PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 920605 - چه گوشی ای برای من مناسب است؟

hamidi2
27-08-2013, 10:49
یه گوشی میخوام با این مشخصات:
- touch نباشه (با صفحه کلید کار کنم)
- کلیداش خوش دست باشه. الان glx گرفته ام. ولی میام یه کلید رو بزنم یکی دیگه میخوره یا دو تا کلید با هم میخوره. مجبور میشم پاک کنم دوباره بزنم.
- اگر SMSی چند بخشی اومد، همه رو دنبال هم به صورت یک sms نشون بده. الان glxه اینطوری نیست.
- بشه SMSها رو نه در سیم کارت و نه در خود گوشی، بلکه در sd ذخیره کرد. به این صورت محدودیتی به لحاظ تعداد sms ارسالی یا دریافتی و حجم اونها وجود نداشته باشه.
- بشه smsها رو با استفاده از نرم افزار به کامپیوتر منتقل کرد و از اونها به صورت یک فایل excel یا فرمت معروف دیگه​ای یا حتی به صورت text file، ‏backup گرفت. طوری که بشه اونها رو بعداً merge و تجمیع کرد. نه اینکه این backup به صورت یک فایل binary باشه.
- تعداد contact list و همچنین طول اسم هر کدوم نامحدود باشه. اونها رو هم ترجیحاً در sd یا لااقل در حافظۀ خود گوشی ذخیره کنه. همچنین قابلیت انتقال و backup گیری به همون روش از اونها هم وجود داشته باشه.
- بشه با استفاده از browser یا نرم افزار از طریق PC با واسط انتقال WiFi یا بلوتوث یا سیم USB به گوشی وصل شد و کنترل کاملش رو به دست گرفت. لااقل بشه از طریق PC، ‏SMS فرستاد.
- ترجیحاً چراغ قوه داشته باشه.
- بشه از طریق هندزفری بلوتوث موسیقی گوش کرد و در صورت تماس موقتاً موسیقی قطع بشه، تماس برقرار بشه و بعد از اتمام تماس ادامۀ موسیقی پخش بشه.
- دوربین با کیفیتی داشته باشه. ترجیحاً دوتا دوربین داشته باشه، ولی یکی باشه هم قابل قبوله. اما هم عکس هم فیلم برداریش با کیفیت باشه. fps هم بالا باشه.
- عمر باتریش خیلی بالا باشه.
- دفترچه یادداشت داشته باشه.
- تاریخ شمسی رو به خوبی پشتیبانی کنه.
- بتونه به طور اتوماتیک تاریخ و زمان فعلی رو از اپراتور بگیره و update کنه. نه اینکه مجبور باشم دستی تنظیم کنم.
- فارسی رو به خوبی پشتیبانی کنه. مثلاً به جای ی فارسی ی عربی که دو نقطه زیرش داره یا ی الف مقصوره عربی که به بعدش نمیچسبه رو وارد نکنه.
- شماطه داشته باشه (alarm)، که معمولاً همه شون دارند.
- در مورد gprs و wifi نظری نمیدم. اون یه option هست که خوب، اگه داشته باشه خوبه. اما اگرم نداشته باشه باز قابل قبوله.
- تا حد امکان کوچک، سبک و ارزان باشه.
- صفحۀ واضح و خوانایی داشته باشه، طوری که در روشنایی روز هم به مشکل برنخورم. یه گوشی قدیمی داشتم صفحه ش passive بود. هرچی هم آفتاب مستقیم روی صفحه ش میتابید باز از وضوحش کم نمیشد. حالا تا بشه اینطور باشه حتی اگر passive هم نبود.
- صدای واضحی داشته باشه. هم زنگش، هم صدای طرف در شلوغی بیرون و هم صدای من برای طرف. البته نظر من استفاده از هندزفری بلوتوث هست. اما وقتی از هندزفری استفاده نمیکنم هم اینطور باشه.
شرمنده که طولانی شد. لطفاً شما که بیشتر از من با گوشیهای موجود در بازار آشنا هستید من رو به گوشی ایدآلم راهنمایی کنید. حدود قیمتی که دنبالش هستم رو هم نگفتم تا محدودیتی نذاشته باشم. این قابلیتها رو داشته باشه خودش به اندازۀ کافی محدودش میکنه. اما خوب تا حد امکان ارزان بودن هم مشخص کنندۀ نوع گوشی خواهد بود.
منتظر نظرات شما هستم.
با تشکر

