اونایی که تو گوش میرن چون صدا رو مستقیم و با کمترین فاصله میفرستن (یا شاید بشه گفت پمپاژ میکنن!) داخل گوش به نظر بلندتر میان. همین مساله در مورد bass هم صادقه. in-ear ها بیسشون خیلی قوی نیست ولی چون داخل گوش بیس میدن بیشتر به نظر میاد.

gamecrazy
12-09-2009, 13:08
مدل هدفونت چیه؟
نمیشه با in-ear مقایسه کرد. اونایی که تو گوش میرن چون صدا رو مستقیم و با کمترین فاصله میفرستن (یا شاید بشه گفت پمپاژ میکنن!) داخل گوش به نظر بلندتر میان. همین مساله در مورد bass هم صادقه. in-ear ها بیسشون خیلی قوی نیست ولی چون داخل گوش بیس میدن بیشتر به نظر میاد.

مدلش سونیه
ببخشید اگر سوالم آماتوریه من اطلاعاتم کافی نیست ،مگه هر چی درجه صدا رو بیشتر کنیم پلیر صدا رو بیشتر تقویت نمی کنه ؟! پس باتری باید زود تر تموم شه !!

seymour
12-09-2009, 14:18
ممنونم

نمیشه با in-ear مقایسه کرد. اونایی که تو گوش میرن چون صدا رو مستقیم و با کمترین فاصله میفرستن (یا شاید بشه گفت پمپاژ میکنن!) داخل گوش به نظر بلندتر میان...

مدلش سونیه
ببخشید اگر سوالم آماتوریه من اطلاعاتم کافی نیست ،مگه هر چی درجه صدا رو بیشتر کنیم پلیر صدا رو بیشتر تقویت نمی کنه ؟! پس باتری باید زود تر تموم شه !!
در واقع هم حرف شما درسته و هم حرف دوستمون ، از یکسو اگه قرار باشه in ear ها (تو-گوشی ها) رو با سایزهای بزرگتر (مثل این سونی شما) مقایسه کنیم ، طبیعیه که در یه level صدای معین ، in ear بلندتر به گوش بیاد چون همونطور که دوستمون گفت صدا با سهولت بیشتر/مزاحمت کمتر به گوش شما می رسه ...

اما از سوی دیگه حرف شما هم درسته ، چون در این حالت طبیعتاً شما برای رسیدن به سطح صدای مشابه in ear مجبوری وقتی از اون سونی استفاده می کنی صدا رو زیاد کنی که به معنای مصرف بیشتر باتریه ... بنابراین اطلاعات شما درسته ، صرفاً بستگی به زاویه بحث داره ...

این وسط یه نکته سومی هم هست : هدفونهای جمع و جورتری مثل همین 830 امپدانس پایین دارن (16 اهم در این مورد خاص)؛ این یعنی به قول معروف "راحت تر صداشون درمیاد" ... هدفونهای بزرگتر که گاهاً امپدانس بالا دارن (که می تونه تا صدها اهم بره) نیاز به انرژی بیشتر دارن و طبیعیه که باید صدا رو زیاد کنی تا صدای اینا در بیاد و این یعنی باتری بیشتری مصرف میشه ... (البته من نمی دونم دقیقاً مدل سونی شما چیه تا این فرضیه تایید یا رد بشه)

prowler88
12-09-2009, 16:53
در واقع هم حرف شما درسته و هم حرف دوستمون ، از یکسو اگه قرار باشه in ear ها (تو-گوشی ها) رو با سایزهای بزرگتر (مثل این سونی شما) مقایسه کنیم ، طبیعیه که در یه level صدای معین ، in ear بلندتر به گوش بیاد چون همونطور که دوستمون گفت صدا با سهولت بیشتر/مزاحمت کمتر به گوش شما می رسه ...

اما از سوی دیگه حرف شما هم درسته ، چون در این حالت طبیعتاً شما برای رسیدن به سطح صدای مشابه in ear مجبوری وقتی از اون سونی استفاده می کنی صدا رو زیاد کنی که به معنای مصرف بیشتر باتریه ... بنابراین اطلاعات شما درسته ، صرفاً بستگی به زاویه بحث داره ...

این وسط یه نکته سومی هم هست : هدفونهای جمع و جورتری مثل همین 830 امپدانس پایین دارن (16 اهم در این مورد خاص)؛ این یعنی به قول معروف "راحت تر صداشون درمیاد" ... هدفونهای بزرگتر که گاهاً امپدانس بالا دارن (که می تونه تا صدها اهم بره) نیاز به انرژی بیشتر دارن و طبیعیه که باید صدا رو زیاد کنی تا صدای اینا در بیاد و این یعنی باتری بیشتری مصرف میشه ... (البته من نمی دونم دقیقاً مدل سونی شما چیه تا این فرضیه تایید یا رد بشه)
درسته. من فکر کردم منظورشون تفاوت هدفون فول سایز و in ear با یه ولووم معینه.

ChaoticHead
12-09-2009, 21:43
آقا چند روز یش تو پایتخت یه هدفون Cresyn C750E دیدم به قیمت 45 تومن (یعنی همون مفت) شدیدا وسوسه شدم بگیرمش(البته بعد از اینکه اون آقا مهربونه نماینده sennheiser هدفون 450 تومنیشو بهم پیشنهاد داد!!:18:)، شما نظر تون چیه؟ ندیدم کسی اصلا در مورد کارای cresyn اینجا چیزی بگه..

gamecrazy
13-09-2009, 01:32

مدلش XD100 هست.
یه سوال دیگه :مگر هر چقدر امپدانس هدفون یا هر مصرف کننده ی دیگه کمتر باشه جریان بیشتری نمی کشه (اون طور که ما تو فیزیک خوندیم) پس اگر این طور که شما میگی امپدانس هدفونای بزرگ بیشتر باشه اون وقت جریان کمتری هم از باتری میکشه ! درسته ؟

seymour
13-09-2009, 15:14
آقا چند روز یش تو پایتخت یه هدفون Cresyn C750E دیدم به قیمت 45 تومن (یعنی همون مفت) شدیدا وسوسه شدم بگیرمش(البته بعد از اینکه اون آقا مهربونه نماینده sennheiser هدفون 450 تومنیشو بهم پیشنهاد داد!!:18:)، شما نظر تون چیه؟ ندیدم کسی اصلا در مورد کارای cresyn اینجا چیزی بگه..
طبیعیه که بحثش نشده باشه ... چون این مارک هم مثل cowon قدیم که هیچکس اسمش رو نشنیده بود ، کره ای هستش و خارج از کره جا نیفتاده (ظاهراً تولید جدی واسه خودش رو تازه شروع کرده) .. کمپانی توی کار OEM هم هست شدیداً و مثلا واسه سن هایزر هم محصول تولید می کنه ...

این مدل خاصی که گفتی ظاهرا واسه صدای متعادل طراحی شده ... به نظر میاد کیفیتش عالی باشه ... و تنها ابهام من اینه که ظاهرا قراره 90-100 دلار باشه و چرا انقدر ارزون داره میده ...

مدلش XD100 هست.
یه سوال دیگه :مگر هر چقدر امپدانس هدفون یا هر مصرف کننده ی دیگه کمتر باشه جریان بیشتری نمی کشه (اون طور که ما تو فیزیک خوندیم) پس اگر این طور که شما میگی امپدانس هدفونای بزرگ بیشتر باشه اون وقت جریان کمتری هم از باتری میکشه ! درسته ؟
مرسی که مدل رو مشخص کردی - XD100 امپدانس 70 اهمی داره که با این قاعده ای که مطرح شد هم جور در میاد ... اما در مورد نکته ای که اشاره کردی :

مشاهده درستی داشتی ... واضحه که کل بحث فنی قضیه پیچیده تر از اینه ... اما مشکل اینه که عمق قضیه زیاده ... قواعد کلی خوبی اش اینه که واسه 90% موارد و 95% دوستان و هدفونهایی که می خرن صدق می کنه ... من فقط دو نمونه از پیچیدگی هاش رو میگم، شرمنده وقت اندکی دارم: (اگه حوصله نداری یه ضرب برو سومی رو بخون)

1. قبلاً هم من یکی دو پست در این مورد داشته ام که مثلا بحث کردم که امپدانس صرفاً یه فاکتور در میان چندین فاکتور موثره ... مفهوم کارآیی که در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مطرح کردم بسیار مهمه که واقعاً بحث جدا می طلبه ... شما اگه یه هدفون Shure سری E (احتمالا برترین Brand تجاری هدفون) رو مثلا با یه هدفون پاینی تر مقایسه کنی ، با فرض اینکه حتی این Shure امپدانسی 3-4 برابر دیگری داره اما باز هم "بلندتر" از اون به گوش میاد !! .. چرا ؟ ... (طبق اون قاعده که shure باید در یه سطح volume مشابه صدای ضعیف تر داشت باشه؟) ... چون shure کارآیی بالاتر داره (مفهومی که با db/mw به دست میاد و محاسبات استاندارد خودش رو داره) و خب این هم یه ملاک مهم در تعیین کیفیت (و البته قیمت!!) هدفونه ...

2. همین امپدانس هم در نظر بگیر که در دامنه ریسپانس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هدفون متفاوته .. بخصوص تو اهم های پایین ...

نتیجه اینکه هرکدوم از اینا به تنهایی واسه نتیجه گیری قطعی کافی نیست ... اما ما اینجا بحث مون بیشتر خریده ، بنابراین واضحه که براساس مصالحه ممکنه بعضی موارد رو ساده سازی کنیم ...

ChaoticHead
13-09-2009, 20:35
طبیعیه که بحثش نشده باشه ... چون این مارک هم مثل cowon قدیم که هیچکس اسمش رو نشنیده بود ، کره ای هستش و خارج از کره جا نیفتاده (ظاهراً تولید جدی واسه خودش رو تازه شروع کرده) .. کمپانی توی کار OEM هم هست شدیداً و مثلا واسه سن هایزر هم محصول تولید می کنه ...

این مدل خاصی که گفتی ظاهرا واسه صدای متعادل طراحی شده ... به نظر میاد کیفیتش عالی باشه ... و تنها ابهام من اینه که ظاهرا قراره 90-100 دلار باشه و چرا انقدر ارزون داره میده ...

من اولین بار هدفونهای cresyn را 4و5 سال پیش توی پایتخت دیدم و یکی خریدم. از اون موقع چند وقت یه بار یه سری جنس ازش میارن تموم می شه تا چند وقت گیر نمیاد. الان دوباره یه پارتی جدید جنس آوردن ازش.
این هدفونهای سری 600 و 800 creative اکثرا تولید cresyn هستن. تا چند وقت پیش هم برای iaudio و ipod هدفون می زد؛ الان نمی دونم. ولی این مدل C750E ظاهرا جدیده من قبلا ندیده بودم.

در مورد قیمت هم من از 5 سال پیش مدل lmx-e630dl را حدود 15 تومن می خرم (تا حالا واسه خودم و دوستام یه 20 تایی خریدم فکر کنم!) در حالیکه قیمت بین المللیش 45 دلار بود. الان چند وقته ارزون شده اومده حدود 20 دلار. یک دلیل ارزونیش هم شاید محل ساختش باشه چون این 630 ها که توی بازار ایران هست ساخت اندونزیه ولی توی سایتهای خارجی دیدم که ساخت کره هم داره. (ولی کیفیت صداش همچنان عالیه مثلا با creative ep-630 و panasonic HJE50 و sennheiser CX300 براحتی رقابت می کنه(که البته ممکنه همه شونم ساخت cresyn باشه!!))

آخرین نکته اینکه همون مدل 630 توی پاساژ ایران قلایبش هست زیر 10 تومن می فروشن. نشونه اش هم اینه که پشت هدفون سه تا سوراخ داره (مث هدفونای open air )

sarah333
14-09-2009, 21:02
سلام میشه لطف کنید تا قیمت 10-15 یه هدفنی که برای استفاده طولانی مدت گوش رو خسته نکنه (منظورم لاله گوش هست) وکیفیت صداش هم خوب و بالا باشه معرفی کنید
متشکرم

killJ0y
14-09-2009, 21:42
بهتره با این قیمت اصلا فکرشو از سرت بیرون کنی
البته میتونی از مارک های چینی بگیری که خیلی اشغاله با 10 15 تومن

Benygh
15-09-2009, 00:38
از نظر راحتی و کیفیت به نظر من K512 یه درجه بالاتره ...

حیف - کمپانی های معتبر در این رده بودجه مانور زیادی میدن ، حیف که گزینه های موجود در ایران کمه (وگرنه سونی - Grado و کاس محصولات قوی ای دارن که عمراً ایران گیر نمیاد)

اما با این حال من فکر می کنم کیفیت همین گزینه های موجود هم بسیاری رو راضی کنه و نسبت به بودجه انتخاب های خوبی هستن ...

حتما دنبال کارای سن هایزر رو هم بگیر و ببین تو این حدود چه کارایی رو داره (تلفن رو بچه ها صفحات قبلی گذاشته ان) ... ارزشش رو داره حتی مثلا 100 تومن بدی و یه چیز حسابی بگیری

سلام
ببخشید پستتون رو دیر دیدم ...

مثلا چه مدل هایی رو تا 100 پیشنهاد میکنید ؟!

mamad gonzo
15-09-2009, 01:16
سلام
ببخشید پستتون رو دیر دیدم ...

مثلا چه مدل هایی رو تا 100 پیشنهاد میکنید ؟!

کارای سنهایزر خوبن قیمتاشم تو محدوده زیر 100 ایناس:
hd 465 95000
hd 435 90000
hd212 92000
hd 215 115000

البته اخریش 15 تومن بیشتره ولی اگه مدل خوبی باشه ارزشش رو داره 15 تومن بیشتر از بودجت خرج کنی.

prowler88
15-09-2009, 12:49
ولی کیفیت صداش همچنان عالیه مثلا با creative ep-630 و panasonic HJE50 و sennheiser CX300 براحتی رقابت می کنه(که البته ممکنه همه شونم ساخت cresyn باشه!!))

سنهایزر CX300 ساخت cresyn باشه؟ :18:

من نمیدونم چرا جدیدا این CX300 اینقدر مظلوم واقع میشه همش با 630 مقایسه میشه؟

ChaoticHead
15-09-2009, 13:23

آقا ما فحش ندادیم بهش که ناراحت می شی lol شرکت Cresyn یک تولید کننده قوی با مهندسی سطح بالاست. اگه بهش سفارش هدفون 1000 دلاری audiophil هم بدن براحتی تولید می کنه؛ کما اینکه مارک phiaton یکی از مرغوبترین هدفونهای دنیا هم از برندهای cresyn و ساخت این شرکته.

مشکل اون cx300 بدبخت اینه که از شدت محبوبیت، صد تا شرکت دارن قلابیشو می زنن؛ گاهی وقتا اونقدر تمیز هم می زنن که خود سنهایزر هم شاید گول بزنه!:31:

killJ0y
15-09-2009, 14:08
فکر کنم برای منم قلابیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

seymour
15-09-2009, 14:36
سلام میشه لطف کنید تا قیمت 10-15 یه هدفنی که برای استفاده طولانی مدت گوش رو خسته نکنه (منظورم لاله گوش هست) وکیفیت صداش هم خوب و بالا باشه معرفی کنید
متشکرم
خب این بستگی به سایز لاله گوش شما هم داره ... باید بری و تست کنی ... با این بودجه اندک برو پاساژ ایران طبقه دوم که مدلهای زیر 20 تومن فول سایز گیر میاد ... سعی کن گرونترین چیزی که واسه ات امکان داره رو بخری ... مدلهایی مثل فراسو و A4tech باید داشته باشن ... ولی همونطور که دوستمون گفت ، مارک معتبری که به قول معروف رو-گوشی نباشه تا نزدیکی 35-40 تومن و بالاتر گیر نمیاد

حالا این مدل خاص به کنار ولی اصلا همه دنیا اینطوریه .. سن هایزر که همه چیز رو خودش نمی سازه ... OEM تهیه می کنه ... الان cresyn واسه سونی و پاناسونیک هم محصول می سازه ... کریتیو واسه apple می ساخت !! ... حالا اونی که سطحش بالاست واقعاً می سازه ، اونی که نیست مونتاژ می کنه (مثل کشور خودمون!)

دوستی در پی.ام درباره یه سری مدل fake سن هایزر با من تبادل نظر داشت می کرد ، من موقع مطالعه مطلب خیلی جالبی خوندم که ظاهرا انقدرها هم اون محصول fake نبوده، صرفاً کمپانی ای که واسه سن هایزر محصول تولید می کرده (مثلا فرض کنید شعبه قلی آباد cresyn!) کیفیت یکسری از محصولاتش پایین تر از استاندارد سن هایزر بوده و اونا هم میگن " اینا رو ما نمی خوایم" ... ولی اون کمپانی کذایی میاد و سوء استفاده می کنه و چون نمی خواسته متضرر بشه به همون اسم سن هایزر منتها با قیمت پایین تر اینا رو توی بازارهای گمنام جنوب شرق آسیا توزیع کرده بوده ..

prowler88
15-09-2009, 18:15
درسته. همین Nikon که عکاس های حرفه ای و خبرنگارا ازش استفاده میکنن سنسورشو سونی میزنه. فکر کنم تنها کارخونه ای که همه چی تولید میکنه LG باشه! :31: چند سال پیش یادمه همراه یکی از محصولاتش ادوکلن LG اشانتیون میداد!

ChaoticHead
15-09-2009, 18:50
فکر کنم تنها کارخونه ای که همه چی تولید میکنه LG باشه! :31: چند سال پیش یادمه همراه یکی از محصولاتش ادوکلن LG اشانتیون میداد!

این هم خیلی بحث جالبیه( البته LG هم مثل هر کمپانی بزرگ دیگه ای از قواعد بازی تبعیت می کنه و اگه به صرفش باشه محصولاتشو می ده یکی دیگه تولید کنه) اینکه یه سری کمپانی خاور دوری (samsung , LG , Mitsubishi , Hyundai, ...) در زمینه های گسترده و حتی کاملا بی ربط محصول تولید می کنن در حالیکه غربیا معمولا این کارو نمی کنن. بدم نمیاد بدونم سیستم مدیریت و استراتژی سازمانیشون چیه.البته احتمالا اونجا یک سری شرکت اقماری هستن که بخاطر اهداف بازاریابی یا چارچوباهی اقتصادی کشورشون زیر لوای یک مجموعه کار می کنن. (شرمنده، بی ربط تر از این نمی شد توی تاپیک mp3 حرف زد:2:!! ولی این قضیه برام جذابه)

killJ0y
15-09-2009, 20:15
اقا محمد من هم با اون نفری که شما میگی صحبت کردم یه لینک داد به من که مقایسه بود بینه قلابیش و اصلش من که مقایسه کردم اصل بود برا من ولی از اون موقع دیگه قید زینهایسرو زدم میخواستم px100 بگیرم پشیمون شدم

a.z.p.z
18-09-2009, 15:17
دوستان جایی خوندم که طول سیم در کیفیت هدفون تاثیر داره گرچه این میزان خیلی خیلی خیلی کم هست ظاهرا ... واینکه البته نمیدونم این مطلب درست بوده یا خیر ... مثلا در کاهش نویز موثر بوده یا ... گرچه جنس الیاژ جک 3.5 میلیمتری و جنس خود سیم و استریو بودن(3 قسمت بودن جک) خود جک توی این مسئله مهم هست !!!

seymour
19-09-2009, 14:27
دوستان جایی خوندم که طول سیم در کیفیت هدفون تاثیر داره گرچه این میزان خیلی خیلی خیلی کم هست ظاهرا ... واینکه البته نمیدونم این مطلب درست بوده یا خیر ... مثلا در کاهش نویز موثر بوده یا ...
هم بله و هم نه - طول سیم فاکتور ضعیفی هستش .. معنی اش اینه که باید تغییر زیادی توش بدی تا تاثیرش قابل توجه و محسوس بشه ... مثلاً دو تا اکستنشن (اتصال اضافی برای افزایش طول - مثلاً بشه 5 متر) استفاده کنی تا تاثیر رو متوجه بشی (یادش بخیر یه بار این رو تست کردیم) ... بصورت تجربی تا وقتی طول سیم زیر 3-3.5 متره مشکلی نیست ...

از نظر فنی : وقتی طول سیم زیاد بشه مقاومت هم زیاد میشه ... پس اگه سیم بلندتر بشه باید کیفیتش هم بالاتر بره (اغلب به این معنا که مقاومتش باید کمتر باشه) تا این معادله رو جبران کنه ...

و بله - همونطور که گفتی پارامترهای جانبی مثل جنس سیم و اتصالات هم موثره ...

a.z.p.z
19-09-2009, 14:46
ممنون محمد جان

prowler88
19-09-2009, 15:45
هم بله و هم نه - طول سیم فاکتور ضعیفی هستش .. معنی اش اینه که باید تغییر زیادی توش بدی تا تاثیرش قابل توجه و محسوس بشه ... مثلاً دو تا اکستنشن (اتصال اضافی برای افزایش طول - مثلاً بشه 5 متر) استفاده کنی تا تاثیر رو متوجه بشی (یادش بخیر یه بار این رو تست کردیم) ... بصورت تجربی تا وقتی طول سیم زیر 3-3.5 متره مشکلی نیست ...

از نظر فنی : وقتی طول سیم زیاد بشه مقاومت هم زیاد میشه ... پس اگه سیم بلندتر بشه باید کیفیتش هم بالاتر بره (اغلب به این معنا که مقاومتش باید کمتر باشه) تا این معادله رو جبران کنه ...

