PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاهده پیاپی صفحه آبی مرگ (blue screen)

sob70
03-09-2013, 12:26
سلام به دوستای گلم...
من چند هفته ای هست با مشکل blue screen مواجه شدم و بعد از مدتی کار کردن با سیستم این صفحه ظاهر میشه و سه پیغام متفاوت تا حالا مشاهده کردم:

پیغام اول :page_fault_in_nonpaged_area

و گاهی هم پیغام دوم: nv4mini.sys

و چندباری هم پیغام سوم : irql_not_less_or_equal

لازم به ذکر که من درایور کارت گرافیکمو پاک و دوباره نصب کردم اما مشکل حل نشد...رمهای کامپیوترمو درآوردم و حتی جابجا کردم اما بازم درست نشد(اینم بگم که 2تا رم 256 دارم و یکی 512)...با تعویض ویندوز هم درست نشد(حتی موقع نصب ویندوز هم blue screen میومد و دردسرهای زیادی کشیدم)...و اینکه سیستمم قدیمیه یعنی رم SD داره با مادربرد AGP ...ویندوزم xp sp3...

واقعا کلافه شدم ممنون میشم اگه کسی راجع به حل این مشکل اطلاعاتی داره بهم کمک کنه...

اینم لینک دانلود فایل minidump موجود در فولدر ویندوز که شاید برای حل این مشکل لازم داشته باشید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vissoto
04-09-2013, 10:01
سیستم را فقط با رم 512 راه اندازی کنید.
هارد شما چیه؟

sob70
04-09-2013, 12:50
سیستم را فقط با رم 512 راه اندازی کنید.
هارد شما چیه؟

ممنون دوست خوبم...هارد بنده maxtor 80g هست...البته قبلا یه maxtor40gb داشتم که به فنا رفت و اینو دست دوم خریدم حدودا پنج ماهی میشه که گرفتم...
شما فایلای minidump رو چک کردی؟چون خودم حدس میزنم مشکل از درایورها باشه...ولی هر کاری میکنم درست بشو نیست:n03:

vissoto
04-09-2013, 13:40
ممنون دوست خوبم...هارد بنده maxtor 80g هست...البته قبلا یه maxtor40gb داشتم که به فنا رفت و اینو دست دوم خریدم حدودا پنج ماهی میشه که گرفتم...
شما فایلای minidump رو چک کردی؟چون خودم حدس میزنم مشکل از درایورها باشه...ولی هر کاری میکنم درست بشو نیست:n03:
سیستم را فقط با رم 512 راه اندازی کنید. ویندوز را در درایویی به جز c نصب کنید!!!

sob70
04-09-2013, 16:45
سیستم را فقط با رم 512 راه اندازی کنید. ویندوز را در درایویی به جز c نصب کنید!!!

چشم دوست عزيز..اما سيستمم با اين رمها چندين سال بدون مشکل کار کرده و مشکلي نبود از اين بابت..اما حتما کاري که گفتيد انجام ميدم..در حال حاضر دارم هارد رو بدسکتور گيري ميکنم ببينم چيزي پيدا ميکنه يا نه..بازم ممنون از توجهت به اين تاپيک...

HORROR
04-09-2013, 18:09
داخل my computer روی درایو c ( بهتره برای همه درایوها این اعمال بشه) کلیک راست و properties و بعد زبانه tools و check now و تیک دو گزینه رو بزن و استارت کن... راه دوم دانلود و نصب و اسکن کردن سیستم با این نرم افزار هست....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد از پایان اسکن fix all رو بزن.

sob70
04-09-2013, 19:29
داخل my computer روی درایو c ( بهتره برای همه درایوها این اعمال بشه) کلیک راست و properties و بعد زبانه tools و check now و تیک دو گزینه رو بزن و استارت کن... راه دوم دانلود و نصب و اسکن کردن سیستم با این نرم افزار هست....

بعد از پایان اسکن fix all رو بزن.

دوست عزیز بنده همین الان چک کردن بد سکتورم به پایان رسید و خوشبختانه بدسکتوری وجود نداشت...
نرم افزاری که معرفی کردید هم دانلود و نصب کردم...امیدوارم با اسکن کردن با این نرم افزار مشکلم حل بشه..تشکر از لطفت

HORROR
04-09-2013, 20:04
اگه بعد از این کار مشکل باز داشت میتونه مشکل سخت افزاری باشه که در اون صورت فکر کنم از رمهاتون باشه...تک تک رمهاتون بزارید و تست کنید

sob70
04-09-2013, 20:10
اگه بعد از این کار مشکل باز داشت میتونه مشکل سخت افزاری باشه که در اون صورت فکر کنم از رمهاتون باشه...تک تک رمهاتون بزارید و تست کنید

دوست عزیز این برنامه برای فیکس کردن احتیاج به رجیستر شدن و کدی برای اکتیو کردن داره که متاسفانه در اختیار نیست...چه باید کرد؟شما سریال نامبرشو داری؟

HORROR
04-09-2013, 20:27
از این لینک استفاده کنید:

sob70
04-09-2013, 20:30
از این لینک استفاده کنید:

مثل اینکه قسمت نیست از این برنامه استفاده کنم چون این لینک هم برای دانلود احتیاج به کلمه عبور داره!!:n03:

HORROR
05-09-2013, 01:12
پوزش بابت اون لینک:

sob70
08-09-2013, 01:31
پوزش بابت اون لینک:

خواهش و ممنون از زحماتت
دوستان مشکل از سی پی یو بود چون خمیر سیلیکونش بعد از این چند سال از بین رفته بود و دماش به 87 درجه رسیده بود...با زدن خمیر سیلیکون مشکلم رفع شد..
بازم تشکر از راهنمایی ها و توجهتون..