Iloveu-ALL
27-08-2013, 14:41
در حال حاضر بهترین انتخاب برای شما گوشی Nokia Asha 210 هستش. البته چراغ قوه نداره، کیفیت دوربینش پایینه (2مگاپیکسل و فاقد فلشه) - قیمتش هم 250 تومنه.
راه دیگه هم اینه که یه گوشی قدیمی دست دوم پیدا کنید که تاچ نباشه و امکانات خوبی مثل دوربین خوب با فلش رو داشته باشه (از فلش میتونید بعنوان چراغ قوه هم استفاده کنید) نو هم بعید میدونم گیر بیاد.
اگه یه گوشی با صفحه نمایش لمسی و کیبورد باشه، مشکلی که نداره؟

hamidi2
27-08-2013, 15:28
ممنون از پاسختون
2 مگا پیکسل دقیقا میشه چند در چند؟ دوربین گوشی ای که در حال حاضر دارم VGA هست. یعنی 640x480. اما همون هم باز با کیفیت خیلی پایینی تصویر برداری میکنه. یعنی تصویر تار هست و fps پایینی داره، شاید مثلاً پنج شش فریم در ثانیه. در حالیکه در یک فیلم برداری خوب اقلا باید 12 تا 24 فریم در ثانیه تصویر برداری بشه و واضح هم باشه. یعنی قدرت تفکیک نقاط از هم همونی که ادعا میشه باشه. این یعنی اینکه تصویر اصلاً تار نباشه. فرمت تصویرش هم 3gp هست که اصلاً به درد بخور نیست.
اگه گوشی ای که معرفی کردید نه فلش داره نه چراغ قوه تنها میمونه استفاده از صفحه نمایش برای روشن کردن مسیر در شبهای تاریک که این هم کافی نیست.
دنبال دست دوم نیستم. یه بار خریدم برای هفت پشتم بسه. معلوم نیست نفر قبلی چه بلاهایی سرش آورده.
اشکالی نداره که قابلیت touch رو هم علاوه بر keyboardش داشته باشه. اما مهم اینه که بشه فقط با keyboard هم همه کار انجام داد.

Iloveu-ALL
27-08-2013, 15:40
مشخصات دوربین

-دوربین اصلی: 2MP
1600x1200 pixels

-فیلمبرداری: QCIF@10fps

-دوربین ثانوی: ندارد.

دوربین 2 بد نیست. این گوشی برای شمایی که دوربین براتون مهمه انتخاب خوبی نمی تونه باشه. چقدر میخوایید هزینه کنید؟

hamidi2
28-08-2013, 08:38
در مورد هزینه همونطور که گفتم خوبه محدودیتی نذاریم. اگر بتونم لیستی از دوربینهایی که میتونند شرائط مذکور رو برآورده کنند به دست بیارم طبیعتاً ارزانترین اونها رو انتخاب خواهم کرد.
ممنون از اطلاعاتی که دادید. آیا میشه نمونه​ای از آنچه توسط این گوشی تصویر برداری شده به دست آورد؟ resolution ِ‏1600x1200 برای من واقعاً کافیه. الان resolution صفحۀ مانیتوری که دارم باهاش کار میکنم از این کمتره (1360x768). مهم تفکیک نقاط از همه که در QCIF به نظر نمیاد بالا باشه. صرفنظر از resolution، ‏ 10fps و QCIF به نظر قانع کننده نمیاد. بنابراین دیدن یکی دو نمونه میتونه کمک کنه. دوربین ثانوی رو نفهمیدم بالاخره ندارد یا بد نیست؟!

