PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید سیستم تا سقف 2400

begotten
01-09-2013, 10:23
سلام دوستان

میخواستم برای خرید یه سیستم (کیس + مانیتور) تا سقف بودجه ی 2.400 ازتون مشاوره بگیرم.

اولویتم هم بازی هست.

در ضمن میخواستم بدونم همچین سیستمی تا چه مدتی جواب میده و این که اگه صبر کنم و مثلا کارت گرافیک رو بعدا بخرم(همین بودجه رو صرف خرید سایر قطعات کنم) چه قدر تاثیر داره و بهتر میشه سیستم.

سوال آخر هم این که الان وقت خوبی هست برای خرید و این که از کجا بخرم که معتبر باشه؟(سایت های اینترنتی مثل Lapbuy معتبرند؟)

ممنون

Hessam 2
01-09-2013, 10:41
فکر خوبیه. دقیقاً همینکار رو بکنید و کارت گرافیک بعداً بخرین:
آره. همین امروز-فردا بخرید تا جنگ شروع نشده!
من جای شما بودم، همین امروز می خریدم! البته اگر بودجه تون رو تا 2 و 650 می رسوندید، می شد یه مادربرد بهتر خرید.

از سایت لیون کامپیوتر و یا رایان صبا می تونید بخرید. اگر 100% شد خریدتون، بگید اونجا یه آشنا دارم. شاید به شما تخفیف داد. ;)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

begotten
01-09-2013, 16:16
ممنون حسام جان

اگه میشه یه سیستم با کارت گرافیک هم معرفی بکنید با همین قیمت 2400

خیلی نمیخوام High Performance باشه. همین که بازی های 2 -3 سال دیگه رو با تنظیمات متوسط بیاره کافیه.

در ضمن ODD هم دارم( اشکال نداره که قدیمی هست که؟)

Hessam 2
01-09-2013, 16:19
نه. همه چیز رو نو بخرید، بهتره. اون ODD اتون رو هم بفروشید به قیمت دست دوم.

سیستم با کارت گرافیک هم کافیه مادربرد H77 باشه به همون قیمت.
پردازنده Core i3 3220 باشه به قیمت 390.

کارت گرافیک هم GT 640 به قیمت 380.

vissoto
01-09-2013, 17:08
در تایید صحبتهای حسام به هیچ عنوان از سایتهای متفرقه خرید نکنید که انها پس از خرید دیگر شما را نمیشناسند!

begotten
01-09-2013, 18:43
ببخشید بازم مزاحم میشم:

2 تا سوال داشتم:

1-اگه کارت گرافیک نگیرم و همون سیستم اولی رو بگیرم بازی های در چه حدی رو میتونم بازی کنم؟

2-اگه یه رم 4 گیگ رو نخرم بجاش یه کارت گرافیک مثلا 120 تومانی بخرم بازی های در چه حدی رو میاره؟

(در هر 2 حالت 2 -3 ماه بعدش یه کارت گرافیک قوی میخرم)

Hessam 2
01-09-2013, 19:31
ببخشید بازم مزاحم میشم:

2 تا سوال داشتم:

1-اگه کارت گرافیک نگیرم و همون سیستم اولی رو بگیرم بازی های در چه حدی رو میتونم بازی کنم؟

2-اگه یه رم 4 گیگ رو نخرم بجاش یه کارت گرافیک مثلا 120 تومانی بخرم بازی های در چه حدی رو میاره؟

(در هر 2 حالت 2 -3 ماه بعدش یه کارت گرافیک قوی میخرم)

پیشنهادم به شما دقیقاً همینه. صبر کنید. عجله نکنید برای خرید کارت گرافیک.
1- در حد PES 2013 , GTA San Andres , Vicy City روی جزئیات گرافیکی متوسط.
2- کلاً منتفی هست این روش و اصلاً منطقی نیست!

begotten
01-09-2013, 23:57
البته اگر بودجه تون رو تا 2 و 650 می رسوندید، می شد یه مادربرد بهتر خرید.

سیستم اولی که پیشنهاد دادید جمعش میشد 2550

حالا اگه من یه رم 4 گیگ بگیرم.(بعدا 4 گیگ دیگه رو بخرم) 140 تومان صرفه جویی میشه و میتونم باهاش اون مادربرد بهتر رو بگیرم.

اگه کار منطقی هست لطفا مادربرد 100 تومان گرون تر رو پیشنهاد بدید.

ممنون.

