PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گذاشتن چند فیلم در فلش

samane1370
30-08-2013, 18:12
سلام
من دارم یه نرم افزار آموزشی درست میکنم
که قراره توی اون چندتا فیلم آموزشی قرار بدم
یه روش رو خودم بلدم اینکه هر فیلم رو تو یه فایل جداگانه بذارم و بعد در فایل اصلی لود کنم، اما این روش امنیت فیلم هارو به خطر میندازه چون باید فیلم و فایل خارجی هردو کنار هم در پوشه فایل اصلی قرار بگیرند که من نمیخوام.
میخوام همه ی فیلم ها رو تو همون فایل اصلی داشته باشم که با انتخاب هر موضوع فیلم اون رو نشون بده.
اما مشکلم ایجاست که چجوری فیلم قبلی رو پاک کنم تا فیلم بعدی نمایش داده بشه؟؟:n13:

sara_program
30-08-2013, 18:29
سلام

از تایمر استفاده کنید. مثل آزمون های آنلاین

یعنی اگر فیلم شما 5 دقیقه هستش، تایمر را طوری تعریف می کنید که به محض اینکه روی فیلم کلیک شد تایمر شروع بشه و 5 دقیقه بعد شیفت می ده روی فیلم بعدی.

ولی اینو بگم اگر کسی بخواد فیلم کپی کنه از صفحه فیلم می گیره

متاسفانه فرهنگ کپی رایت هنوز جا نیفتاده

samane1370
30-08-2013, 21:05
فیلمم زمانش زیاده مثلا هرکدوم یساعتی میشه....
مشکل اینجاست که اگه کاربر هی وسط فیلم برگشت عقب من از کجا بفهمم تو چه تایمی از فیلمه ؟ تایمر همینجور میره وقتی رسید به یساعت میره بعدی درصورتیکه کاربر شاید وسط فیلم باشه

یه راه حل اینه که تو هر فریم یه فیلم بذارم وقتی کلیک میکنه بره تو اون فریم
اما مشکل من اینجاست که از قالب آماده استفاده کردم و 4 تا منو داره که تو چهار فریم گذاشته و من باید داخل اون منو برم و تو یه فریم تمام فیلم هام قرار بدم
نمیدونم یه فیلم FLV رو چه کاری میشه روش انجام داد؟ مثلا موی کلیپ رو میشه مخفی یا آشکار کرد

samane1370
30-08-2013, 21:13
خب درستش کردم راحلش همون فریم ها بودن.
هر فیلم رو در فریم جداگانه بذارم.:n10:

samane1370
30-08-2013, 21:28
یه سوال دیگه؟!!!
وقتی فیلم رو با فرمت FLV وارد میکنم تو فایل فلش، آیا قالبلیتی داره که اون رو "فول اسکرین" کنم؟ مثلا یه دکمه بذارم بگم اگه کلیک شد فیلمم فول اسکرین بشه. همچین امکانی داره؟

sara_program
30-08-2013, 21:32
بله. نمونه بارزش فیلمهای یوتیوب. فیلمهاش flv هستند ولی خاصیت فول اسکرین دارند. در واقع خاصیت فول اسکرین به پخش کننده بستگی داره نه به فایل. چون شما اگه فایل flv را دانلود کنید و اجرا کنید دیگه اون خاصیت را نمی بینید.

sara_program
30-08-2013, 21:33
خب درستش کردم راحلش همون فریم ها بودن.
هر فیلم رو در فریم جداگانه بذارم.:n10:

چه ذوقی کردی! به دلم نشست. ذوقی بود که آدم بعد از کشف مسئله ای بهش دست میده:n01:

samane1370
30-08-2013, 21:36
خب من چه کدی باید بنویسم که این قابلت رو پیدا کنه؟

sara_program
30-08-2013, 21:39
گمون نکنم کد خاصی بخواد. پخش کننده فلش همین خاصیت را داره

samane1370
30-08-2013, 21:48
نداره!! منکه ندیدم
وقتی فایلمو import میکنم فقط گزینه های play , stop , sound , next , prev داره
فول اسکرین نداره:n03:

sara_program
31-08-2013, 09:05
نرم افزارتون چیه مگه؟ خب این چه کاریه؟ شما فایل فلش import کن. فایل فلش ، خودش خاصیت فول اسکرین داره.

تازه یه خوبی هم داره. flv راحت قابل دانلوده ولی فایل فلش را سخت تر میشه دانلود کرد

یعنی شما ابتدا فایل flv را به swf تبدیل کنید. بعدش import کنید توی نرم افزارتون

samane1370
02-09-2013, 22:38
نرم افزار Adobe CS3 هسش.
اون مشکل هم درست شد
فقط الان مشکل اینجاست که چندتا فایل FLV رو نمیشه تو یه فایل فلش و در چند فریم قرار داد.وارد که میکنم بقیه پاک میشن و در لایبرری فقط یه FLVPlayBack دارم!!!