و بله - همونطور که گفتی پارامترهای جانبی مثل جنس سیم و اتصالات هم موثره ...
من درست متوجه نشدم. یعنی هرچقدر مقاومت بیشتر باشه کیفیت بالاتره؟

ChaoticHead
20-09-2009, 00:26
من درست متوجه نشدم. یعنی هرچقدر مقاومت بیشتر باشه کیفیت بالاتره؟

نه، همونطور که سیمور عزیز هم نوشتن، برای بلند تر کردن سیم باید از سیم با کیفیت تر استفاده کنین؛ سیم با کیفیت تر هم در این مورد یعنی سیمی که مقاومتش کمتره. بطور ساده، مقاومت زیاد به معنی افت کیفیت زیاده.

ilia22
20-09-2009, 02:38
من يه هدفون خوب برايه كامپيوترم مي خوام كه كيفيت بالايي هم داشته باشه مي خوام

seymour
20-09-2009, 13:56
من يه هدفون خوب برايه كامپيوترم مي خوام كه كيفيت بالايي هم داشته باشه مي خوام
چقدر می خوای پول خرج کنی؟

Benygh
20-09-2009, 21:57
hd 465 95000
hd 435 90000
hd212 92000
hd 215 115000
اگر بخواهیم این سه مدل رو با سه مدل زیر مقایسه کنیم نقاط ضعف و قوت هر یک کدومه ؟!

برای بهترین انتخاب ؟!

AURVANA
AURVANA DJ
AURVANA Xi-Fi

artara74
20-09-2009, 22:32
درود.
من چند روز پيش هدفون موبايلم رو گم كردم. مي حوام يك هدفون خوب بگيرم تا 10 هزار تومن. مي خوام كاملا جمع و جور باشه. اگه وايرلس بود قيمتش مهم نيست چون خيلي به يك هدفون وايرلس يا بلوتوث نياز دارم.

من چند روز ديگه مي رم مجتمع كامپيوتري پايتخت. اونجا چي مي تونم گير بيارم؟

prowler88
20-09-2009, 22:35
درود.
من چند روز پيش هدفون موبايلم رو گم كردم. مي حوام يك هدفون خوب بگيرم تا 10 هزار تومن. مي خوام كاملا جمع و جور باشه. اگه وايرلس بود قيمتش مهم نيست چون خيلي به يك هدفون وايرلس يا بلوتوث نياز دارم.

من چند روز ديگه مي رم مجتمع كامپيوتري پايتخت. اونجا چي مي تونم گير بيارم؟
منظورت هندزفری هست دیگه؟

artara74
21-09-2009, 09:34
نه خير. يا بگم تا حدودي. قسمت اول هدفون موبايلم هست. هموني كه روش دكمه داره. قسمت دوم هم كه خوب شد گم شد. واقعا گوشم رو اذيت مي كرد. حالا يك راهنمايي بدين من مروز مي رم پايتخت

seymour
21-09-2009, 15:32
اگر بخواهیم این سه مدل رو با سه مدل زیر مقایسه کنیم نقاط ضعف و قوت هر یک کدومه ؟!

hd 465 95000
hd 435 90000
hd212 92000
hd 215 115000

برای بهترین انتخاب ؟!

AURVANA
AURVANA DJ
AURVANA Xi-Fi
aurvana xfi که با توجه به ذائقه شما فکر کنم پول اضافی باشه ... امکانات پردازش صوتی اش با توجه به سلیقه شما به نظر من استفاده چندانی نخواهد داشت ... Dj هم به همین ترتیب، تاکید روی باس داره ...

aurvana live خیلی خوبه از این نظر که صدای متعادل و بالانس شده ای داره ... ولی طراحی بسته اش رو در نظر بگیر و اطمینان حاصل کن که باهاش راحتی ..

در مورد سن هایزرها:

ظاهراً 212 نسبت به 215 باس بیشتری داره و در مقابل 215 راحت تر باید باشه قدری...

سری چهارصد هم که خب open هستند ظاهرا ... این یعنی قدری راحتی بیشتر (برای اغلب کاربرها) و کیفیت صدای مقداری بهتر ... البته بستگی داره که درز کردن صدا به بیرون برات مهمه یا نه ... چون مدلهای open صدا رو به محیط اطراف درز میدن ، خیلی بیشتر از بسته ها (مدلهای بالا) ...

prowler88
21-09-2009, 16:10

برای بهترین انتخاب ؟!

AURVANA
AURVANA DJ
AURVANA Xi-Fi
ضمن تایید صحبت های دوستمون مهمترین تفاوت این سنهایزرها در open و closed بودنشونه. دو مدل اول open هستند و دو تا مدل بعدی closed. اگه بیشتر آهنگ های house و hip-hop و electro و trance گوش میکنی فکر میکنم closed برات مناسب تر باشه. ولی خب open ها در کل کیفیت صدای بهتری دارن و راحت تر هستند.

ChaoticHead
21-09-2009, 17:02
aurvana xfi
سری چهارصد هم که خب open هستند ظاهرا ... این یعنی قدری راحتی بیشتر (برای اغلب کاربرها) و کیفیت صدای مقداری بهتر ... البته بستگی داره که درز کردن صدا به بیرون برات مهمه یا نه ... چون مدلهای open صدا رو به محیط اطراف درز میدن ، خیلی بیشتر از بسته ها (مدلهای بالا) ...

و برعکس! آزار دهنده ترین قسمت قضیه توی مترو و تاکسی و خیابونه (یا توی خونه و تلویزیون و فک و فامیل و ..) که نمی تونی از موسیقیت لذت ببری و صدای بیرون به تو درز می کنه...

Benygh
22-09-2009, 02:05
aurvana live خیلی خوبه از این نظر که صدای متعادل و بالانس شده ای داره ... ولی طراحی بسته اش رو در نظر بگیر و اطمینان حاصل کن که باهاش راحتی ..
منظور از طراحی بسته چیه ؟!

ظاهراً 212 نسبت به 215 باس بیشتری داره و در مقابل 215 راحت تر باید باشه قدری...
به خاطر اینکه باسش کمتره میتونه برای گوش راحت تر باشه و یا ...
اصلا منظور از این کلمه ی راحتی، راحتی گوشه و یا نرم و راحت بودن !؟! (چی گفتم، ولی دو تاش یکی نیست :دی)

خوب OPEN ها صدای بیشتر و بهتری دارند ولی در عوض صدا به بیرون درز میکنه و به مطمئنا برعکس که دوستمون هم گفتند،
حالا چرای میگند راحت تر ؟! چون صدا به گوش فشار نمیاره و ... یا ... ؟! (باز رفتیم سر سوال .. منظور از راحتی چیست !؟)
و همونطور که گفتید Closed ها راحتی اشون نسبت به OPEN ها کمتره ! و باز هم میایم سر سوال منظور از ...

ضمن تایید صحبت های دوستمون مهمترین تفاوت این سنهایزرها در open و closed بودنشونه. دو مدل اول open هستند و دو تا مدل بعدی closed. اگه بیشتر آهنگ های house و hip-hop و electro و trance گوش میکنی فکر میکنم closed برات مناسب تر باشه. ولی خب open ها در کل کیفیت صدای بهتری دارن و راحت تر هستند.
ایا این اهنگ ها واقعا یک ملاکه و یا از روی تجربه است ؟!

من ممکنه هر چیزی گوش بدم ...
ولی بازم ... راحتی ... :دی

و برعکس! آزار دهنده ترین قسمت قضیه توی مترو و تاکسی و خیابونه (یا توی خونه و تلویزیون و فک و فامیل و ..) که نمی تونی از موسیقیت لذت ببری و صدای بیرون به تو درز می کنه...

نه، من تو اتاق خودم استفاده میکنم ... فکر نکنم بیرون از خونه و یا اتاقم نیاز باشه ... ولی اگر هم باشه .. یعن واقعا اینقدر نفوذ صدا به محیط و برعکس زیاده ؟!

اصلا بهتره این مسئله ی راحتی و ... رو بفهمم تا بعد در مورد این موضوع صحبت کنیم.

چند سوال :
این مسئله ی راحتی روی سر ... (فشار به گوش نه ! روی سر ... جاگیری و ...) به وزن این هدفون ها هم بستگی داره .
ایا اینها وزنشون استاندارد خاصی داره ؟!

استحکام این هدفون ها چطوریه ؟! مثلا مدل Aurvana کمی نازک به نظر میرسه ... ولی شکیل و زیباست ...

این جک های 6.3 برای چی هستند ؟!

راستی یک سوال آخر ...
احیانا اگر مشکلی برای هدفون پیش بیاد تعویض میشه یا تعمیر ؟! منظورم اینه که قابل تعمیر هست و یا ... ؟ اصلا چه چیزهایی شامل گارانتیه و ...

در موارد عادی خرید زیاد گیر نمیدم ولی وقتی مسئله صدا و کیفیت اونه کمی وسواس هستم ..

کارت صدای من هم آنبرده و برای مادربورد P5K-Deluxe و 7.1 کانال ...
ایا اگر بخواهم یک کارت صدا بخرم میتونم کیفیت صدای چشمگیری داشته باشم ؟!

ببخشید سوال زیاد شد ...

ilia22
22-09-2009, 05:30
چقدر می خوای پول خرج کنی؟

نمي خوام زياد باشه :8:
نه خيلي كم ونه خيلي زياد متوسط
وكيفيت خوب:5:
حالا چي پيشنهاد مي كنيد؟

seymour
22-09-2009, 15:12

اصلا منظور از این کلمه ی راحتی، راحتی گوشه و یا نرم و راحت بودن !؟! (چی گفتم، ولی دو تاش یکی نیست :دی)

خوب OPEN ها صدای بیشتر و بهتری دارند ولی در عوض صدا به بیرون درز میکنه و به مطمئنا برعکس که دوستمون هم گفتند،
حالا چرای میگند راحت تر ؟! چون صدا به گوش فشار نمیاره و ... یا ... ؟! (باز رفتیم سر سوال .. منظور از راحتی چیست !؟)
و همونطور که گفتید Closed ها راحتی اشون نسبت به OPEN ها کمتره ! و باز هم میایم سر سوال منظور از ...

نه، من تو اتاق خودم استفاده میکنم ... فکر نکنم بیرون از خونه و یا اتاقم نیاز باشه ... ولی اگر هم باشه .. یعن واقعا اینقدر نفوذ صدا به محیط و برعکس زیاده ؟!

چند سوال :
این مسئله ی راحتی روی سر ... (فشار به گوش نه ! روی سر ... جاگیری و ...) به وزن این هدفون ها هم بستگی داره .

استحکام این هدفون ها چطوریه ؟! مثلا مدل Aurvana کمی نازک به نظر میرسه ... ولی شکیل و زیباست ...

راستی یک سوال آخر ...
احیانا اگر مشکلی برای هدفون پیش بیاد تعویض میشه یا تعمیر ؟! منظورم اینه که قابل تعمیر هست و یا ... ؟ اصلا چه چیزهایی شامل گارانتیه و ...

در موارد عادی خرید زیاد گیر نمیدم ولی وقتی مسئله صدا و کیفیت اونه کمی وسواس هستم ..

ببخشید سوال زیاد شد ...
طراحی بسته ، همون بحث close و open بودنه که مطرح شد ...

//

نه - دو جمله ربطی به هم نداشت ؛ داشتم ویژگی غالبی که برای هریک برشمرده می شده رو می گفتم ... اولی باس - دومی راحت تر (از نظر طراحی - گوشی -...) ؛ این دو فاکتور ربطی بهم ندارن (که مثلا چون باس بیشتر پس کمتر راحت - یا ...) ... کلاً یه عامل خیلی مهم که در هدفون های فول سایز باید در نظر گرفته بشه همین بحث طراحی هست که به نظر من بشدت مهمه (نه در حد کیفیت - ولی صرفاً قدری پایین تر)

//

اینجا دیگه بحث راحتی از راحتی به معنای ارگونومیک کلمه (=طراحی - جنبه های فیزیکی ) فاصله می گیره و بیشتر به راحتی گوش/شنوایی برمی گرده ... در مدلهای open صدا بهتر می چرخه ، طبیعی تره (بخصوص باس طبیعی تر - که خودش یه بحث جداس - یعنی باس طبیعی تر لزوما باس بهتر واسه همه نیست) ، عمق داره (تقریباً اون چیزی که بهش میگیم soundstage) و خلاصه از خیلی جهات برای شنوایی (اصطلاح بهتری به نظرم نمیاد) کاربر راحت تره ...

//

بحثی که در مورد رابطه بین open/close بودن و سبک های موسیقی مطرح شد ... البته بیشتر در مورد باس معنی داره ... یعنی رابطه سبک های موسیقی و هدفون بیشتر به عملکرد گوشی روی دامنه فرکانس مربوط میشه ... اما از این نظر که closed ها معمولا باس-دار تر به گوش میان این مساله مطرح میشه ...

//

مساله درز صدا از/به بیرون هم دقیقا همون چیزیه که به نظر میاد ... وقتی تو خونه ای و یه نفر در نزدیکی ات باشه یا وقتی که بیرون هستی بخاطر اینکه صدای محیط زیاده ... کاملاً بستگی به خود فرد داره ... اصولا اینطوریه که برای جابجایی و محیط های شلوغ از هدفونهای کوچک in ear استفاده کنیم که خیالمون راحت بشه ... اینا دیگه همه بستگی به ترجیحات شخصی داره

//

فاکتورهایی که مطرح کردی مثل وزن و استحکام ، در اکثر این هدفونها بصورت خوب و مناسب رعایت شده و تفاوتشون انقدر نیست ... بازم میگم : فرد به فرد ممکنه تفاوت کنه ...

//

در مورد گارانتی ، باز برمی گرده به اینکه از کی بخری و انصاف فروشنده و سیاست فروش اونها و ... معمولاً هدفونها گارانتی قابل توجهی ندارن ...

//

بله - کارت صدای بهتر ، کیفیت بهتر .. اما همین آن - بوردها هم اغلب رضایت بخش هستند .. باز به سلیقه فرده ..

//

در مورد جک 3.6 : منظورت احیانا جک 3.5 نیست ؟ .. یا منظورت 6.35mm هستش ؟ ... بهرحال اینا استانداردهای مختلف اتصال فیش هدفون هستند ... تبدیل برای برقراری ارتباط بین اندازه مختلف وجود داره - مشکلی نیست

seymour
22-09-2009, 15:17
نمي خوام زياد باشه :8:
نه خيلي كم ونه خيلي زياد متوسط
وكيفيت خوب:5:
حالا چي پيشنهاد مي كنيد؟
خب رفیق ، بالاخره یه عددی میگفتی ... بهرحال اگه مثلا تا 30-40 تومن می خوای هزینه کنی کریتیو (سری HQ) و سونی هستن ... اگه تا 60-70 تومن akg به نظر من ...

prowler88
22-09-2009, 18:40

چند سوال :

راستی یک سوال آخر ...

ببخشید سوال زیاد شد ...
سیمورجان کامل توضیح دادن.
من هم یه سری توضیحات (تکمیلی که نمیشه گفت) تاییدی اضافه میکنم.

به طور کلی open ها طراحیشون طوریه (البته منظور open های فول سایز هست نه مدیوم سایز) که به گوش زیاد فشار نمیاد و خسته نمیشه و درد نمیگیره. البته این یه قاعده ی کلیه و ممکنه یه مدل closed خیلی راحت تر از یه مدل open باشه که باز به طراحی هدفون ربط داره.
open ها صدای زنده تر و بازتری دارن. closed ها صداشون داخل محدوده ی هدفون محبوسه و به اصطلاح در رو نداره. این مساله باعث میشه کیفیتشون پایین تر باشه. ولی بعضی مدل های closed هستند که صداشون در حد open هست ولی خب فکر نمیکنم تو ایران همچین مدلایی باشه. اونم تو این قیمت ها.
به طور کلی open ها از پس همه ی آهنگ ها خوب برمیان و صدای طبیعی تری دارن. closed ها صداشون یه مقدار پایین تره ولی به خاطر بسته بودن بیسشون بیشتر به نطر میرسه و البته punchy تر هست. یعنی میکوبه. ولی open ها بیس نرم دارن.
در مورد کریتیو نمیتونم با قاطعیت نظر بدم ولی فکر میکنم کیفیت ساختش خیلی خوب باشه. ولی سنهایزر چون خودم کاملا آشنا هستم باهاش میدونم از نظر کیفیت ساخت معروف هستند هدفوناش. خراب کردنشون هنر میخواد.
اگه تو اتاق استفاده میکنی open بهتره.
وزن هدفون هم استاندارد خاصی نداره. البته وزن هم روی راحتی تاثیر میذاره ولی ممکنه یه مدل سبک باشه گوشو اذیت کنه ولی یه مدل سنگین باشه و راحت.
جک 6.3 هم قطرش بیشتر از جک های 3.5 هست (که خودت حتما میدونی) برای اتصال به بعضی دستگاه ها و آمپلی فایرها و پلیرها که این خروجی رو دارن استفاده میشه. که همون طور که گفته شد آداپتور براش موجوده و مشکلی نیست.
سنهایزر 2 سال گارانتی داره ولی تو ایران خب این قضیه صدق نمیکنه.

ChaoticHead
22-09-2009, 22:34

یه مورد دیگه ؛ اگر برای مدت طولانی قراره روی گوشتون باشه ممکنه مشکل عرق کردن هم پیدا کنین، خیلی آزار دهنده است. فکر میکنم توی closed ها بیشتر اتفاق می افته و البته بستگی زیادی هم به ear pad هاشون داره.

Benygh
23-09-2009, 00:09
ممنون ... پس فکر کنم انتخاب من شد ... aurvana ...

چند سوال :
این مدل شیکیه ولی کمی نازک به نظر میرسه ... مشکلی پیش نمیاد ؟!

OPEN و Closed ها رو فهمیدم .. میشه از ظاهر فهمید و یا نه ؟!

p_samimi
23-09-2009, 00:51
خب رفیق ، بالاخره یه عددی میگفتی ... بهرحال اگه مثلا تا 30-40 تومن می خوای هزینه کنی کریتیو (سری HQ) و سونی هستن ... اگه تا 60-70 تومن akg به نظر من ...

ممنون از دوست عزیزمون که راهنمایی میکنند.
راستش من یک هدفن JVC پنج سال پیش از دبی گرفتم.
خیلی خوب بود وهست.
ولی الان بعد این مدت گوشم حساس شده و درد میگیره.
چون الان بعد اینهمه مدت متوجه شدم گه کل لاله گوش داخل هدفن نمیشه و به قولی لاله رو به عقب فشار میده.
البته از نوع مدلی هست که هدفن بزرگ داره ولی سوراخش برای گوش من کوچیکه (کلا کوچیک :31:)

دیروز رفتم ایران یک دو مدل Creative و Philips فقط دیدم که به جیب ما میخورد .
در ضمن میخوام گوش توش خوب آزاد باشه و فشار بهش نیاد.
اگه هم راه داره زیر 40 باشه.

من اصلا تعصب خاصی رو برند خاصی ندارم.و این حالت فیزیکیش حتی از کیفیت صداش خیلی مهمتره
لطفا کمکی کنید

seymour
23-09-2009, 13:29
ممنون از دوست عزیزمون که راهنمایی میکنند.
راستش من یک هدفن JVC پنج سال پیش از دبی گرفتم.
خیلی خوب بود وهست.
ولی الان بعد این مدت گوشم حساس شده و درد میگیره.
چون الان بعد اینهمه مدت متوجه شدم گه کل لاله گوش داخل هدفن نمیشه و به قولی لاله رو به عقب فشار میده.
البته از نوع مدلی هست که هدفن بزرگ داره ولی سوراخش برای گوش من کوچیکه (کلا کوچیک :31:)

دیروز رفتم ایران یک دو مدل Creative و Philips فقط دیدم که به جیب ما میخورد .
در ضمن میخوام گوش توش خوب آزاد باشه و فشار بهش نیاد.
اگه هم راه داره زیر 40 باشه.

من اصلا تعصب خاصی رو برند خاصی ندارم.و این حالت فیزیکیش حتی از کیفیت صداش خیلی مهمتره
لطفا کمکی کنید
دقیقا همونطور که گفتی با توجه به تجربه قبلی و بودجه ات ، طراحی هدفون مهم هستش ... از این نظر کریتیو شهرت بهتری نسبت به فیلیپس از نظر وضعیت گوشی داره ... یعنی معمولاً باهاش راحت تر هستن ... اما با توجه به اینکه سایز گوش هرکسی یه مساله شخصیه ، شما باید نهایتش بری و واقعاً اگه بشه تستش کنی تا ببینی باهاش راحتی یا نه ... برو و سراغ کریتیو سری HQ رو بگیر که بالاترین مدلش فکر کنم HQ1900 باشه ... (اگه دوباره ایران رفتی دوتا نمایندگی کریتیو داره - چک کن)

p_samimi
23-09-2009, 13:44
در واقع من هم فیلیپس رو تست کردم هم دو مدل از کریتیو
که Philips Hifi بود به قیمت 40 تومن
Creative - DJ = 85
creative دیگه هم بود 115 تومن

در اصل اصلا کریتیو تو قیمت های 45-50 نداشتند.
من هر دو نمایندگی رو رفتم.

الان سوالم اینه که با این قیمت همین philips رو میتونم فقط بخرم.
البته قیمت اون مدلی که دادین رو نمیدونم چنده؟ شما میدونید
در ضمن جز این دو برند چیز دیگه ای نیست؟
و اگه بخوام بخرم بهترین جا کجا هست.
ممنون

seymour
23-09-2009, 13:50
ممنون ... پس فکر کنم انتخاب من شد ... aurvana ...

چند سوال :
این مدل شیکیه ولی کمی نازک به نظر میرسه ... مشکلی پیش نمیاد ؟!

//

OPEN و Closed ها رو فهمیدم .. میشه از ظاهر فهمید و یا نه ؟!
از این نظر که گفتی شیکه : بله - به طراحی اش توجه شده ... کلاً سری Aurvana یکی از فاکتورهایی که توش رعایت شده طراحی شیک بوده ... از نظر نازک بودن : فرض اینه که واژه مناسب "ظریف" هستش ؛ یعنی خواستن ارگونومیک (طراحی متناسب با ویژگی های انسان) از کار درش بیارن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که خب یه فاکتور مهم وزن و اندازه اس ... اما اینکه شکننده تر از حالت عادی (=یه هدفون هم رده) باشه خیر ...

