PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل جدی با لب تاپ لطفا راه حل و کمک

vahidreza2007
31-08-2013, 22:27
با سلام

دوستان امروز داشتم لب تاپ بازی انگری برد بازی می کردم که شارژ لب تاپ تموم شد و منم زدمش به برق تا شارژبشه و بدش گرفتم خوابیدم بعد شب که اومدم لب تاپ رو روشن کردم طبق معمول صحفه که بالا اومد یه سوالی می پرسه در مورد اینکه از همون جایی که مونده ادامه بدم یا کلا از اول به صورت شروع مجدد لب تاپ بالا بیاد که منم گزینه اول رو زدم و لب تاپ شروع به فعل و انفعالی کرو یه بار خاموش شد و بعد که مجددا شروع به کار کرد دیگه از همون اول یه صحفه سیاه چشمک زن میاد و میره و هنگامی که صحفه چشمک زن پر رنگ تر میاد یه خط تیره اون بالا سمت چپ صحفه نشون میده و دوباره صحفه سیاه میشه .

گفتم بزار برم تو تنظیمات بایوس و یا با سیف مود که بالا بیام که دیدم هیچ کدوم کار نمیکنه و همین طور صحفه چشمک سیاه و سفید میزنه و میاد و میره !!!!

حالا موندم چیکار کنم !!!!!! از طرفی هارد لب تاپم پر اطلاعات شخصی و ... هستش و نمی خوام ببرم بدم بیرون و از طرفی این جور شدنش اعصابم رو خراب کرده

حالا دوستان چیکار میشه کرد ؟ راهی برای دوباره بالا اومدن ویندوز یا راهیی که بشه دوباره ویندوز رو نصبش کرد وجود داره یا نه ؟

payam
31-08-2013, 22:58
سلام دوست من .

نیاز به گفتن نداره اما میخوام بدونم به موقع و بعد از روشن شدن ، پشت سر هم F8 رو میزنین برایSafe Mod شدن ؟

DVD نصب ویندوز رو بگذارید ، و منتظر بشید Boot بشه ، میشه یا خیر ؟

vahidreza2007
31-08-2013, 23:30
سلام دوست من .

نیاز به گفتن نداره اما میخوام بدونم به موقع و بعد از روشن شدن ، پشت سر هم F8 رو میزنین برایSafe Mod شدن ؟

DVD نصب ویندوز رو بگذارید ، و منتظر بشید Boot بشه ، میشه یا خیر ؟

سلام

بله هم دکمه دیلت رو میزنم هم دکمه اف 8 رو میزنم ولی واکنشی نشون نمیده !

دی وی دی رو هم گذاشتم اما بالا نمیاد و همچنان صحفه روشن و خاموش میشه !!

payam
31-08-2013, 23:59
ریستارت کن و F12 و F2 رو هم امتحان کن به همین سبک پشت سر هم زدن بعد از روشن شدن

vahidreza2007
01-09-2013, 00:15
نه متاسفانه جواب نداد بازم !!!!!! نمی دونم نکنه مشکل از ال سی دیش باشه !!!! و اون سوخته باشه !؟

Public Enemy
01-09-2013, 10:22
نه صفحه نمایش نسوخته ! مگه هیچی نشون نمی ده ؟

ببینین تو بایوس می تونین برین یا نه ؟
یا لپ تاپ رو خاموش کنین روشن کنین ببینین حداقل آرم لپ تاپتونو می تونین ببینین ؟
اگر صفحه نمایش مشکل نداشته باشه احتمالا یکی از این 2 تاست !

1 -منم تقریبا همین مشکلو قبلا داشتم . موقعی که بازی Crysis 3 رو با لپ تاپ اجرا می کردم صفحه نمایش چند بار چشمک می زد بعد بازی راه میفتاد . حتی اگه بازی رو Minimize می کردی دوباره بازش می کردی شروع به چشمک زدن واسه چند ثانیه می کرد بعد بازی راه میفتاد . البته به نظر میاد این مشکل هیچ ربطی به مشکل شما نداره !

