PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید تبلت windows 8

dooni
29-08-2013, 22:58
سلام دوستان.:n26:
من قصد خرید لپ تاپ داشتم. بررسی کردم دیدم با بودجه ای که دارم لپ تاپ خوبی گیرم نمیاد. الان میخوام یه تبلت win8 زیر 2 تومن بگیرم. برای کارهای دانشگاه مثل pdf و office و powerpoint و همچنین وبگردی و ... مصرف باتری شم خوب باشه.

خودم این مدل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو مدنظر دارم به جای نقطه چین دیجی کالا بنویسین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و نکته ای که خیلی خیلی برام مهمه اینه که ویندوزش دقیقا همون win8 خودمون که رو pc نصب میکنیم باشه و فایلای exe رو پشتیبانی کنه:D یعنی دقیقا همین نرم افزارا رو از pc کپی کنم تو تبلت بعد نصبشون کنم.اینو گفتم که دقیقا متوجه منظورم بشین:n02: و از نظر نصب نرم افزار بازی محدودیت پشتیبانی نکردن و .. نداشته بشه .چون اونجوری که من دیدم چند نوع ویندوز 8 وجود داره. win8 rt و win 8 pro و win 8
لطفا زودتر جواب بدین.
اگه مطمئن بشم که شرایطی که میخوامو داره همین فردا میرم واسه خریدش.

dooni
30-08-2013, 11:04
کسی جواب نمیده؟ یه زمانی بود من با کمک بچه های همین انجمن لپ تاپ و گوشی و دوربین و ...گرفتم. نمیدونم تازگیا چرا اینطوری شده:n03::n15:

NOR-1
30-08-2013, 12:26
حقیقتاً زیر 2 تومان تبلت ویندوزی نیست اگر هم باشه کیفیت انچنان خوبی نداره
پیشنهاد من به شما lenovo Yoga

dooni
30-08-2013, 13:14
پیشنهاد من به شما lenovo Yoga
تا حدود 4 تومن بودجه دارم.میخواستم لپ اپ واسه گیم بخرم که دیدم تا این قیمت مدل مناسبی برا گیم نیست. الان میخوام زیر 2 تومن تبلت بخرم بقیه شو نگه داشتم واسه کنسولای نسل بعد:n26:
همین که بفهمم شرایطی که تو پست اول گذاشتم رو داره میرم برا خریدش.

Masoodegh
30-08-2013, 13:40

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ینی این خوب نیست!؟(خودش لینک گذاشته بود ولی پی سی ورلد خرابش کرده بود!)
تو یه سایتی دیدم مزایا و معایبو گفته! قسمت معایبش خالی بود!!

NOR-1
30-08-2013, 16:57

ینی این خوب نیست!؟(خودش لینک گذاشته بود ولی پی سی ورلد خرابش کرده بود!)
تو یه سایتی دیدم مزایا و معایبو گفته! قسمت معایبش خالی بود!!

خوبه اما در کل این ها نسل اول تبلت های های ویندوزی هستن و زیاد فروش خوبی نداره اما با ورود پردازنده های هاسول این نوع تبلت-پی سی ها خیلی پیشرفت میکنن

Masoodegh
30-08-2013, 17:08
Asus VivoTab Smart 64GB

نقاط قوت :
سیستم عامل ویندوز8
داک کیبورد بسیار با کیفیت و کاربردی
باتری خوب
صفحه نمایش 10 اینچی با کیفیت مناسب
دوربین بسیار با کیفیت
سخت افزار نسبتا مناسب
حافظه و امکانات ارتباطی مناسب
نقاط ضعف :
عملکرد نه چندان راضی کننده در هنگام اجرای چند برنامه به طور همزمان

dooni
30-08-2013, 20:24
خوبه اما در کل این ها نسل اول تبلت های های ویندوزی هستن و زیاد فروش خوبی نداره اما با ورود پردازنده های هاسول این نوع تبلت-پی سی ها خیلی پیشرفت میکنن
من برای کارهای ساده میخوام این تبلتو بخرم. با توجه به بودجه ای که دارم به نظرم گزینه ی خوبی هست.
اگه این تبلت نقطه ضعف خاصی داره بگین.

Masoodegh
31-08-2013, 10:38
اینو هم تو یه سایت خارجی دیدم!

نکات مثبت:
بدنه باریک
قیمت مناسب
ویندوز 8 کامل

نکات منفی:
تراکم کم پیکسل
قدرت کم CPU
گاهی اوقات تاخیر(Lag) می کند
بلندگوی داخلی ضعیف

یه جای دیگه هم خوندم می گفت فضای استفاده نشدش فقط 25 گیگه!! راست و دروغشو نمی دونم!
(ترجمه کردم اگه مشکلی داشت دیگه خودتون ببخشین!!:n02:)

Masoodegh
31-08-2013, 11:10
یه سایت خارجی دیگه!