//

بله - اساساً از روی ظاهر میشه فهمید ... همین الان اگه توی سرویس images یاهو یه چندتا مدل open و closed رو چک کنی دستت میاد ...

h_starboy
23-09-2009, 14:16
دوستان بابت راهنمایی دستتون درد نکنه .
من دیروز رفتم بالاخره sony mdr-xd200 رو خریدم. 27000 از نمایندگی سونی تو مجتمع تجاری پایتخت

ضمنا قبلش کل ولیعصر رو گشتم و hq 1900 رو پیدا نکردم. یه جا hq 1400 رو داشت و 380000 میداد که گرون بود بیخودی .
خلاصه آخر رفتم همون سونی رو گرفتم.
کیفیتش هم در حد قیمتش خیلی خوبه .

seymour
23-09-2009, 14:38
در واقع من هم فیلیپس رو تست کردم هم دو مدل از کریتیو
که Philips Hifi بود به قیمت 40 تومن
Creative - DJ = 85
creative دیگه هم بود 115 تومن

در اصل اصلا کریتیو تو قیمت های 45-50 نداشتند.
من هر دو نمایندگی رو رفتم.

الان سوالم اینه که با این قیمت همین philips رو میتونم فقط بخرم.
البته قیمت اون مدلی که دادین رو نمیدونم چنده؟ شما میدونید
در ضمن جز این دو برند چیز دیگه ای نیست؟
و اگه بخوام بخرم بهترین جا کجا هست.
ممنون
من توصیه می کنم تا کریتیو و همونطور که خوشبختانه دوستمون گفت سونی پیدا میشه ... فیلیپس رو اولویت اول نذار .. مگه اینکه واقعا باهاش راحت تر باشی ...

قیمت ها رو که دوستمون گفت ... سونی XD رو هم که ایشون در موردش توضیح داد ... حتماً دنبال کن و البته باز فراموش نکن که واسه شما چون طراحی مهمه ، حتماً به این قضیه توجه نشون بده ... وگرنه از نظر کیفیت صدا به نظر من اختلاف چندانی با هم ندارن ...

p_samimi
23-09-2009, 15:45
در مورد بیسیم آیا وقتی تو خونه راه میریم از دیوار راحت رد میشه.
چون مدل FM رو مغازه دار میگفت مشکلی نداره حتی تا 100 متر.
ابته این بیسیم رو واسه کسه دیگه میخوام.مرسی

prowler88
23-09-2009, 18:08
بالاخره امروز دلو به دریا زدم رفتم یه سنهایزر CX200 گرفتم. به قیمتی معادل 50 تومن.
طراحیش خوبه. البته با 630 که مقایسه میکنم یه مقدار به نظر کوچکتر میاد. 630 رو وقتی میذاری تو گوش کاملا ایزوله میکنه. ولی این اینطوری نیست. هر چند سری های مختلف هم داره من با همون اصلیش تست کردم. لریش این میشه که وقتی بعد از سنهایزر 630 رو میذاری تو گوشت به نظر میاد چاق تره. اینا به کنار چفت شدنش تو گوش راحته و مشکلی نداره.
کیفیت صداش خوبه. به طور کلی مهمترین مزیتش نسبت به 630 در قسمت low هست. کیفیت بیس بالاتره. ولی حجمش در حد 630 نیست. mid هم خوبه ولی یه مقدار صداش کمه. با اکولایزر بهتر میشه. متاسفانه کیفیت high چندان بالا نیست. نه که بد باشه. ولی روی تیس تیس های شدید یه مقدار خارج میزنه.

Benygh
24-09-2009, 01:29
خوب aurvana انتخاب شد ...
حالا کسی یک قیمت سراغ داره از یک جای خوب ؟! :-؟

ChaoticHead
24-09-2009, 10:22
بالاخره امروز دلو به دریا زدم رفتم یه سنهایزر CX200 گرفتم. به قیمتی معادل 50 تومن.
طراحیش خوبه. البته با 630 که مقایسه میکنم یه مقدار به نظر کوچکتر میاد. 630 رو وقتی میذاری تو گوش کاملا ایزوله میکنه. ولی این اینطوری نیست. هر چند سری های مختلف هم داره من با همون اصلیش تست کردم. لریش این میشه که وقتی بعد از سنهایزر 630 رو میذاری تو گوشت به نظر میاد چاق تره. اینا به کنار چفت شدنش تو گوش راحته و مشکلی نداره.
کیفیت صداش خوبه. به طور کلی مهمترین مزیتش نسبت به 630 در قسمت low هست. کیفیت بیس بالاتره. ولی حجمش در حد 630 نیست. mid هم خوبه ولی یه مقدار صداش کمه. با اکولایزر بهتر میشه. متاسفانه کیفیت high چندان بالا نیست. نه که بد باشه. ولی روی تیس تیس های شدید یه مقدار خارج میزنه.

مبارکه، حالا burn-in کردینش؟ (البته روی high تاثیری نمی زاره)

prowler88
24-09-2009, 11:31
مبارکه، حالا burn-in کردینش؟ (البته روی high تاثیری نمی زاره)
ممنون. کلا فکر نمیکنم burn-in چندان تاثیری روی earbud داشته باشه. ولی نه. هنوز زیاد باهاش چیزی گوش نکردم. اون مطلبی هم که نوشتم شاید بعد از فقط نیم ساعت استفاده بود. حالا ایشالا بعدا توضیحات تکمیلی رو ارائه میکنم.
V-moda Bass Freq هم قیمتش تو همین محدوده هست. فکر میکنم صدای اون جالب تر باشه. البته من چون شنیده بودم mid و highش خیلی خوب نیست نگرفتم ولی از نظر bass حرف اول رو میزنه.

ChaoticHead
24-09-2009, 12:01
ممنون. کلا فکر نمیکنم burn-in چندان تاثیری روی earbud داشته باشه...

من تا جائیکه خبر دارم روی earbud های dynamic تاثیر داره ولی برای مدلهای armature فرقی ایجاد نمی کنه. خودم تغییرش برام محسوس بوده

seymour
24-09-2009, 15:29
خوب aurvana انتخاب شد ...
حالا کسی یک قیمت سراغ داره از یک جای خوب ؟! :-؟
live رو فکر کنم یکی قیمت گرفته بود هفته پیش ... نمی دونم اینجا بود یا جای دیگه ... بگرد در تالار .. بهرحال یه جای منصف که من معمولاً معرفی می کنم پاساژ ایران - فروشگاه رایتک هستش (88892426) ... زنگ بزن بپرس ...

در مورد بیسیم آیا وقتی تو خونه راه میریم از دیوار راحت رد میشه.
چون مدل FM رو مغازه دار میگفت مشکلی نداره حتی تا 100 متر.
ابته این بیسیم رو واسه کسه دیگه میخوام.مرسی
به حرف مغازه دار که حتی یه ذره هم اعتماد نکن ... اون فقط به فکر سودشه و اگه لازم باشه هر دروغی رو هم میگه ... اما این حرفم به این معنی نیست که وایرلس بیش از 5 سانت جواب نمیده ... بله - از دیوار رد میشه ، اما به موازات افزایش فاصله از base ، کیفیت هم بصورت قابل توجه افت می کنه ... فرض کن دیگه قابل تحملش 10 متر باشه ... اون هم با یه وایرلس خوب ... دیگه بعد از این نویز و هیس و افت کیفیت خواهی داشت ..

masoudboy
24-09-2009, 15:31
اين ايرفون هاي A4tech چطوره ؟ كسي از دوستان تست كرده ؟
آيا جزء مارك هاي متفرقه به حساب مياد ؟ اين مدل را قيمت كردم 15 هزار
جنسش به نظرم از كريتيو 630 بهتر بود . اما فروشنده اجازه تست صدا را نداد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ChaoticHead
24-09-2009, 15:37

من اینا رو تست نکردم ولی قبلا هدفونهاشو داشتم، کیفیت کاملا در حد جنس متفرقه است.

Benygh
25-09-2009, 00:28
live رو فکر کنم یکی قیمت گرفته بود هفته پیش ... نمی دونم اینجا بود یا جای دیگه ... بگرد در تالار .. بهرحال یه جای منصف که من معمولاً معرفی می کنم پاساژ ایران - فروشگاه رایتک هستش (88892426) ... زنگ بزن بپرس ...

شنبه تماس میگیرم ...

خوب مدل های مشابه که فکر میکنید به این اندازه میتونه خوب باشه رو میتونید معرفی کنید ؟!

caruso
25-09-2009, 11:51
دوستان من چند روز پیش یه زنهایسر IE8 از آقای رضوی گرفتم به قیمت باورنکردنی 240 تومن، اگه از اونور میگرفتم دو برابر میشد و واقعا هم زنهایسرالکی همچین قیمتی روش نگذاشته و به نظر من 400 دلار منصفانس.

مثل اینکه دو تای دیگه هم دارن خواستم اطلاع بدم که دوستان اگه میخوان فرصت رو از دست ندن که این اولین باره که یه چیزی رو تو تهران 30 درصد ارزون تر از آمازون یو کی و 40 درصد ارزون تر از آمازون یو اس دارم میگیرم !

اولین دریافت هام بعد از 15 ساعت burn in با pink noise و 15 ساعت هم موزیک اینه که صدای Dynami رو به Armature ترجیح میدم
همچنین Signature زنهایسر رو به Ultimate ears چون با این که عکس العمل (response) بهتر و صدای سریع تری داره و جزئیات هم از TF10 کم نداره ولی باهاش راحت ترم و بدون سر درد میتونم چند ساعت موزیک راک باهاش گوش کنم ( البته این کارو نمیکنم چون گوشمو دوس دارم! )

اگه کسی قصد خریدشو داشت و سوال جزئی تری داشت حتما بپرسه تا در حد توان توزیح بدم.

prowler88
25-09-2009, 12:54
اولین دریافت هام بعد از 15 ساعت burn in با pink noise و 15 ساعت هم موزیک اینه که صدای Dynami رو به Armature ترجیح میدم
همچنین Signature زنهایسر رو به Ultimate ears چون با این که ریسپانس بهتر و صدای فست تری داره و detail هم از TF10 کم نداره
اولا مبارکه
دوما فارسی را پاس بداریم...

caruso
25-09-2009, 14:09
مردم نباید از دولت مردانشان بترسند
دولتمردان باید از مردمشان بترسند
!

prowler88
25-09-2009, 15:11
مردم نباید از دولت مردانشان بترسند
دولتمردان باید از مردمشان بترسند
!
من فارسی ننوشتم که مشکل اخلاقی نداشته باشه :14:
بعد هم دیالوگ رو معمولا به زبان اصلی مینویسن دیگه...

caruso
25-09-2009, 15:16
منم فقط شوخی کردم
در مورد متن اول خودم باید بگم دو تا دلیل هست
اول این که همه ی منابع در مورد هدفون انگلیسی هستند و fast و sharp و punchy و crisp و .... نا خود آگاه استاندارد شده برام و دوم این که بعضی لغت ها درسته که عینا مترادف هم هستن ولی انگلیسی شون اون مفهوم رو سریع تر تو ذهن میاره
با این حال من اصلاح کردم

prowler88
25-09-2009, 15:33
منم فقط شوخی کردم
در مورد متن اول خودم باید بگم دو تا دلیل هست
اول این که همه ی منابع در مورد هدفون انگلیسی هستند و fast و sharp و punchy و crisp و .... نا خود آگاه استاندارد شده برام و دوم این که بعضی لغت ها درسته که عینا مترادف هم هستن ولی انگلیسی شون اون مفهوم رو سریع تر تو ذهن میاره
با این حال من اصلاح کردم
آقا بیخیال.
خود منم بعضی وقتا از این اصطلاحات استفاده میکنم. از این نظر گفتم که شاید همه متوجه منظور شما نشن.

ChaoticHead
25-09-2009, 15:57
دوستان من چند روز پیش یه زنهایسر IE8 از آقای رضوی گرفتم به قیمت باورنکردنی 240 تومن، اگه از اونور میگرفتم دو برابر میشد و واقعا هم زنهایسرالکی همچین قیمتی روش نگذاشته و به نظر من 400 دلار منصفانس.
مثل اینکه دو تای دیگه هم دارن خواستم اطلاع بدم که دوستان اگه میخوان فرصت رو از دست ندن که این اولین باره که یه چیزی رو تو تهران 30 درصد ارزون تر از آمازون یو کی و 40 درصد ارزون تر از آمازون یو اس دارم میگیرم !
.
جتما شنیدین که می گن هیچ ارزونی بی علت نیست:46:

caruso
25-09-2009, 16:06
دقیقا منم به همین شک کردم ولی برای اطمینان چند تا کار انجام دادم
اول این که ایمیل زدم به زنهایسر و ازشون پرسیدم که این آقای رضوی هنوز نماینده هست یا نه و ازشون IE8 خریده یا نه
جواب دادن که هست و گفتن که IE8 هارو از خودشون گرفته .
دوم این که به بسته بندی دقت کردم تو عکس ها، همه چی درسته و هولوگرام زنهایسر هم روشه و مهمترین چیز این که صداش رو دارم میشنوم!

اضافه کنم که قیمت 300 هست و با 20 درصد تخفیف.

seymour
25-09-2009, 16:43

من اینا رو تست نکردم ولی قبلا هدفونهاشو داشتم، کیفیت کاملا در حد جنس متفرقه است.
پاساژ ایران دیدمشون - تست کرده ام و کیفیتش متوسط به پایینه ..

a4tech متفرقه نیست ... متوسط بازاره و بخصوص از این نظر که اساساً تخصصی در زمینه صوتی نداره و تامین کننده لوازم جانبی هستش (اگه ببینه بازار هدفون داغه، هدفون هم می زنه ؛ تعصبی نداره - پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])با مضمون مشابه)

اولا مبارکه
دوما فارسی را پاس بداریم...

آقا بیخیال.
خود منم بعضی وقتا از این اصطلاحات استفاده میکنم. از این نظر گفتم که شاید همه متوجه منظور شما نشن.
ممنون از رفیقمون و شما ... این بحثی بود که جای دیگه هم با دوستان داشتیم که حداقل در پرانتز توضیح بدیم معادل ها رو تا دوستان بیشتری از مطالب استفاده کنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ChaoticHead
25-09-2009, 22:03
دقیقا منم به همین شک کردم ولی برای اطمینان چند تا کار انجام دادم
اول این که ایمیل زدم به زنهایسر و ازشون پرسیدم که این آقای رضوی هنوز نماینده هست یا نه و ازشون IE8 خریده یا نه
جواب دادن که هست و گفتن که IE8 هارو از خودشون گرفته .
.
واقعا جالبه که یه همچین شرکتی با این دقت جواب یه مشتری را بده و دقیقا خبر داشته باشه به یه پخش کننده جزء چی داده!!
در هر صورت مبارکتون باشه؛ من آخرین بار که ازش پرسیدم گفت موجود ندارم(قضیه مال یک ماه پیشه) پس الان آورده

a4tech متفرقه نیست ... متوسط بازاره و بخصوص از این نظر که اساساً تخصصی در زمینه صوتی نداره و تامین کننده لوازم جانبی هستش

آره ولی یه موقعی کیفیت محصولاتش کلا بهتر از الان بود..

Benygh
26-09-2009, 00:45
سلام
تصمیم نهایی من خرید aurvana live شد ...
فقط یک سوال :

آیا مدل های دیگری هستند توی این رنج قیمت و کیفیت که بتونند نظرم رو جلب کنند !؟

عمر مفید این هدفون چقدر خواهد بود ؟!
منظورم اینه که صداش تا چه مدتی عین الانش خوب خواهد بود و ...

prowler88
26-09-2009, 00:50
سلام
فقط یک سوال :

عمر مفید این هدفون چقدر خواهد بود ؟!
منظورم اینه که صداش تا چه مدتی عین الانش خوب خواهد بود و ...
سلام.
مدل های دیگه که هستند تو این رنج. از Sennheiser و AKG
عمر مفید بستگی به این داره که چه جوری از هدفون استفاده میکنید. البته هدفون هایی در این سطح و کیفیت تقریبا میشه گفت هیچ وقت خراب نمیشن. از نظر صدا هم اتفاقا صداش با گذر زمان نه تنها افت نمیکنه بلکه بهتر هم میشه.

seymour
26-09-2009, 15:35
خوب مدل های مشابه که فکر میکنید به این اندازه میتونه خوب باشه رو میتونید معرفی کنید ؟!

سلام
فقط یک سوال :

دیگه مدلهای خوب همین هایی بودکه با هم دیگه بحثش رو کردیم ... (از معتبرها سونی و فیلپس و لاجیتک هم هستند که باز بین اونها هم انتخاب شما از نظر من بهتره)

می مونه AKG که رفیقمون هم گفت... به نظرم اگه سبک های ملایم تر دوست داری ، صدای مدلهایی مثل کریتیو و سن هایزر رو بیشتر بپسندی ...

Benygh
27-09-2009, 20:07
سلام
چرا میگید بهتر ممکنه بشه در مدت های طولانی ؟! چطور ؟! :-؟

یک چیز خیلی مهم :

این رو بخونید !

The bad: The Aurvana Live's closed-back design can cause ears to sweat. The headphones don't fold down for easy transport, taking away from their portability.

این نقطه ی ضعف این هدفون محسوب میشه که گفته Closed هست ! البته اگر من اشتباه نکرده باشم .
این هم لینکش ...

قضیه چیه ؟!

یک سوال دیگه .
من الان سیستم صوتی 5.1 دارم .
هدفون رو به کدوم قسمت وصل کنم تا صدا ها همه با هم بیاد و مجبور نشم از ویندوز 2.1 کنم .

من با یک هدفون عادی تست کردم و مشکل این بود که میبایست از ویندوز صدا رو به 2.1 تغییر میدادم .

البته یک راه هست که نظر شما رو میخوام بدونم .

از پشت آمپلی فایر مرکزی اسپیکر (اسمش رو دقیق نمیدونم ولی همونی که فیش های صدا ازش به کانال ها پخش میشه ) میتونم یک خروجی 2.1 بگیرم و با تبدیل (که فکر کنم موجوده) به هدفون بدم .
اون وقت کیفیت صدا بر اثر این تبدیل چگونه خواهد بود و ...
کلا راه حل مد نظر شما چیه ؟!

prowler88
27-09-2009, 21:40
سلام
چرا میگید بهتر ممکنه بشه در مدت های طولانی ؟! چطور ؟! :-؟

یک چیز خیلی مهم :

این رو بخونید !

The bad: The Aurvana Live's closed-back design can cause ears to sweat. The headphones don't fold down for easy transport, taking away from their portability.

این نقطه ی ضعف این هدفون محسوب میشه که گفته Closed هست ! البته اگر من اشتباه نکرده باشم .
این هم لینکش ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقضیه چیه ؟!

یک سوال دیگه .
من الان سیستم صوتی 5.1 دارم .
هدفون رو به کدوم قسمت وصل کنم تا صدا ها همه با هم بیاد و مجبور نشم از ویندوز 2.1 کنم .

من با یک هدفون عادی تست کردم و مشکل این بود که میبایست از ویندوز صدا رو به 2.1 تغییر میدادم .

البته یک راه هست که نظر شما رو میخوام بدونم .

از پشت آمپلی فایر مرکزی اسپیکر (اسمش رو دقیق نمیدونم ولی همونی که فیش های صدا ازش به کانال ها پخش میشه ) میتونم یک خروجی 2.1 بگیرم و با تبدیل (که فکر کنم موجوده) به هدفون بدم .
اون وقت کیفیت صدا بر اثر این تبدیل چگونه خواهد بود و ...
کلا راه حل مد نظر شما چیه ؟!
سلام.
این که میگم با گذشت زمان صداش بهتر میشه مربوط میشه به قضیه ی burn-in. هدفون هم مثل اسپیکر یک قسمتی داره که با ارتعاشش صدا ایجاد میشه. (البته این که میگم مربوط میشه به فرکانس های low یا همون bass). اون اول که شما هدفون رو میخرین ووفرش خشکه و هنوز کار نکرده. با گذر زمان و بعد از مدتی کار کردن و به ارتعاش در اومدن ووفر نرم میشه و بهتر میتونه بیس بده. این مدت زمان بستگی به مدل هدفون و صدایی که ازش درمیاد و این که چقدر ازش استفاده میشه داره. و اینم بگم که تاثیرش (یعنی تفاوتی که در صدا بعد از burn-in ایجاد میشه) به مدل هدفون بستگی داره. رو بعضیا تاثیرش بیشتره و رو بعضیای دیگه زیاد تاثیر نداره.

اون قضیه هم که cnet گفته تقریبا میشه گفت در مورد همه ی closed ها صادقه. به خاطر طراحیشون (و البته جنس اون قسمتی که دور گوش رو می گیره که اغلب از چرمه) ممکنه بعد از یه مدت استفاده گوشتون عرق کنه. اینم باز به دمای محیط و این که چه مدتی روی گوشتون باشه بستگی داره (و البته مدل هدفون). مورد دومی هم که گفته در رابطه با این هست که هدفون مثل بعضی از مدل ها قابلیت تا شدن رو نداره که به نظر من اصلا مهم نیست. چون هدف از طراحی این هدفون استفاده در محیط های داخلی هست و نه بیرون.

اگه سیستمتون روش خروجی هدفون داشته باشه که هیچی. ولی اگه نداره به نظر من باید از همون پشت کامپیوتر بگیرین. تاثیر سیستمتون هم روی صدای هدفون بستگی به قدرت سیستمتون داره (منظورم بلندی صدا نیست. کیفیته) اگه کیفیتش بالا باشه تاثیر مثبت داره و اگه قوی نباشه تاثیر منفی. اون راهی که گفتی هم درست متوجه نشدم. ولی فکر نمیکنم کار جالبی باشه.

p_samimi
27-09-2009, 22:13
سلام خدمت اساتید.
آقا ما امروز واسه خرید یک هدفن 3 ساعت تو جمهوری الاف شدیم.
چیزی هم جز 2 تا مغازه در ضلع جنوب شرقی تقاطع حافظ پیدا نکردیم.
که اون هم AKG داشت.در ضمن حال و حوصله جواب دادن به مشتر هم نداشتند.

میشه یکی بیاد لطف کنه لیست چند جا باحال واسه خرید هدفن رو بنویسه.
SONY,Creative,A4tech,AKG,Philips,......

Benygh
27-09-2009, 23:06
یک سوال :
مگر این Aurvana مدل Open نیست ؟!من اینطور فکر میکردم .