Iloveu-ALL
28-08-2013, 12:17
در مورد هزینه همونطور که گفتم خوبه محدودیتی نذاریم. اگر بتونم لیستی از دوربینهایی که میتونند شرائط مذکور رو برآورده کنند به دست بیارم طبیعتاً ارزانترین اونها رو انتخاب خواهم کرد.
ممنون از اطلاعاتی که دادید. آیا میشه نمونه​ای از آنچه توسط این گوشی تصویر برداری شده به دست آورد؟ resolution ِ‏1600x1200 برای من واقعاً کافیه. الان resolution صفحۀ مانیتوری که دارم باهاش کار میکنم از این کمتره (1360x768). مهم تفکیک نقاط از همه که در QCIF به نظر نمیاد بالا باشه. صرفنظر از resolution، ‏ 10fps و QCIF به نظر قانع کننده نمیاد. بنابراین دیدن یکی دو نمونه میتونه کمک کنه. دوربین ثانوی رو نفهمیدم بالاخره ندارد یا بد نیست؟!

نه دوربین جلو نداره. منظورم 2 مگاپیکسل دوربین اصلی بود.
باید بگردم پیدا کنم. (گوشی که هم لمسی باشه و هم کیبورد داشته باشه، کم گیر میاد و دردسر های خودش رو داره ، انتظار هم نداشته باشید که بتونید همه ی کار ها رو فقط با صفحه کلید انجام بدید!)

hamidi2
28-08-2013, 14:22
ایدآل این هست که لمسی نباشه اصلاً. من به جهت کم کردن محدودیت گفتم اگر لمسی باشه هم قابل قبوله. دوربین همون یه دونه باشه کافیه. چت که نمیخوام بکنم.
ممنون

Iloveu-ALL
28-08-2013, 23:12
گوشی جدید نوکیا معرفی شد:
Nokia 515 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته قیمتش گرونه (150 دلار) دوربین جلو و wi-fi هم نداره (ولی شما اینا رو نمی خوایید)
این هم مشخصاتش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

NOR-1
29-08-2013, 14:49
گوشی جدید نوکیا معرفی شد:
Nokia 515 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته قیمتش گرونه (150 دلار) دوربین جلو و wi-fi هم نداره (ولی شما اینا رو نمی خوایید)
این هم مشخصاتش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بدنش الومینیومه؟

hamidi2
30-08-2013, 05:29
آیا این تلفن تمام قابلیتهای لیست شده در بخش اول این تاپیک را دارا است؟ مثلاً آیا میشه SMSها رو بگیم فقط روی سیم کارت ذخیره کنه و غیره؟
ضمن اینکه 150 دلار همونطور که گفتید قیمت بالایی است. یه چیزی میشه حدود 500 تومن. آیا ارزونتر از این هم میشه پیدا کرد؟
38 روز عمر باتری واقعاً حیرت آوره.
با تشکر

Iloveu-ALL
31-08-2013, 14:01
آیا این تلفن تمام قابلیتهای لیست شده در بخش اول این تاپیک را دارا است؟ مثلاً آیا میشه SMSها رو بگیم فقط روی سیم کارت ذخیره کنه و غیره؟
ضمن اینکه 150 دلار همونطور که گفتید قیمت بالایی است. یه چیزی میشه حدود 500 تومن. آیا ارزونتر از این هم میشه پیدا کرد؟
38 روز عمر باتری واقعاً حیرت آوره.
با تشکر

