PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجور افرادی در پیری آلزایمر میگیرند ؟

ahmad0120
02-09-2013, 21:47
من 1 یا شاید 2 ساله خیلی حواس پرت و فراموشکار شدم ...
دلیل این حواس پرتیا چیه ؟
چیکار کنم که در بیام از این وضعیت ؟
فکر کنم اینجوری پیش بره به پیری هم نمیرسه ... به همین زودیا اسمم رو هم یادم میره خلاصه ... ؟
آیا این حواس پرتی و گیجی نشانه ی آلزایمری در سالهای آتی هستش ؟
الان 20 و خرده ای ام ...:n03:

raana
03-09-2013, 14:54
سلام دوست عزیز.....

حواس پرتی میتونه به این علل باشه:
1. کسانى که خود را به انجام دادن کار یا مطالعه درسى مجبور مى‏کنند؛ در حالى که تمایل درونى چندانى به آن ندارند.
2. فشارهاى روانى، از عوامل عمده پراکندگى فکرى است.
3. گاه بعضى از حوادث و اتفاقات، فضاى روانى فرد را دچار اختلال مى‏کند. مسائلى نظیر آنچه در زندگى شخصى، تحصیلى، خانوادگى، اجتماعى، اقتصادى و ... رخ مى‏دهد.
4.گوناگونى فعالیت‏هاى فرد - به خصوص اگر در توان او نباشد - باعث عدم تمرکز حواس مى‏شود.

که البته....بیشترین علت احواس پرتی افسردگی - خستگی -استرس و اضطراب هست...

سعی کنید ..بیشتر مطالعه کنید......بازی های فکری و تمرکزی انجام بدید....حل جدول...شطرنج........حفظ شعر...به خاط سپردن شماره های دوستان و آشنایان.....و به طور کلی بگم..باید از مغز و ذهنتون کار بکشید......

و در کنار همه اینها مراجعه به متخصص هم خالی از لطف نیست........

ahmad0120
23-09-2013, 19:00
سلام دوست عزیز.....

حواس پرتی میتونه به این علل باشه:
1. کسانى که خود را به انجام دادن کار یا مطالعه درسى مجبور مى‏کنند؛ در حالى که تمایل درونى چندانى به آن ندارند.
2. فشارهاى روانى، از عوامل عمده پراکندگى فکرى است.
3. گاه بعضى از حوادث و اتفاقات، فضاى روانى فرد را دچار اختلال مى‏کند. مسائلى نظیر آنچه در زندگى شخصى، تحصیلى، خانوادگى، اجتماعى، اقتصادى و ... رخ مى‏دهد.
4.گوناگونى فعالیت‏هاى فرد - به خصوص اگر در توان او نباشد - باعث عدم تمرکز حواس مى‏شود.

که البته....بیشترین علت احواس پرتی افسردگی - خستگی -استرس و اضطراب هست...

سعی کنید ..بیشتر مطالعه کنید......بازی های فکری و تمرکزی انجام بدید....حل جدول...شطرنج........حفظ شعر...به خاط سپردن شماره های دوستان و آشنایان.....و به طور کلی بگم..باید از مغز و ذهنتون کار بکشید......

و در کنار همه اینها مراجعه به متخصص هم خالی از لطف نیست........

هر 5 موردی که نوشتید دارم :n03:

raana
24-09-2013, 23:48
هر 5 موردی که نوشتید دارم :n03:

4 مورد که نوشته شده:n02:...از قضا انگار حافظه ی کوتاه مدت هم مشکل داره.....

تمرینات تمرکزی بیشتر انجام بدید...ذهنت رو ریلکس کن و ازش کار بکش.....نزار فقط استرس و اضطراب باشه ...که جای تمرکز رو بگیره و باعث حواس پرتی بشه........

باز هم تاکید میکنم مراجعه به متخصص خالی از لطف نیست.......