خوب خروجی هدفون داره . کارت صدای 7.1 هست ولی خوب وقتی من یک خروجی بگیرم از کارت صدا از تنظیمات ویندوز باید 2.1 کنم تا همه ی صدا ها از هدفون بیاد وگرنه فقط همون هدفون میاد و یک صدای ناقص ... ؟!
مگر اینطور نیست ؟!

prowler88
27-09-2009, 23:12
یک سوال :

خوب خروجی هدفون داره . کارت صدای 7.1 هست ولی خوب وقتی من یک خروجی بگیرم از کارت صدا از تنظیمات ویندوز باید 2.1 کنم تا همه ی صدا ها از هدفون بیاد وگرنه فقط همون هدفون میاد و یک صدای ناقص ... ؟!
مگر اینطور نیست ؟!
اگه دنبال Aurvana Live هستی که Open هست. اجتمالا اونی که دیدی یه مدل دیگه از Aurvana بوده.

راستش تا اونجا که من میدونم باید 2.1 کنی. حالا بقیه ی دوستان شاید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشن.

p_samimi
27-09-2009, 23:35
یک سوال داشتم.
در اصل من واسم جالبه که بدونم آیا بیشتر این دوستان این همه پول میدند که با هدفن آهنگی با فرمت MP3 و خروجی Sound کامپیوتر گوش بدهند؟
یا سوالم رو جور دیگه مطرح کنم.
مگه یک هدفن چقدر میتونه تفاوت حاصل کنه وقتی آهنگ MP3 (حتی 350Kbps ) هست.و Player هم Sound card مادربرد؟

این رو میدونم که یک DJ و یا یک آهنگ ساز در استادیو باید یک Headphone خوب داشته باشه.
ولی آیا با Mp3 هم میشه تفاوتی احساس کرد؟

البته ممکنه این سوال یک مقدار کلاسیک و قدیمی باشه.
با این حال لطف میکنید یک مقدار به زبان ساده این مطلب رو برای من روشن کنید.
ممنون

Benygh
27-09-2009, 23:41
اگه دنبال Aurvana Live هستی که Open هست. اجتمالا اونی که دیدی یه مدل دیگه از Aurvana بوده.

متوجه نشدم !
همینaurvana تو لینک زیر مگر نباید open باشه ؟!

killJ0y
27-09-2009, 23:51
من میخوام px100 بخرم .. حالا بخرم یا نه من اخر نفهمیدم زینهایسر اصله یا قلابی ؟؟؟
الان cx300 خودمم نمیدونم چه جوریه اصله قلابیه ؟

ChaoticHead
28-09-2009, 08:15
من میخوام px100 بخرم .. حالا بخرم یا نه من اخر نفهمیدم زینهایسر اصله یا قلابی ؟؟؟
الان cx300 خودمم نمیدونم چه جوریه اصله قلابیه ؟
شما اگه از نمایندگیش بخری به احتمال زیاد اصله.
این سایتو بخون، اطلاعات خوبی داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

caruso
28-09-2009, 11:40
یک سوال داشتم.
در اصل من واسم جالبه که بدونم آیا بیشتر این دوستان این همه پول میدند که با هدفن آهنگی با فرمت MP3 و خروجی Sound کامپیوتر گوش بدهند؟
مگه یک هدفن چقدر میتونه تفاوت حاصل کنه وقتی آهنگ MP3 (حتی 350Kbps ) هست.و Player هم Sound card مادربرد؟

این رو میدونم که یک DJ و یا یک آهنگ ساز در استادیو باید یک Headphone خوب داشته باشه.

ممنون

من که شخصا با mp3 player قابل حمل موزیک گوش میدم و تفاوت صدای هدفون ها هم مثل تفاوت روز و شب میمونه برام اما تفاوتی بین mp3 320 و lossless نمیبینم.
شاید اگر شما از یه DAC و AMP خیلی خوب و کابل های با کیفیت استفاده کنی اونوقت ارزش داشته باشه Flac یا فرمت ای دیگرو هم امتحان کنی.

ChaoticHead
28-09-2009, 13:49
من که شخصا با mp3 play er قابل حمل موزیک گوش میدم و تفاوت صدای هدفون ها هم مثل تفاوت روز و شب میمونه برام اما تفاوتی بین mp3 320 و lossless نمیبینم.
شاید اگر شما از یه DAC و AMP خیلی خوب و کابل های با کیفیت استفاده کنی اونوقت ارزش داشته باشه Flac یا فرمت ای دیگرو هم امتحان کنی.

بعلاوه به آهنگت هم بستگی داره. یه سری آهنگها به فشرده سازی lossy مثل mp3 حساسترن و تفاوتشون محسوستره.

seymour
28-09-2009, 16:44
سلام خدمت اساتید.
آقا ما امروز واسه خرید یک هدفن 3 ساعت تو جمهوری الاف شدیم.
چیزی هم جز 2 تا مغازه در ضلع جنوب شرقی تقاطع حافظ پیدا نکردیم.
که اون هم AKG داشت.در ضمن حال و حوصله جواب دادن به مشتر هم نداشتند.

میشه یکی بیاد لطف کنه لیست چند جا باحال واسه خرید هدفن رو بنویسه.
SONY,Creative,A4tech,AKG,Philips,......
معمولاً اینطوریه که اگه فروشنده با حوصله و خوش برخورد می خوای باید بیای بالاتر ... بالاخره هر چقدر پول بدی آش می خوری ... درکت می کنم ...

بهرحال بازار رضا که خیلی چنین چیزی نداره (خودشون معتقدن که بازار رضا سنگین تره و اینطور جلف بازی ها مال پاساژ های دیگه اس!) ... پاساژ ایران می تونی اکثر کارای کریتیو ، فیلیپس ، لاجیتک و AKG و متفرقه ترها رو پیدا کنی ... پاساژ های میدون ولیعصر هم کارهای متوسط به پایین رو دارن (a4tech به پایین) ... پاساژ پایتخت هم که یه جورایی منبع محسوب میشه ...

معمولا استراتژی خرید اینطوریه که گشت وگذار و توضیحات رو از بالاتر بگیر و خود جنس رو از پایین تر بخر ! .. بخصوص در مورد دوربین عکاسی مصداق داره! ...

seymour
28-09-2009, 16:52
یک سوال :

متوجه نشدم !
همینaurvana تو لینک زیر مگر نباید open باشه ؟!

نخیر - Aurvana Live مدل closed هستش ... قبلاً هم در پستی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])این رو مطرح کرده بودم اگه یادتون باشه:

بهرحال دقت کنید به این نکته که "طراحی بسته اساساً یه ضعف نیست" ... یه نوع طراحیه ... "باز در مقابل بسته" ، بحث "خوب در مقابل بد" نیست ... ماشینی رو در نظر بگیرید که یه قابلیت اضافه داره (که احتمالاً واسه 80 درصد یه مزیت به حساب بیاد) ، حالا اگه مدل دیگر همون ماشین این رو نداشته باشه : چقدر حیف! ... ولی یه لکه سیاه در کارنامه اش نیست...

نهایتاً اینکه بسیاری از مصرف کنندگان هدفون طراحی بسته استفاده می کنن و شک دارم در استفاده های مرسوم (از نظر زمان و کاربردی عرض می کنم) مشکلی پیش بیاد ...

prowler88
28-09-2009, 17:08
نخیر - Aurvana Live مدل closed هستش ... قبلاً هم در پستی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])این رو مطرح کرده بودم اگه یادتون باشه:

بهرحال دقت کنید به این نکته که "طراحی بسته اساساً یه ضعف نیست" ... یه نوع طراحیه ... "باز در مقابل بسته" ، بحث "خوب در مقابل بد" نیست ... ماشینی رو در نظر بگیرید که یه قابلیت اضافه داره (که احتمالاً واسه 80 درصد یه مزیت به حساب بیاد) ، حالا اگه مدل دیگر همون ماشین این رو نداشته باشه : چقدر حیف! ... ولی یه لکه سیاه در کارنامه اش نیست...

نهایتاً اینکه بسیاری از مصرف کنندگان هدفون طراحی بسته استفاده می کنن و شک دارم در استفاده های مرسوم (از نظر زمان و کاربردی عرض می کنم) مشکلی پیش بیاد ...
حق با شماست. خیلی وقت پیش این مدل رو دیده بودم. نمیدونم چرا فکر کردم open هست. با این حساب پس سری Aurvana کلا closed هستند دیگه؟ (منظور X-Fi و Live و DJ)
در کل با شما موافقم. درسته که به طور کلی میگن کیفیت صدای open ها بهتره. ولی دلیل نمیشه closed ها کیفیتشون بد باشه. چند وقت پیش هم به این نکته اشاره کردم که بعضی وقت ها کیفیت یه مدل closed از open بهتره.

prowler88
28-09-2009, 17:14
معمولاً اینطوریه که اگه فروشنده با حوصله و خوش برخورد می خوای باید بیای بالاتر ... بالاخره هر چقدر پول بدی آش می خوری ... درکت می کنم ...

بهرحال بازار رضا که خیلی چنین چیزی نداره (خودشون معتقدن که بازار رضا سنگین تره و اینطور جلف بازی ها مال پاساژ های دیگه اس!) ... پاساژ ایران می تونی اکثر کارای کریتیو ، فیلیپس ، لاجیتک و AKG و متفرقه ترها رو پیدا کنی ... پاساژ های میدون ولیعصر هم کارهای متوسط به پایین رو دارن (a4tech به پایین) ... پاساژ پایتخت هم که یه جورایی منبع محسوب میشه ...

معمولا استراتژی خرید اینطوریه که گشت وگذار و توضیحات رو از بالاتر بگیر و خود جنس رو از پایین تر بخر ! .. بخصوص در مورد دوربین عکاسی مصداق داره! ...
من پارسال رفته بودم یکی از مغازه های جمهوری (تو همون راستا که ساز و سیستم صوتی و اینا دارن) مدل های AKG رو داشت و بسیار هم خوش برخورد بود و حتی با روی خوش اجازه داد یکی دو تا از هدفون ها رو تست کنم.

seymour
28-09-2009, 17:54
یک سوال داشتم.

ممنون
سوال خوبیه ... جوابش در سطح کاربردی واسه ما اینه که : قطعاً تفاوت حاصل میکنه ... در نظر بگیر که این اعداد و مدلهایی که داریم روشون بحث می کنیم از نقطه نظر بازار ایران گرون هستند وگرنه از نقطه نظر بازار هدفون زیر متوسط هستند حتی!! ... وضعیت بازار هدفون شبیه بازار خود پلیرهاست: یعنی همونطور که اکثراً فوقش 40-50 تومن واسه خرید پلیر بودجه میذارن و حواسشون نیست که تا 150 تومن هنوز به دامنه متوسط هم نرسیدی ، در مورد هدفون هم فوقش هرکسی حاضره 20 تومن هزینه کنه ، در حالیکه تازه از حدود 100 تومن مدلهای متوسط (با ارفاق!) شروع میشن ...

بنابراین درسته که ممکنه در نگاه اول به نظر بیاد "داریم این همه پول میدیم" ، اما در واقع کلی هم مستضعفی هستیم!!! ... ریویوهای معتبر وب با هدفونهای بسیار باکیفیت تر صورت می گیره (که شاید 95% ما تا آخر عمرمون هم اونقدر واسه یه هدفون هزینه نکنیم) و مطمئناً همون تفاوت حاصله اس که باعث میشه از اونا بعنوان معیار استفاده بشه ...

یه پست مشابه من در مورد آسیب های بازار ایران رو اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بخون ..

... با این حساب پس سری Aurvana کلا closed هستند دیگه؟ (منظور X-Fi و Live و DJ)

DJ و Live بسته هستند و Xfi نیمه بازه ...

Benygh
28-09-2009, 18:01
ولی من با تصوری که از Open و Closed برام ایجاد شد توی این چند پست کمی دو دل شدم :(

به قول دختر خانم ها ... اه ... :دی

p_samimi
28-09-2009, 19:15
با تشکر از دوستان که اینگهونه با حوصله جواب میدند.

حالا چند تا سوال دارم.

1:مگه پخش یک فایل MP3 (بیشتر به Mp3 تاکید میکنم چون اکثرا فکر کنم از این فرمت استفاده میکنیم) چقدر پیچیدست که مثلا میگیم فلان پلیر کیفیتش با فلان پلیر فرق میکنه؟
من کاری به اون چیزی که داره ازش صدا رو میشنویم ندارم (بلندگو , هدفن,...) به خود قسمتی که فایل رو میخونه کار دارم
یا بهتر بگم چه چیزی باعث میشه که شما بگید این پلیر صدای بهتری داره؟ مخصوصا در مدل های قابل حمل.
و اگه بخوام با PC مقایسه کنم آیا احتمال داره کیفیت پخش PC که الان معمولا Onboard های 5.1 یا 7.1 یا ...هستند از یک پلیر قابل حمل کمتر باشه؟

2:معمولا بعد از اینکه صدا از SOund خارج شد وارد آمپ بلندگو میشه و از اونجا این صدا تقویت شده و به بلندگوها میره.که در این حالت کیفیت به آمپ و بلندگو و سیم و .... بستگی داره.

حالا اگه من بخوام به هر دلیلی از خروجی هدفن Speaker برای هدفن استفاده نکنم 2 راه بیشتر ندارم .
یا باید مستقیم به خروجی Sound بزنم که فکر کنم صدای جالبی در نیاد
ویا یک آمپ جدا بگیرم. و هدفن رو به اون وصل کنم.
اول اینکه آیا راه دیگه ای هست یا خیر؟
دوم اینکه این آمپ رو از کجا میشه خرید و مارک خوب با قیمت مناسب چیه؟
سوم اینکه آیا در مورد Mp3 آیا آمپ جدا صدایی فراتر از آمپ بلندگو تولید میکنه و تفاوتی داره؟

ببخشید طولانی شد.

prowler88
28-09-2009, 20:43

حالا چند تا سوال دارم.

1:مگه پخش یک فایل MP3 (بیشتر به Mp3 تاکید میکنم چون اکثرا فکر کنم از این فرمت استفاده میکنیم) چقدر پیچیدست که مثلا میگیم فلان پلیر کیفیتش با فلان پلیر فرق میکنه؟
من کاری به اون چیزی که داره ازش صدا رو میشنویم ندارم (بلندگو , هدفن,...) به خود قسمتی که فایل رو میخونه کار دارم
یا بهتر بگم چه چیزی باعث میشه که شما بگید این پلیر صدای بهتری داره؟ مخصوصا در مدل های قابل حمل.
و اگه بخوام با PC مقایسه کنم آیا احتمال داره کیفیت پخش PC که الان معمولا Onboard های 5.1 یا 7.1 یا ...هستند از یک پلیر قابل حمل کمتر باشه؟

2:معمولا بعد از اینکه صدا از SOund خارج شد وارد آمپ بلندگو میشه و از اونجا این صدا تقویت شده و به بلندگوها میره.که در این حالت کیفیت به آمپ و بلندگو و سیم و .... بستگی داره.

حالا اگه من بخوام به هر دلیلی از خروجی هدفن Speaker برای هدفن استفاده نکنم 2 راه بیشتر ندارم .
یا باید مستقیم به خروجی Sound بزنم که فکر کنم صدای جالبی در نیاد
ویا یک آمپ جدا بگیرم. و هدفن رو به اون وصل کنم.
اول اینکه آیا راه دیگه ای هست یا خیر؟
دوم اینکه این آمپ رو از کجا میشه خرید و مارک خوب با قیمت مناسب چیه؟
سوم اینکه آیا در مورد Mp3 آیا آمپ جدا صدایی فراتر از آمپ بلندگو تولید میکنه و تفاوتی داره؟

ببخشید طولانی شد.
یک قسمت هایی از صحبت هات رو درست متوجه نشدم و یک قسمتاییشم اگه بخوام توضیح بدم باز جناب seymour جوابش تخصصی تره.
ولی فکر کنم لازمه به چند مورد اشاره کنم.
یکی این که کیفیت کارت صدا به 5.1 بودن و 7.1 بودن نیست.
یک مورد هم این که شما اگه کارت صدای خوب داشته باشین اتفاقا صدایی که به طور مستقیم از کارت صدا میگیرین خیلی با کیفیت میشه.
و اینم باید بدونی که در اصل آمپلی فایر هایی وجود دارند که مخصوص هدفون هستند و کسی که بخواد واقعا صدای خوب از هدفونش بگیره باید بره سراغ آمپ هدفون و نه آمپلی فایر سیستم های صوتی خونگی. (البته صحبت بیشتر در مورد هدفون های قوی و گرون قیمت هست (حداقلش دیگه بالای 100 تومن). این به این معنی نیست که هدفون های ارزون تر صداشون با آمپ خوب نمیشه. قضیه اینجاست که معمولا هرچقدر هدفون قوی تر میشه تاثیری که از آمپ میگیره و تفاوتی که صداش میکنه بیشتر میشه. تا جایی که دیگه هدفون های بالای 200 و 300 تومن بدون آمپ صداشون زیاد در نمیاد و باید یه منبع تغذیه ی قوی و با کیفیت بهشون وصل شه تا کاراییشون معلوم بشه.
در مورد اون سوالت راجع به تفاوت صدای پلیر و کارت صدا خب بستگی داره که چه پلیری با چه کارت صدایی مقایسه بشه. مسلما کارت صدای خوب صداش بهتر از پلیر خوبه ولی من خودم بعضی وقتا که با پلیرم (Cowon D2) آهنگ گوش میدادم صداشو به کامپیوتر ترجیح میدادم.

caruso
28-09-2009, 23:38

حالا چند تا سوال دارم.

.

تا زمانی که بحث داده های دیجیتال باشه کیفیت خیلی مطرح نمیشه، یه سطحی از خطا رو استاندارد تعریف میکنن و بعد میشه مشخص کرد یه وسیله ای اون سطح استاندارد رو داره یا نه اما وقتی پای آنالوگ میاد وسط همه چیز فرق میکنه و حتی سلیقه هم میاد وسط.
تو پلیر ها یه چیپ DAC هست که کارش تبدیل دیجیتال به آنالوگه digital to analog cnverter

کمپانی های مختلفی از این چیپ ها میسازن که مدل به مدل مشخصاتشون فرق میکنه. مثلا cowon خیلی وقتا از چیپ های Wolfson استفاده میکنه. و این که این چیپ چقدر صدای با نویز و اعوجاح کمتر تولید میکنه و همینطور این که هدف از طراحی اون تولید چه سبک صدایی بوده خیلی مهمه.
ضمن این که آمپلی فایر دستگاه و کیفیت قطعات و بورد پلیر هم تاثیر داره.
همه ی این فاکتور ها پلیر ها رو از هم متفاوت میکنن.

علیرضا
28-09-2009, 23:59
سلام به همه

از میان دوستان کسی هست که یکی از این دو مدل رو داشته باشه یا لااقل با یکیشون چند دقیقه آهنگ گوش داده باشه ؟
Creative Aurvana X-Fi
Creative Aurvana Live

مشخصات هردو هدفون با ویژگیهای منحصر بفردشون (خصوصاً اولی) تو سایت Creative موجوده ولی در مورد هدفون باید گفت : "دیـــدن کی بـــود مـانـنـد شـنـیـدن؟ ! :31:
پس کسی که حداقل یه ذره با همچین هدفونی به موسیقی گوش کرده باشه می تونه خیلی بهتر از نوشته ها و آمار و ارقام آدمو راهنمایی کنه.

سوال من اینجاس:
آیا ارزش داره 250 یا 110 هزار تومن خرج یکی از این دو هدفون کرد ؟ آیا X-Fi به قیمتش می ارزه ؟ واقعاً این فناوری های جدیدی که تو این هدفون استفاده شده چقدر لذت گوش دادن به موسیقی رو بالا می بره ؟
در مورد Live چی ؟ چون من به Live بیشتر علاقه دارم دوست دارم بیشتر ازش بدونم

خیلی ممنون میشم اگه کسی تجربیاتشو در میون بزاره :20:

Benygh
29-09-2009, 00:08
سلام
ابتدا میخوام سوالم رو دوباره بپرسم ! به نظر شما انتخاب من که Aurvana بود رو به چه چیزی در قسمت مدل های Open تغییر بدم ؟! چون توی این چند صفحه Open رو برای خودم یک چیز خیلی بهتر تصور میکردم ...

به هر حال ...
گذشته از این ... من مشکلی که فکر میکنم برام پیش بیاد و بهتره الان سوال کنم اینه که ...

البته این مشکل آقای Pa_Samimi هم هست تا جایی که متوجه شدم !

فرض کنید من هدفون خریدم و کارت صدای من که 7.1 هست ( مسئله کیفیت نیست !) تعداد کانال هاست .
من اگر هدفون رو به یکی از خروجی ها . مثلا به خروجی دو کانال Front اصلی وصل کنم و تنظیمات صدا در ویندوز روی حالت 5.1 باشه وقتی من هدفون رو میذارم رو گوشم و یک فیلم با صدای 5.1 کاناله رو تماشا میکنم و گوش میدم به صدا ها فقط صدا های دو کانالی که دارم ازش خروجی میگیرم رو میشنوم ! یعنی Front ! یعنی من بقیه کانال ها رو ندارم و اونها از اسپیکر خارج میشند ! در کل یعنی من صدای ناقص دارم از هدفون !
برای حل این مشکل من باید تنظیمات صدا رو تو ویندوز به 2.1 تغییر بدم تا تمام صدا ها رو از هدفون داشته باشم !

تا حالا که مشکلی نیست ! نه ؟!

خوب من یک راه دیگه دارم که اونم اینه که از خروجی 2.1 آمپی اسپیکر که دو نوع خروجی داره ! یکی 5.1 و یکی 2.1 . خروجی بگیرم و با دکمه ی روش بین این دو تا خروجی سوییچ کنم .

خوب من برای انجام اینکار مجبورم صدا رو از یک دو فیشه آنالوگ از آمپی با تبدیل 3.5 MM خروجی بگیرم و بدم به هدفون ...

سوال من اینه که ایا این توی کیفیت تاثیر منفی داره و یا نه ؟!
ایا راهی دیگه هست که مشکم رو حل کنم . و حتی بتونم هم از هدفون و هم از اسپیکر صدا داشته باشم ؟!

البته قسمت اخر رو شک دارم .