اگه براتون گرون هست Nokia 301 بگیرید با دوربین 3.2 مگاپیکسل (اندازه 1536 × 2048) و فیلمبرداری QVGA@30fps
هم مدل یک سیمکارتش هست هم مدل دو سیمکارته!
Nokia 302 هم هست که کیبورد Qwerty هم داره. (البته فیلمرداریش VGA@15fps ـه)
301 قیمتش دور و بر 300 تومنه! و 302 قیمتش حدود 350 - 360 تومن
Nokia C2-01 هست اون هم با دوربین 3.2 قیمت 230 تومن منتهی فیلم برداریش QVGA@15fps ـه!
تو این 3تا Nokia 301 از همه دوربینش بهتره

hamidi2
31-08-2013, 14:22
thx. does 301 meet my conditions?‎

Iloveu-ALL
31-08-2013, 14:46
thx. does 301 meet my conditions?‎

اس ام اس رو بصورت chat وار نشون نمیده. (مثلا بین شما و رفیقتون اس ام اس ها بصورت چت وار نشون داده نمیشه)

hamidi2
31-08-2013, 15:42
این البته یک قابلیت خیلی خوب گوشیهای اندرویدی است. آیا گوشی غیر اندرویدی​ای وجود داره که این قابلیت رو داشته باشه؟
البته اندروید بودن OS بدیش نیست. مسأله اینه که معمولاً گوشیهای اندرویدی touch هستند.
من دربارۀ 301 در سایت نوکیا یک بررسی​ای انجام دادم. ظاهراً WhatsApp روش اجرا میشه. iconش روی صفحه​ش توی اون imageی که از این گوشی ارائه شده دیده میشه. آیا سیستم عامل این گوشی اندرویده؟
در هر صورت من با اندروید بودن سیستم عامل مشکلی ندارم. فقط میخوام قابلیتهایی که دنبالش هستم رو در این گوشی ببینم. فکر میکنم به صورت chat نشون داده شدن smsها هم جزو مواردی است که نمیتونم ازش بگذرم. لااقل ترجیح میدم اینطور باشه. با این حساب بازه باز محدودتر شد.

Iloveu-ALL
31-08-2013, 21:48
این البته یک قابلیت خیلی خوب گوشیهای اندرویدی است. آیا گوشی غیر اندرویدی​ای وجود داره که این قابلیت رو داشته باشه؟
البته اندروید بودن OS بدیش نیست. مسأله اینه که معمولاً گوشیهای اندرویدی touch هستند.
من دربارۀ 301 در سایت نوکیا یک بررسی​ای انجام دادم. ظاهراً WhatsApp روش اجرا میشه. iconش روی صفحه​ش توی اون imageی که از این گوشی ارائه شده دیده میشه. آیا سیستم عامل این گوشی اندرویده؟
در هر صورت من با اندروید بودن سیستم عامل مشکلی ندارم. فقط میخوام قابلیتهایی که دنبالش هستم رو در این گوشی ببینم. فکر میکنم به صورت chat نشون داده شدن smsها هم جزو مواردی است که نمیتونم ازش بگذرم. لااقل ترجیح میدم اینطور باشه. با این حساب بازه باز محدودتر شد.

خیر، هیچ از گوشی های نوکیا اندروید نیستن. این 3تا مدل سیستم عاملشون Symbian هست و Whatsapp از بیشتر گوشی های سیمبینی پشتیبانی می کنه.
301 قابلیت نشون دادن اس ام اس به صورت چت یا همون threaded view رو نداره ولی Asha 210 و 515 این قابلیت رو دارن.

italia88
31-08-2013, 22:12
اگه صفحه کلید دار با کلاس میخای میتونی به اچ تی سی چاچا هم فک کنی دوربین 5 با کیفیت پخش عالی و باکلاس

hamidi2
01-09-2013, 07:22
ممنون از همفکریتون. پس تا اینجا شد Nokia Asha 210، ‏Nokia 515 و htc ChaCha.
میرم اینها رو با هم مقایسه کنم. در مورد صفحه کلید QWERTY تا حالا تجربه​ای نداشته​ام. کار کردن باهاش راحته؟ در واقع ایدۀ اصلی من برای داشتن صفحه کلید این بود که بشه بدون نگاه کردن به گوشی و تنها با یک دست و فقط از طریق لمس صفحه کلید SMS نوشت. و الا چند بار زدن یک کلید برای وارد کردن یک حرف مسلما سخت​تر از یک بار فشردن اونه. اما از اونجایی که این کلیدها به لحاظ ابعاد کوچکتر از کلیدهای عددیه نمیدونم میشه به اون راحتی باهاش کار کرد یا نه.

