PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در بوت ویندوز

mmahdi302
27-08-2013, 12:54
سلام دوستان
من اشتباهی چندتا از فایل های سیستمی مثل AUTOEXEC و boot و CONFIG و MSDOS و IO و ntldr و NTDETECT و pagefile و hiberfil رو پاک کردم بعد که ویندوز ریستارت شد تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم سعی کردم فایل ها رو از روی کامپیوتر دیگه بزارم سر جاش ولی بازم ارور میداد تا اینکه یه ویندوز دیگه روی همون درایو و همراه با ویندوز قبلی نصب کردم ولی ویندوز قبلی هیچ جوری بوت نمیشه چجوری میتونم ویندوز قبلی زنده کنم؟ ویندوز قبلی پاک نشده ها
چجوری میتونم اون صفحه سیاه که واسه انتخاب بوت ویندوزهام میاد و بیارم؟

mmahdi302
27-08-2013, 14:10
دوستان مشکلم حل شد متشکرم

mr.oneace
27-08-2013, 20:19
سلام
بر روی ما کامپیوتر راست کلیک کنید سپس پروپرتیس بعد از گزینه های بالا advanced رو انتخاب و سپس بر settings سومی کلیک کنید
پنجره جدید که باز شد بر edit کلیک کنید.

timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

[B]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

اگه ویندوزتون مثل من تو درایو سی نصب شده باید الان شبیه همین باشه سپس قسمتی که پر رنگ شده رو مثل من تکرا کنید.
در قسمتی که زیرش مشخص کردم آدرس ویندوز قبلی رو وارد کنید
بعد تمام پنجره هارو OK کنید.

mr.ace ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ataent
02-09-2013, 00:35
سلام دوستان من ی برنامه نصب کردم cclaener برای حذف فایل های اضافی بعد اینکه پاک کردم خواستم راستارت کنم راستارت کردم دیدم این ارور رو میدهmissing operating system بعدش ب نوشته های تو سایتا مراجعه کردم همه فایل بوت ها رو دوباره گذاشتم سر جاس درس نشد **repair** هم کردم باز نشد اگه میشه راهنماییم کنید الانم با **هایرنس** بوت میکنم میام . ویندوزمم ایکس پی س.پ2 :n03::n27:

ataent
02-09-2013, 00:39
[boot loader]
timeout=30
default=signature(1c0eed1c)disk(0)rdisk(0)partitio n(1)\WINDOWS
[operating systems]
signature(1c0eed1c)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WIN DOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect boot.ini

این هم مال منه آیا مشکل اینجاس؟

mmahdi302
02-09-2013, 13:46
فکر کنم مشکل همین باشه چون ماله من اینه
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

دوتا پیشنهاد دارم برات
اول کامپیوتر ریستارت کن سریع دکمه f8 تند تند بزن یه صفحه میاد گزینه last good know...... رو بزن اگه ویندوز بالا اومد که هیچ اگر نه دوباره همین کارو بکن ولی اینبار گزینه safe mode بزن خبرشو بده تا کمکت کنم

ataent
02-09-2013, 17:30
داش اف8 از موقع ریستارت زدم ولی چیزی نیومد بعد جز اونجایی ک با سی دی بوت میشم

mmahdi302
02-09-2013, 22:51
سی دی ویندوز نباید تو کامپیوتر باشه ها..........

ataent
02-09-2013, 23:45
ن داش سی دی هم نبود

mmahdi302
03-09-2013, 12:10
دوست من توی یه درایو دیگت ویندوز بریز فقط در حد اینکه مویندوز بالا بیاد
-------------------------------
ویندوز جدیدت بالا اومد این مسیر برو
mycomputer>propertis> advance tab> قسمت startup and recovery دکمه setting بزن بعد فایل بوت نشون میده از اینجا دکمه edit بزن از اونجا متن فایل بوتی که ویندوز از اون بالا میاد edit کن (میتونی از متن فایل بوت من استفاده کنی) بعد ویندوز قبلیت بالا میاد از اونجا فایل های ویندوز جدیدی که نصب کردی پاک کنی

ataent
04-09-2013, 09:16
داش ممنون مشکل از همین بود الان یکی دگ رو کپی پست کردم حل شد ممنونم از کمکت

mmahdi302
04-09-2013, 12:09
داش ممنون مشکل از همین بود الان یکی دگ رو کپی پست کردم حل شد ممنونم از کمکت

خدا رو شکر
ختم تاپیک...............