راستی با این همه بحث سوال اول من یعنی انتخاب هدفون فراموش نشه ! :دی

seymour
29-09-2009, 18:26
سلام به همه

از میان دوستان کسی هست که یکی از این دو مدل رو داشته باشه یا لااقل با یکیشون چند دقیقه آهنگ گوش داده باشه ؟
Creative Aurvana X-Fi
Creative Aurvana Live

مشخصات هردو هدفون با ویژگیهای منحصر بفردشون (خصوصاً اولی) تو سایت Creative موجوده ولی در مورد هدفون باید گفت : "دیـــدن کی بـــود مـانـنـد شـنـیـدن؟ ! :31:
پس کسی که حداقل یه ذره با همچین هدفونی به موسیقی گوش کرده باشه می تونه خیلی بهتر از نوشته ها و آمار و ارقام آدمو راهنمایی کنه.

سوال من اینجاس:
آیا ارزش داره 250 یا 110 هزار تومن خرج یکی از این دو هدفون کرد ؟ آیا X-Fi به قیمتش می ارزه ؟ واقعاً این فناوری های جدیدی که تو این هدفون استفاده شده چقدر لذت گوش دادن به موسیقی رو بالا می بره ؟
در مورد Live چی ؟ چون من به Live بیشتر علاقه دارم دوست دارم بیشتر ازش بدونم

خیلی ممنون میشم اگه کسی تجربیاتشو در میون بزاره :20:
من Xfi رو گوش داده ام ... live هم که مدل پایین تر سری aurvana هستش ...

به نظر من Live می ارزه به قیمتش (البته شما میگی 110 تومن - من از دوستان 80-90 شنیده بودم) اما Xfi نه ... یعنی در بازه قیمت متوسط (70-100) کیفیت Live می تونه با کیفیت مدلهای دیگه هم سطح رقابت کنه ... اما به نظر من اگه کسی بخواد 250 تومن خرج کنه ، یعنی هزینه جدی بکنه ، باید بره سراغ مارک های تخصصی تر ... این معنی اش این نیست که اون مدل بده .. نه - اتفاقا اون مدل بسیار خوبه ، مساله اینه که به نظر میاد مدلهای بهتر از اون هم با اون بودجه موجوده ...

در مورد فن آوری Xfi ، اینکه چطور کار می کنه و کیفیتش چقدر باعث بهبود میشه هم قبلا چندین پست داشته ایم .. مثلا این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببین ..

آخرش اما سلیقه و انتخاب شخصی خودت مهمه .. اینا مدلهای خوب و موفقی هستند و اگه (با وجود رقبا) یکی یا دیگری رو می پسندی ، حتماً برو همون رو بخر

seymour
29-09-2009, 19:01
ولی من با تصوری که از Open و Closed برام ایجاد شد توی این چند پست کمی دو دل شدم :(

به قول دختر خانم ها ... اه ... :دی

سلام
ابتدا میخوام سوالم رو دوباره بپرسم ! به نظر شما انتخاب من که Aurvana بود رو به چه چیزی در قسمت مدل های Open تغییر بدم ؟! چون توی این چند صفحه Open رو برای خودم یک چیز خیلی بهتر تصور میکردم ...

به هر حال ...
گذشته از این ... من مشکلی که فکر میکنم برام پیش بیاد و بهتره الان سوال کنم اینه که ...

البته این مشکل آقای Pa_Samimi هم هست تا جایی که متوجه شدم !

فرض کنید من هدفون خریدم و کارت صدای من که 7.1 هست ( مسئله کیفیت نیست !) تعداد کانال هاست .
من اگر هدفون رو به یکی از خروجی ها . مثلا به خروجی دو کانال Front اصلی وصل کنم و تنظیمات صدا در ویندوز روی حالت 5.1 باشه وقتی من هدفون رو میذارم رو گوشم و یک فیلم با صدای 5.1 کاناله رو تماشا میکنم و گوش میدم به صدا ها فقط صدا های دو کانالی که دارم ازش خروجی میگیرم رو میشنوم ! یعنی Front ! یعنی من بقیه کانال ها رو ندارم و اونها از اسپیکر خارج میشند ! در کل یعنی من صدای ناقص دارم از هدفون !
برای حل این مشکل من باید تنظیمات صدا رو تو ویندوز به 2.1 تغییر بدم تا تمام صدا ها رو از هدفون داشته باشم !

تا حالا که مشکلی نیست ! نه ؟!

خوب من یک راه دیگه دارم که اونم اینه که از خروجی 2.1 آمپی اسپیکر که دو نوع خروجی داره ! یکی 5.1 و یکی 2.1 . خروجی بگیرم و با دکمه ی روش بین این دو تا خروجی سوییچ کنم .

خوب من برای انجام اینکار مجبورم صدا رو از یک دو فیشه آنالوگ از آمپی با تبدیل 3.5 MM خروجی بگیرم و بدم به هدفون ...

سوال من اینه که ایا این توی کیفیت تاثیر منفی داره و یا نه ؟!
ایا راهی دیگه هست که مشکم رو حل کنم . و حتی بتونم هم از هدفون و هم از اسپیکر صدا داشته باشم ؟!

البته قسمت اخر رو شک دارم .

راستی با این همه بحث سوال اول من یعنی انتخاب هدفون فراموش نشه ! :دی
در مورد انتخاب open در مقابل closed : من همچنان نظرم اینه که ترجیحت رو عوض نکنی (به نظرم همین مدلهای closed خیلی هم خوب هستند) ... ثانیا نمی دونم وضعیت بودجه و هزینه ات الان به کجا رسیده .. اما مدلهای open کمتر و گرونتر هستند (توی این بازه لبه مرزی نزدیک 100 منظورمه) ، بخصوص در بازار کشور ما ... بهرحال اگه نظرت روی کارای open هست باید بری سمت کارای سن هایزری که وصفشون هم چند صفحه پیش مطرح شد ...

//

در مورد مساله هدفون و کارت صدا :

برداشت من اینه که شما یه سیستم صوتی (اسپیکر و مخلفات) چند تیکه هم داری و واسه همینه که صدا رو روی حالت چند به یک گذاشتی ؛ درسته؟

در مورد حالت اول : (از ویندوز ببری روی حالت 2.1) + هدفون وصل بشه پشت PC ... مشکل این حالت چیه؟ ... هم از نظر نرم افزاری ساده به نظر میاد و هم سخت افزاری و افت کیفیت هم نداری .. مشکل این روش چیه؟

حالت دوم : بسته به کیفیت سیستم صوتی ات ، افت کیفیت داری ولی اندکه ...

حالت سوم (یه کاری بکنی که هم هدفون داشته باشی و هم اسپیکر) : با توجه به پیش فرض و وضعیت موجودت نه ... مگه اینکه صدا رو ببری روی 2.1 و همون اول یه قطعه بذاری که مثل دو راهی عمل کنه و یه فیش ببره به هدفون و یه فیش به اسپیکر ... مشکل اینه که (بجز اینکه محدود به 2.1 میشی) ، اون قطعه راحت گیر نمیاد ... من ندیده ام ..

killJ0y
29-09-2009, 19:04
سلام
من ex35 خریدم میتونم بگم عالیه خیلی خوبه واقعا سونی محصولاتش حرف نداره
از ep830 هم بهتره

prowler88
29-09-2009, 19:49
سلام
من ex35 خریدم میتونم بگم عالیه خیلی خوبه واقعا سونی محصولاتش حرف نداره
از ep830 هم بهتره
مبارک باشه. چند؟

p_samimi
29-09-2009, 21:50
سلام .
من امروز یک هدفن Philips مدل 8500 SHP خریدم.
به قیمت 40.000.
در کل تو این رنج اون چیزایی که دیدم بیشتر به چند مدل خاص از سونی Philips و یک مدل technic و چند مدل A4Tech رسیدم.
به نظرم از نظر کیفیت زیاد با هم تفاوت نداشتند.
ولی این مدل به خاطر اینکه محفظه بزرگی برای گوش داره و اینکه چرمی نیست خوشم اومد.
دیگه به گوشم به هیچ عنوان فشار نمیاد و عرق هم نمیکنه.
البته یکم سنگین هست ولی خوبه.
در ضمن از یک چیزیش خیلی خوشم اومد و اینکه وقتی با صدای کم هم آهنگ گوش میدم Bass تمیزی داره.تفکیک صداش هم بد نیست.

البته این ها همه سلیقه ای هستش.
با این حال خیلی ممنون از راهنمایی دوستان.

Benygh
29-09-2009, 23:15
در مورد انتخاب open در مقابل closed : من همچنان نظرم اینه که ترجیحت رو عوض نکنی (به نظرم همین مدلهای closed خیلی هم خوب هستند) ... ثانیا نمی دونم وضعیت بودجه و هزینه ات الان به کجا رسیده .. اما مدلهای open کمتر و گرونتر هستند (توی این بازه لبه مرزی نزدیک 100 منظورمه) ، بخصوص در بازار کشور ما ... بهرحال اگه نظرت روی کارای open هست باید بری سمت کارای سن هایزری که وصفشون هم چند صفحه پیش مطرح شد ...

//

در مورد مساله هدفون و کارت صدا :

برداشت من اینه که شما یه سیستم صوتی (اسپیکر و مخلفات) چند تیکه هم داری و واسه همینه که صدا رو روی حالت چند به یک گذاشتی ؛ درسته؟

در مورد حالت اول : (از ویندوز ببری روی حالت 2.1) + هدفون وصل بشه پشت PC ... مشکل این حالت چیه؟ ... هم از نظر نرم افزاری ساده به نظر میاد و هم سخت افزاری و افت کیفیت هم نداری .. مشکل این روش چیه؟

حالت دوم : بسته به کیفیت سیستم صوتی ات ، افت کیفیت داری ولی اندکه ...

حالت سوم (یه کاری بکنی که هم هدفون داشته باشی و هم اسپیکر) : با توجه به پیش فرض و وضعیت موجودت نه ... مگه اینکه صدا رو ببری روی 2.1 و همون اول یه قطعه بذاری که مثل دو راهی عمل کنه و یه فیش ببره به هدفون و یه فیش به اسپیکر ... مشکل اینه که (بجز اینکه محدود به 2.1 میشی) ، اون قطعه راحت گیر نمیاد ... من ندیده ام ..
مشکلش اینه که من ممکنه بخوام مثلا الن از هدفون استفاده کنم و دو دقیقه دیگه از اسپیکر ...
و این که سخته سوییچ کردن و ... یعنی یک کار یک نواخت و خسته کننده .
به هر حال ... راه سوم بهترین راه به نظر میرسه ولی اون قطعه اسمش چیه ؟!

یک سوال کلی دارم البته میدونم جواب کلی هم داره ... :دی

این هدفون های Open ارزش صرف پول بیشتری رو دارند ؟!
اگر بخوام یک هدفون Open بگیرم سری 25X سنهیزر ؟! کیفیت اونها در چه حدیه ؟!
راستش من از ظاهرشون خوشم نیومد زیاد !

ممنون میشم یکم این بحث رو باز کنید .

prowler88
29-09-2009, 23:29
یک سوال کلی دارم البته میدونم جواب کلی هم داره ... :دی

این هدفون های Open ارزش صرف پول بیشتری رو دارند ؟!
اگر بخوام یک هدفون Open بگیرم سری 25X سنهیزر ؟! کیفیت اونها در چه حدیه ؟!
راستش من از ظاهرشون خوشم نیومد زیاد !

ممنون میشم یکم این بحث رو باز کنید .
ما هدفون open چهل تومنی هم داریم. پس همون طور که خودت گفتی جوابت خیلی کلیه. دلیل نمیشه چون فلان مدل open هست پس بهتره.
بعد متوجه نشدم منظورت از سری 25X چیه؟ اگه منظورت هدفون هایی مثل HD 25-SP II هست که اونا Closed هستند و مخصوص DJ ها طراحی شدن. برای استفاده ی عادی جالب نیست. اصلا کلا اونایی که اولشون 2 داره برای DJ هستند.
اگه open از سنهایزر میخوای باید بری سراغ HD4XX و HD5XX. سقف بودجه ت چقدره؟

Benygh
30-09-2009, 00:00
بودجه 100 - 120 .. بیشتر هم نمیدم !

prowler88
30-09-2009, 16:08
بودجه 100 - 120 .. بیشتر هم نمیدم !
پس به نظر من باید روی HD 515 فکر کنی.

Benygh
30-09-2009, 16:19
توی Cnet تعریف خوبی شده ازش .

البته در نظر بگیرید که من فقط Open/Closed رو فقط از زبان شما شنیدم و تجربه نکردم ...
به نظر شما برای من که فیلم و بازی و موسیقی زمینه ی استفاده ام هست چطور خواهد بود این انتخاب ؟!

seymour
30-09-2009, 17:12
البته در نظر بگیرید که من فقط Open/Closed رو فقط از زبان شما شنیدم و تجربه نکردم ...
به نظر شما برای من که فیلم و بازی و موسیقی زمینه ی استفاده ام هست چطور خواهد بود این انتخاب ؟!
من هم بحثم همینه ... یعنی نمی دونم برداشتی که از open/closed داری چیه ... برای استفاده های متناوب (5 دقیقه استفاده کنی بعد برداری - نیم ساعت استفاده کنی بعد برداری-و..) واقعا هیچ مشکلی ندارن .... استفاده های طولانی مدت هستش که این قضیه رو مطرح می کنه ...

این انتخاب دیگه خیلی با کاربردت کاری نداره ... همونطور که گفته شد ، اصولا open صدا رو درز میده به بیرون ، اما در عوض اصولاً کیفیت بهتر داره که البته من معتقدم در این حدود قیمت که بحث ماست تفاوت کیفیت یه Open و یه closed انقدرها محسوس نیست برای اغلب کاربرها ...

ولی از این نظر که بخوای کریتیو Live بگیری (من فکر می کردم حدود 90 باشه که دیروز فهمیدم 115 تومنه) یا یه سری 500 سن هایزر (مثلاً) معلومه که دومی ارجحیت داره ...

مشکلش اینه که من ممکنه بخوام مثلا الن از هدفون استفاده کنم و دو دقیقه دیگه از اسپیکر ...
و این که سخته سوییچ کردن و ... یعنی یک کار یک نواخت و خسته کننده .
به هر حال ... راه سوم بهترین راه به نظر میرسه ولی اون قطعه اسمش چیه ؟!
خب دیگه زندگی همینه .. من هم این مشکل رو دارم (و اصلاً شک دارم اسمش رو بشه گذاشت "مشکل" ؛ یه نیازه که همیشه واسه حلش یه راه خاص وجود نداره)...

بهرحال اون قطعه رو که اتفاقا دیشب هم داشتم بهش فکر می کردم من تا حالا ایران ندیدم که عجیبه ، یه بار چند سال پیش یه آشنایی از هلند برای من آورد (2 دلار) که بعد من در یه حرکت فداکارانه(!) به 3-4 برابر قیمت فروختم به یه نفر که از من محتاج تر بود (البته بهش هم گفتم که 3-4 برابر بهت میدم - گفت اشکال نداره ، می ارزه! - منم مرام گذاشتم و قبول کردم!) ...

چیز پیچیده ای هم اصلاً نیست ، این تبدیل های دو به یک هدفونی رو دیدی ؟ که یه سری نری هدفونی داره و طرف دیگه دوتا مادگی هدفونی ؟ ... همونهاست .. مشکل اینه که من توی ایران هرچی از اونا دیدم و خریدم ، در واقع تبدیل نیست ، بلکه تقسیمه ... یعنی کانال راست و چپ رو جدا می کنه که ما همچین چیزی نمی خوایم ... می خوام هر کدوم از دو مادگی دقیقا همون صدا رو بدن بیرون ... باید بگردی و به احتمال بسیار زیاد پیدا میشه البته ... من آخرین بار سال پیش تو جمهوری گشتم دنبالش و نبود ..

killJ0y
30-09-2009, 17:34
مبارک باشه. چند؟
مرسی
28 تومن

Benygh
30-09-2009, 22:35
خوب ... خوب ..
اون تبدیله پیدا نمیشه ! پس من هم از امپی میگیرم ... البته باز هم میگردم ...

خوب من همونطوری که گفتید نیم ساعت کار .. بعدش بیکاری ... بعد میذارم .. بعد در میارم ... ولی ... قیمت Live 115 هست و من هم پرسیدم از همون جایی که شماره دادید .
قیمت این چنده ؟!

به نظر شما بین این دو من اگر دمی رو بگیرم چه چیزی از اولی رو از دست میدم ؟!

البته از ظاهر این سنهیزر حال نکردم !

prowler88
30-09-2009, 23:00
خوب ... خوب ..

خوب من همونطوری که گفتید نیم ساعت کار .. بعدش بیکاری ... بعد میذارم .. بعد در میارم ... ولی ... قیمت Live 115 هست و من هم پرسیدم از همون جایی که شماره دادید .
قیمت این چنده ؟!

فکر نمیکنم چیزی از دست بدی. ناسلامتی سنهایزره ها. پدر هدفون هاست.
این طور که میگی هدفون مدت زیاد روی گوشت نیست. ولی اگر هم باشه مطمئن باش از نظر راحتی این فوق العاده س. من خودم HD485 دارم و HD555 هم امتحان کردم. HD515 مدل بین این دو تاست. مال خودم جوریه که صبح تا شب روی گوشم باشه اذیت نمیکنه. HD555 ولی اگه بگم راحتیش 2 برابر 485 بود اغراق نکردم. هم طراحیش بهتره (طول هدفون زیاده, منظورم فاصله ی بالا تا پایینشه و این باعث میشه گوشتون هرچقدر هم بزرگ باشه کامل در احاطه ی هدفون قرار بگیره و کمترین فشاری بهش نیاد) و هم این که جنس ابر دورش خیلی نرم و عالی بود. فکر میکنم 515 از نظر راحتی بیشتر به 555 نزدیک باشه.
آخرین قیمتی که ازش داشتم 120 تومن بود. البته مال خیلی وقت پیشه. شاید تا الان یه تغییری کرده باشه (البته منظورم تغییر در حد 5 تومنه). HD555 هم 160 تومنه.

seymour
01-10-2009, 16:12
خوب ... خوب ..

قیمت این چنده ؟!

در مورد اون تبدیل : بگرد حتماً-ضرر نداره ... من خودم امروز یه گشتی می زنم ...

//

در مورد تفاوت این دو مدل : میشه بحث درز صدا - بحث طراحی (که خودت هم اشاره کردی و البته یه بحث سلیقه اییه - من خودم فکر می کنم طراحی اون مدل سن هایزر بهتره - هرچند اساساً طراحی سن هایزر رو نقطه قوتش نمی دونم) ...

به همراه این نکته (که شاید خیلی مهم نباشه - صرفاً برای ثبت در تاریخ!) : امپدانس این مدل سن هایزر قبلا (سه سال پیش شاید و قبل تر) 120 اهم بود که نسخه جدیدش 50 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اهمه ... امپدانس مدل Live هم 32 اهمه .. قبلا در مورد امپدانس زیاد صحبت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شده ... البته تفاوت نسخه 50 اهمی و Live که زیاد نیست و چندان محسوس نخواهد بود...

Benygh
02-10-2009, 13:23
پس از اونجایی که این مدل از نظر قیمت فرقی نداره ولی کارایی بهتری داره این رو تهیه میکنم .

نمایندگی رسمی داره ؟! :-؟
از کجا میشه با قیمت خوب تهیه کرد ؟! (همون رایتک ؟!)

seymour
02-10-2009, 17:51
پس از اونجایی که این مدل از نظر قیمت فرقی نداره ولی کارایی بهتری داره این رو تهیه میکنم .

منظور از "این مدل" کدومه ، اگه Live رو میگی که همون رایتک و اگه سن هایزر رو میگی دوستان یه فروشنده در جمهوری رو مناسب می دونن که صفحات قبلی شماره تماس و اطلاعات بیشتر درباره اش مطرح شده ... دوست خوبی زحمتش رو کشیده :

تلفن : 66950405

prowler88
02-10-2009, 19:12
میشه گفت تنها فروشگاه سنهایزر (البته به جز اون پایتختیه که باید پای تخته شسته شه!) همونه که تو جمهوریه. نمایندگی رسمیه و تو سایت سنهایزر هم شماره ش هست (البته شماره ی 10 سال پیششه که اشتباهه). خیابون انقلاب. بین فخر رازی و دانشگاه. ضلع جنوبی خیابون. با یه تابلوی آبی.

Benygh
02-10-2009, 22:30
پس همین رو تهیه میکنم ان شا...

حالا برای بار آخر ... میپرسم ... آیا وکیلم . ؟ :دی

مدل های مشابه ؟! :-؟ راستی این فقط این رنگ رو داره ... سیاه هم داره ؟!

prowler88
02-10-2009, 23:30
پس همین رو تهیه میکنم ان شا...