Iloveu-ALL
01-09-2013, 13:18
ممنون از همفکریتون. پس تا اینجا شد Nokia Asha 210، ‏Nokia 515 و htc ChaCha.
میرم اینها رو با هم مقایسه کنم. در مورد صفحه کلید QWERTY تا حالا تجربه​ای نداشته​ام. کار کردن باهاش راحته؟ در واقع ایدۀ اصلی من برای داشتن صفحه کلید این بود که بشه بدون نگاه کردن به گوشی و تنها با یک دست و فقط از طریق لمس صفحه کلید SMS نوشت. و الا چند بار زدن یک کلید برای وارد کردن یک حرف مسلما سخت​تر از یک بار فشردن اونه. اما از اونجایی که این کلیدها به لحاظ ابعاد کوچکتر از کلیدهای عددیه نمیدونم میشه به اون راحتی باهاش کار کرد یا نه.

من یه جا شنیدم ChaCha از تمام حرف های فارسی پشتیبانی نمی کنه / نمی دونم راست یا دروغ ... اگه راست باشه باید با نرم افزار های مختلف درستش کنید و اینا

hamidi2
01-09-2013, 18:01
از قیافه شم برمیاد بزرگ باشه. من دنبال یه گوشی کوچک و جمع و جورم

Iloveu-ALL
01-09-2013, 19:11
از قیافه شم برمیاد بزرگ باشه. من دنبال یه گوشی کوچک و جمع و جورم

نوکیا 515 اندازه ی مناسبی داره. منظورتون کدوم گوشیه؟

hamidi2
02-09-2013, 05:34
htc ChaCha

farshid_bm
07-09-2013, 17:12
با سلام خدمت دوستان
من یک گوشیه دو سیم کارته میخوام که
صفحه نمایشش بین 4 تا 4.5 اینچ باشه
کیفیتش بالا باشه دوریبنش ار 5 بیشتر
شارژ دهی خوبی داشته باشه
اندروید باشه
دو هسته ای یا بالاتر باشه
قیمتشم تا حدود 1200 باشه
البته خودم یه خورده گشتم و galaxy s4 mini dual و htc disire 600 مد نظرم هستند البته نمیدونم بین این دوتا کدومو انتخاب کنم اگه زحمتی نباشه یه راهنمایی بکنید
و اگه گوشیه بهتری مد نظرتونه لطفا راهمایی کنید
خیلی ممنون

Iloveu-ALL
07-09-2013, 22:30
با سلام خدمت دوستان
من یک گوشیه دو سیم کارته میخوام که
صفحه نمایشش بین 4 تا 4.5 اینچ باشه
کیفیتش بالا باشه دوریبنش ار 5 بیشتر
شارژ دهی خوبی داشته باشه
اندروید باشه
دو هسته ای یا بالاتر باشه
قیمتشم تا حدود 1200 باشه
البته خودم یه خورده گشتم و galaxy s4 mini dual و htc disire 600 مد نظرم هستند البته نمیدونم بین این دوتا کدومو انتخاب کنم اگه زحمتی نباشه یه راهنمایی بکنید
و اگه گوشیه بهتری مد نظرتونه لطفا راهمایی کنید
خیلی ممنون

بین s4 mini و desire 600 ، گوشی سامسونگ بهتره ... اونم بخاطر اینه که چیپستش از نوع snapdragon 400 هست و یه نسل از چیپست s200 گوشی اچ تی سی جلوتره. پردازنده گرافیکی desire 600 هم خوب نیست.
با این خواسته هایی که شما دارید Galaxy S4 mini و HTC One mini بهترین گزینه ها هستند.