2 - چیزی که واسه من قبلا چندین بار اتفاق افتاده و 90 % احتمال می دم این باشه خراب شدن Bootloader هستش ! چون اگر Bootloader خراب بشه ، سیستم بالا نمیاد . تو لپ تاپ من قبلا Bootloader پاک شده بود سیستم عامل بالا نمیومد هی چشمک می زد صفحه نمایش ( در واقع هی ری استارت می شد )

احتمال داره بشه Bootloader رو درست کرد . DVD ویندوز رو بزارین تو لپ تاپ از تو بایوس تنظیم کنین که از رو DVD بالا بیاد ببینین می تونه کاری کنه یا نه ؟ ( مهم : در صورتی که تو بایوس نوع بوت رو گذاشتین رو UEFI دی وی دی بوت نمی شه ! )

آپدیت : یادم رفت بگم یه چیزی رو ! با لپ تاپ های مختلف که کار کردم به دلیل تنظیمات مختلف در بایوس از قبیل Quick Boot زمانی که لپ تاپ روشنه دیگه نمی شه تو بایوس رفت حتی با ری استارت . فقط موقعی می شه تو بایوس رفت که لپ تاپ خاموش باشه تازه روشنش کرده باشین ! ( البته همون طور که گفتم در بعضی از لپ تاپ ها ! )

در ضمن اگر UEFI فعال بود SECURE BOOT رو غیر فعال کنین از تو بایوس .

Pami
01-09-2013, 10:30
سیستم وقتی روشن میشه تو همون صفحه مشکی میمونه یا ریست میشه ؟
بوق اخطار بهتون میده یا صدای خاصی ؟

vahidreza2007
01-09-2013, 13:21
نه صفحه نمایش نسوخته ! مگه هیچی نشون نمی ده ؟

ببینین تو بایوس می تونین برین یا نه ؟
یا لپ تاپ رو خاموش کنین روشن کنین ببینین حداقل آرم لپ تاپتونو می تونین ببینین ؟
اگر صفحه نمایش مشکل نداشته باشه احتمالا یکی از این 2 تاست !

1 -منم تقریبا همین مشکلو قبلا داشتم . موقعی که بازی Crysis 3 رو با لپ تاپ اجرا می کردم صفحه نمایش چند بار چشمک می زد بعد بازی راه میفتاد . حتی اگه بازی رو Minimize می کردی دوباره بازش می کردی شروع به چشمک زدن واسه چند ثانیه می کرد بعد بازی راه میفتاد . البته به نظر میاد این مشکل هیچ ربطی به مشکل شما نداره !

2 - چیزی که واسه من قبلا چندین بار اتفاق افتاده و 90 % احتمال می دم این باشه خراب شدن Bootloader هستش ! چون اگر Bootloader خراب بشه ، سیستم بالا نمیاد . تو لپ تاپ من قبلا Bootloader پاک شده بود سیستم عامل بالا نمیومد هی چشمک می زد صفحه نمایش ( در واقع هی ری استارت می شد )

احتمال داره بشه Bootloader رو درست کرد . DVD ویندوز رو بزارین تو لپ تاپ از تو بایوس تنظیم کنین که از رو DVD بالا بیاد ببینین می تونه کاری کنه یا نه ؟ ( مهم : در صورتی که تو بایوس نوع بوت رو گذاشتین رو UEFI دی وی دی بوت نمی شه ! )

آپدیت : یادم رفت بگم یه چیزی رو ! با لپ تاپ های مختلف که کار کردم به دلیل تنظیمات مختلف در بایوس از قبیل Quick Boot زمانی که لپ تاپ روشنه دیگه نمی شه تو بایوس رفت حتی با ری استارت . فقط موقعی می شه تو بایوس رفت که لپ تاپ خاموش باشه تازه روشنش کرده باشین ! ( البته همون طور که گفتم در بعضی از لپ تاپ ها ! )

در ضمن اگر UEFI فعال بود SECURE BOOT رو غیر فعال کنین از تو بایوس .