حالا برای بار آخر ... میپرسم ... آیا وکیلم . ؟ :دی

مدل های مشابه ؟! :-؟ راستی این فقط این رنگ رو داره ... سیاه هم داره ؟!
اصولا هدفون های سنهایزر (و خیلی برندهای دیگه) فقط در یک رنگ تولید میشن. به جز یه سری مثل HD 228 و HD 280

ChaoticHead
05-10-2009, 10:04
چیز پیچیده ای هم اصلاً نیست ، این تبدیل های دو به یک هدفونی رو دیدی ؟ که یه سری نری هدفونی داره و طرف دیگه دوتا مادگی هدفونی ؟ ... همونهاست .. مشکل اینه که من توی ایران هرچی از اونا دیدم و خریدم ، در واقع تبدیل نیست ، بلکه تقسیمه ... یعنی کانال راست و چپ رو جدا می کنه که ما همچین چیزی نمی خوایم ... می خوام هر کدوم از دو مادگی دقیقا همون صدا رو بدن بیرون ... باید بگردی و به احتمال بسیار زیاد پیدا میشه البته ... من آخرین بار سال پیش تو جمهوری گشتم دنبالش و نبود ..من همیشه از اینا پشت شهرداری (توپخونه) می خرم. تا حالا اصلا هیچ کدومو ندیدم که کانالا رو تقسیم بکنه! ما گاهی 3 4 تا از اینا رو بهم می بندیم و از یه دستگاه 5 تا هدفون می گیریم دور هم موزیک گوش می دیم!!:8::8::8::8::8:

می دونم که الان شما به نتیجه رسیدی و یه کم دیره ولی خواستم بگم هدفونهایی هم هست که صدای دالبی 5.1 می ده. تجربه لذت بخشیه؛ البته اصلا نمی دونم توی ایران پیدا می شه یا نه

cell_phone
07-10-2009, 10:17
سلام دوستان من دنبال یک هدفون خوب برای ورزش هستم . مخصوصا دو , اما مدل های موجود اصلن جالب نیست .
من چند مدل کریتیو داشتم که صداش ای بدک نبود تو رنج خودش اما همه از فیش قطعی پیدا کردند و هر چه لحیم هم کردم .
فایده ای در بر نداشت , جز الافی , به هر حال من تو نت جستجو کردم و چند مدل آمار گرفتم . از همه بیشتر هم طالب
sennheiser pmx 80 sport II شدم تو نت تقریبا 50 دلاری هست . اما تو مشهد ( که من زندگی می کنم ) به هر کی گفتم .
نشنیده بود چه برسه به اینکه داشته باشه . البته این جزو ارزونترین های این شرکت است .
البته باید بگم من از مدل های بدون نویز نمی تونم استفاده کنم . چون وقتی می دوی خودش تولید نیز می کنه و قتی با شدت جابه جا می شه و باید حتما از نوع تو گوش و مدل پوشش ابری باشه تا مشکلی پیش نیاد .
می خواستم بدونم کسی تجربه ای با این مارک و حتی این مدل داشته ؟

یا جایی رو سراغ داره شماره بده تماس بگیرم ؟

seymour
07-10-2009, 14:49
سلام دوستان من دنبال یک هدفون خوب برای ورزش هستم . مخصوصا دو , اما مدل های موجود اصلن جالب نیست .
من چند مدل کریتیو داشتم که صداش ای بدک نبود تو رنج خودش اما همه از فیش قطعی پیدا کردند و هر چه لحیم هم کردم .
فایده ای در بر نداشت , جز الافی , به هر حال من تو نت جستجو کردم و چند مدل آمار گرفتم . از همه بیشتر هم طالب
sennheiser pmx 80 sport II شدم تو نت تقریبا 50 دلاری هست . اما تو مشهد ( که من زندگی می کنم ) به هر کی گفتم .
نشنیده بود چه برسه به اینکه داشته باشه . البته این جزو ارزونترین های این شرکت است .
البته باید بگم من از مدل های بدون نویز نمی تونم استفاده کنم . چون وقتی می دوی خودش تولید نیز می کنه و قتی با شدت جابه جا می شه و باید حتما از نوع تو گوش و مدل پوشش ابری باشه تا مشکلی پیش نیاد .
می خواستم بدونم کسی تجربه ای با این مارک و حتی این مدل داشته ؟

یا جایی رو سراغ داره شماره بده تماس بگیرم ؟
لطفاً در یک تاپیک ادامه بده دوست من ... (مثلاً در این مورد خاص در اون یکی تاپیک ادامه بده) ... مرسی

cell_phone
08-10-2009, 05:17
اما چرا اونجا ؟

seymour
08-10-2009, 16:47
اما چرا اونجا ؟
اینجا یا اونجا فرقی نداره و دوستانی که معمولاً پاسخ میدن و لطف می کنن همه تاپیک ها رو می بینن ... بنابراین یک موضوع رو در یک تاپیک پی بگیر تا سریعتر و راحت تر پیش بره ... مرسی ..

cell_phone
09-10-2009, 13:24
مشکل این نیست . من منظورم این بود . چرا ؟ دو تاپیک رو مرج نمی کنید .

seymour
09-10-2009, 15:03
مشکل این نیست . من منظورم این بود . چرا ؟ دو تاپیک رو مرج نمی کنید .
قطعاً به فکر خودم هم رسیده ؛ به دلایل مختلف علاقه ای به پیگیری اش ندارم (چون خودم دسترسی ادغام ندارم) ... یکی اش اینه که تا حالا مشکلی نداشتن ... دیگه اینکه بسیاری از دوستان پست قبلی رو نقل قول نمی کنن که در صورت ادغام می تونه باعث ناخوایی قابل توجه بسیاری از پست ها بشه ... دیگه اینکه گاهی طول زیاد تاپیک باعث میشه حوصله مطالعه صفحات قبلی واسه کاربر بصورت تصاعدی و یه دفعه افت کنه .. و ..

بهرحال مرسی از توجهت ..

cell_phone
09-10-2009, 17:57
خواهش , نمی دونم ؟!

فعلن که تو کار خودمون موندیم .

tirdad_60
20-10-2009, 22:50
دوستان یهترین هدفون تا 20 یا 30تومن چی میتونم بگیرم؟
mp3 player من mpio هست چند سال پیش گرفتم اما تا الان
نتونستم صدای خوبی ازش بگیرم
یه هدفون مناسب معرفی کنید ممنون میشم

نیکی پناهتان:40:

ChaoticHead
21-10-2009, 00:46
دوستان یهترین هدفون تا 20 یا 30تومن چی میتونم بگیرم؟
mp3 player من mpio هست چند سال پیش گرفتم اما تا الان
نتونستم صدای خوبی ازش بگیرم
یه هدفون مناسب معرفی کنید ممنون میشم

هدفون تو گوشی می خواین دیگه؟ من 2 تا مدل را پیشنهاد می کنم؛ یکی Cresyn lmx-E630 یه قیمت حدود 15 تومن (فقط در پاساژ پایتخت) و دیگه creative ep-630 به قیمت حدود 20 تومن (پاساژ ایران نمایندگی داره). احتمالا مدل Cresyn با توجه به موسیقیی که گوش می کنین بیشتر باب طبعتون باشه.
دوستان دیگه هم حتما مدلهای خوبی را بهتون معرفی می کنن؛ فکر کنم Sony و Sennheiser هم در این قیمت یه مدل مناسب دارن..

prowler88
21-10-2009, 16:01
سنهایزر که تو این محدوده چیزی نداره. به نظر من شما اگه پلیرتون رو عوض کنید بهتر باشه. چون من اسم این مارک رو تا حالا نشنیدم و بعید میدونم با هدفون خوب بتونین صدای خوب ازش بگیرین.

tirdad_60
21-10-2009, 20:24
سنهایزر که تو این محدوده چیزی نداره. به نظر من شما اگه پلیرتون رو عوض کنید بهتر باشه. چون من اسم این مارک رو تا حالا نشنیدم و بعید میدونم با هدفون خوب بتونین صدای خوب ازش بگیرین.

تعجب میکنم اون زمان که خریدم کوچکترین player دنیا بود و خیلی ازش تعریف میشد (حدود سال 84 ) 175 تومن واسه 512 مگش پول دادم
کیفیتش هم به نظر خودم بد نیست
اینم عکسش:

صفحه رنگی و شارژ از طریق mini usb
و نمایش فایلهای تصویری و عکس و همچنین صفحه oled از مشخصاتش هست
اون زمان شاخی بود واسه خودش :31:

dsa
21-10-2009, 21:37
سلام

20 تومن دارم يه هدفون ميخوام از اينا كه يه چيزي داره پشت لاله گوش ميره ( در واقع يه چيزي داشته باشه كه با دويدن از گوش در نياد)

مثل اين :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] BuDfzBE&a=2&c=1&l=3069176&t=10%2F21%2F09%2002%3A06%3A37%20PM&r=1

seymour
22-10-2009, 16:21
سلام

20 تومن دارم يه هدفون ميخوام از اينا كه يه چيزي داره پشت لاله گوش ميره ( در واقع يه چيزي داشته باشه كه با دويدن از گوش در نياد)

مثل اين :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] BuDfzBE&a=2&c=1&l=3069176&t=10%2F21%2F09%2002%3A06%3A37%20PM&r=1
حالا شک دارم در حد 20 تومن ، اما اگه قدری بالاتر بری در پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دیگه ای گفتم که مثلاً در پاساژ ایران چندین مدل این تیپی موجوده ... (سونی - کریتیو - فیلیپس - ...)

مارکهای پایین تر و ارزون تر هم گیر میاد همونجا (با پله برقی که بیای بالا یه مغازه هست ضلع شرقی که نمایندگی فراسوئه ... اون و دوتا بالاترش رو چک کن ... )

masoudboy
22-10-2009, 17:50
ايرفون به غير از كريتيو 630 تو رنج 20 تا 30 هزار تومان چي پيشنهاد مي كنيد كه در بازار هم باشه ؟

seymour
23-10-2009, 16:40
ايرفون به غير از كريتيو 630 تو رنج 20 تا 30 هزار تومان چي پيشنهاد مي كنيد كه در بازار هم باشه ؟
EX35 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پیشنهاد میشه از سونی که قیمتش باید حدود 28 تومن باشه ... مدل بسیار خوبیه و دوستانی که خریدند هم راضی بوده ان ..

masoudboy
24-10-2009, 15:41
EX35 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پیشنهاد میشه از سونی که قیمتش باید حدود 28 تومن باشه ... مدل بسیار خوبیه و دوستانی که خریدند هم راضی بوده ان ..

فروشگاه اينترنتي معتبر سراغ نداريد كه اين ايرفون را داشته باشه ؟

seymour
24-10-2009, 17:26
فروشگاه اينترنتي معتبر سراغ نداريد كه اين ايرفون را داشته باشه ؟

من جایی رو نمی شناسم .. یه کمان رایانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست که کارای سونی رو داره و یکی دوباری بحثش شد که اولاً این مدل خاص رو من در لیست محصولاتش ندیدم و ثانیا یه جورایی گرونفروشه ... خودت سایتشون رو چک کن ببین میشه تماس گرفت و پرسید یا نه ..

ضمناً اگه در جایی غیر از تهران هستی ، بازم شاید نمایندگی های سونی نزدیک محل زندگی ات باشن .. بد نیست چک کنی ..

saeedn70
24-10-2009, 18:16
حالا شک دارم در حد 20 تومن ، اما اگه قدری بالاتر بری در پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دیگه ای گفتم که مثلاً در پاساژ ایران چندین مدل این تیپی موجوده ... (سونی - کریتیو - فیلیپس - ...)

مارکهای پایین تر و ارزون تر هم گیر میاد همونجا (با پله برقی که بیای بالا یه مغازه هست ضلع شرقی که نمایندگی فراسوئه ... اون و دوتا بالاترش رو چک کن ... )

tdk دارم همینه که عکسشو گذاشتی 5500 تومان

killJ0y
25-10-2009, 23:19
عالی تایید میشه خیلیم از 630 بهتره

a.z.p.z
26-10-2009, 20:59
دوستان یه چیزی ... یه سوالی برای من در رابطه با این کار پیش اومده بود :
همانطور که میدونید در بعضی از هدفون ها کنترلی برای کنترل موسیقی وجود داره که فقط انحصاری هست و روی پلیرهای دیگه کار نمیکنه میخواستم بدونم به چه صورت این کارو انجام میدن که روی هر پلیری کار نمیکنه ؟ مثلا headphone adapter که برای شافل هست و کنترل داره در خودش فقط روی ایپاد ها کار میکنه و روی واکمن و ... کار نمیکنه ...
یا کنترلی که روی هدفون پی اس پی هست فقط با خود اون کار میکنه میخواستم بدونم چه جوریاست > یعنی یه جور کد نویسی هست که باعث شده حالت انحصاری برای هر محصول باشه این کنترل ها ؟
ممنون ...

killJ0y
27-10-2009, 15:03
سلام
من بالاخره یه sony x خریدم خیلی عالیه فقط میخواستم بدونم این earphone ]ای رو خودش چه مدلیه چون خیلی عالیه و حرف نداره ؟؟

a.z.p.z
27-10-2009, 15:17
مدل مربوطه :
Noise Canceling EX headphones (MDR-NC20)

ice_man_sh
27-10-2009, 16:42
نظر دوستان در مورد برند Philips چیه؟
اگه قرار باشه بین سونی و یا هر برند دیگه انتخاب کنم. بهترین انتخاب برای 30 تومن چیه؟

ChaoticHead
27-10-2009, 16:49
اگه قرار باشه بین سونی و یا هر برند دیگه انتخاب کنم. بهترین انتخاب برای 30 تومن چیه؟
فیلیپس هایی که من دیدم اکثرا کیفیت معمولیی داشتن(متوسط رو به پایین). توی اون قیمت دوستان سونی EX35 را خیلی توصیه کردن..

seymour
27-10-2009, 18:16
فیلیپس ها رو من بعنوان یه انتخاب در محدوده زیر 20-25 تومن بودجه بعد از کریتیو می دونم ... حتی کارای 10-12 تومنی سونی هم بعد از کریتیو و فیلیپس قرار می گیره به نظر من ...

اما اگه تا 30 تومن بریم من هم مثل دوستان EX35 رو بیشتر قبول دارم ...

بنابراین بحث کلی یه Brand نیست ، بسته به نوع هدفون موردنظرت و محدوده بودجه ات هم داره...

seymour
27-10-2009, 18:43
سلام
من بالاخره یه sony x خریدم خیلی عالیه فقط میخواستم بدونم این earphone ای رو خودش چه مدلیه چون خیلی عالیه و حرف نداره ؟؟

مدل مربوطه :
Noise Canceling EX headphones (MDR-NC20)
یه اصلاح: توجه کنید هدفون روی سری X ، مدل NC020 هستش، نه NC20 ..

اینم از اون نامگذاری های عجیب سونی بوده که طبیعیه اگه باعث بشه یه نفر اشتباه کنه .. NC20 سونی اصلا یه سری فول سایز هستش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که مال 6-5 سال پیشه ... (عکس ضمیمه)

البته خودشون شاید این تفاوت رو با گذاشتن اون 0 واضح می دونن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، اما حالا این همه شماره و مدل، چه مرضیه که بیایم و دوتا مدل رو انقدر شبیه نامگذاری کنیم؟... بهرحال سایت های معتبر همگی درست نقل کرده ان؛ مثلا Cnet :

with the included MDR-NC020 EX headphones.

seymour
27-10-2009, 19:02
دوستان یه چیزی ... یه سوالی برای من در رابطه با این کار پیش اومده بود :
همانطور که میدونید در بعضی از هدفون ها کنترلی برای کنترل موسیقی وجود داره که فقط انحصاری هست و روی پلیرهای دیگه کار نمیکنه میخواستم بدونم به چه صورت این کارو انجام میدن که روی هر پلیری کار نمیکنه ؟ مثلا headphone adapter که برای شافل هست و کنترل داره در خودش فقط روی ایپاد ها کار میکنه و روی واکمن و ... کار نمیکنه ...
یا کنترلی که روی هدفون پی اس پی هست فقط با خود اون کار میکنه میخواستم بدونم چه جوریاست > یعنی یه جور کد نویسی هست که باعث شده حالت انحصاری برای هر محصول باشه این کنترل ها ؟
ممنون ...
بحث سخت افزاره ... قطعه ای کارگذاری میشه که بعنوان گیرنده سیگنال های کنترلی خاصی که براش از طریف هدفون فرستاده میشه عمل می کنه ... طبیعتاً دستگاه های دیگه چون اون گیرنده رو ندارن، توانایی دریافت و تفسیر اون فرامین کنترلی رو هم ندارن ...

a.z.p.z
27-10-2009, 20:32
پس اصل کار همون سخت افزار هست که سیگنال های خاصی رو که براش تعیین شده رو دریافت میکنه که البته برای هر محصولی هم به طور کلی فرق میکنه ...
در مدل مربوطه هدفون هم بله من اشتباه کردم یعنی یه 0 رو جا انداختم این وسط !!!
ممنون ....

prowler88
27-10-2009, 22:02
شما منظورت توگوشی هست یا روگوشی؟

ice_man_sh
28-10-2009, 02:08
شما منظورت توگوشی هست یا روگوشی؟

شرمنده توضیح کافی نداده بودم.

برای MP3 پلیر میخوام. امروز قیمتی که از یکی از نماینده های سونی در تبریز گرفتم برای مدل EX35 - چیزی حدود 35 تومن بود.

a.z.p.z
28-10-2009, 16:21
یه سوال میدونم مسخره هست شنیده بودم صدایی از 109db به بالاتر بعد از 2 دقیقه حدودا مشکل دار هست یعنی بالای 109 دسیبل برای گوش ضرر داره و اصلا توصیه نمیشه خوب خیلی از هدفون ها بالای 109 دسیبل هستند که البته این از استاندارد به بالا هست اینا رو کلا گیر نمیدن بهشون ؟ ... گرچه اون صورت مشکلی نیست ..

seymour
28-10-2009, 18:00
شرمنده توضیح کافی نداده بودم.

برای MP3 پلیر میخوام. امروز قیمتی که از یکی از نماینده های سونی در تبریز گرفتم برای مدل EX35 - چیزی حدود 35 تومن بود.
5-6 تومنی از تهران گرونتره .. که البته قابل درکه ..

سوالی که دوستمون پرسید (و من هم در پست قبلی ام خطاب به شما مطرح کردم) اینه که چه نوع هدفونی مدنظرته؟ ... بزرگ باشه یا کوچیک؟ .. از اینا باشه که تو گوش فرو میرن؟ از اینا که یه بالشتک روی گوش قرار می گیره ؟ .. از اینا که کوچیک هستن و با اکثر پلیرها فروخته میشه؟ ...

یه سوال میدونم مسخره هست شنیده بودم صدایی از 109db به بالاتر بعد از 2 دقیقه حدودا مشکل دار هست یعنی بالای 109 دسیبل برای گوش ضرر داره و اصلا توصیه نمیشه خوب خیلی از هدفون ها بالای 109 دسیبل هستند که البته این از استاندارد به بالا هست اینا رو کلا گیر نمیدن بهشون ؟ ... گرچه اون صورت مشکلی نیست ..
البته یه استاندارد دقیق نداریم که چه میزان بلندی صدا برای چه مدت زمانی دقیقا خوب یا بده؛ اونچه که مطرح میشه یه سری توصیه است که مثلا سعی کنید زیاد سمت صداهای بالای 100 db نرید... اینا توصیه های پزشکی هستش، ولی اجباری بر رعایتش از سوی کسی هم نیست .. سیگار رو در نظر بگیر که دهها بار خطرناک تر و کشنده تر از هدفونه؛ اما نه تنها ممنوع نیست ، بلکه شب و روز در تبلیغات و فیلم و سریال هم نمایش داده میشه ...

در نظر بگیر که در بسیاری از کنسرت های راک، شنونده ها بمدت چند ساعت تحت صدای بالاتر از همین 109 db هستند .. پس یعنی همه کر میشن؟ ... نه - از این خبرها نیست .. هرکاری ریسک خودش رو داره ... ریسک در این مورد خاص، قطعاً کمتر از رفتن سمت دهها کار دیگه اس ..

----------------

* بهرحال اگه بصورت عملی کسی از دوستان بخواد استفاده کنه آخرین توصیه ای که من خوندم (تابستان امسال) این بود که "صدای 90 db : هفته ای 5 ساعت نهایتاً "... یعنی روزی کمتر از یه ساعت اگه میخواید با صدای بسیار بلند به موسیقی گوش بدید ..

a.z.p.z
28-10-2009, 19:05
خیلی ممنون از توضیح کاملت بله این مطلبی هم که گفتم در جایی خونده بودم به طور کلی بالای 109db و بالاتر توصیه نمیشه خودش هم گفته توصیه و به قول خودت صرفا این دلیل بر این نیست که مشکلی پیش بیاد یا ... گرچه من که حالیم نیست ...
توصیه این بود هفته ای 5 ساعت با صدای 90db ؟ من روزی 4 ساعت با صدای 114db گوش میدم که روی خودم بشخصه تاثیر گذاشته مثلا حواس پرتی یا سوت کشیدن گوش و ...

prowler88
28-10-2009, 19:23
خیلی ممنون از توضیح کاملت بله این مطلبی هم که گفتم در جایی خونده بودم به طور کلی بالای 109db و بالاتر توصیه نمیشه خودش هم گفته توصیه و به قول خودت صرفا این دلیل بر این نیست که مشکلی پیش بیاد یا ... گرچه من که حالیم نیست ...
توصیه این بود هفته ای 5 ساعت با صدای 90db ؟ من روزی 4 ساعت با صدای 114db گوش میدم که روی خودم بشخصه تاثیر گذاشته مثلا حواس پرتی یا سوت کشیدن گوش و ...
دوستان توجه داشته باشید که شما مگه با هدفون خیلی خیلی بلند موزیک گوش کنید که در اون حد خطرناک باشه برای گوش. یه مقدار که دقت کنید متوجه میشید که اون کسی که روی ماشین سیستم صوتی می بنده و 4 تا باند و 2 تا ساب ووفر رو با آخرین ولوم به کار میگیره صدایی که تولید میکنه به مراتب بلندتر از هدفونه. من خودم همیشه با آخرین ولوم با هدفون موزیک گوش میکنم و هیچ وقت گوشم سوت نمیکشه. ولی تو ماشین یکی از بچه ها که می نشستم سیستم داشت تا صبح یه سوت ممتد تو مخم میشنیدم. به نظر من آدم باید خودش حواسش باشه. چون کنار گوش آدم که دستگاه دسی بل سنج نذاشتن که! اگه دیدین از یه حدی بیشتر ولوم براتون بیشتر از حد و آزاردهنده هست اصراری روی زیاد کردنش نداشته باشید که حالا اصطلاحا بیشتر فاز بگیرین با موزیک!

ice_man_sh
29-10-2009, 02:10
سوالی که دوستمون پرسید (و من هم در پست قبلی ام خطاب به شما مطرح کردم) اینه که چه نوع هدفونی مدنظرته؟ ... بزرگ باشه یا کوچیک؟ .. از اینا باشه که تو گوش فرو میرن؟ از اینا که یه بالشتک روی گوش قرار می گیره ؟ .. از اینا که کوچیک هستن و با اکثر پلیرها فروخته میشه؟ ...