1w2w3w4w
02-09-2013, 23:09
سلام
... وسط بحث میپرم تاپیک های قبلی رو نخوندم ولی خوب مشکلتون حل شده شکر خدا
شما میتونین فایل های flv رو فرا خواتنی بکنید یا از توی library یا از خارج تازه مشکلی نداره که چند فایل flv در یک فایل فلش قرار بدید مشکلی پیش نمییاد قبلا تست کردم

samane1370
03-09-2013, 07:52
ممنون آقای 1w2w3w4w ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، چرا من دیشب هرچی فیلم وارد فلش میکردم فقط یه flvPlay داشت و مختص آخرین فیلم میشد!!
برداشتم اسم FLVPlay هارو تغییر نام دادم دیگه مشکلی پیش نیومد و همه فیلم ها اجرا شد ولی موقعه اجرا تو output خطای warning میده!!!

1w2w3w4w
03-09-2013, 17:19
اینکه توی لایبرری یک دونه plvplay هست اشکال نداره شما میتونید موقع کار با اون با دادن instance ameهای متفاوت ازش چند بار استفاده کنید مقل موی کلیپ میمونه که توی لایبرری یک دونس.
حالا به اون warning در output زیاد گیر ندید در نرم افزارهای مولتی مدییا که زیاد سنگین نیستن مشکلی پیش نمییاد.

ظاهرا مشکلتون حل شده دیگه!

samane1370
03-09-2013, 19:32
یه مشکل دیگه هسش اینکه این فیلم ها فقط در لایبرری فلشم هسش و در پوشه ی خاصی کنار فایلم توی کامپیوتر نیس، براهمین توی سیستم دیگه نشون نمیده.
باید حتما فیلم هارو بذارم تو پوشه کنار فایل اصلیم ولی من نمیخوام چون اینجوری فیلم هارو کپی میکنن
راه حل خاصی نداره که با همون روش من فیلم هارو تو هر سیستمی نشون بده؟

sara_program
03-09-2013, 20:14
منظورتون را درست متوجه نشدم. شم اهر جایی که فیلم ها را آپلود کنی قابل دانلوده. مگر اینکه از یه واسطه مثل css یاxml یا htmlاستفاده کنی. من نمی دونم با چه نرم افزاری داری کار می کنی. فقط اینو می دونم که برای اینکه فایل فلشت و فیلمهاش قابل دانلود نباشند باید از یه واسط استفاده کنی. یعنی کاربر نهاییفایل فلشت را مستقیما دریافت نکنه و آموزشت در قالب وب باشه

نمی دونم منظورمو رسوندم یا نه

samane1370
03-09-2013, 20:27
من دارم یه نرم افزار آموزشی درست میکنم که نمیخوام فیلم های آموزشیم توی پوشه کنار فایل اصلیم باشه
براهمین تموم فیلم هارو import کردم داخل نرم افزار فلش، اما اینجوری چون فیلم تو پوشه ی اصلی کنار فایل اجرایی من نیس، وقتی فایل اجراییم رو به بیه سیستم دیگه میبرم فیلم هارو نشون نمیده!!!
نمیدونم چه کار کنم؟خیلی واجبه
اگه بخوام از xml استفاده باز باید فیلم هارو کنار فایل اجرایی بذارم که نمیشه و اینجوری نمیخوام، چون خیلی راحت فیلم هارو برمیدارن و میفروشن و دیگه به نرم افزار آموزشی نگاه نمیکنن

1w2w3w4w
03-09-2013, 23:19
به شما یک راه پیشنهاد میکنمکه خیلی هم جالب نیست ولی خوب

شما میتونید فایل رو که ایمپورت میکنید اونو داخل تایم لاین بریزید و داخل یه موی کلیپ قرار بدید یعنی بعد از import فایل flv گزینه embed flv in swf and play in timline رو انتخاب کنید حالا میتونید اونو بصورت یک فایل swf خارجی قرار بدید یا میتونید اونو داخل یک موی کلیپ قرار بدید و براش دکمه های play , pause و... رو قرار بدید
ولی در کل کارهایی که روی cd هستن بهتره که داخل چند فایل باشن و خصوصن فایل اصلی که با اتوران میاد بالا کم حجم باشه چون موقع لود اون سی دی روم مجبوره تند تند بچرخه

samane1370
04-09-2013, 18:50
سلام
ممنون فقط این فایل که swf درست میشه براش چجوری دکمه های play ,... بذارم؟؟

sara_program
04-09-2013, 18:53
من دارم یه نرم افزار آموزشی درست میکنم که نمیخوام فیلم های آموزشیم توی پوشه کنار فایل اصلیم باشه
براهمین تموم فیلم هارو import کردم داخل نرم افزار فلش، اما اینجوری چون فیلم تو پوشه ی اصلی کنار فایل اجرایی من نیس، وقتی فایل اجراییم رو به بیه سیستم دیگه میبرم فیلم هارو نشون نمیده!!!
نمیدونم چه کار کنم؟خیلی واجبه
اگه بخوام از xml استفاده باز باید فیلم هارو کنار فایل اجرایی بذارم که نمیشه و اینجوری نمیخوام، چون خیلی راحت فیلم هارو برمیدارن و میفروشن و دیگه به نرم افزار آموزشی نگاه نمیکنن