hamidi2
17-09-2013, 07:58
خوب، پس از بررسیهای بیشتر، از مجموع شرائطی که لیست کرده بودم این چندتا برای گام اول باقی ماندند:
1. numeric keypad. ترجیحاً کلیدها منفرد باشند که موقع زدن بدون نگاه به صفحه کلید تشخیص اونها از هم راحتتر باشه.
2. threaded view sms
3. راهی برای انتقال smsها و contact list به PC
4. دوربین حداقل 640x480 برای فیلم برداری و حداقل 1.3MP برای عکس برداری.
به لحاظ سادگی، زیبایی و سبکی به Nokia 206 رسیدم. اما مجموع این شرائط رو برآورده نمیکنه (مثلاً شرط 3 رو). حالا لیستی از این نوع گوشیها میخوام که این شرائط رو برآورده کنه. خودم یه چندتایی به دست آورده​ام (206، 207، 208 و 301). اما باز هر کدوم نقصی دارند. حالا سؤال من اینه که کجا میتونم لیستی از این نوع گوشیها داشته باشم تا اونها رو با هم مقایسه و مناسبترینشون رو انتخاب کنم؟
با تشکر

mehdi.t.f
20-09-2013, 22:54
چی گرفتی آخر؟
من بزودی آشا 210 میگیرم.

hamidi2
20-09-2013, 23:26
هنوز هیچی. نتونسته​ام کامل مطمئن بشم. اما فعلاً نظرم رو Nokia 206 هست. هنوز باید بابت داشتن بعضی از خصوصیات در مورد این گوشی مطمئن بشم. راستش هیچوقت در مورد خرید گوشی انقدر وسواس به خرج نداده بودم. میرفتم علاء الدین و از روی ظاهر گوشی بالاخره یه کدوم رو انتخاب میکردم. ولی دیدم این کار درست نیست. چون پولی که میدم خیلی راحت حروم میشه. یه GLX خریدم 125 تومن. یه سامسونگ چینی (!!!) هم خریدم 350 تومن افتضاح. در واقع پول بی​زبون رو ریختم دور. اما در عوض درس گرفتم. اولاً دنبال مارکهای الکی نباید بود. البته بازم این GLXه بهتر از اون چینیه است، ولی خوب اینم احتمالاً به همون کشور برمیگرده. ثانیاً تا از بابت داشتن قابلیتهای مورد نیاز مطمئن نشده​ام نباید اقدام به خرید کنم. در مورد گوشی 206 هم پستی در این فروم زده​ام که به طور تخصصی​تر در موردش بحث بشه. خوبه شما تونستی تصمیمت رو بگیری. من هنوز در حال تحقیقم.

mehdi.t.f
20-09-2013, 23:50
206 رو قبلا یکی از دوستان گفته بود براي تايپ پيام اصلا مناسب نيست و دکمه هاش خيلي صدا ميده.. سفته !

mehdi.t.f
20-09-2013, 23:52
بازم اونجا خودت امتحان کن ببین با دکمه هاش راحتی؟

hamidi2
21-09-2013, 08:43
ممنون که گفتی. من قبلاً 1280 داشتم. باهاش راحت بودم. اگه این یکی هم به همون اندازه سفت باشه نه بیشتر مناسبه. من اصلاً نظرم روی 208 بود. منتها چون دیدم 206 دکمه​هاش به هم پیوسته نیست و با لمس کردن میتونم جاشون رو پیدا کنم اینو انتخاب کردم. همونطور که گفتم یکی از گزینه​هایی که لازمه حتماً گوشی مورد نظر بنده داشته باشه اینه که بدون نیاز به نگاه کردن به گوشی بتونم SMS بزنم.
کاش یه راهی بود که گوشی رو برای یکی دو هفته یا بیشتر میشد امتحان کرد و بعد اقدام به خرید نمود!