نکات مثبت:
به عنوان یک تبلت اتم ویندوز 8 ارزان است
اضافه کردن کیبورد/ تاچ پد ترکیبی عالی ست
ویندوز 8 کامل را تجربه می کنید
سبک و قابل حمل
عمر خوب باتری

نکات منفی:
نمی توان بدون دردسر کیبرد را متصل کرد
طول می کشد تا پوشش مغناطیسی تاشو به درستی تنظیم شود
پردازنده(CPU) اتم(Atom) و رم 2GB کارایی قدیمی دارند(حتما منظورش اینه که دیگه قدیمی شدن!!)
فقط 25GB حافظه ی داخلی آزاد دارد
طراحی پلاستیکی

تو نظراتشم خوندم اونی که به بد بودنش رای داده بود گفته بود از رابط های کاربری ویندوز 8 خوشم نیومده و اگه شما میخاین برنامه های ویندوزو اجرا کنین خیلی خوبه و جایگزین خوبی برای تبلت surface ماکروسافته!!!(احتمالا منظورش از نظر قیمتی بوده نه سخت افزاری!!)

dooni
31-08-2013, 11:31
یه سایت خارجی دیگه!

نکات مثبت:
به عنوان یک تبلت اتم ویندوز 8 ارزان است
اضافه کردن کیبورد/ تاچ پد ترکیبی عالی ست
ویندوز 8 کامل را تجربه می کنید
سبک و قابل حمل
عمر خوب باتری

نکات منفی:
نمی توان بدون دردسر کیبرد را متصل کرد
طول می کشد تا پوشش مغناطیسی تاشو به درستی تنظیم شود
پردازنده(CPU) اتم(Atom) و رم 2GB کارایی قدیمی دارند(حتما منظورش اینه که دیگه قدیمی شدن!!)
فقط 25GB حافظه ی داخلی آزاد دارد
طراحی پلاستیکی

تو نظراتشم خوندم اونی که به بد بودنش رای داده بود گفته بود از رابط های کاربری ویندوز 8 خوشم نیومده و اگه شما میخاین برنامه های ویندوزو اجرا کنین خیلی خوبه و جایگزین خوبی برای تبلت surface ماکروسافته!!!(احتمالا منظورش از نظر قیمتی بوده نه سخت افزاری!!)
نسخه 32 گیگش 25 گیگ فضای خالی داره؟

Masoodegh
31-08-2013, 11:46
نمی دونم نگفته بود ولی احتمالا همینه!
خودتم ببین

Masoodegh
31-08-2013, 20:04
مقایسه دوربین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Asus Vivotab smart

iphone 4s

Panasonic DMC-G10

این سایت خیلی خوب ویژگی هاشو نشون داده

Masoodegh
31-08-2013, 21:06
forum.tabletpcreview.com/asus/56188-asus-vivotab-smart-me400c-problems-thread.html

مردم تا همه شو بخونم!!!
اینو خودت بخون!
همه شو بخونا! اولیاش منو که بدجور نا امید کرد!

Ezio.
31-08-2013, 21:09
نسخه 32 گیگش 25 گیگ فضای خالی داره؟

این تبلت فقط یک مدل 64 گیگ دارد که حدود نصف ظرفیت آنرا ویندوز 8 و اپلیکیشنهای نصب شده و ریکاوری اشغال کردن و فقط حدود 30 گیگ ظرفیت خالی دارد.
من تا همین چند هفته پیش داشتمش به مدت 5 ماه و در حد معمولی ازش راضی بودم ولی فروختمش چون تا دو ماه آینده - اواخر اکتبر - تبلتهای ویندوزی جدید با پردازنده اتم bay trail به بازار میان که از همه لحاظ بهتر خواهند بود بخصوص مدلهایی که صفحه نمایش full hd دارند.

Masoodegh
31-08-2013, 21:36
من تا همین چند هفته پیش داشتمش به مدت 5 ماه و در حد معمولی ازش راضی بودم ولی فروختمش چون تا دو ماه آینده - اواخر اکتبر - تبلتهای ویندوزی جدید با پردازنده اتم bay trail به بازار میان که از همه لحاظ بهتر خواهند بود بخصوص مدلهایی که صفحه نمایش full hd دارند.

برنامه های نسبتا سنگین مث پاورپوینت راحت اجرا میشد؟
با قیمت خوب خریدن؟(هر چیم باشه اگه خرید و بعد فروشش ضرر چندانی نداشته باشه میارزه!)
یه مشکلی که تو فروم خارجی خوندم این بود که اگه sleep شه و کیبرد نداشته باشی باید خاموش روشنش کنی! مال شما هم همین مشکلو داشت؟
و سوال آخر آپدیت کردن درایوراش تو ایران سخت نیست؟
و سوال پس از آخر(:n02:) مقاومت بدنه ش در چه حده؟بخوره زمین(رو فرش مثلا) چیزیش نمیشه؟ یا کلا متلاشی میشه؟

اونا صد درصد قیمتشم بیشتر خواهد بود!