سلام

ببینید وقتی لب تاپ رو روشن می کنم اصلا هیچ چی نمایش داده نمیشه !! و از همون ابتدا اون صحفه نمایش پر رنگ ( که در گوشه بالا سمت چپ یه خط تیره میاد و میره ) میاد و بعد صحفه سیاه میشه و هیچ اخطار و بوقی و ریستارتی هم نمیشه و همین جوری صحفه چشمک میزنه تا باتری تموم بشه و لب تاپ خاموش بشه !!!!

از طرفی متاسفانه نه امکان رفتن به بایوس هستش نه امکان رفتن به سیف مود !!!!!! خودمم موندم به خدا چی شده !!!

vahidreza2007
01-09-2013, 13:23
سیستم وقتی روشن میشه تو همون صفحه مشکی میمونه یا ریست میشه ؟
بوق اخطار بهتون میده یا صدای خاصی ؟

سلام

بله وقتی سیستم روشن میشه بدون نمایش هیچ چیزی همون حالا سیاه چشمک زن می مونه و همین جور روشن می مونه و از ریست و ... خبری نیست !!!نه صدای خاصی میده نه بوق اخطار !!

Public Enemy
01-09-2013, 13:27
سلام

ببینید وقتی لب تاپ رو روشن می کنم اصلا هیچ چی نمایش داده نمیشه !! و از همون ابتدا اون صحفه نمایش پر رنگ ( که در گوشه بالا سمت چپ یه خط تیره میاد و میره ) میاد و بعد صحفه سیاه میشه و هیچ اخطار و بوقی و ریستارتی هم نمیشه و همین جوری صحفه چشمک میزنه تا باتری تموم بشه و لب تاپ خاموش بشه !!!!

از طرفی متاسفانه نه امکان رفتن به بایوس هستش نه امکان رفتن به سیف مود !!!!!! خودمم موندم به خدا چی شده !!!

خط تیره چشمک زن نیست ( البته من تو حالت UEFI دیدم خط ثابت وا میستاد )؟ مثل موقعی که داری تو CMD تایپ می کنی ؟

مدل لپ تاپ رو هم لطف کنی بگی بد نیست

راستی اینو لازم نیست بگم ولی یه بار هم تست کنین لپ تاپو موقعی که روشنه دکمه POWER رو چند ثانیه نگه دارین خاموش شه . سپس روشنش کنین امتحان کنین ببینین تو بایوس می ره یا نه . ( به دلیل مشکلات احتمالی در Fast shutdown در Windows 8 که یه حالتی مثل Hibernate به وجود میاره سیستم عامل کامل خاموش نمی شه و هم چنین مشکل Quick boot تو بعضی از لپ تاپ ها دیدم اجازه نمی ده لپ تاپ بره تو بایوس مگه اینکه لپ تاپ کامل خاموش باشه . یه تستی کنین )

vahidreza2007
01-09-2013, 13:35
خط تیره چشمک زن نیست ( البته من تو حالت UEFI دیدم خط ثابت وا میستاد )؟ مثل موقعی که داری تو CMD تایپ می کنی ؟

مدل لپ تاپ رو هم لطف کنی بگی بد نیست

راستی اینو لازم نیست بگم ولی یه بار هم تست کنین لپ تاپو موقعی که روشنه دکمه POWER رو چند ثانیه نگه دارین خاموش شه . سپس امتحان کنین ببینین تو بایوس می ره یا نه .

چرا اتفاقا خط تیره چشمک زن هستش مثل همون حالت داس اما این صحفه میاد و باز میره و باز صحفه سیاه میشه و دوباره همون صحفه پر بور تر که اون خط چشمک زن رو داره میاد و میره !

مدل لب تاپ MSI - CX640

cpu : core I3 sandy
hdd : hitachi - 500
ram : 2*2 gb ddr3 bus 1333
vga : nvidia - gt540 - 1gb - ddr5
ve intel 3000

واقعا موندم چیکار کنم و چرا اصلا این مشکل پیش اومده

Public Enemy
01-09-2013, 13:46
چرا اتفاقا خط تیره چشمک زن هستش مثل همون حالت داس اما این صحفه میاد و باز میره و باز صحفه سیاه میشه و دوباره همون صحفه پر بور تر که اون خط چشمک زن رو داره میاد و میره !

