PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درست کار نکردن و هنگ کردن دی وی دی رام بعد از نصب ویندوز سون

nina202020
27-08-2013, 20:53
با سلام به اساتید و همه دوستانی که اینجا به بقیه کمک میکنند::n16:
درست کار نکردن و هنگ کردن دی وی دی رام بعد از نصب ویندوز سون

من ویندوز سون (ultimate) رو روی سه تا سیستم نصب کردم(برای اولین بار البته) بعد از نصب هیچ کدوم مشکلی ندارن جز یه مشکل مشترک که اونم اینکه دی وی دی رامشون سی دی یا دی وی دی رو که میخواد باز کنه هنگ میکنه .البته بعضی سی دی ها/دی وی دی ها(lمثلا بازی) رو باز میکنه حتی با اتورانشون نصب هم میشن ولی مثلا سی دی های خوده مادربورد سیستمشون رو وقتی مییذارم تو دی وی دی رام جون میکنه یه صدایی هم در میاره که مشخصه نمیتونه بخونه اتو ران هنگ میکنه شدید مجبور میشم از دی وی دی رام درش بیارم
یا وقتی دی وی دی بازی رو میذارم (حتی دی وی نو و اورجینال ) بازی نصب نمیشه بعد هنگ میکنه باید در بیارمش .ولی همون سی دی تو سیستم خودم که اکس پی sp3 هستش راحت اتو رانش کار میکنه و نصب میشه و مشکلی نداره.:waiting:
در ضمن من قبلا xp sp3 رو رو این سیستم ها نصب کردم اصلا همچین مشکلی نداشتن همه چی خوب بوده. :n24:
ویه سوال بعد از نصب ویندوز 7 توی device manegment هاشون هیچ علامت زرد رنگی نیست .و من هیچ سیدی از سی دی های قطعاتشون رو نصب نکردم یعنی اگه بخوام هم نمیشه هنگ میکنن.بعد نصب ویندوز سون لازمه نصبشون ؟؟؟؟؟؟
کمکم کنید دیونم کردن:n28:

ahmadreza.gh
27-08-2013, 21:57
سلام، دوست عزیز اول به سایت سازنده مادربوردها مراجعه کن ببین مدل مادربوردی که داری اصلا با ویندوز 7 سازگار هست یا نه، اگر سازگار باشه درایورهای مربوط به ویندوز 7 رو باید داشته باشه که میتونی دانلود کنی و روی یک cd رایت کنی و بعد از این هر وقت ویندوز نصب کردی ازش استفاده کنی.

nina202020
27-08-2013, 23:44
سلام، دوست عزیز اول به سایت سازنده مادربوردها مراجعه کن ببین مدل مادربوردی که داری اصلا با ویندوز 7 سازگار هست یا نه، اگر سازگار باشه درایورهای مربوط به ویندوز 7 رو باید داشته باشه که میتونی دانلود کنی و روی یک cd رایت کنی و بعد از این هر وقت ویندوز نصب کردی ازش استفاده کنی.

همه این سه تا سیستم این مشکل و دارن سیستم هایه جدیدی هم هستن چرا باید مشکل داشته باشن با ویندوز 7!
هیچ قطعه دیگه ای مشکل نداره همه چی خوبه تو هر سه سیستم فقط دی وی دی رم هنگ میکنه موقع استفاده ازش اونم نه همیشه !:n29:
کساه دیگه که نصب کردن مشکلی ندارن!نیازی به این کار ندارن!!!

ahmadreza.gh
28-08-2013, 11:11
اگر دی وی دی رام از نوع sata هست کیس رو باز کن و کابل sata رو به پورت شماره 2 وصل کن، معمولا هارد به شماره 1 وصله. امیدوارم مشکلت حل بشه

nina202020
28-08-2013, 12:26
اگر دی وی دی رام از نوع sata هست کیس رو باز کن و کابل sata رو به پورت شماره 2 وصل کن، معمولا هارد به شماره 1 وصله. امیدوارم مشکلت حل بشه
ممنون دوست عزیز فکر نمی کنم سخت افزاری باشه قطعا مشکل نرم افزاریه چون چطور همزمان تو سه سیستم این مشکل هست؟؟!:n27:
این frimware دی وی دی چیه! من از یکی شنیدم باید اپدیت بشه تا مشکل حل شه من در عجبم دیگران نصب میکنن مشکلی پیش نمیاد برای دی وی دی رامشون بعد من تو سه تا سیستم نصب میکنم هر سه این مشکلو دارن!!!!!!!!!!
:n24:

ویه سوال بعد از نصب ویندوز 7 توی device manegment هاشون هیچ علامت زرد رنگی نیست .و من هیچ سیدی از سی دی های قطعاتشون رو نصب نکردم یعنی اگه بخوام هم نمیشه هنگ میکنن.بعد نصب ویندوز سون لازمه نصبشون وقتی ویندوز همشونو شناخته؟؟؟؟؟؟
دی وی دی رام هم تو لیست دیویس منجر هست و علمته زرده نیست پس ویندوز شناختتش چرا درست کار نمیکنه؟؟ وقتی دی وی دی رام تو device manegment ویندوزه سون شناخته میشه پس باید درست کار کنه دیگه !!یا نیاز به اپدیت های دی وی دی رام برای ویندوزه 7 داره؟
کمکم کنید دیونم کردن

ahmadreza.gh
28-08-2013, 18:11
یک راه برای آپدیت firmware:
1. نرم افزار Imgburn رو دانلود کن.
2. بعد از نصب و اجرای برنامه از تب Mode تیک گزینه discovery رو بزن.
3. پایین تو قسمت destination مطمئن شو که dvd rom انتخاب شده.
4. بعد از سربرگ Tools گزینه Drive و در انتهای منو Check for firmware update رو بزن تا آپدیت بشه.

راه دیگه اینه که به سایت شرکت سازنده بری و فایلش رو دانلود کنی.