PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید تا 4.5 میلیون

very pro Gamer
31-08-2013, 16:39
سلام
دوستان من با بودجه ی 4.5 میلیون میخواستم اول بین لپتاپ و کامپیوتر یکی رو انتخاب کنم که کامپیوتر رو انتخاب کردم چون زیاد اهل گیم ام.ولی دیروز یه خبری رو خوندم که میگفت Cpu های جدید Broadwell و hasswell refresh اینتل در راهند و متاسفانه بامادربرد های سری 8 سازگار نیستند وبا Z87-k که من میخواهم بهمراه دیگر قطعات باید بخرم سازگار نخواهند بود!!!!!از یطرف هم میگم که این قطعات قرار هست تو نیمه ی دوم 2014 بیاد.حتی معلوم نیست که قیمتها اون زمان چجوری باشند؟شاید اصلا هم نتونم بگیرم اون زمان در ثانی من با خرید قطعات فعلی برای کامپیوتر(4770k-gtx 770-8GB ram ddr3 و....) امکان هرگونه اپگرید سیستم رو در اینده از خودم میگیرم چون دوباره باید مادربرد و cpu و ram باید عوض بشند و هزینه ی زیادی رو خواهد داشت و مطمئنا قطعاتی رو که الان میخرم خیلی ارزونتر از من خواهند خرید!!!! بنظرم خرید لپتاپ در شرایط فعلی مناسبتر باشه.نمیدونم.نظر شما چیه؟بنظرتون الان میارزه 4.5 تومن بدم و سیستمه خانگی رو ارتقا بدم؟یا لپتاپ بگیرم؟لپتاپ هم خوبیش اینه که قابل حمله

چه لپتاپی رو با این بودجه پیشنهاد میدید؟
n550 خوبه ولی میترسم باتریش دووم نیاره واسه بازی چون غیر قابل جدا شدن هست.
y510p هم لپتاپه خیلی خوبی هست ولی مثل اینکه مشکل throttle issue داره.یعنی وقتی با یک هسته کار میکنی بوست میشه به 3.4 ولی وقتی چند هسته ای کار میکنه یا کارت گرافیک در گیر میشه فرکانس به 2.4 سقوط میکنه!!!(حالا نمیدونم واقعیت داره یا خیر)
من بیشتر دنبال چیزی هستم که کارت گرافیکه و cpu خوبی داشته باشه ترجیحا حداقل GTX 660M

Capital
31-08-2013, 18:24
دوست عزیز لپ تاپ برای کسانی هست که حمل و نقل زیاد میکنند یا بعضی ها هم برای کمبود جا و بعضی ها هم برای کلاسش میگیرن اما من به شما چون گیمر هستید پیشنهاد میدم که همون کامپیوتر رو جمع کنید اما در کل در حال حاضر اگر هم بخواین لپ تاپ برای بازی بگیرین همون دو مدلی که گفتین خوبه یعنی n550 و y510 چون دارای گرافیک 750 هستند که تو این رنج بهترینند و در اخر هم اینو بگم که pc رومیزی تقریبا قویتر هست و دلیلش هم اینه که فرکانس کاری پردازنده های لپ تاپ کمتر از پردازنده های کامپیوتر رومیزیه . هر چی فرکانس بالاتر باشه یعنی سرعت قطع و وصل ترانزیستور های داخل پردازنده بیشتر میشه و این یعنی استهلاک و در نتیجه گرما و از اونجا که نمیشه در لپ تاپ فن بزرگ جاساز کرد میان فرکانس کاری رو کم در نظر میگیرن که به اینجور مشکلات نخورن .من یه مطلبی قبلا نوشتم که امیدوارم به دردتون بخوره اینم لینکش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]