مدل لب تاپ MSI - CX640

cpu : core I3 sandy
hdd : hitachi - 500
ram : 2*2 gb ddr3 bus 1333
vga : nvidia - gt540 - 1gb - ddr5
ve intel 3000

واقعا موندم چیکار کنم و چرا اصلا این مشکل پیش اومده

به قیافش می خوره همون بوت لودر باشه . احتمالا سخت افزاری نیست .حالا باید شما یه راهی پیدا کنین برین تو بایوس !

چند تا چیز رو می گم چک کنین !

1 - امید وارم فلش مموری به لپ تاپ وصل نباشه ! چون تو بعضی از لپ تاپ ها مشکل اساسی دقیقا اینه فلش مموری وصل میکنن که Bootable نیست سیستمو خاموش می کنن روشن که می شه فکر می کنن سیستم عامل پریده !

2 - همون دکمه خاموش رو چند ثانیه نگه دارین موقعی که لپ تاپ روشنه تا مجبور به خاموش شدن بشه سپس امتحان کنین

3 - احتمال ضعیفی هم وجود داره دکمه ها Function یعنی F1 تا F12 روی حالت Function Key نباشند روی Multimedia key باشن . چک کنین دکمه رفتن تو بایوس (اگر اشتباه نکنم F2 ) با دکمه Fn یا بدون Fn کار می کنه ؟

aydin_moghaddam
01-09-2013, 14:14
اول اینکه میتونین هارد لب تبتون رو با دقت از پشتش خارج کنین و اطلاعاتتون رو ازش بردارین(با استفاده از یه لب تاب دیگه)
دوم اینکه این مشکلاتی که میگین به چند چیز میتونه مرتبط باشه 1-چیپ I/O چون بعد از به شارژ زدن این مشکل بوجود میاد احتمالش زیادکه از این چیپ باشه 2-پل شمالی 3- بایوس
که در هر صورت باید به یه نفر که تعمیرات نوت بوک بلده مراجعه کنین

vahidreza2007
01-09-2013, 14:20
به قیافش می خوره همون بوت لودر باشه . احتمالا سخت افزاری نیست .حالا باید شما یه راهی پیدا کنین برین تو بایوس !

چند تا چیز رو می گم چک کنین !

1 - امید وارم فلش مموری به لپ تاپ وصل نباشه ! چون تو بعضی از لپ تاپ ها مشکل اساسی دقیقا اینه فلش مموری وصل میکنن که Bootable نیست سیستمو خاموش می کنن روشن که می شه فکر می کنن سیستم عامل پریده !

2 - همون دکمه خاموش رو چند ثانیه نگه دارین موقعی که لپ تاپ روشنه تا مجبور به خاموش شدن بشه سپس امتحان کنین

3 - احتمال ضعیفی هم وجود داره دکمه ها Function یعنی F1 تا F12 روی حالت Function Key نباشند روی Multimedia key باشن . چک کنین دکمه رفتن تو بایوس (اگر اشتباه نکنم F2 ) با دکمه Fn یا بدون Fn کار می کنه ؟

متاسفانه هیچ کدوم از این موارد جواب نداد .

باید به فکر راه دیگه ای باشیم .

اگه میشد یه جورایی سخت ازاری بایوس رو ریست کرد شاید بشه کاری کرد

vahidreza2007
01-09-2013, 14:24
اول اینکه میتونین هارد لب تبتون رو با دقت از پشتش خارج کنین و اطلاعاتتون رو ازش بردارین(با استفاده از یه لب تاب دیگه)
دوم اینکه این مشکلاتی که میگین به چند چیز میتونه مرتبط باشه 1-چیپ I/O چون بعد از به شارژ زدن این مشکل بوجود میاد احتمالش زیادکه از این چیپ باشه 2-پل شمالی 3- بایوس
که در هر صورت باید به یه نفر که تعمیرات نوت بوک بلده مراجعه کنین

اتفاقا تو هیمن فکر هستم که اطلاعات هارد رو جابه جا کنم تا بتونم لب تاپ رو بفرستم گارانتی برای تعمیر . البته گارنتی لب تاپم تموم شده و احتمالا نقدی حساب می کنند باهام :n27:

