PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش سرعت سیستم

mr.oneace
27-08-2013, 20:24
توجه: تمامی عوامل زیر در افزایش سرعت سیستم نقش به سزایی دارد صحنه نگاری در هر مورد سرعت سیستم شما را به حداکثر نمی رساند.

آماده یک،دو،سه

1- سیستم خود را بهینه کنید

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که حوصله انجام تنظیمات را مو به مو ندارید بهتر است از نرم افزار های بهینه سازی سیستم استفاده کنید که خدایی نکرده کار سیستمتان به تعمیرگاه باز نشود تعدادی از این نرم افزار ها که به عقیده خودم ارزش نصب کردن دارن را در زیر آورده ام.

توجه: استفاده نادرست از هرگونه از این نرم افزارها(که در زیر آمده)به عهده بنده نبوده و هیچ مسولیتی در این باره نمی پذیرم.TuneUp Utilities 2013
CCleaner 4.03

ToolWiz Care 2.1

2- افزایش حافظه مجازی

حافظه مجازی به حافظه گفته می شود که توسط سیستم بر روی هارد تعریف می شود و مقداری از حافظه هارد را به عنوان رم استفاده می کند.

توجه : به دلیل آنکه سرعت هاردیسک ها بسیار کمتر از رم است نمی توان دقیقا به عنوان حافظه رم از هاردیسک استفاده کرد.

اخطار : استفاد بسیار زیاد از حافظه مجازی باعث کاهش سرعت سیستم می شود مقدار حافظه مجازی نسبت به رم حداکثر می تواند یک به دو باشد

آموزش

1-به کنترل پنل رفته و بر روی (System and Maintenance) کلیک کنید،سپس بر روی (system) کلیک کنید.
2-ادامه آموزش را به شکل زیر دنبال کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- می توانید مقدار حداقل حافظه مجازی (Initial size) و حداکثر حافظه مجازی (Maximum size) که بر حسب مگابایت بوده را تعیین کنید

اخطار : برای افزایش بیش تر سرعت سیستم مقدار حداقل و حداکثر را یک عدد انتخاب کنید بدین صورت سیستم برای رسیدن به حداقل به حداکثر هم می رسد.

توجه : برای استفاده بهینه از درایو های سیستم بهتر است مقدار حافظه مجازی مجازیتان را بین تمامی درایو ها تقسیم کنید مثلا من 5 درایو پارتشین بندی شده دارم و فقط می توانم از 2 گیگابایت حافظه مجازی استفاده کنم پس به هر درایو
400 مگابایت حافظه می رسد

3-دسکتاب
با حذف برنامه های اضافی مخصوصا پوشه های سنگین می تونید کمک به سزایی به سیستم خود کنید.

4-درایو ویندوز

سعی کنید همیشه درایو سیستم خود را خالی نگه دارید

5-پوسته

از تم و بکگراند های سنگین استفاده نکنید

6-رجیستری

می توان گفت رجیستری مغز سیستم شماست زیرا تمام دستورات سیستمی در دست رجیستری است
پس با اعمال تنظیمات بهینه سرعت خود را به حداکثر برسانید ما یک فایل برای افزایش سرعت درست کرده ایم
که لینکش هم در زیر آورده ایم:
دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای اینکه مطمئن بشید که تاثیر داره یا نه پس از اعمال سیستم خود را ریستارت کنید تا متوجه بشید:
1-افزایش عملکرد سی پی یو
2-افزایش سرعت سیستم با کمترین تغییر در شکل سیستم

3-افزایش سرعت ریستارت سیستم
4-افزایش سرعت شات دان سیستم