نه دسترسی به فیلمها دیگه امکان پذیر نیست
شما ببین می تونی عکس های داخل این فلش را برداری؟
نمی تونی چون از واسطه استفاده کرده شما مستقیما دسترسی به فایلها نداری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

samane1370
04-09-2013, 19:08
از اون راه حل که گفته شد رفتم به صورت swf ایمپورت گرفتم ولی مشکل اینجاست که بهم موقعه خروجی exe خطا میده

متن خطا:
Error Creating Projector File. Be Sure That Flash is Instaled Correctly
and That the Destination File is not Locked or on a Loked drive.

samane1370
04-09-2013, 19:13
نه دسترسی به فیلمها دیگه امکان پذیر نیست
شما ببین می تونی عکس های داخل این فلش را برداری؟
نمی تونی چون از واسطه استفاده کرده شما مستقیما دسترسی به فایلها نداری

خب این فایل که نمونه گذاشتین رو صفحه وب منتشر شده ولی من نرم افزارمو باید در قالب exe و روی DVD رایت کنم بنابراین باید تموم فایلهایی که نیاز داره کنار فایل اصلی باشه
اما تحت وب همه رو رو سرور آپلود میکنه و کسی بهش دسترسی نداره

samane1370
04-09-2013, 19:21
الان مشکلم سره exe بود که درست شد
فقط چجوری دکمه های Play,Stop,Sound ,... رو بذارم روی این فیلمم؟؟

1w2w3w4w
04-09-2013, 23:17
خدمتتون عرض کردم
برای دسترسب کامل میتونید اونو توی یه موی کلیپ قرار بدید و راحت میتونید برای موی کلیپ دستورهی play,stop و... قرار بدید

حالا اگه میخوایید از اونا خروجی swf جدا بگیرید و توی فایل اصلیتون لود کنید خوب این فیلم توی تایم لاین و در فریم ها ریخته میشه شما که فیه که دکمه های با عملکرد playوstop و prwaveFrameو... بدید یعنی این دکمه ها رو تی خود فایل swf قرار بدید و موقع لود شدن فایل swf حاوی این دکمه ها رو لود کنید:n13:

واضحه دیگه... نه!

samane1370
04-09-2013, 23:28
خب من الان اون رو داخل موی کلیپ گذاشتم
باید دوتا دکمه بذارم رو هرکدوم که کلیک کرد stop , play بشه؟
مثلا بگم:
mov1_mc.stop();
mov1_mc.play();

samane1370
04-09-2013, 23:32
خب قسمت play,stop رو نوشتم درست شد

الان برای "کم و زیاد کرد صدای فیلم" و "عقب جلو بردن فیلم "چه کدی باید بنویسم؟

1w2w3w4w
05-09-2013, 10:28
راستش الان دارم میرم مسافرت تا 5 روز دیگه برمیگردم وقت نیت لب تابم رو روشن کنم چون یه فایل آماده داشتم که توش صدا رو با یه غلطک کنترل میکردم
فقط کنترل صدا با کلاس soundTransform اگه اشتباه نکنم کنترل میشد که مقدار 0 برای بی صدا و 1 برای نهایت صدا بود
اینا رو سرچ بزن ببین چی دستگیرت میشه

prevFrame(); هم برای بردن یک فریم به عقب استفاده میشه که باید برای دکمه عقب یه فانکشن بزاری که با اونت enterFrame فانکشن prevFrame(); رو اجرا کنه و وقتی دکمه back کنسل شد اونت رو برداری

ببخشید وقت ندارم توضیح بیشتری بدم ولی این دو تا رو که گفتم سرچ بزنید ایشالا مشکلتون حل میشه

خدانگهدار

sara_program
05-09-2013, 14:14
خب این فایل که نمونه گذاشتین رو صفحه وب منتشر شده ولی من نرم افزارمو باید در قالب exe و روی DVD رایت کنم بنابراین باید تموم فایلهایی که نیاز داره کنار فایل اصلی باشه
اما تحت وب همه رو رو سرور آپلود میکنه و کسی بهش دسترسی نداره

آهان من فکر کردم سایت آموزشی دارین