امکانش هست در صورتی که نتونم اطلاعات رو بریزم رو یه هارد دیگه ، هارد لب تاپ رو بردارم و بدون هارد بفرستم گارانتی !

aydin_moghaddam
01-09-2013, 14:27
بله دوست عزیز امکانش هست...کدوم گارانتی هستش؟

vahidreza2007
01-09-2013, 14:31
گارانتی ماتریکس

aydin_moghaddam
01-09-2013, 14:37
اگه بتونین مراکز خدمات پس از فروش سریر ببرین خوب میشه...بهتر از ماتریکس هستش

payam
01-09-2013, 18:18
DVD ویندوز رو داخل دستگاه بذار و حالا واسه بوت آف کردن F12 رو بزن . بعد recovery options .

شد ؟

vahidreza2007
01-09-2013, 20:49
سلام دوباره

امروز بعد اینکه کل عملیاتی که به فکرم می رسید رو انجام دادم و هر چی بلد بودم و دوستان گفته بودن رو انجام دادم و نتیجه نگرفتم . لب تاپ رو برداشتم بردم به یه مرکز تعمیر لب تاپ

بعد اینکه لب تاپ رو روشن کرد متوجه گرمای بیش از حد دستگاه شد و پشت لب تاپ رو باز کردن و اون قسمت فن و هیت سبنکش رو باز کرد و یه تمیز کاری کرد و گفت احتمال زیاد گرمای زیاد و بیش از حد به چیپ گرافیکی دستگاه اسیب زده !!

البته گفت که قبلش چند تا کار از جمله ایپرام کردن ( یه قسمتی که دقیق یادم نبود کجاش رو گفت ) و سرویس کردن و تست کردن حالات رو انجام میده اگر درست شد که هیچ .

اگر ردست نشد باید بره چیپ گرافیکی دستگاه عوض بشه که حدود 250 برام خرج بر میداره متاسفانه !!!

البته یه کار دیگه هم که گفت نمیدونم برنر ( چی چی ) باید انجام بشه که اگه به اون درست بشه بین 50 تا 80 تومن هم پول اون هستش .

حالا قرار شد تا پس فردا عصر نتیجه رو به من اطلاع بده و ببینیم مشکل از چی هستش !!!!

Public Enemy
01-09-2013, 21:02
عجیبه معمولا GPU ها سنسور گرما سنج دارن که در صورتی که بیش از حد داغ شد لپ تاپ رو خاموش می کنه !

چرا کار نکرده و چرا با یه بازی ساده ای مثل Angry birds که با Optimus روی کارت گرافیک Intel راه میفته ، داغ کرده ، خدا می دونه و حالا حالاها مساله می مونه !

امید وارم زیاد نندازتتون تو خرج با این وضع تحریم ها !

erfan ghobadi
01-09-2013, 21:07
با این تفاسیر 90% مشکل سخت افزاریه وقتی با سی دی ویندوزم بوت نمیشه و باید بدی به نمایندگی تست کنه.
اینم بگم که حتی فکرشم نکن که خودت بازش کنی :n09:

Public Enemy
01-09-2013, 21:12
با این تفاسیر 90% مشکل سخت افزاریه وقتی با سی دی ویندوزم بوت نمیشه و باید بدی به نمایندگی تست کنه.

Erfan راست می گه باید قبل از باز شدن می دادی شرکت گارانتی حتی اگر گارانتیش تموم شده باشه .

متاسفانه گارانتی ها اذیت می کنن و اگه ببینن لپ تاپ باز شده از ارائه خدمات حتی به صورت غیر رایگان سر باز می زنن . ( البته بعضی از شرکت ها ! )

GPU لپ تاپ هم قطعه ای نیست که آزاد بشه تو بازار گیر اورد . معمولا باید سفارش بدی تکی واست بیارن که واقعا هزینه بر و فرآیندش طولانیه . در بعضی مواقع حتی ممکنه 2 ماه طول بکشه تا قطعه دست شرکت تعمیر کار برسه ! عامل مهم تحریم ها رو هم اضافه کنی نتیجه خوبی نمی ده !

vahidreza2007
01-09-2013, 21:27
عجیبه معمولا GPU ها سنسور گرما سنج دارن که در صورتی که بیش از حد داغ شد لپ تاپ رو خاموش می کنه !