bttt0
21-09-2013, 12:53
سلام دوست عزیز دکمه هاش (301) که ی تیکه نیس مثلا مثل گوشی 110 بینشون ی فاصله ریز وجود داره همین مدل 301 بسیار گوشی خوبیه من باهاش کار کردم دکمه هاش بزرگ و عالی وکسی که اس باز باشه چشم بسته باهاش اس میده و از همه مهمتر 206 : 65000 رنگ هستش پدر چشم آدم در میاد یه کوچولو بیشتر هزینه کن 301 بگیر که همه جوره بسیار بهتر از 206 هستش و نکته ی پایانی خواستی گوشی بخری بگو این چندتا مدل که مد نظرت هست و طرف واست بیاره خودت باهاش کار کن آمار دکمه هاش میاد دستت که با کدوم راحتتری به نظر من اگه بخوای 206 بخری 112 بخری خیلی بهتره حداقل یه باتری بسیار عالی داره که چند روز یکبار نیاز به شارژ داره با استفاده خیلی زیاد 206 فقط ظاهرش ی مقدار زیباس همین . موفق باشید..

hamidi2
21-09-2013, 13:38
علیک سلام. ممنون از پاسختون
1. من در مورد 208 گفتم بین کلیدهاش فاصله نیست، نه 301!
2. 301 رو نگاه کردم. مثل 208 نیست که کلیدهاش تخت باشه. شاید همین برجسته بودن کلیدها همونطور که شما میگین برای تشخیص اونها از هم کافی باشه. اما مسلماً تشخیص کلیدها از هم در این گوشی به راحتی 206 نخواد بود.
3. یه مزیت 301 بر 206 اینه که رایتل رو ساپورت میکنه.
4. کدوم طرفی حاضر میشه چندتا مدل مد نظرم رو برام بیاره امتحان کنم؟ به محض اینکه جعبه باز بشه جنس دست خورده حساب میشه و دیگه کسی حاضر نیست اون رو پس بگیره. البته در تهران اینطوری هست. نمیدونم شما در کدام شهرید.
5. از همه مهمتر اینکه 301، ‏threaded view SMS رو ساپورت نمیکنه. پس نمیتونه شرائط مورد نظر من رو برآورده کنه.
با تشکر

bttt0
21-09-2013, 16:52
دوست من گوشی و که با کارتنش پشت ویترین نمیذارن که ! چند مدل گذاشته پشت ویترین مغازه اش طرف بگو بیاره نیگاشون کن دیگه حداقلش میتونی با صفحه کلیدش کار کنی ببینی چجوریه خوشدسته به نظرت یا نه بعدشم 301 اس ام اس به صورت چت هم داره..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidi2
21-09-2013, 18:19
آهان حالا متوجه منظورتون شدم. فکر کردم خارج از مغازه منظورتون بود.
ممنونم بابت زحمتی که برای تهیۀ این تصاویر کشیدید.
در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بین این دو گوشی مقایسه​ای انجام شده که نشون میده smsها به صورت چت ذخیره نمیشن. البته قابلیت چت همونطور که در تصاویر شما هم دیده میشه در گوشی هست. اما بعد که چت رو ببندید صحبتهای انجام شده رو دیگه نخواهید داشت. اینطوره؟ من 1280 داشتم اینطور بود. یعنی میشد چت کنی و اونها رو از طریق sms پیاده سازی کرده بود که از دید شما واقعاً داشت چت صورت میگرفت. اما بعد که از چت خارج میشدم نمیتونستم به اون صحبتها دسترسی پیدا کنم. مگر اینکه باز طرف پیامک میداد و میرفتم دوباره توی چت.
در مورد گوشیهای اندرویدی معمولاً (اگر نگیم در تمام موارد) smsها به صورت چت ذخیره میشن. مثلاً GO SMS Pro نرم افزاری است که smsها رو handle میکنه و میشه با استفاده از اون smsهای دریافتی رو دید و sms فرستاد. وقتی لیست smsها رو میارین در واقع لیست شماره تلفنهایی رو نشون میده که بهشون sms زده​اید یا بهتون sms زده​اند. اونهایی که آخرین پیامکها را باهاشون رد و بدل کرده​اید در ابتدای این لیست قرار دارند. روی هر شماره تلفنی که میزنید لیست پیامکهایی که بهشون ارسال شده و از اونها دریافت کرده​اید رو به صورت چت مشاهده میکنید. این با قابلیت چت خیلی فرق میکنه. چت در واقع به صورت موقت و تنها برای یک contact در آن واحد کار میکنه. در حالیکه شما در گوشیهایی که sms رو به صورت threaded نگهداری میکنند اصلاً چیزی به عنوان Inbox ندارید.
در مورد 301 مطمئن نیستم. آیا اینطوره؟ اگه اینطوره حق با شما است. من منبع تحقیقم همین لینکی بود که خدمتتون دادم.
منتظر اطلاعات شما در این خصوص هستم.
با تشکر