من احتمالا کریتیو Zen قراره بخرم.
متاسفانه این پلیر هم هدفون معمولی داره. به دلیل استفاده من در بین راه اصلا برام قابل استفاده نیست. من یه چیز با کیفیت حدود 30-35 تومن میخوام که کیفیتش خوب یاشه. در ضمن گلوله ای یا به قول دوستمون in-ear باشه.

seymour
29-10-2009, 17:48
متاسفانه این پلیر هم هدفون معمولی داره. به دلیل استفاده من در بین راه اصلا برام قابل استفاده نیست. من یه چیز با کیفیت حدود 30-35 تومن میخوام که کیفیتش خوب یاشه. در ضمن گلوله ای یا به قول دوستمون in-ear باشه.
بعنوان هزینه حدود 15 تومن EP630 از کریتیو ، بعنوان هزینه حدود 20 تومن EP635 از کریتیو (اگه تهران هستی پاساژ ایران - فرقش با 630 اینه که بند گردن داره) و بعنوان هزینه حدود 30 تومن EX35 سونی توصیه میشه ... خرید رو فقط از نمایندگی ها انجام بده ..

killJ0y
31-10-2009, 22:37
یه سوال الان ا ایرفون سونی x رو وقتی به ایپاد وصل میکنم اصلا صداش در نمیاد مشکل چیه یعنی فقط انیحصاریه خوده wallkman هستش اخه با خودش گوشه ادمو کر مکینه

seymour
01-11-2009, 17:50
یه سوال الان ایرفون سونی x رو وقتی به ایپاد وصل میکنم اصلا صداش در نمیاد مشکل چیه یعنی فقط انحصاریه خوده wallkman هستش اخه با خودش گوشه ادمو کر مکینه
اصلاً صداش در نمیاد، یعنی صفر؟ ... یا اینکه ضعیفه؟ ...

به نظر نمیاد مساله اختلاف امپدانس باشه... من هم تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم .. با پلیر دیگه یا PC ات تست اش کردی؟ ... نتیجه؟

killJ0y
01-11-2009, 18:50
na sedash bad dar miad ie chorie engar ke fish ta tah foro narafte
vali vaghti ba khodesh gosh mikonam gosho kar mikone nemidoonam moshkel chie
(bebakhshid farsi nadaram

seymour
02-11-2009, 17:56
na sedash bad dar miad ie chorie engar ke fish ta tah foro narafte
vali vaghti ba khodesh gosh mikonam gosho kar mikone nemidoonam moshkel chie
(bebakhshid farsi nadaram
اون سوال دیگه ام رو جواب ندادی: "با پلیر دیگه، PC ، .. تست کردی؟" ... نتیجه؟... (یا با یه آمپ؟)

بهرحال دو حدسی که به ذهن میاد یکی بحث امپدانسه (که حتماً پست هایی که قبلاً در این مورد زده شده رو مطالعه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کرده ای) و یکی هم بحث تکنولوژی خاص که شما هم مطرح کردی .. من شک دارم این دومی باشه، یعنی سونی تکنیک بازاریابی ناشیانه(!) زیاد داره اما شک دارم دیگه در این حد باشه! ... اما شاید هم به سیستم تقلیل نویز داخلی X مرتبط باشه که میشه ترکیبی از دو حدس... یعنی بخاطر اون سیستم، انرژی بالاتر از حد معمول لازم داره ..

killJ0y
02-11-2009, 18:08
ba lap top am test kardam
bazam ie joorie va faghat seda az ieki miad

ice_man_sh
03-11-2009, 15:14

من EX35 سونی رو از نماینده رهجو 26 تومن خریدم و واقعا کیفیت خیلی خوبی داره. ولی یه مشکلی که داره (به نظر من) احتمالا بی دوام بودن سیمها، مخصوصا محل اتصال به گوشی ها هست که با توجه به اسفاده من در بین راه احتمالا مشکل ساز میشه.

FarsGolf
03-11-2009, 17:46
دوستان بخش پلیر بنده رو برای خرید راهنمایی کردند و چون قصدم آی پاد بود یه آی پاد نانو گرفتم برای اینکه اینجا نظمش به هم نخوره ادامه اش رو آوردم اینجا.در مورد خرید گوشی خوب که حداقل حال گیری این خرید رو جبران کنه لطفا بنده رو راهنمایی کنید.
صدای بلند مد نظرم نیست یک صدای شفاف و با کیفیت بالا میخوام.
و فکر می کنم با توجه به اینکه کنترل نداره هر مدل گوشی بهش بخوره.

seymour
03-11-2009, 18:47
من EX35 سونی رو از نماینده رهجو 26 تومن خریدم و واقعا کیفیت خیلی خوبی داره. ولی یه مشکلی که داره (به نظر من) احتمالا بی دوام بودن سیمها، مخصوصا محل اتصال به گوشی ها هست که با توجه به اسفاده من در بین راه احتمالا مشکل ساز میشه.
خوب خریدی .. مبارکه ...

من هم جنس سیم های سونی رو نمی پسندم ... ولی اینکه زود خراب بشه: نه ... فکر کنم کاملا به کاربر بستگی داشته باشه ... من خودم هدفونهای سونی ام مشکل سیم ندارن، ولی عیناً دوستی دارم که در همین مدت 3 بار سونی عوض کرده (بخاطر خراب شدن سیم) ... طوریکه دفعه آخر بهش گفتم "من دیگه سونی واسه ات نمی گیرم .. لیاقتت همین مدلهای 3 تومنیه!!" ...

seymour
03-11-2009, 18:53
دوستان بخش پلیر بنده رو برای خرید راهنمایی کردند و چون قصدم آی پاد بود یه آی پاد نانو گرفتم برای اینکه اینجا نظمش به هم نخوره ادامه اش رو آوردم اینجا.در مورد خرید گوشی خوب که حداقل حال گیری این خرید رو جبران کنه لطفا بنده رو راهنمایی کنید.
صدای بلند مد نظرم نیست یک صدای شفاف و با کیفیت بالا میخوام.
و فکر می کنم با توجه به اینکه کنترل نداره هر مدل گوشی بهش بخوره.
قبلاً البته این بحث رو من کرده بودم که زیاد پیش میاد که یه نفر بعد از خرید، از خریدش راضی نباشه و احساس کنه ضدحال خورده از یه نظر خاص ... این اغلب بخاطر این هستش که منتظری تجربه خیلی دلپذیری داشته باشی، غافل از اینکه پلیر قرار نیست معجزه کنه (البته قصد جسارت ندارم - فقط عرضم اینه که زیاد پیش میاد این حالت، ناراحت نباش)

بهرحال، شما بگو که چقدر میخوای هزینه کنی برای این هدفون و اینکه میخوای از نظر نوع ، چه هدفونی بگیری؟ ... مشابه هدفون آیپاد میخوای (یعنی روی سوراخ گوش بشینه) ... یا مدل In ear(که قدری در سوراخ گوش فرو میره - در نتیجه صدای بهتر خواهی داشت و نویز محیط هم کمتر میشه) ؟ ... یا مدلهای بزرگتر که روی گوش رو کامل می گیرن؟

ba lap top am test kardam
bazam ie joorie va faghat seda az ieki miad
همم .. جالبه ... فیش اتصالش چطوریه؟ ... معمولیه یا حلقه بیشتر/کمتر داره؟ ... حتماً دیدی که گاهی وقتها حلقه ها رو به قصد اتصال به یه ورودی خاص تغییر میدن (مثل قبلاً که آیپاد اتصال video out اش از همون جک هدفون بود) ... حالا این، انگار که برعکس باشه: یعنی یه چیزی از روش کم کرده ان که فقط وقتی به گیرنده سونی وصل بشه، صداش در میاد ..

من یکی دوتا سرچ که زدم، ولی چیزی در این مورد ندیدم ..

killJ0y
03-11-2009, 21:13
fishesh 4 ta halghe dare
midooni mishkel chie vaghti mizana tahesh be ipod nemirese ianee khob motasel nemishe
dar zemn be xfi ham vasl kardam kar nakard

do_minor
03-11-2009, 22:23
آقاجون من الان دقيقا 4 ساعته كه كل تاپيك رو از اول تا حالا خوندمش ( البته نه به صورت مداوم)

و حالا بد جوري گيج شدم. راستش اولش ميخواستم يه هدفون سوني مدل mdr dx200 بگيرم با قيمتي حدود 20-25 تومن ( البته دقيقشو نميدونم) بعد ديدم اكثر دوستان از هدفونهاي داخل گوشي كوچيك تعريف ميكنن و بيشتريا هدفون كريتيو مدل ep-630 رو ترجيح دادن.

دوستان حرفه اي گفته بودن بايد مورد استفاده رو ببينين چيه. خوب من حالا ميگم مورد استفاده و شرايطمو شما بگين چيكار كنم بالاخره؟

1: قيمت حدود 20 تا 30 تومن( 5 تومن پايين و بالاشا روش پيچ نيشين )
2: مورد مصرف: بيشتر توي خونه و براي pcميخوام و ساعتهاي طولاني تو گوشمه( بيشتر موزيك). پس چيزي نميخوام كه بعد از 1 ساعت بندازمش اونطرف. البته گوشيم n95 هستش و خروجي فيشش مثل كامپيوتره و براي اونم ميخوام

خواهشا كمك كنين كه گيج شدم اساسي :41:

ice_man_sh
04-11-2009, 01:08
خوب خریدی .. مبارکه ...

من هم جنس سیم های سونی رو نمی پسندم ... ولی اینکه زود خراب بشه: نه ... فکر کنم کاملا به کاربر بستگی داشته باشه ... من خودم هدفونهای سونی ام مشکل سیم ندارن، ولی عیناً دوستی دارم که در همین مدت 3 بار سونی عوض کرده (بخاطر خراب شدن سیم) ... طوریکه دفعه آخر بهش گفتم "من دیگه سونی واسه ات نمی گیرم .. لیاقتت همین مدلهای 3 تومنیه!!" ...

ممنون...

من خودم چند 2 تا هنز فری (که برا سونی اریکسون بودن) رو بدرقه کردم :41:

میخواستم بدونم فقط نحوه استفاده باعث افزایش عمر میشه یا نحوه نگهداری و حمل (و یا هر دو). من یه کیف Case Logic برا پلیر گرفتم ولی متاسفانه هدفون ها به سختی توش جا میگیرن و حالا دنبال راه دیگه هستم. :8:

FarsGolf
04-11-2009, 15:57
قبلاً البته این بحث رو من کرده بودم که زیاد پیش میاد که یه نفر بعد از خرید، از خریدش راضی نباشه و احساس کنه ضدحال خورده از یه نظر خاص ... این اغلب بخاطر این هستش که منتظری تجربه خیلی دلپذیری داشته باشی، غافل از اینکه پلیر قرار نیست معجزه کنه (البته قصد جسارت ندارم - فقط عرضم اینه که زیاد پیش میاد این حالت، ناراحت نباش)

بهرحال، شما بگو که چقدر میخوای هزینه کنی برای این هدفون و اینکه میخوای از نظر نوع ، چه هدفونی بگیری؟ ... مشابه هدفون آیپاد میخوای (یعنی روی سوراخ گوش بشینه) ... یا مدل In ear(که قدری در سوراخ گوش فرو میره - در نتیجه صدای بهتر خواهی داشت و نویز محیط هم کمتر میشه) ؟ ... یا مدلهای بزرگتر که روی گوش رو کامل می گیرن؟

بازم تشکر
حدود 30 تومن in -ear یا شبیه آی پاد راستی رادیوی آی پاد نانو بدون هدفون کار نمیکنه آیا با این هدفون ها جواب میده یا باید مال آی پاد باشه؟
در مورد مدل داخل گوش چون یه مقدار حواس پرتم اگه کاملا صدای بیرون رو حذف کنم ممکنه یهو پیاده برم وسط اتوبان ولی باز شما هر دو رو بفرمایید ممنون میشم.

killJ0y
04-11-2009, 17:43
بازم تشکر
حدود 30 تومن in -ear یا شبیه آی پاد راستی رادیوی آی پاد نانو بدون هدفون کار نمیکنه آیا با این هدفون ها جواب میده یا باید مال آی پاد باشه؟
در مورد مدل داخل گوش چون یه مقدار حواس پرتم اگه کاملا صدای بیرون رو حذف کنم ممکنه یهو پیاده برم وسط اتوبان ولی باز شما هر دو رو بفرمایید ممنون میشم.
نه رادیوش فقط با ایرفون کار میکنه

seymour
04-11-2009, 18:21
ممنون...

من خودم چند 2 تا هنز فری (که برا سونی اریکسون بودن) رو بدرقه کردم :41:

میخواستم بدونم فقط نحوه استفاده باعث افزایش عمر میشه یا نحوه نگهداری و حمل (و یا هر دو). من یه کیف Case Logic برا پلیر گرفتم ولی متاسفانه هدفون ها به سختی توش جا میگیرن و حالا دنبال راه دیگه هستم. :8:
حتما هر دو ! ... اما نحوه نگهداری و حمل از نظر من خیلی موثرتره ... یعنی اصولا بعضی ها انگار دست خودشون نیست، ولی می بینی هی سیم های وسایل مختلف رو خراب می کنن ... خب اینا مرض که ندارن طبعاً، بلکه در نگهداری اون سیم تلاشی نمی کنن ... یه توصیه من اینه که خیلی سیم رو نپیچون ، اگه فضای روی میز و اتاق داری ، بذاری واسه خودش باز یه گوشه ای بشینه ... اگه هم به قصد توی کیف و کوله هستش، سعی کن تابهای بلند بزنی، یا اگه سیم و کش داری با اون سر و ته اش رو ایمن کن.

بازم تشکر
//
همونطور که رفیقمون گفت ... اصولاً رادیوی توی device های دستی (پلیرها، موبایل،..) نیاز داره که هدفونی (هر هدفونی باشه مهم نیست) بهش وصل بشه تا به عنوان آنتن عمل کنه ...
//
قطعاً احتیاط شما درسته و من هم گهگاه به دوستانی که میگن "میخوام صدای بیرون کاملاً حذف بشه" این تذکر رو میدم که "اتفاقاً گاهی شنیدن صدای محیط اطراف خوب و لازمه" ...

مدل in ear با بودجه شما EP630 و 635 از کریتیو توصیه میشه که به ترتیب 15 و 20 تومن هستند ... و بهتر از اون EX35 سونی .. مدل earbud که توی گوش فرو نره (مثل هدفون آیپاد) هم مجددا سری 200 کریتیو موجوده و سونی هم نمایندگی های بازار رضاش چندین مدل جدید آورده ان این یکی دو هفته که همگی خوش کیفیت هستند قطعاً ...

فقط از نمایندگی بخر...

seymour
04-11-2009, 18:30
آقاجون من الان دقيقا 4 ساعته كه كل تاپيك رو از اول تا حالا خوندمش ( البته نه به صورت مداوم)

و حالا بد جوري گيج شدم. راستش اولش ميخواستم يه هدفون سوني مدل mdr dx200 بگيرم با قيمتي حدود 20-25 تومن ( البته دقيقشو نميدونم) بعد ديدم اكثر دوستان از هدفونهاي داخل گوشي كوچيك تعريف ميكنن و بيشتريا هدفون كريتيو مدل ep-630 رو ترجيح دادن.

دوستان حرفه اي گفته بودن بايد مورد استفاده رو ببينين چيه. خوب من حالا ميگم مورد استفاده و شرايطمو شما بگين چيكار كنم بالاخره؟

1: قيمت حدود 20 تا 30 تومن( 5 تومن پايين و بالاشا روش پيچ نيشين )
2: مورد مصرف: بيشتر توي خونه و براي pcميخوام و ساعتهاي طولاني تو گوشمه( بيشتر موزيك). پس چيزي نميخوام كه بعد از 1 ساعت بندازمش اونطرف. البته گوشيم n95 هستش و خروجي فيشش مثل كامپيوتره و براي اونم ميخوام

خواهشا كمك كنين كه گيج شدم اساسي :41:
خسته نباشید.
//
دقیقا مورد استفاده هستش که در خرید هدفون مهمه و من این جمله رو چندین بار هم گفته ام "کاربرد شاید به اندازه کیفیت در مقوله خرید هدفون اهمیت داره" ...

اگه میخوای تا سقف 30 تومن هزینه کنی، می تونی in ear های باکیفیت خیلی خوب و هدفون های بزرگتر (مثل همون سونی) با کیفیت قابل قبول (اما نه عالی) بخری ... بنابراین یه بحث اینه که چقدر کیفیت واسه ات مهمه ...

ضمن اینکه in ear ها صدای محیط اطراف رو بیشتر می پوشونن ، بنابراین مثلا اگه مثل من باشی که هی مامانت بخواد صدات کنه که بیا ظرفا رو بشور هدفون بزرگتر توصیه میشه ، چون اونایی که تو گوش فرو میرن صدای اطراف رو تقریبا قطع می کنن ..

نکته سوم اینکه اونایی که تو گوش فرو میرن طبیعتاً دیگه فشاری رو متوجه کل گوش نمی کنن، اما بزرگترها روی گوش می شینن و شاید زودتر خسته ات کنن ... یا مثلاً باعث بشن گوشت عرق کنه ..

در عوض باید با In ear ها حواست باشه که خیلی صدا رو زیاد نکنی، که خدای نکرده آسیب نرسه به گوشت ..

این شرایط رو بسنج و ببین کدوم یکی باب نظرته ..

fishesh 4 ta halghe dare
midooni mishkel chie vaghti mizana tahesh be ipod nemirese ianee khob motasel nemishe
dar zemn be xfi ham vasl kardam kar nakard
پس یعنی فیشش بلنده ... می تونه قضیه همین باشه ... یه تست دیگه که البته نیاز به یه مقدار وسیله داره ، اگه فیش نری آزاد داشته باشی و دو تا رشته سیم (اگه از این چنگک دارا باشه که قلاب میشن چه بهتر)، می تونی بصورت دستی هدفون رو وصل کنی به پلیرها تا معلوم بشه شکل فیش مشکل سازه یا چیز دیگه ... یعنی فیش نری رو وصل می کنی به پلیر ، بعد با دو رشته سیم بین هدفون سونی و اون فیش نری اتصال برقرار می کنه ، اینجوری دیگه طولانی بودن فیش هدفون سونی نمی تونه سد راه بشه ... البته باید یکی یکی حلقه ها رو تست کنی ببینی کدوم درسته.

killJ0y
05-11-2009, 15:49
:18:
چه کارای سختی ترسیدم
اها اینم بگم که تو جعبش یه چیز داره برای تدیل ایرفون هستش فکر کنم که تو تا سر فیش داره وتهشم ایرفون میره که با اون تست کردم و جواب نداد ویه چیز دیگه هم داشت که یه سرش فیش بود و یه سره دیگش پورت دستگاه بود که برای ضبط ماشین هست یعنی به ماشین زدم کار کرد

poria_mc
05-11-2009, 15:59
اها اینم بگم که تو جعبش یه چیز داره برای تدیل ایرفون هستش فکر کنم که تو تا سر فیش داره وتهشم ایرفون میره که با اون تست کردم و جواب نداد
اون فیش تبدیل واسه هواپیماس!

killJ0y
06-11-2009, 02:30
اون فیش تبدیل واسه هواپیماس!
:5: یا علی فیشه هواپیما دیگه چیه

seymour
06-11-2009, 17:58
:5: یا علی فیشه هواپیما دیگه چیه
اینطور که در توضیحاتش نوشته یه آداپتور اتصاله، برای اینه که وصلش کنی به سیستم صوتی-تصویری هواپیما ... واسه وقتیه که توی هواپیما میخوای از طریق سیستم مرکزی هواپیما یه چیزی ببینی (اینطور مواقع معمولاً هدفون در اختیار مسافرها میذارن - و البته گاهی هم می فروشن!! - همه جا نوندونیه دیگه!!!) ... حالا این میگه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=Overview)با این اتصال شما میتونید از هدفون X برای این کار استفاده کنید.

باید جالب باشه که مثلاً طرز کارش چیه ... آیا نیاز به سازگاری خاصی داره یا با هر هواپیمایی کار می کنه(!) و ...

poria_mc
06-11-2009, 23:39
آیا نیاز به سازگاری خاصی داره یا با هر هواپیمایی کار می کنه
تو هواپیماهای ایرانی من فقط ایرباسهای A310 ماهان رو میدونم که یه همچین امکانی داره! هما فکر نکنم داشته باشه! ولی هواپیمایی قطر و امارات و اتحاد دارن! خودشون هدفون بهت میدن ولی هدفونهاشون مال نیست! ضمن اینکه این مدل هدفونهای سونی نویزی که دراثر صدای موتور هواپیما بوجود میاد رو کامل از بین میبره!

killJ0y
07-11-2009, 01:26
اها فهمیدم من چند بار رفتم مازی بهم دادن
یه هدفونه بود که باید میکردی تو جلوی صندلی بعد صدای فیلمی که برات پخش میکردن رو میشنیدی

dsa
07-11-2009, 12:05
مال ايران‌اير كه اوني كه ميدن هدفون نيست ، يعني هست ولي مثل يه لوله تو خالي كه صدا رو از دسته صندلي به گوش منتقل ميكنه!!

اگه گوش بچسبوني به او سوراخه رو دسته صندلي صدا رو ميشنوي!!!

البته اين مال 5-6 سال بود شايد عوض شده باشه ، ولي باسه امارات و لوفتانزا هدفون معمولي ميدادن.

foadk
08-11-2009, 00:04
دوستان یه هدفون in ear میخوام، ترجیحا سونی یا کریتیو باشه حدود 40 تومن.

هدفون با کیفیت بالا با این مشخصات چی پیشنهاد می کنید؟

seymour
08-11-2009, 17:12
دوستان یه هدفون in ear میخوام، ترجیحا سونی یا کریتیو باشه حدود 40 تومن.