چرا کار نکرده و چرا با یه بازی ساده ای مثل Angry birds که با Optimus روی کارت گرافیک Intel راه میفته ، داغ کرده ، خدا می دونه و حالا حالاها مساله می مونه !

امید وارم زیاد نندازتتون تو خرج با این وضع تحریم ها !

البته به صورت قطعی نظر نداد که از کارت گرافیک هستش یا نه ! گفت احتمالش هست و گفت امیدوار هستش با ایپرام مشکلش حل بشه !

و در نهایت پس فردا میگه مشکل از کجاست !

میگم برای خود منم خیلی عجیب به نظر میاد ! اصلا نمیدونم چی شد که اینجوری شد !‌ اخه نکته جالب اینجاست که بازی انگری برد هم به خوبی داشت انجام میشد که شارژ تموم شد و بعد چند ساعت این مشکل بوجود اومد !!!

در هر صورت یکی از عجیب ترین مواردی هستش که دیدم تا حالا :n19:

vahidreza2007
01-09-2013, 21:29

Erfan راست می گه باید قبل از باز شدن می دادی شرکت گارانتی حتی اگر گارانتیش تموم شده باشه .

متاسفانه گارانتی ها اذیت می کنن و اگه ببینن لپ تاپ باز شده از ارائه خدمات حتی به صورت غیر رایگان سر باز می زنن . ( البته بعضی از شرکت ها ! )

GPU لپ تاپ هم قطعه ای نیست که آزاد بشه تو بازار گیر اورد . معمولا باید سفارش بدی تکی واست بیارن که واقعا هزینه بر و فرآیندش طولانیه . در بعضی مواقع حتی ممکنه 2 ماه طول بکشه تا قطعه دست شرکت تعمیر کار برسه ! عامل مهم تحریم ها رو هم اضافه کنی نتیجه خوبی نمی ده !

حالا باید ببینم این یارو می تونه درستش کنه یا نه ! امیدوارم که مشکلش حل بشه . اگر نشد احتمال زیاد میدم برادرم ببره تهران تو شرکت ماتریکس که گارانتی این مدل رو بر عهده داره .

NorthBridge
01-09-2013, 22:17
بعد که مجددا شروع به کار کرد دیگه از همون اول یه صحفه سیاه چشمک زن میاد و میره و هنگامی که صحفه چشمک زن پر رنگ تر میاد یه خط تیره اون بالا سمت چپ صحفه نشون میده و دوباره صحفه سیاه میشه .

در روزگاری که n تا گوشی دوربین دار توی هر خونه ای پیدا میشه بد نبود بجای اینهمه توضیحات نامفهوم دو عکس میگرفتی . اینجوری که اصلاً معلوم نیست
مخصوصاً که تجربه نشون داده کاربرها به جزئیات صفحات اخطار کامپیوتر توجه نمیکنند

NorthBridge
01-09-2013, 22:20
معمولا GPU ها سنسور گرما سنج دارن که در صورتی که بیش از حد داغ شد لپ تاپ رو خاموش می کنه !
حسگر دما رو داره ولی مثل CPU نیست که دستگاه رو ریست کنه . بهمین علته که اورکلاک GPU برخلاف CPU ریسک بالایی داره

Public Enemy
01-09-2013, 22:28
حسگر دما رو داره ولی مثل CPU نیست که دستگاه رو ریست کنه . بهمین علته که اورکلاک GPU برخلاف CPU ریسک بالایی داره

ممنون ولی بارها پس از تست رو لپ تاپ های مختلف متوجه شدم در صورت داغ شدن بیش از حدGPU ( معمولا بالا 90 . دقیق اندازه نگرفتم) لپ تاپ خاموش می شه . چه با اور کلاک چه بدون اورکلاک هر 2 AMD و Nvidia
شاید قدیمی ها این طور نبودن