Ezio.
31-08-2013, 22:46
برنامه های نسبتا سنگین مث پاورپوینت راحت اجرا میشد؟
با قیمت خوب خریدن؟(هر چیم باشه اگه خرید و بعد فروشش ضرر چندانی نداشته باشه میارزه!)
یه مشکلی که تو فروم خارجی خوندم این بود که اگه sleep شه و کیبرد نداشته باشی باید خاموش روشنش کنی! مال شما هم همین مشکلو داشت؟
و سوال آخر آپدیت کردن درایوراش تو ایران سخت نیست؟
و سوال پس از آخر(:n02:) مقاومت بدنه ش در چه حده؟بخوره زمین(رو فرش مثلا) چیزیش نمیشه؟ یا کلا متلاشی میشه؟

اونا صد درصد قیمتشم بیشتر خواهد بود!

من از ایران نخریدم، برام از خارج آوردن (بدون کیبورد) حدود 1.600 شد با قیمت دلار آن زمان و من هم چند وقت پیش به آشنا فروختم 1.400

فتوشاپ cs و پاور پوینت و برنامه هایی در این حد را تقریبا روان اجرا میکرد البته به شرطی که همزمان چند تا برنامه اجرا نمیشد

من مشکل sleep را نداشتم ولی احتمالا برای بعضیها از دکمه پاور بوده

اصلا درایور آپدیت نکردم چون مشکلی نبود ولی ایسوس هم پکیج درایورها را در سایتش گذاشته هم نرم افزار live update

بدنه ویوو تب اسمارت از این پلاستیکیهای ضعیف نیست حتی از گلکسی تبها هم محکمتر به نظر میاد. چیزایی که بیشتر ممکن آسیب ببینند دکمه ها هستند و شیشه محافظ تاچ

قیمت سری جدید تبلتهای ویندوزی هم اینطور که در سایتها گفته شده برای مدلهای 10 اینچی حدود 500 دلار خواهد بود

dooni
01-09-2013, 09:24
من از ایران نخریدم، برام از خارج آوردن (بدون کیبورد) حدود 1.600 شد با قیمت دلار آن زمان و من هم چند وقت پیش به آشنا فروختم 1.400

فتوشاپ cs و پاور پوینت و برنامه هایی در این حد را تقریبا روان اجرا میکرد البته به شرطی که همزمان چند تا برنامه اجرا نمیشد

من مشکل sleep را نداشتم ولی احتمالا برای بعضیها از دکمه پاور بوده

اصلا درایور آپدیت نکردم چون مشکلی نبود ولی ایسوس هم پکیج درایورها را در سایتش گذاشته هم نرم افزار live update

بدنه ویوو تب اسمارت از این پلاستیکیهای ضعیف نیست حتی از گلکسی تبها هم محکمتر به نظر میاد. چیزایی که بیشتر ممکن آسیب ببینند دکمه ها هستند و شیشه محافظ تاچ

قیمت سری جدید تبلتهای ویندوزی هم اینطور که در سایتها گفته شده برای مدلهای 10 اینچی حدود 500 دلار خواهد بود
این که اگه چند تا برنامه با هم کار کنه خیلی میزنه تو ذوق.
این مشکلش در چه حده؟ مثلا اگه برنامه kmplayer با firefox همزمان کار کنن لگ میزنه؟!
کسی میدونه قیمت جهانی این تبلت چنده؟
این مدلای جدیدی که میگی از کجا میشه دید؟

Masoodegh
01-09-2013, 09:35
این مشکلش در چه حده؟ مثلا اگه برنامه kmplayer با firefox همزمان کار کنن لگ میزنه؟!

تو سایت آمازون قیمت اصلیش 499 دلار و الان با تخفیف زده 449 دلار!
فقط لوازم جانبیش(مث کاور) گرونه تقریبا!(تا برسه اینجا گرون میشه!)

Ezio.
01-09-2013, 12:10
این مدلای جدیدی که میگی از کجا میشه دید؟
منظور من اجرای همزمان برنامه های نسبتا سنگینی مثل فتوشاپ و پاور پوینت با اپ های دیگر بود. و گرنه من خیلی زیاد اسکایپ و اینترنت اکسپلورر را با هم اجرا میکردم و همزمان با jetaudio آهنگ گوش میکردم و اصلا لگ نداشت.
قیمت جهانیش در خرده فروشیها حدود 450 دلاره و در بازار ایران قیمت حداقلی بازار حدود 1.600 هست.
مدلهای جدید قراره در 3 ماهه چهارم 2013 به بازار بیان ( به احتمال 99% با ویندوز 8.1 ) و مطمئن باشید در همین سپتامبر و اکتبر معرفی میشوند. احتمالش هست همین هفته در نمایشگاه IFA مدلهایی معرفی بشوند.

dooni
01-09-2013, 12:19
مرسی از راهنماییاتون.
امروز سفارش دادم برام بیارن حدود 1650.