هدفون با کیفیت بالا با این مشخصات چی پیشنهاد می کنید؟
اتفاقاً in ear های باکیفیت، موجود با این قیمت، تقریباً محدود هستن به همین سونی و کریتیو در واقع : EP635 و 630 از کریتیو به ترتیب 20 و 15 تومنه و EX35 سونی 27-28 تومن ... نمایندگی های سونی بازار رضا جدیداً چندین مدل جدید سونی هم آورده ان که الان مدل خاصی ازشون تو ذهنم نیست، ولی ضرر نداره بری چک کنی مدلهاشون رو.

foadk
08-11-2009, 17:44
مرسی سیمور، (چون دکمه تشکر رو پیدا نکردم، اینطوری ازت تشکر می کنم:31:)

Benygh
09-11-2009, 15:43
سلام
تا آخرین جایی که با هم مشورت کرده بودیم ...
مدل مورد نظر من شده بود ... Sennheiser HD 515 ...
من Review ها و کامنت های نسبتا زیادی خوندم که توی اکثر اینها به ضعف این هدفون توی صدای MID اشاره شده بود که البته نمیدونم این صدا چی هست ! :دی

مدل HD 555 رو مدل اصلاح شده تلقی کردند و قیمتش 10 دلار بیشتره ...حالا این 10 دلار چقدر توی ایران تاثیر داره ... نمیدونم ... کسی قیمت دقیق و اطلاعاتی راجع به این مدل داره ؟!

seymour
09-11-2009, 19:36
سلام
تا آخرین جایی که با هم مشورت کرده بودیم ...
مدل مورد نظر من شده بود ... Sennheiser HD 515 ...
من Review ها و کامنت های نسبتا زیادی خوندم که توی اکثر اینها به ضعف این هدفون توی صدای MID اشاره شده بود که البته نمیدونم این صدا چی هست ! :دی

مدل HD 555 رو مدل اصلاح شده تلقی کردند و قیمتش 10 دلار بیشتره ...حالا این 10 دلار چقدر توی ایران تاثیر داره ... نمیدونم ... کسی قیمت دقیق و اطلاعاتی راجع به این مدل داره ؟!
در مورد midrange و وضعیت کلی سن هایزرها در این زمینه ، این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست من رو ببین. نتیجه اینکه اگه من بودم خیلی خودم رو نگرانش نمی کردم.

بله - 555 بعنوان یه مدل بالاتر طبیعتآ باید کیفیت بیشتری داشته باشه، و به قول شما اگه این اختلاف قیمت هم معقول باشه، می ارزه ... اصولاً اینطوریه که وقتی دو مدل هم خانواده ، تفاوت محسوس از نظر مشخصات و اینا ندارن، کاربر دیگه میره سراغ قیمت : اگه بتونه اختلاف قیمت رو بده میره سراغ مدل بالاتر (که در مورد 555 معمولاً این اتفاق افتاده و فکر می کنم جامعه کاربرها مرتباً قید 515 رو بخاطر 555 زده ان.)

//

آخرین قیمتی که من از 555 دارم 150 تومنه .. زنگ بزن از نمایندگی اش بپرس ... شماره رو که دوستان صفحات قبلی داده ان.

Benygh
10-11-2009, 00:33
خوب من اون پست رو خوندم و برداشت من اینه که :
انتخاب هر مدل برمیگرده به سلیقه ی فرد و چیزی که فرد از صدا میخواهد .... من الان چطور با توجه به اینکه نمیتونم این هدفون ها رو تست کنم مدل دقیقی رو برای خودم که ممکنه هر سبکی گوش بدم انتخاب کنم ؟!
یک همه کاره ... ؟! این مدل از نظر شما چطورهخ ؟!

seymour
10-11-2009, 16:56
انتخاب هر مدل برمیگرده به سلیقه ی فرد و چیزی که فرد از صدا میخواهد .... من الان چطور با توجه به اینکه نمیتونم این هدفون ها رو تست کنم مدل دقیقی رو برای خودم که ممکنه هر سبکی گوش بدم انتخاب کنم ؟!
یک همه کاره ... ؟! این مدل از نظر شما چطوره ؟!
خب دیگه زندگی سخته ! (شوخی) ... ولی کلاً چون شما در مورد midrange پرسیدی، منم عرضم این بود که سبک هایی مثل راک و متال میدرنج می طلبن و اصولاً هم کیفیت و عملکرد سن هایزر در این زمینه، و روی اون سبک ها، یکسانه ...

اگه یه هدفون all-around می خوای (یعنی هدفونی که صدای متعادل داشته باشه و به قول شما هر سبکی بخوای باهاش گوش بدی) ... همین دوتا حتماً مدلهای خوبی خواهند بود...

.bahman.
10-11-2009, 20:28
ep 630 رو از نماینگی شاب بگیریم بهتره یا رایان بدر الکتریک ؟؟

و میشه تقلبی رو از اصلی تشخیص داد؟

prowler88
11-11-2009, 00:01
یک همه کاره ... ؟! این مدل از نظر شما چطورهخ ؟!
HD555 از نظر ارزش در مقابل مبلغ پرداختی به نظر من مدل بسیار خوبیه. هم از نظر راحتی عالیه و هم این که صداش فوق العاده س.
البته تفاوت قیمت 515 و 555 فکر کنم بیشتر از این بود که شما میگی. اگه اشتباه نکنم 515 حدود 120 تومن بود. من اینجا 555 رو قیمت گرفتم 160 تومن. ولی با این حال می ارزه این مبلغ اضافه رو آدم پرداخت کنه و 555 بگیره. توجه داشته باش که HD595 اختلاف قیمتش خیلی با 555 زیاده ولی تفاوتش از نظر صدایی با این کمه.
مطمئن باش از پس همه ی سبک ها هم بر میاد. یک نکته ی جالب توجه در موردش اینه که صداش به طرز عجیبی زنده س. آدم واقعا از صداش لذت میبره.

seymour
11-11-2009, 19:18
ep 630 رو از نماینگی شاب بگیریم بهتره یا رایان بدر الکتریک ؟؟

و میشه تقلبی رو از اصلی تشخیص داد؟
هر دو نمایندگی های خوبی هستند و من فرق خاصی بین شون ندیدم ... حالا اگه قرار باشه اسلحه بذارن روی سرم که باید یکی رو انتخاب کنی ، شاب رو انتخاب می کردم ، ولی همونطور که گفتم صرفاً یه انتخاب شخصیه..

//

شما از نمایندگی بخر تا خیالت راحت باشه .. ضمناً این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم چک کن که تفاوت های اصلی و تقلبی (fake) رو با تصویر توضیح داده.

do_minor
12-11-2009, 13:06
سلام دوستان
با توجه به تحقيقاتي كه كردم در مورد هدفوناي 20-25 تومني به اين نتيجه رسيدم كه بودجه رو بايد افزايش بدم تا حدودي تا بشه يه مدل درست حسابي بخرم و تصميم گرفتم بودجه رو تا سقف 50 تومن افزايش بدم

حالا به نظرتون چه مدلايي رو پيشنهاد ميكنين كه واسه شرايطي كه پايين عرض ميكنم مناسب باشه؟

1: بيشتر توي خونه و پاي سيستم و موزيك ميخوام ازش استفاده كنم نه براي راه رفتن و دويدن و .... ولي خوب وزنش نميخوام خيلي زياد باشه. نوع موسيقي اي ام كه ميخوام گوش بدم زياد مهم نيست پس اونقدرا حرفه اي نميخوام كه مثلا راك يا بلوز يا متال گوش كنم و نوع خاصي از صدا رو بخوام بشنوم :8:

2: نگران عرق كردن هدفون و همچينين درد گوش خيلي هستم. آخه يه سري هدفون هست تا ميزاري بعد از 1 ساعت شديدا عرق ميكنه و از طرفي دايره ي داخليش( همون حفره اش) اونقدر كوچيكه كه مياد روي لاله ي گوش و بعد از نيم ساعت فشاري كه به گوش مياره اونقدر اذيت ميكنه تا برش داري. :41:

3:منبع تغذيه و نوع اتصال ميخوام معمولي باشه . نه ازين وايرلسا و بلوتوثي ها كه بعد از يه مدت شروع به اذيت كردن و خش خش و ... بشه. كابل معمولي 3.5 ميليمتري و مبنع تغريه اش هم برقي كه از كامپيوتر ميگيره نه باطري و ....

حالا شما از برنداي سوني و كريتيو و بهرينگر و ... ( چيزايي رو گفتم كه زير 50 تومن بشه ازشون خريد كردا) كدوم مدلاشو پيشنهاد ميكنين؟

seymour
12-11-2009, 16:56
سلام دوستان
با توجه به تحقيقاتي كه كردم در مورد هدفوناي 20-25 تومني به اين نتيجه رسيدم كه بودجه رو بايد افزايش بدم تا حدودي تا بشه يه مدل درست حسابي بخرم و تصميم گرفتم بودجه رو تا سقف 50 تومن افزايش بدم

حالا به نظرتون چه مدلايي رو پيشنهاد ميكنين كه واسه شرايطي كه پايين عرض ميكنم مناسب باشه؟

1: بيشتر توي خونه و پاي سيستم و موزيك ميخوام ازش استفاده كنم نه براي راه رفتن و دويدن و .... ولي خوب وزنش نميخوام خيلي زياد باشه. نوع موسيقي اي ام كه ميخوام گوش بدم زياد مهم نيست پس اونقدرا حرفه اي نميخوام كه مثلا راك يا بلوز يا متال گوش كنم و نوع خاصي از صدا رو بخوام بشنوم :8:

2: نگران عرق كردن هدفون و همچينين درد گوش خيلي هستم. آخه يه سري هدفون هست تا ميزاري بعد از 1 ساعت شديدا عرق ميكنه و از طرفي دايره ي داخليش( همون حفره اش) اونقدر كوچيكه كه مياد روي لاله ي گوش و بعد از نيم ساعت فشاري كه به گوش مياره اونقدر اذيت ميكنه تا برش داري. :41:

3:منبع تغذيه و نوع اتصال ميخوام معمولي باشه . نه ازين وايرلسا و بلوتوثي ها كه بعد از يه مدت شروع به اذيت كردن و خش خش و ... بشه. كابل معمولي 3.5 ميليمتري و مبنع تغريه اش هم برقي كه از كامپيوتر ميگيره نه باطري و ....

حالا شما از برنداي سوني و كريتيو و بهرينگر و ... ( چيزايي رو گفتم كه زير 50 تومن بشه ازشون خريد كردا) كدوم مدلاشو پيشنهاد ميكنين؟
این مساله هماهنگی گوش (!) هم واقعاً پارامتر مهمیه .. یعنی همونطور که گفتی زیاد پیش میاد که دوستان در مدلهای زیر 50 تومن یه چیزی بخرن و بعدش شکایت کنن از ناراحتی گوشی ها ...

بهرحال من کارای سونی رو توصیه می کنم که الان نمایندگی هاش در بازار رضا چندین مدل هدفون از سری XD گرفته تا سری های دیگه رو آورده بودن .. اگه تهران هستی حتماً سر بزن .. از نظر راحتی وضع خیلی خوبه ...

کلاً زیر 50 من تفاوت کیفیت قابل توجهی بین کریتیو (سری HD) ، کارای فیلیپس و سونی نمی بینم ... در نتیجه فضا واسه شما مناسب تر میشه که بری و برحسب سایز بالشتک های گوشی (یا اگه اجازه تست بدن که چه بهتر) اونی رو انتخاب کنی که دایره میانی بالشتک به روی گوشت فشار نیاره ...

* لاجیتک هم مدل های خیلی راحتی داره ... اما گرونتر ... نمایندگی اش در پاساژ ایران رو چک کن .. (ط1 روبروی پله برقی و ط همکف کنار ورودی جنوبی)

prowler88
12-11-2009, 20:44
به نظر من نمایندگی سنهایزر رو چک کن. مدل های زیر 50 تومن باید داشته باشه.
اگر نه یه مدل از technics هست که اون هم طراحی و کیفیت صدای خوبی داره و خیلی هم سبکه. تو پایتخت اون فروشگاهی که محصولات پاناسونیک رو داره داشت قبلا.

killJ0y
13-11-2009, 01:24
با 60 تومن یه هدفونه خوب راحت صداش عالی باشه و کوچیک باشه اندازه Px100 باشه زینهایسر نباشه سونی یا کریتیو باشه
راحت گیر بیاد برای گیم هم خوب باشه
یعنی اول برای موسیقی بعد برای بازی
معرفی کنید
با تشکر

seymour
13-11-2009, 18:01
با 60 تومن یه هدفونه خوب راحت صداش عالی باشه و کوچیک باشه اندازه Px100 باشه زینهایسر نباشه سونی یا کریتیو باشه
راحت گیر بیاد برای گیم هم خوب باشه
یعنی اول برای موسیقی بعد برای بازی
معرفی کنید
با تشکر
به نظر من کارای AKG رو پی بگیر که فکر کنم یکی دو مدل نزدیک 70 تومن داره .. من که بسیار خوشم اومد از کیفیت شون... پاساژ ایران نمایندگی طبقه اول کریتیو.

سونی هم چندتایی مدل جدید آورده ولی اونطور که من پرسیدم اکثراً زیر 40 تومن بودن .. ولی باز چندتایی مدل از زیر دستم در رفته حتماً ضرر نداره یه آمار بگیری ..

matin_vv
13-11-2009, 21:21
دوستان سلام.
كسي اين مدل از فراسو رو تا حالا امتحان كرده؟ من زياد وارد نيستم، ولي از اين خوشم اومده، به نظر شما ميارزه بخرمش يا نه؟ ضمن اين كه آيا اصلاً مدلهاي بلوتوثي قابل اعتماد هستند و بعد از يه مدت دچار مشكل نميشن، يا بهتره برم سراغ مدلهاي سيم دار؟
ممنون از راهنماييتون

seymour
14-11-2009, 16:18
دوستان سلام.
كسي اين مدل از فراسو رو تا حالا امتحان كرده؟ من زياد وارد نيستم، ولي از اين خوشم اومده، به نظر شما ميارزه بخرمش يا نه؟ ضمن اين كه آيا اصلاً مدلهاي بلوتوثي قابل اعتماد هستند و بعد از يه مدت دچار مشكل نميشن، يا بهتره برم سراغ مدلهاي سيم دار؟
ممنون از راهنماييتون

خوبی و بدی و رضایت یا عدم رضایت هرکدوم از ما از یه هدفون بشدت به تجربه های قبلی و سلیقه شخصی مون بستگی داره ... این مدل شاید برای یه نفر که حاضره بودجه بیشتر بذاره و توقع کیفت بالایی داره قابل قبول نباشه و در عین حال ممکنه فرد دیگه ای که با توجه به بودجه اش و نیازش به مدل بیسیم این رو خریده و کیفیت صدا هم دقیقاً براش حالت دغدغه و وسواس نداره مورد پسند باشه ..

بنابراین این نکات رو در نظر بگیر : فراسو یه مارک متوسط بازار محسوب میشه - کیفیت هدفون بیسیم اساساً پایین تر از هدفون باسیم هم رده اس - اگر تحرک چندانی نداری و میخوای موسیقی گوش بدی برو سراغ مدلهای باسیم.

ضمناً، قیمت این چنده؟ ... حدود 50 باید باشه ؛ درسته؟ ... گشتی بزن ببین با مارک های لاجیتک و فیلیپس (البته با کمی افزایش قیمت) چیزی پیدا می کنی (بیسیم).

killJ0y
14-11-2009, 19:05
این واقعیه ؟؟ به x1050 میخوره از چه طریقی بلوتوث که نداره ؟ تو ایران هست ؟

mamad gonzo
14-11-2009, 19:17
این واقعیه ؟؟ به x1050 میخوره از چه طریقی بلوتوث که نداره ؟ تو ایران هست ؟

اره واقعیه.
من یه رفیقی دارم یکی شبیه همین داره ولی رنگ مشکیش که اگه تشابه ظاهری نباشه که به احتمال زیاد نیست .
مال رفیقم روی خودش حافظه بود و دکمه ی پلی و کم و زیاد کردن هم روی خودش داشت کیفیتش هم خیلی خفن بود من وقتی دیدمش شاخ در اوردم گفتم از کجا خریدی گفت واسم از دبی اوردن قیمتشم یادم رفت بپرسم.
نمیدونم دقیقا این بود یا نه ولی خیلی شبیه این بود.

killJ0y
14-11-2009, 21:14
نه اون خودش پلیره اون شایدم اینم همون پلیره باشه

killJ0y
14-11-2009, 21:18
پلیره درسته برای پیاده روی و ورزش هست
اخه ایرفونش خیلی شبیه ماله x1050 هست فکر کردم برای اونه

seymour
15-11-2009, 17:07
اینی که دارید بحث اش رو می کنید سری W سونی هستش .. اما راس میگی در نگاه اول انگار یه جفت هدفون بلوتوث تو گوشته! ..

2 گیگ حافظه - 70 دلار - باتری 12 ساعت (با شارژ سریع 3 دقیقه ای ، 90 دقیقه کار می کنه؛ یعنی دقیقا مناسب ورزش و بیرون رفتن)

طبیعتاً صفحه نمایش هم نداره - اما سیستم مرور آهنگش جالبه (بهش میگن Zappin) اینطوریه که وقتی فعال بشه 3 ثانیه از هر آهنگ رو پخش می کنه و این کار رو ادامه میده تا شما یکی رو انتخاب کنید .. جالبه!

killJ0y
15-11-2009, 17:29
خیلی جالبه از ipod shuffle 3g بهتره کم کم دارم از واکمن خوشم میاد

mamad gonzo
15-11-2009, 19:58
صداشم خیلی خوف من قبل مسابقم ازش گرفتن یکی از اهنگای متالیکا که توش بود رو گوش دادم رفتم تو بازی
گند زدم اومدم بیرون بصورت تحقیر امیز باختم تو بازی صدای اهنگه تو گوشم میپیچید.
اصلا حواسم به بازی نبود تو کف واکمنش بودم:31:

erfavian
16-11-2009, 02:49
سلام خدمت همه ی اساتید من یه موبایل m3510 beat samsung که مخصوص موسیقیه دارم که فیش 3.5 میلیمتری میخوره و قصد خرید یه هدفون خوب برای گوش دادن به موزیک دارم (فکرکنم این ایر برای گوش دادن به موزیک خوب باشه!) باتوجه به پست های قبلی که از ex35 تعریف کرده بودید نمیدونم همین هدفون روبرای گوشیم بگیرم یا میتونید بهم یه هدفون بهتر از این تا 60 الی 70 تومن رو پیشنهادکنید و هرچند گوشیم مخصوص موزیکه ولی ارزش هزینه کردن برای هدفونی بهتر از ex35 رو داره ؟
اگر جوابتون مثبته و مدل های خوبیم رو میشناسیدکه شهرت خوبی دارن لطفا معرفی کنید .

prowler88
16-11-2009, 15:46
سلام خدمت همه ی اساتید من یه موبایل m3510 beat samsung که مخصوص موسیقیه دارم که فیش 3.5 میلیمتری میخوره و قصد خرید یه هدفون خوب برای گوش دادن به موزیک دارم (فکرکنم این ایر برای گوش دادن به موزیک خوب باشه!) باتوجه به پست های قبلی که از ex35 تعریف کرده بودید نمیدونم همین هدفون روبرای گوشیم بگیرم یا میتونید بهم یه هدفون بهتر از این تا 60 الی 70 تومن رو پیشنهادکنید و هرچند گوشیم مخصوص موزیکه ولی ارزش هزینه کردن برای هدفونی بهتر از ex35 رو داره ؟
اگر جوابتون مثبته و مدل های خوبیم رو میشناسیدکه شهرت خوبی دارن لطفا معرفی کنید .
شما اگه دنبال کیفیت صدای خوب هستی به نظر من باید mp3 player بگیری. چون گوشی موبایل کیفیت و قدرت صداش خوب نیست. حالا میخواد مخصوص موزیک باشه یا نباشه. ولی اگه میخوای هدفون بگیری به نظر من ep-630 کریتیو جواب کارت رو میده.

seymour
16-11-2009, 17:10
به نظر من ارزش داره EX35 .. از نظر من در مقایسه EP630 و EX35 این دومی بهتره ... همونطور که گفتن "EP630 هم کارت رو راه میندازه" قطعاً ... ولی اگه می تونی بیشتر هزینه کنی (تقریبا دوبرابر - اون 15 تومنه و این 28 تومن) حتماً می ارزه.

.bahman.
17-11-2009, 02:56
نمایندگی سونی کمان رایانه که هیچ هدفونی موجود نداره

panther99
17-11-2009, 10:15
يه سري به اينجا بزن . نميدونم تا حالا اسم AKG به گوشتون خورده يا نه ؟؟؟
يه برند تماما حرفه اي كه فقط ميكروفون و و هدفون توليد ميكنه . و ساخت اطريشه !!

اگه تهران هستي تو پاساژ ايران طبقه دوم اكثر اين محصولات رو داره . ( ميدان وليعصر )

seymour
17-11-2009, 17:21
نمایندگی سونی کمان رایانه که هیچ هدفونی موجود نداره
تماس گرفتی باهاشون؟ ... اگه بتونی حضوری خرید کنی کلاً بهتره ... دسترسی داری به نمایندگی های سونی؟ ..

* شما خیلی وقت پیش دنبال هدفون بودی که صدا محیط (اگه اشتباه نکنم کارخونه و اینا) رو دفع کنه .. درسته؟

mac_world
17-11-2009, 18:52
سلام ما شا الله انقدر صفحه ها زیاده نمیشه خوند
من یه هدفون ساده دورو وره 20_25 میخوام in ear باشه بهتره شما چی پیشنهاد میکنین؟
درضمن هندزفیری آیپاد جایی پیدا میشه که خرید؟

killJ0y
17-11-2009, 19:43
شما میتونی ex35 sony بگیری 28 تومن عالیه خودم دارم
میتونی ep630 creative هم بگیری اونم خوبه خودم دارم
هندزفریه ایپاد یعنی چی ؟ هندزفیری که برای ایفون هست اگه منظورت ایرفونه ایپاد هست بله فروشگاهه کریستال تو پایتخت داره اورجینالشو غیر اورجینالشم هست 30 40 تومن که اصلا خوب نیست

mac_world
17-11-2009, 20:13
اصلش چنده؟ (منظورم ایرفون آیپاد_آیفون) هست
بعد راستی از کجا میشه خرید او سونیو که شما پیشنهاد دادی

erfavian
17-11-2009, 21:07
سلام و تشکر از دوستان بابت راهنمایشون
خوب با پیشنهاد ex35 این هدفونو از کجا تو تهران بگیرم که خیالم راحت باشه که جنس اورجینال باشه ؟
راستی گارانتی هم داره !؟ اگر داره اسم گارانتیش چیه ؟