امیدوارم مشکل دوستمون زودتر حل بشه

vahidreza2007
02-09-2013, 10:21
در روزگاری که n تا گوشی دوربین دار توی هر خونه ای پیدا میشه بد نبود بجای اینهمه توضیحات نامفهوم دو عکس میگرفتی . اینجوری که اصلاً معلوم نیست
مخصوصاً که تجربه نشون داده کاربرها به جزئیات صفحات اخطار کامپیوتر توجه نمیکنند

دوست دانشند من ! وقتی می گم هیچ چیزی روی صحفه معلوم نیست شما حرف از اخطار نشون دادن میزنی ! از طرفی نیاز به عکس نیست چون تنها چیزی که نشون میداد همون صحفه سیاه ال سی دی و کمی روشن ترش بود همین

NorthBridge
02-09-2013, 10:38
عزیز . من فقط میگم بجای اینهمه توضیحات نامفهوم دادن که هم برای خودت مشکله و هم برای خواننده یک عکس میذاشتی . توهین بشما نشد که
مثل تفاوت توضیح دادن یک آدرس طولانی به دیگرانه و یا کشیدن کروکی
بقول قدیمی ها شنیدن کی بود مانند دیدن

Public Enemy
02-09-2013, 10:40
دوستان عزیز صلوات بفرستید بحثو تموم کنین

لپ تاپ باید میرفت تعمیر گاه . که رفت :n02:

هر کسی هر چیزیم از دستش بر میومد انجام داد

NorthBridge
02-09-2013, 10:44
بله خب خوشبختانه یا متأسفانه رفته تعمیرگاه
ولی اگر توضیح آنچنانکه گفتم واضح می بود در همون صفحه ی اول قضیه بدقت روشن میشد و تکلیف ایشون هم روشن . و تاپیک چند صفحه طول نمیکشید . ضمن اینکه تجربه ی مصوّری برای دیگران هم میشد ...
بقول شما بگذریم

vahidreza2007
02-09-2013, 13:23
اقا قبول دارم ولی با اعصاب خرد کی حوصله عکس گرفتن داشت ! ولی به قول شما و این دوستمون لب تاپ باید می رفت تعمیر گاه (‌چون خودم تعریف نباشه از خودم همه جوره می تونم از لحاظ نرم افزاری و تا حدودی سخت افزاری مشکلات لوازم الکترونیکی رو حل کنم ) اما این رو هر کار کردم حل نشد که نشد ! رم ها عوض کرد هارد رو عوض کردم بازم نشد که نشد ! دیگه بیشتر از این تو سطح دانش من نبود و مجبور بودم بدم تعمیر گاه ! از طرفی مشکل داغ کردن هم بود که قوز بالای قوز شد ! البته بگم نصف این مشکلات پیش اومده تقصیر خودم هستش چون از لب تاپ درست استفاده نکردم و با تنبلی اغلب روی فرش و پتو میذاشتم که باعث میشد فن به فشار بیافته و پرز و ... بگیره فن !‌

در هر صورت امیدوارم کار به تعویض چیپ نرسه !! و با سرویس و ایپرام و ... مشکل حل بشه

vahidreza2007
02-09-2013, 19:11
سلام دوباره

دوستان بعد از ظهر از اون مرکز تعمیرات زنگ زدن به من و گفتند خوشبختانه با تعویض چیپ بایوس لب تاپ بالا اومده و گفت که هارد رو بیارم تا تست کنیم ببینیم بالا میاد یا نه .

هارد رو بردم و دادم گذاشت رو لب تاپ ولی سیستم بالا نیومد و گفت باید ویندوز رو عوض کنم و دوباره بایوس رو آپدیت کنم ( چون چیپ عوض شده و بایوس خالی هستش باید اپدیت بشه ) . گفت یا امشب یا فردا تحویل میده در صورت اوکی بودن همه چی :n16: امیدوارم مشکل دیگه ای بوجود نیاد و با همین مورد درست شده باشه :n27:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
وستان می خوام 2 تا رم 2 گیگ دی دی آر 3 باس 1333 خودم رو بدم و روش هم 10 تومن بدم و یه رم 4 گیگ دی دی ار 3 با باس 1333 بردارم و روش 10 تومن بدم . قصدم از این کار ارتقا لب تاپ در اینده هستش رمش البته !