bttt0
21-09-2013, 20:38
به طور ساده بگم اس هایی که میاد رو میشه به دو نوع خوند یکی inbox که کل اس هایی که از همه اومده به صورت درهم توش هست و یه پوشه دیگه توی منوی اس ام اس هست به اسم مکالمات که اس های که بین شما و مخاطب هاتون رد و بدل شده به صورت مجزا هستش دقیق مث اندروید به عنوان مثال اس هایی که شما ب جناب x دادید و اون به شما پشت سرهم به صورت چت وار نمایش داده میشه و مکالمه ها شما با y در یک گفتگوی دیگه و z در یک گفتگوی دیگه مث همون آندروید .. و حافظه اس ها تقریبا میشه گفت در این گوشی نامحدوده اگر در حافظه گوشی برنامه زیادی نصب نکنید .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidi2
22-09-2013, 08:23
عجب، پس یعنی پیامکها رو میشه هم در Inbox دید و هم همونها رو به صورت مکالمه دید؟
شما خیلی خوب راهنمایی میکنید. ممنونم

hamidi2
22-09-2013, 15:19
از اونجایی که شما اطلاعات خوبی در مورد این گوشی داری ممنون میشم اگر بری اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و سؤالاتی که مطرح کرده​ام رو هم پاسخ بدی. اگر این قابلیتها در مورد 301 وجود داشته باشه خیلی خوبه و تنها میمونه مسألۀ چراغ قوه که لازم هست.

hamidi2
23-09-2013, 13:21
مثلاً آیا میشه پیامکها رو عیناً به همون صورت مکالمه بعد از خالی کردنشون روی PC دید؟

bttt0
23-09-2013, 16:57
دوست من راجع به سوال یک و دو اطلاعاتم کامل نبود ولی تعداد اس در 301 محدود نیس و تا جایی که حافظه گوشی جا داشته باشه اس میگیره . طول اسم مخاطبین محدودیت خاصی نداره . و برای هر کدوم از مخاطبین چندتا شماره میشه ذخیره کرد .

hamidi2
25-09-2013, 14:01
خوب من در مورد این گوشی با راهنماییهای شما تقریباً به قطعیت رسیدم. اما آیا چراغ قوه هم داره؟ و آیا viber رو هم support میکنه؟

bttt0
26-09-2013, 01:04
چراغ قوه نداره تا جایی هم که من اطلاع دارم viber واسه جاوا وجود نداره

hamidi2
26-09-2013, 10:19
حالا شاید بشه از خیر viber گذشت. اما چراغ قوه واقعاً یه چیز لازمیه. حیف شد.
به نظر میرسه همه چیز رو نمیشه با هم داشت :(

Iloveu-ALL
26-09-2013, 12:35
نوکیا 515 همه چیز رو باهم داره!!

hamidi2
26-09-2013, 15:48
ham gheymatesh baalast va ham kelidash khoshdast nist. nemisheh bedune negah kardan be gushi be rahati unha ro az ham tashkhis dad

hamidi2
27-09-2013, 21:06
آقا بنده الان از منبعی نسبتاً موثق شنیدم که Nokia 206 درسته Bluetooth داره ولی از این طریق به Nokia PC Suite وصل نمیشه. اگر این خبر صحت داشته باشه که اصلاً نمیتونه برای من گوشی قابل انتخابی باشه. شما در مورد 301 اطلاع دارید که این اتفاق میتونه بیفته یا نه؟