Ali*Reza
02-09-2013, 00:30
چون کاربرد اصلیتون گیم هست ، بهتره گرافیک مجزا و قدرتمند تهیه کنین و تمرکزتون رو روی گرافیک بزارین.
گرافیکهای داخلی پردازنده ها خیلی مناسب بازیها نیستند. همچنین گرافیکهای ارزان قیمت هم همینطورن. اگر فعلا قصد بازی کردن ندارین و یا بازیها در سطح تنظیمات پایین براتون مشکلی ایجاد نمیکنه ، میتونین فعلا از گرافیک داخلی پردازنده استفاده کنین و در آینده گرافیک مجزا رو تهیه کنین.
البته اگر قصد دارین در آینده گرافیک قدرتمندی تهیه کنین ، بهتره که پاور رو هم آینده نگر انتخاب کنین تا دچار مشکل نشین.
مادربورد به تنهایی هم در سرعت و پرفرمنس سیستم تاثیری نداره. به نظر من همون مادربورد پیشنهاد شده مناسبه و حتی از چیپ پایینتر B85 هم میتونین تهیه کنین.

begotten
02-09-2013, 01:12
چون کاربرد اصلیتون گیم هست ، بهتره گرافیک مجزا و قدرتمند تهیه کنین و تمرکزتون رو روی گرافیک بزارین.
گرافیکهای داخلی پردازنده ها خیلی مناسب بازیها نیستند. همچنین گرافیکهای ارزان قیمت هم همینطورن. اگر فعلا قصد بازی کردن ندارین و یا بازیها در سطح تنظیمات پایین براتون مشکلی ایجاد نمیکنه ، میتونین فعلا از گرافیک داخلی پردازنده استفاده کنین و در آینده گرافیک مجزا رو تهیه کنین.
البته اگر قصد دارین در آینده گرافیک قدرتمندی تهیه کنین ، بهتره که پاور رو هم آینده نگر انتخاب کنین تا دچار مشکل نشین.
مادربورد به تنهایی هم در سرعت و پرفرمنس سیستم تاثیری نداره. به نظر من همون مادربورد پیشنهاد شده مناسبه و حتی از چیپ پایینتر B85 هم میتونین تهیه کنین.

ممنون علیرضا جان

چون بودجم نمیرسه مجبورم گرافیک رو بعدا تهیه کنم.
---

-یعنی پاوری قوی تر از این؟ میشه معرفی کنید؟ (البته سیستمی که معرفی میکنید بودجم رو هم در نظر بگیرید که نهایتا 2600 هست)

-اون مادربرد B85 رو پیدا نکردم نام کاملش چیه؟ چه فرقی داره با H87 ؟ مثلا برای آپگرید در آینده فرقی نداره؟

ممنون.

Ali*Reza
02-09-2013, 01:23
در مورد مادربورد میتونین از چیپ ضعیفتر B85 تهیه کنین که از همین سوکت 1150 و برای ارتقای پردازنده در آینده مشکلی نیست. مثل ASUS B85-Plus با قیمت تقریبی 350
پاور هم همونطور که گفتم درصورتیکه قصد خرید گرافیک قدرتمند و حرفه ای داشته باشین ، بهتره که پاور با توان بالاتری تهیه کنین. مثل Green 650 OC با قیمت تقریبی 400

begotten
02-09-2013, 03:07
در مورد مادربورد میتونین از چیپ ضعیفتر B85 تهیه کنین که از همین سوکت 1150 و برای ارتقای پردازنده در آینده مشکلی نیست. مثل ASUS B85-Plus با قیمت تقریبی 350
پاور هم همونطور که گفتم درصورتیکه قصد خرید گرافیک قدرتمند و حرفه ای داشته باشین ، بهتره که پاور با توان بالاتری تهیه کنین. مثل Green 650 OC با قیمت تقریبی 400

-این 2 مادربرد پس فرقشون چیه؟ به نظر شما B85 رو بگیرم؟

-کارت گرافیک خیلی قدرتمندی نمیخوام بگیرم بعدا.

یه کارتی با قیمت 500 تا نهایتا 900 تومان.

در اون صورت همون پاوری که آقا احسان گفتن مناسبه؟

Ali*Reza
02-09-2013, 16:28
به نظر من مدل با چیپست B85 مناسبه و کفایت میکنه. اختلاف اون دو مودل هم خیلی زیاد نیست و در یک سری آپشنها با هم متفاوتند که میتونین تفاوتشون در مشخصات این دو مادربورد ببینین :

ASUS B85-Plus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ASUS H87M-E ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای گرافیکهای در اون رنج قیمت هم نیازی به تعویض پاور نیست و همون پاور پیشنهاد شده کفایت میکنه.