حالا به نظرتون این کار رو انجام بدم یا خیر ؟

NorthBridge
02-09-2013, 19:43
عجیبه خب خود تعمیرکار یک هارد میذاشت و امتحان میکرد دیگه . نیاز به احضار شما نبود
تعویض رم هم کار آینده نگرانه ای هست و طبیعیه مصرف برق یک ماژول کمتر از دو تا ماژول هست ولی
دو تا ماژول فعلی بصورت 2 کاناله دارند کار میکنند (که البته برخلاف تئوری و تصورات اولیه، در بنچمارکها پهنای باندش در عمل چندان تفاوتی با حالت single نداره)

vahidreza2007
03-09-2013, 21:00
سلام دوباره

اقا امروز بعد از ظهر دیدم از طرف خبری نشد گفتم بذار خودم برم ببینم چیکار کرده !!! رفتم رسیدم مغازه گفتم اقا چی شد !! برگشت یکاره گفت اقا درست نشد و باید ارسال بشه به تهران منو میگی این حالتی شدم :n27::n28:

بعد چند لحظه گفت اقا درست شد ه شوخی کردم منم که اینجوری شدم :n19: گفتم از چی بود . گفت دو تا از چیپ هاش سوخته بود که برام تعویض کرده و از طرفی فن لب تاپ درست کار نمیکرده که باعث سوختن چیپ شده رو هم سرویس کرده ! در هر صورتش درست شد خدا رو شکر و برام 90 تومن خرج برداشت هرچند که بازم راضیم که درست شد . این در عرض 2-3 سال اولین خرجی هستش که این لب تاپ برام داشته و اشکالی هم نداره نوش جونش :n16:

از دوستان عزیزی هم که همفکری کردند ممنونم .

erfan ghobadi
03-09-2013, 22:35
صــــــــــــــــــــــــ ــــلوات

:n05:

اما این همه بحث و جَدَل و خرابی و بیا و برو تقصیر این انگری بیرد بود آآآآ :n02:

Public Enemy
03-09-2013, 22:42
خدا رو شکر که درست شد :42:

واسه من تجربه شد Angry birds بازی نکنم :n02: می زنه سیستمو می پوکونه بدون اینکه سیستم خودشو بتونه خاموش کنه یا بوق اخطار بده لحظه روشن شدن!!!!! ( واقعا عجب مشکل عجیبی بود :n13: . )

vahidreza2007
03-09-2013, 23:34
صــــــــــــــــــــــــ ــــلوات

:n05:

اما این همه بحث و جَدَل و خرابی و بیا و برو تقصیر این انگری بیرد بود آآآآ :n02:

خدا رو شکر که درست شد :42:

واسه من تجربه شد Angry birds بازی نکنم :n02: می زنه سیستمو می پوکونه بدون اینکه سیستم خودشو بتونه خاموش کنه یا بوق اخطار بده لحظه روشن شدن!!!!! ( واقعا عجب مشکل عجیبی بود :n13: . )

سلام

بله خدا رو صد هزار مرتبه شکر درست شد و نیازی به فرستادن به تهران نشد . هر چند 90 تومن هزینه برداشت + خرید یه کول پد نانو 30 تومنی برای دفع بهتر حرارت لب تاپ . اما انصافا تو این 2-3 سالی که دارمش اصلا اذیتم نکرده بود و کاملا عالی کار کرده بود . این هزینه هم نوش جونش ایشالا روغن بش بره تو فن هاش بهتر بچرخه براش :n02:

راستی اولین کاری که کردم انگری برد هایی که روی لب تاپ نصب بود و سایر بازی ها رو پاک کردم اقا وقتی قویترین پی سی رو دارم چرا رو لب تاپ بازی کنم :n13: در هر صورت خدا رو شکر حل شد موضوع .

ز همه دوستان عزیزم هم تشکر فراوانی دارم
:n11: